środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Kończy się rekrutacja na studia w Lublinie. Gdzie jest najwięcej chętnych?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 lipca 2014, 20:15

Z lubelskich uczelni publicznych rekrutacja trwa jeszcze tylko na Uniwersytecie Przyrodniczym

O przyjęcie na studia I stopnia na Politechnice Lubelskiej stara się 3600 osób. Uczelnia przygotowała 1840 miejsc na 18 kierunkach. Największą popularnością cieszy się tegoroczna nowość - inżynieria odnawialnych źródeł energii. O jedno miejsce starają się cztery osoby. Nieco ponad trzech chętnych jest na każdy indeks na informatyce, budownictwie, inżynierii biomedycznej i mechatronice.

- Listy osób zakwalifikowanych na studia zostaną wywieszone w poniedziałek po godz. 14, natomiast już od godz. 10 kandydaci będą otrzymywać informacje na swoje indywidualne konta - informuje Iwona Czajkowska-Deneka, rzeczniczka uczelni.

Ponad 14 tys. osób stara się o przyjęcie na studia dzienne na UMCS. Największym zainteresowaniem cieszą się: prawo (1375 kandydatów), finanse i rachunkowość (1118) i bezpieczeństwo wewnętrzne (817). W czołówce najpopularniejszych kierunków są też psychologia i filologia angielska. Z tegorocznych nowości największym zainteresowaniem cieszy się kierunek prawno-biznesowy i produkcja medialna.

Na KUL też nie ma niespodzianek. Najwięcej osób stara się o przyjęcie m. in. na filologię angielską, psychologię i prawo. - Dokładne statystyki będziemy mogli podać po weekendzie. Listę zakwalifikowanych osób ogłosimy w poniedziałek wieczorem, a 9 lipca rozpoczniemy drugi etap rekrutacji - mówi Lidia Jaskuła, rzeczniczka KUL.

Wciąż mogą rejestrować się chętni do studiowania na Uniwersytecie Przyrodniczym. Tu rekrutacja zakończy się w niedzielę. - Najczęściej wybierane kierunki to weterynaria, geodezja i kartografia, hipologia i jeździectwo, gospodarka przestrzenna, a także behawiorystyka zwierząt, którą uruchomiliśmy przed rokiem - mówi Anna Woźniak, kierownik działu organizacji studiów na UP.

Drugi za darmo

Od przyszłego roku akademickiego UMCS, KUL i Uniwersytet Przyrodniczy nie będą pobierać opłat za drugi i kolejny kierunek studiów. Podobne plany ma Politechnika Lubelska.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin edukacja studia
Andrzej Czarnecki
halle
llllllollll
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Andrzej Czarnecki
Andrzej Czarnecki (30 lipca 2014 o 12:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Serdecznie zapraszam Pana do studiowania w WSB. Wyższa Szkoła Bankowa to największa grupa biznesowych szkół wyższych w Polsce - posiadamy uczelnie w 10 miastach w Polsce. Wiedzę z finansów i rachunkowości może Pan zdobyć w jednym z pięciu z nich: we Wrocławiu, w Chorzowie, Gdańsku, Poznaniu oraz Toruniu.
 
W razie pytań jestem do dyspozycji.
 
Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki
Online Ekspert WSB II stopnia
Rozwiń
halle
halle (14 lipca 2014 o 17:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

tyle lat, a nic się nie zmienia, nadal ludzie w ogromnej większości wybierają kierunki humanistyczne. tylko dlaczego? bo łatwiej? ciekawe komu potem będzie łatwiej znaleźć pracę? jeśli już się popełniło błąd, a teraz chce się pójść po rozum do głowy, to można jeszcze składać za granicę, w Anglii rekrutacja trwa tak naprawdę do końca sierpnia. kierunków biznesowych, perspektywicznych pełno. chociażby na kampusie na Wembley w Londynie. wystarczy poczytać: studiawanglii.pl

Rozwiń
llllllollll
llllllollll (9 lipca 2014 o 00:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

a ja studiuję zaocznie, a na tygodniu pracuję w zawodzie i gitara gra :D

Rozwiń
Tosiek
Tosiek (8 lipca 2014 o 14:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ludzie nie mają co robić z czasem i go marnują.

Większość uczelni i kierunków to ***.

Po co studiujesz? Bo mój kolega studiuje...

Lepiej robić coś niż nic?

Równie dobrze można wykosić trawnik u sąsiada przynajmniej ktoś powie ci za to dobre słowo.

Kiedy ludzie zrozumieją że kończąc inżynierkę która już jest czymś w poruwnaniu do licencjatu, trzeba mieć 2-3l doświadczenia :)

Tylko idiota idzie w tej chwili na studia dzienne...

Rozwiń
pppp
pppp (6 lipca 2014 o 15:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jebani Idioci, studenci bez jakiejkolwiek praktyki i umięjętności, Do roboty Barany nie wiecie jeszcze że studia nic Wam nie dadzą !!!

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!