niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Konflikt w WSPA: Odwołane mogą wrócić. Ale nie na te same stanowiska

Dodano: 11 listopada 2015, 18:12

Studenci WSPiA u prof. Makarego Stasiaka
Studenci WSPiA u prof. Makarego Stasiaka

Założyciel Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie zgodził się, żeby odwołane z funkcji rektora WSPA dr Julita Rybczyńska oraz była prorektor ds. ogólnych dr Małgorzata Szreniawska wróciły do pracy, ale nie na zajmowane wcześniej stanowiska.

Rektor i prorektor zostały odwołane na początku listopada. Otrzymały czteromiesięczne wypowiedzenia umów, zostały też zwolnione z obowiązku świadczenia pracy jako wykładowcy. Przyczyn zwolnienia nie poznały.

Studenci WSPA uznali, że odwołanie odbyło się niezgodnie ze statutem szkoły, bo właściciel nie poinformował o tym uczelni. W ramach protestu zawiesili działalność kół naukowych, zbierali podpisy pod petycją o przywrócenie rektor i prorektor, napisali też list do właściciela WSPiA, prof. Makarego Stasiaka, a we wtorek spotkali się z nim.

– Strony w przyjaznej atmosferze wypracowały porozumienie mające na celu zakończenie protestów studentów, podjętych po odwołaniu – poinformowała wczoraj w komunikacie Agnieszka Ochal, kierownik marketingu i promocji WSPiA. – Ustalono, że decyzja władz uczelni o zmianach na stanowiskach zostanie utrzymana w mocy, jednakże odwołane z pełnionych funkcji panie kontynuować będą (o ile wyrażą zgodę) pracę dydaktyczną.

Czy zgodzą się na to była rektor i prorektor? – Dotychczas nie przekazano mi propozycji profesora Stasiaka. Nikt z władz uczelni nie kontaktował się ze mną w tej sprawie – przyznaje dr Małgorzata Szreniawska. – Dlatego na podejmowanie jakichkolwiek decyzji jest za wcześnie.

Przedstawiciele Samorządu Studentów i właściciel uczelni zdecydowali, że będą spotykać się regularnie, żeby omawiać sprawy związane z rozwojem uczelni.

Gość
Gość
Gość
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 listopada 2015 o 11:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie omijać tej uczelni, tylko właśnie tam studiować. Dr Rybczyńska myślała, że będzie sobie rektorem jak na publicznej uczelni, a tu okazało się, że trzeba coś konkretnego robić i mieć wyniki, a nie tylko gadać. Uczelnie niepubliczne weryfikuje rynek. Dzisiaj studenci nie chcą już płacić za byle jakie studia na niskim poziomie, tylko oczekują takiego wykształcenia, które w przyszłości zapewni im dobrze płatną pracę. A badania pokazują , że aż 80 proc. absolwentów WSPA pracuje w wyuczonym zawodzie.
Rozwiń
Gość
Gość (12 listopada 2015 o 13:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W 2005 roku ta szkoła w rankingu była pod względem nauczania 2 szkołą niepubliczną w kraju
Rozwiń
Gość
Gość (12 listopada 2015 o 06:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czymś trzeba było zamydlić oczy studentom żeby spór ustał, teraz wystarczy zaproponować tak nędzne warunki, że nikt by nie podjął takiej pracy i po kłopocie. Właściciel chciał je przywrócić ale one nie chciały... Ta uczelnia sięga już dna.
Rozwiń
Gość
Gość (11 listopada 2015 o 23:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kiedyś takie szkółki ratowały unikających wojska. dzisiaj ratują...kogo?
Rozwiń
Gość
Gość (11 listopada 2015 o 20:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czy ktos o zdrowych zmyslach tam chce studiowac? zwolnienie bez podania powodu? bo zupa byla za slona? czy nie miala orgazmu? omijac ta uczelnie szerokim lukiem
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!