Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 lutego 2011 r.
11:10
Edytuj ten wpis

Kondukt pogrzebowy przejechał ulicami Lublina (relacja)

Autor: Zdjęcie autora drs
0 63 A A
Lublin. W kondukcie szło kilkanaście tysięcy osób (Jacek Świerczyński )
Lublin. W kondukcie szło kilkanaście tysięcy osób (Jacek Świerczyński )

Dzisiaj drugi dzień uroczystości pogrzebowych arcybiskupa Józefa Życińskiego w Lublinie. Trumna z ciałem metropolity lubelskiego w żałobnym kondukcie dotarła do archikatedry.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
14:40 Kondukt idzie ulicą Królewską. Przed katedrą czekają na niego strażnicy miejscy i harcerze.

14:37 Na balkonie restauracji na deptaku wystawiono obrazy z wizerunkiem Maryi. W wielu oknach kamienic wzdłuż całego deptaka widać twarze ludzi, którzy obserwujących kondukt.

14:34 Kondukt dotarł już na deptak. - Nie wiem czy znajdzie się następca arcybiskupa. To wielka postać dla wszystkich, nie tylko katolików - mówi Artur Banach, który tutaj oczekiwał na kondukt.

14:20 Na całej długości Krakowskiego Przedmieścia stoją ludzie. Na przejazd samochodu z trumną czekają również na deptaku i schodach Ratusza. Panuje podniosła atmosfera. W pobliskich kościołach biją dzwony. Księża idący na czele pochodu śpiewają pieśni.

14:13 Kondukt liczący tysiące ludzi dotarł do ul. Krakowskie Przedmieście. Idący modlą się "Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie..."..

14.00 Wzdłuż Al. Racławickich stoją służby mundurowe. Na przedzie konduktu ustawia się orkiestra wojskowa. Za nimi ruszają poczty sztandarowe, wojsko i księża. Tuż przed karawanem wiozącym trumnę idą przedstawiciele władz wojewódzkich, miejskich i rektorzy wszystkich lubelskich uczelni.

13.35 Trumna z ciałem arcybiskupa została wyniesiona z kościoła. Po kościołem w ciszy i skupieniu czeka kilkaset osób i poczty sztandarowe wojska, policji i uczelni.
W kondukcie żałobnym trumna zostanie przeniesiona do katedry. Zamknięte dla ruchu będą wtedy ulice: Łopacińskiego, Aleje Racławickie od Łopacińskiego do Lipowej oraz Krakowskie Przedmieście.

Dziś od rana wyłączone z ruchu są także ulice: Wyszyńskiego, Królewska i Lubartowska od Bramy Krakowskiej do Bajkowskiego.

Największe utrudnienia w ruchu pojawią się w centrum miasta około godz. 13.30, gdy z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego do archikatedry przejdzie kondukt z trumną.

13.00 Trwa msza żałobna w kościele Akademickim KUL. Mszy przewodniczył prymas senior, kardynał Józef Glemp. Biskup Mieczysław Cisło, dziękując mu za przyjazd do Lublina, przypomniał o przyjaźni, jaka łączyła go z abp. Życińskim.

– Pamiętam jego pierwsze pojawienie się w sali Episkopatu Polski. Doskonale wiedział, co się dzieje w Kościele i chętnie zabierał głos – wspominał kardynał Józef Glemp. – Przed arcybiskupem było tyle zadań: w marcu konferencja Episkopatu Polski, potem imieniny Józefa i beatyfikacja Jana Pawła II. Boże, dlaczego zabierasz z pracy ludzi tak sprawnych w szerzeniu Twojego królestwa?

Na zakończenie mszy głos zabrał ks. Stanisław Wilk, rektor KUL: Arcybiskup inspirował do podejmowania nowych wyzwań. Wychowywał. Uczył sprawiedliwości. Był apostołem nowej ewangelizacji.

– Przyszłam podziękować arcybiskupowi za to, że kilka lat temu przyjechał do mojego Olchowca na pasterkę, by wspierać naszego chorego księdza – mówi Żaneta Lachowska, studentka UMCS.

godz. 12:15 Przed rozpoczęciem mszy, biskup pomocniczy Mieczysław Cisło tak mówił o zmarłym: - Był dobrym naukowcem i świetnym obserwatorem świata. Nie bał się żadnych współczesnych wyzwań. Miał odwagę myśleć i mówić gorzką prawdę - zaznaczył.


Godz. 11.30 Kościół na KUL powoli zapełnia się wiernymi. Wierni mają do dyspozycji tylko boczne nawy. Środkowa zarezerwowana jest dla oficjeli. W kościele pojawił się już m.in. prezydent Lublina Krzysztof Żuk i członkowie Zarządu Województwa.

- Arcybiskup był księdzem z prawdziwego powołania, służył ludziom jak tylko mógł. Przyszłam tu, bo chcę mu podziękować za to, że 3 lata temu przyjechał na pasterkę do niewielkiego Olchowca, by wspierać chorego księdza - mówi Żaneta Lachowska studentka UMCS.

Msza żałobna rozpocznie się o godzinie 12.15. Eucharystii będzie przewodniczył prymas senior kardynał Józef Glemp. Około godziny 14 z uniwersytetu wyruszy kondukt żałobny.
godz. 11.15 Lubelscy żydzi pożegnali abp Józefa Życińskiego. Na nabożeństwie w Szkole Rabinackiej w Jesziwie przy ul. Lubartowskiej w Lublinie obecni byli również przedstawiciele lubelskiej kurii.

Naczelny rabin Polski Michael Schudrich podkreślał, że abp Życiński zawsze traktował żydów jak swoich braci.

- To był wielki człowiek, wyjątkowy człowiek, wyjątkowy duchowny, wyjątkowy przyjaciel - mówił Schudrich. - Abp Życiński od razu poczuł, że my Żydzi jesteśmy jego braćmi. On miał dużo cierpliwości. Po kilku spotkaniach zrozumieliśmy, że jego Eminecja jest naszym bratem.



Pogrzeb abp Życińskiego: Plan uroczystości, komunikacja, utrudnienia

Komentarze 63

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Amd / 13 kwietnia 2015 o 01:55
Ludzie, po co się kłócić lub na inteligentów sadzić. Jak Pan Bóg biskupa odwołał to pewnie miał po temu ważne powody. Każdy, nawet średniointeligentny człowiek sam sobie wnioski wyciągnie. A co dalej z biskupem zrobił to już Jego sprawa.
Avatar
Don / 19 lutego 2011 o 12:13
[quote name='ktosik' timestamp='1298095126' post='439482']
Przy Twoim wpisie moderator miałby sporo pracy, by zostawić to co nie zjeje nienawiścią. Mimo prostawctwa Twojego tekstu nikt Ci go nie usunął.
[/quote]

Ktosik - wszystko co piszesz ostatnio daje o Tobie wyłącznie świadectwo, że jesteś po prostu - prostakiem. Więc nie bój się o moje wpisy, Cibie to trzeba by w całości usunąć. Jak czytam takie wypociny to aż jestem za aborcją. Takich jak Ty oczywiście.
Avatar
katolik / 19 lutego 2011 o 10:06
[size="4"]SZERZYCIEL ZAMIESZANIA I ZGORSZENIA.
Odszedł TW filozof i mason. To istotnie wielkie zasługi !!![/size]
Avatar
ktosik / 19 lutego 2011 o 06:58
[quote name='Don' timestamp='1298083111' post='439475']
Co Wy prostaki rydzyko-pisowskie możecie wiedzieć o abp Józefie Życińskim. Znaliście go osobiście? Odpowiedz jest jasna - NIE. Ja w swoim życiu miałem przyjemność kilka razy spotkać księdza arcybiskupa na mojej Alma Mater i zawsze odnosiłem o nim tylko jedno wrażenie - że to człowiek mądry i dobry, zawsze wychodzący na przeciw studentom i innym ludziom, zawsze chętnie pomagający innym.

Rzygać się chce czytając te paszkwile co tu wypisujecie, że Żyd, że "TW Filozof", "rozkradł kościół", "zażydził kościół". Jak narazie nie przeczytałem ani jednego wpisu, który nie byłby na poziomie intelektualnego dna. Słusznie ktoś napisał - PiS i Radio Maryjniacy sobie teraz używają na forum.

Wiecie jaka jest różnica między wami - bydłem zwyczajnym - a normalnymi ludźmi? Taka, że jak 10 kwietnia wasz Prezydencik wykarczował z własnej głupoty las Tupolewem pod Smoleńskiem, to bez względu na to czy ktoś go lubił czy nie - nikt go nie opluwał na tym forum. Wy natomiast - zamiast zamilczeć jak przystoi przyzwoitemu człowiekowi - wylewacie te swoje pomyje z tych pustych łbów na człowieka, któremu nawet do pięt nie dorastaliście. Nie napiszę kim jesteście, bo szkoda słów ale rażą mnie wasze opinie. Rażą jako człowieka, chrześcijanina, prawnika, kanonistę i absolwenta katolickiej uczelni. Transmisje z uroczystości można śledzić w radiu, internecie, stacjach telewizyjnych. W większości oprócz - to BARDZO WYMOWNE - TV Trwam. Tam dziś w godzinie uroczystości leciał kabaret. Szkoda słów na wasze zachowanie, niezależnie od tego czy się kogoś lubiło czy nie, powinno się takie opinie zachować dla siebie. Banda buraków i burków, takim jak wy powinno odbierać się prawa obywatelskie bo reprezentujecie społeczne ścierwo i szmatławość charakteru. Tyle

Do redakcji dziennika wschodniego -> czy na tym forum działa jeszcze moderator? Czy już całkiem was popier***iło od etycznej i moralnej strony, że nie ma osoby, która by usuwała albo chociaż edytowała wpisy nawołujące do nienawiści, wyzywające od Żydów, szkalujące zmarłego i rażące uczucia zwykłych obywateli tego miasta? Czy celowo pozwalacie się "wyszumieć" miejscowemu motłochowi, żeby pokazać ilu kretynów w tym mieście mieszka. A może przydałoby się kogoś WYPIEPRZYĆ NA ZBITY PYSK Z WASZEJ REDAKCJI CO, bo skoro tak jest to za co bierze pieniądze? Pewnie, wg Was "Opinie na forum są prywatnymi opiniami użytkowników i dziennik nie ponosi za nie odpowiedzialności". Przecież mamy wolność słowa i możemy opluwać każdego do woli. Załóżcie mi bana na konto jak chcecie ale to co się tu wyrabia się w głowie nie mieści. Szykujecie "piękne" materiały redakcyjne, ale co pod nimi to już was nie dotyczy tak? Świetne świadectwo sobie DW wystawia. A podobno najbardziej opiniotwórczy dziennik w regionie.
[/quote]


Przy Twoim wpisie moderator miałby sporo pracy, by zostawić to co nie zjeje nienawiścią. Mimo prostawctwa Twojego tekstu nikt Ci go nie usunął.
[quote name='Don' timestamp='1298083111' post='439475']
Co Wy prostaki rydzyko-pisowskie możecie wiedzieć o abp Józefie Życińskim. Znaliście go osobiście? Odpowiedz jest jasna - NIE. Ja w swoim życiu miałem przyjemność kilka razy spotkać księdza arcybiskupa na mojej Alma Mater i zawsze odnosiłem o nim tylko jedno wrażenie - że to człowiek mądry i dobry, zawsze wychodzący na przeciw studentom i innym ludziom, zawsze chętnie pomagający innym.

Rzygać się chce czytając te paszkwile co tu wypisujecie, ż... rozwiń
Avatar
Don / 19 lutego 2011 o 03:38
Co Wy prostaki rydzyko-pisowskie możecie wiedzieć o abp Józefie Życińskim. Znaliście go osobiście? Odpowiedz jest jasna - NIE. Ja w swoim życiu miałem przyjemność kilka razy spotkać księdza arcybiskupa na mojej Alma Mater i zawsze odnosiłem o nim tylko jedno wrażenie - że to człowiek mądry i dobry, zawsze wychodzący na przeciw studentom i innym ludziom, zawsze chętnie pomagający innym.

Rzygać się chce czytając te paszkwile co tu wypisujecie, że Żyd, że "TW Filozof", "rozkradł kościół", "zażydził kościół". Jak narazie nie przeczytałem ani jednego wpisu, który nie byłby na poziomie intelektualnego dna. Słusznie ktoś napisał - PiS i Radio Maryjniacy sobie teraz używają na forum.

Wiecie jaka jest różnica między wami - bydłem zwyczajnym - a normalnymi ludźmi? Taka, że jak 10 kwietnia wasz Prezydencik wykarczował z własnej głupoty las Tupolewem pod Smoleńskiem, to bez względu na to czy ktoś go lubił czy nie - nikt go nie opluwał na tym forum. Wy natomiast - zamiast zamilczeć jak przystoi przyzwoitemu człowiekowi - wylewacie te swoje pomyje z tych pustych łbów na człowieka, któremu nawet do pięt nie dorastaliście. Nie napiszę kim jesteście, bo szkoda słów ale rażą mnie wasze opinie. Rażą jako człowieka, chrześcijanina, prawnika, kanonistę i absolwenta katolickiej uczelni. Transmisje z uroczystości można śledzić w radiu, internecie, stacjach telewizyjnych. W większości oprócz - to BARDZO WYMOWNE - TV Trwam. Tam dziś w godzinie uroczystości leciał kabaret. Szkoda słów na wasze zachowanie, niezależnie od tego czy się kogoś lubiło czy nie, powinno się takie opinie zachować dla siebie. Banda buraków i burków, takim jak wy powinno odbierać się prawa obywatelskie bo reprezentujecie społeczne ścierwo i szmatławość charakteru. Tyle

Do redakcji dziennika wschodniego -> czy na tym forum działa jeszcze moderator? Czy już całkiem was popier***iło od etycznej i moralnej strony, że nie ma osoby, która by usuwała albo chociaż edytowała wpisy nawołujące do nienawiści, wyzywające od Żydów, szkalujące zmarłego i rażące uczucia zwykłych obywateli tego miasta? Czy celowo pozwalacie się "wyszumieć" miejscowemu motłochowi, żeby pokazać ilu kretynów w tym mieście mieszka. A może przydałoby się kogoś WYPIEPRZYĆ NA ZBITY PYSK Z WASZEJ REDAKCJI CO, bo skoro tak jest to za co bierze pieniądze? Pewnie, wg Was "Opinie na forum są prywatnymi opiniami użytkowników i dziennik nie ponosi za nie odpowiedzialności". Przecież mamy wolność słowa i możemy opluwać każdego do woli. Załóżcie mi bana na konto jak chcecie ale to co się tu wyrabia się w głowie nie mieści. Szykujecie "piękne" materiały redakcyjne, ale co pod nimi to już was nie dotyczy tak? Świetne świadectwo sobie DW wystawia. A podobno najbardziej opiniotwórczy dziennik w regionie.
Co Wy prostaki rydzyko-pisowskie możecie wiedzieć o abp Józefie Życińskim. Znaliście go osobiście? Odpowiedz jest jasna - NIE. Ja w swoim życiu miałem przyjemność kilka razy spotkać księdza arcybiskupa na mojej Alma Mater i zawsze odnosiłem o nim tylko jedno wrażenie - że to człowiek mądry i dobry, zawsze wychodzący na przeciw studentom i innym ludziom, zawsze chętnie pomagający innym.

Rzygać się chce czytając te paszkwile co tu wypisujecie, że Żyd, że "TW Filozof", "rozkradł kościół", "zażydził kościół... rozwiń
Avatar
luki / 19 lutego 2011 o 03:04
[quote name='lena' timestamp='1298041654' post='439221']
bo wstydzę się za lublinian, którzy nie uznają żadnej świętości i nawet w takiej chwili nie potrafią powstrzymać się od niewybrednych komentarzy.... ;/
[/quote]
a ja sie wstydze za tych czarno-fioletowych co zawsze znajdą pretekst aby wyciągnąć z ludzi ostatnie pieniądze, nawet w takiej chwili, a po drugie o jakich świętościach mówisz bo nie bardzo rozumiem
Avatar
eca / 19 lutego 2011 o 00:42
a Palikot nie wspomni nic na swoim blogu? jakoś dziwnie pomijał temat Życińskiego...pasuje mu ta oprawa?
Avatar
kluk / 19 lutego 2011 o 00:41
[quote name='ROMAN' timestamp='1298070682' post='439451']
Ludzie gdy by nie kierowało Wami wielkie wielkie prostactwo przepraszam za słownictwo ale większość wyrażeń na to wskazuje to nie pisalibyście takich komentarzy. Pewnie wielu z komentatorów nie może chociażby znać takich czasów jak piszą choćby ze względu na swój młody wiek a komentują kto to Filozof. Trzeba by było w tamtych czasach żyć a teraz można by było sie na ten temat wypowiadać.Niezależnie od tego czy J .Życiński był tym FILOZOFEM czy nie niech sie ci wielcy filozofowie którzy teraz piszą z ukrycia nie będa takimi bohaterami . Teraz to są bardzo wielkimi anonimowymi cwaniakami bez żadnego honoru.
[/quote]
Pewnie Romanie ,sądząc po twojej wypowiedzi też należałeś do "Spółdzielni Ucho".... dla karierki ? To stąd ta twoja wyrozumiałość dla judaszowizmu
[quote name='ROMAN' timestamp='1298070682' post='439451']
Ludzie gdy by nie kierowało Wami wielkie wielkie prostactwo przepraszam za słownictwo ale większość wyrażeń na to wskazuje to nie pisalibyście takich komentarzy. Pewnie wielu z komentatorów nie może chociażby znać takich czasów jak piszą choćby ze względu na swój młody wiek a komentują kto to Filozof. Trzeba by było w tamtych czasach żyć a teraz można by było sie na ten temat wypowiadać.Niezależnie od tego czy J .Życiński był tym FILOZOFEM czy ... rozwiń
Avatar
tolek / 19 lutego 2011 o 00:40
NIECH WRESZCIE ZACZNĄ WYPOWIADAĆ ZACZNĄ SIĘ LUDZIE NORMALNI I TOLERANCYJNI A NIE SAMI ŚWIADKOWIE JEHOWI !!!
Avatar
antylizus / 19 lutego 2011 o 00:34
[quote name='arek' timestamp='1298071110' post='439454']
Acb. Życiński bardzo BARDZO WIELKIM CZŁOWIEKIEM BYŁ! ! !
[/quote]
Faktycznie był wielki ...czasami aż sie zastanawiałem kto ma więcej w obwodzie -Krakowski Barbakan czy on
Avatar
Amd / 13 kwietnia 2015 o 01:55
Ludzie, po co się kłócić lub na inteligentów sadzić. Jak Pan Bóg biskupa odwołał to pewnie miał po temu ważne powody. Każdy, nawet średniointeligentny człowiek sam sobie wnioski wyciągnie. A co dalej z biskupem zrobił to już Jego sprawa.
Avatar
Don / 19 lutego 2011 o 12:13
[quote name='ktosik' timestamp='1298095126' post='439482']
Przy Twoim wpisie moderator miałby sporo pracy, by zostawić to co nie zjeje nienawiścią. Mimo prostawctwa Twojego tekstu nikt Ci go nie usunął.
[/quote]

Ktosik - wszystko co piszesz ostatnio daje o Tobie wyłącznie świadectwo, że jesteś po prostu - prostakiem. Więc nie bój się o moje wpisy, Cibie to trzeba by w całości usunąć. Jak czytam takie wypociny to aż jestem za aborcją. Takich jak Ty oczywiście.
Avatar
katolik / 19 lutego 2011 o 10:06
[size="4"]SZERZYCIEL ZAMIESZANIA I ZGORSZENIA.
Odszedł TW filozof i mason. To istotnie wielkie zasługi !!![/size]
Avatar
ktosik / 19 lutego 2011 o 06:58
[quote name='Don' timestamp='1298083111' post='439475']
Co Wy prostaki rydzyko-pisowskie możecie wiedzieć o abp Józefie Życińskim. Znaliście go osobiście? Odpowiedz jest jasna - NIE. Ja w swoim życiu miałem przyjemność kilka razy spotkać księdza arcybiskupa na mojej Alma Mater i zawsze odnosiłem o nim tylko jedno wrażenie - że to człowiek mądry i dobry, zawsze wychodzący na przeciw studentom i innym ludziom, zawsze chętnie pomagający innym.

Rzygać się chce czytając te paszkwile co tu wypisujecie, że Żyd, że "TW Filozof", "rozkradł kościół", "zażydził kościół". Jak narazie nie przeczytałem ani jednego wpisu, który nie byłby na poziomie intelektualnego dna. Słusznie ktoś napisał - PiS i Radio Maryjniacy sobie teraz używają na forum.

Wiecie jaka jest różnica między wami - bydłem zwyczajnym - a normalnymi ludźmi? Taka, że jak 10 kwietnia wasz Prezydencik wykarczował z własnej głupoty las Tupolewem pod Smoleńskiem, to bez względu na to czy ktoś go lubił czy nie - nikt go nie opluwał na tym forum. Wy natomiast - zamiast zamilczeć jak przystoi przyzwoitemu człowiekowi - wylewacie te swoje pomyje z tych pustych łbów na człowieka, któremu nawet do pięt nie dorastaliście. Nie napiszę kim jesteście, bo szkoda słów ale rażą mnie wasze opinie. Rażą jako człowieka, chrześcijanina, prawnika, kanonistę i absolwenta katolickiej uczelni. Transmisje z uroczystości można śledzić w radiu, internecie, stacjach telewizyjnych. W większości oprócz - to BARDZO WYMOWNE - TV Trwam. Tam dziś w godzinie uroczystości leciał kabaret. Szkoda słów na wasze zachowanie, niezależnie od tego czy się kogoś lubiło czy nie, powinno się takie opinie zachować dla siebie. Banda buraków i burków, takim jak wy powinno odbierać się prawa obywatelskie bo reprezentujecie społeczne ścierwo i szmatławość charakteru. Tyle

Do redakcji dziennika wschodniego -> czy na tym forum działa jeszcze moderator? Czy już całkiem was popier***iło od etycznej i moralnej strony, że nie ma osoby, która by usuwała albo chociaż edytowała wpisy nawołujące do nienawiści, wyzywające od Żydów, szkalujące zmarłego i rażące uczucia zwykłych obywateli tego miasta? Czy celowo pozwalacie się "wyszumieć" miejscowemu motłochowi, żeby pokazać ilu kretynów w tym mieście mieszka. A może przydałoby się kogoś WYPIEPRZYĆ NA ZBITY PYSK Z WASZEJ REDAKCJI CO, bo skoro tak jest to za co bierze pieniądze? Pewnie, wg Was "Opinie na forum są prywatnymi opiniami użytkowników i dziennik nie ponosi za nie odpowiedzialności". Przecież mamy wolność słowa i możemy opluwać każdego do woli. Załóżcie mi bana na konto jak chcecie ale to co się tu wyrabia się w głowie nie mieści. Szykujecie "piękne" materiały redakcyjne, ale co pod nimi to już was nie dotyczy tak? Świetne świadectwo sobie DW wystawia. A podobno najbardziej opiniotwórczy dziennik w regionie.
[/quote]


Przy Twoim wpisie moderator miałby sporo pracy, by zostawić to co nie zjeje nienawiścią. Mimo prostawctwa Twojego tekstu nikt Ci go nie usunął.
[quote name='Don' timestamp='1298083111' post='439475']
Co Wy prostaki rydzyko-pisowskie możecie wiedzieć o abp Józefie Życińskim. Znaliście go osobiście? Odpowiedz jest jasna - NIE. Ja w swoim życiu miałem przyjemność kilka razy spotkać księdza arcybiskupa na mojej Alma Mater i zawsze odnosiłem o nim tylko jedno wrażenie - że to człowiek mądry i dobry, zawsze wychodzący na przeciw studentom i innym ludziom, zawsze chętnie pomagający innym.

Rzygać się chce czytając te paszkwile co tu wypisujecie, ż... rozwiń
Avatar
Don / 19 lutego 2011 o 03:38
Co Wy prostaki rydzyko-pisowskie możecie wiedzieć o abp Józefie Życińskim. Znaliście go osobiście? Odpowiedz jest jasna - NIE. Ja w swoim życiu miałem przyjemność kilka razy spotkać księdza arcybiskupa na mojej Alma Mater i zawsze odnosiłem o nim tylko jedno wrażenie - że to człowiek mądry i dobry, zawsze wychodzący na przeciw studentom i innym ludziom, zawsze chętnie pomagający innym.

Rzygać się chce czytając te paszkwile co tu wypisujecie, że Żyd, że "TW Filozof", "rozkradł kościół", "zażydził kościół". Jak narazie nie przeczytałem ani jednego wpisu, który nie byłby na poziomie intelektualnego dna. Słusznie ktoś napisał - PiS i Radio Maryjniacy sobie teraz używają na forum.

Wiecie jaka jest różnica między wami - bydłem zwyczajnym - a normalnymi ludźmi? Taka, że jak 10 kwietnia wasz Prezydencik wykarczował z własnej głupoty las Tupolewem pod Smoleńskiem, to bez względu na to czy ktoś go lubił czy nie - nikt go nie opluwał na tym forum. Wy natomiast - zamiast zamilczeć jak przystoi przyzwoitemu człowiekowi - wylewacie te swoje pomyje z tych pustych łbów na człowieka, któremu nawet do pięt nie dorastaliście. Nie napiszę kim jesteście, bo szkoda słów ale rażą mnie wasze opinie. Rażą jako człowieka, chrześcijanina, prawnika, kanonistę i absolwenta katolickiej uczelni. Transmisje z uroczystości można śledzić w radiu, internecie, stacjach telewizyjnych. W większości oprócz - to BARDZO WYMOWNE - TV Trwam. Tam dziś w godzinie uroczystości leciał kabaret. Szkoda słów na wasze zachowanie, niezależnie od tego czy się kogoś lubiło czy nie, powinno się takie opinie zachować dla siebie. Banda buraków i burków, takim jak wy powinno odbierać się prawa obywatelskie bo reprezentujecie społeczne ścierwo i szmatławość charakteru. Tyle

Do redakcji dziennika wschodniego -> czy na tym forum działa jeszcze moderator? Czy już całkiem was popier***iło od etycznej i moralnej strony, że nie ma osoby, która by usuwała albo chociaż edytowała wpisy nawołujące do nienawiści, wyzywające od Żydów, szkalujące zmarłego i rażące uczucia zwykłych obywateli tego miasta? Czy celowo pozwalacie się "wyszumieć" miejscowemu motłochowi, żeby pokazać ilu kretynów w tym mieście mieszka. A może przydałoby się kogoś WYPIEPRZYĆ NA ZBITY PYSK Z WASZEJ REDAKCJI CO, bo skoro tak jest to za co bierze pieniądze? Pewnie, wg Was "Opinie na forum są prywatnymi opiniami użytkowników i dziennik nie ponosi za nie odpowiedzialności". Przecież mamy wolność słowa i możemy opluwać każdego do woli. Załóżcie mi bana na konto jak chcecie ale to co się tu wyrabia się w głowie nie mieści. Szykujecie "piękne" materiały redakcyjne, ale co pod nimi to już was nie dotyczy tak? Świetne świadectwo sobie DW wystawia. A podobno najbardziej opiniotwórczy dziennik w regionie.
Co Wy prostaki rydzyko-pisowskie możecie wiedzieć o abp Józefie Życińskim. Znaliście go osobiście? Odpowiedz jest jasna - NIE. Ja w swoim życiu miałem przyjemność kilka razy spotkać księdza arcybiskupa na mojej Alma Mater i zawsze odnosiłem o nim tylko jedno wrażenie - że to człowiek mądry i dobry, zawsze wychodzący na przeciw studentom i innym ludziom, zawsze chętnie pomagający innym.

Rzygać się chce czytając te paszkwile co tu wypisujecie, że Żyd, że "TW Filozof", "rozkradł kościół", "zażydził kościół... rozwiń
Avatar
luki / 19 lutego 2011 o 03:04
[quote name='lena' timestamp='1298041654' post='439221']
bo wstydzę się za lublinian, którzy nie uznają żadnej świętości i nawet w takiej chwili nie potrafią powstrzymać się od niewybrednych komentarzy.... ;/
[/quote]
a ja sie wstydze za tych czarno-fioletowych co zawsze znajdą pretekst aby wyciągnąć z ludzi ostatnie pieniądze, nawet w takiej chwili, a po drugie o jakich świętościach mówisz bo nie bardzo rozumiem
Avatar
eca / 19 lutego 2011 o 00:42
a Palikot nie wspomni nic na swoim blogu? jakoś dziwnie pomijał temat Życińskiego...pasuje mu ta oprawa?
Avatar
kluk / 19 lutego 2011 o 00:41
[quote name='ROMAN' timestamp='1298070682' post='439451']
Ludzie gdy by nie kierowało Wami wielkie wielkie prostactwo przepraszam za słownictwo ale większość wyrażeń na to wskazuje to nie pisalibyście takich komentarzy. Pewnie wielu z komentatorów nie może chociażby znać takich czasów jak piszą choćby ze względu na swój młody wiek a komentują kto to Filozof. Trzeba by było w tamtych czasach żyć a teraz można by było sie na ten temat wypowiadać.Niezależnie od tego czy J .Życiński był tym FILOZOFEM czy nie niech sie ci wielcy filozofowie którzy teraz piszą z ukrycia nie będa takimi bohaterami . Teraz to są bardzo wielkimi anonimowymi cwaniakami bez żadnego honoru.
[/quote]
Pewnie Romanie ,sądząc po twojej wypowiedzi też należałeś do "Spółdzielni Ucho".... dla karierki ? To stąd ta twoja wyrozumiałość dla judaszowizmu
[quote name='ROMAN' timestamp='1298070682' post='439451']
Ludzie gdy by nie kierowało Wami wielkie wielkie prostactwo przepraszam za słownictwo ale większość wyrażeń na to wskazuje to nie pisalibyście takich komentarzy. Pewnie wielu z komentatorów nie może chociażby znać takich czasów jak piszą choćby ze względu na swój młody wiek a komentują kto to Filozof. Trzeba by było w tamtych czasach żyć a teraz można by było sie na ten temat wypowiadać.Niezależnie od tego czy J .Życiński był tym FILOZOFEM czy ... rozwiń
Avatar
tolek / 19 lutego 2011 o 00:40
NIECH WRESZCIE ZACZNĄ WYPOWIADAĆ ZACZNĄ SIĘ LUDZIE NORMALNI I TOLERANCYJNI A NIE SAMI ŚWIADKOWIE JEHOWI !!!
Avatar
antylizus / 19 lutego 2011 o 00:34
[quote name='arek' timestamp='1298071110' post='439454']
Acb. Życiński bardzo BARDZO WIELKIM CZŁOWIEKIEM BYŁ! ! !
[/quote]
Faktycznie był wielki ...czasami aż sie zastanawiałem kto ma więcej w obwodzie -Krakowski Barbakan czy on
Zobacz wszystkie komentarze 63

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 41 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 20 21

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra