piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Koniec afery o film Nekromantik w klubie Tektura

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 marca 2011, 17:55
Autor: Dominik Smaga

Plakat filmu Nekromantik 2.
Plakat filmu Nekromantik 2.

Krytyk filmowy: Nie było propagowania nekrofilii ani profanacji symboli religijnych. Prokuratura: Nie było też przestępstwa. Tak kończy się głośna sprawa projekcji niszowego filmu "Nekromantik 2”, którą ośmiu lubelskich radnych uznało za skandal. Kończy się, ale za to, w jakim stylu…

14 lutego w znanej z mocno niszowej kultury lubelskiej Przestrzeni Działań Twórczych "Tektura” wyświetlono horror "Nekromantik 2”. Główna bohaterka wykopuje zwłoki swego chłopaka i zabiera do domu na upojne chwile. I o to chodzi w gatunku gore: ma być strasznie i niesmacznie.

Obrzydziło to ośmiu miejskich radnych PiS. Filmu nie widzieli, ale oburzył ich anons na miejskim portalu kulturalnym i towarzyszący mu zwiastun wideo. – Ratuszowa strona stała się miejscem upowszechniania tak rażących materiałów zawierających kloaczne treści oraz obrażających wartości i symbole religijne – napisali radni* do prezydenta. – Zdarzenia takie kompromitują Lublin (…) stając się detonatorem naszych starań o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 – dodają.

Tu przypomnijmy: w czerwcu zapadnie decyzja, które z polskich miast uzyska tytuł ESK 2016, a Lublin do niego kandyduje. Takie miano uzyska jedno z miast Hiszpanii.

Na oficjalne pismo jest już oficjalna odpowiedź. Włodzimierz Wysocki, zastępca prezydenta stwierdza, że skoro filmu nie widział, to oceniać go nie może. – Zwróciłem się o opinię do wysokiej klasy znawcy sztuki filmowej pana Piotra Kotowskiego – stwierdza Włodzimierz Wysocki, zastępca prezydenta i załącza opinię.

– Filmy gore są pełnoprawnym gatunkiem współczesnego kina – pisze Piotr Kotowski, szef studyjnego kina w ACK "Chatka Żaka”. Broni też pokazu w Tekturze. – Był elementem świadomej prowokacji wymierzonej w kiczowaty dzień zakochanych – podkreśla. Rozwiewa też obawy, że pokaz zaszkodzi staraniom o tytuł ESK 2016. – Filmy tego typu grane są codziennie w całej Europie, a w dodatku Hiszpania, z którą mamy dzielić ten zaszczyt jest ich największym producentem na kontynencie.

Sam Wysocki zapewnia, że o żadnej cenzurze w Lublinie nie może być mowy. Zaś prokuratura, która po telefonie od jednego z dziennikarzy badała sprawę, uznała że do przestępstwa nie doszło i nie wszczęła śledztwa.

– To całe zaangażowanie prokuratury, pisanie pism w Ratuszu to wszystko strata czasu – komentuje Szymon Pietrasiewicz z Tektury. – Zamiast poważnymi rzeczami ileś osób musiało zajmować się pseudoaferą.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
OINK
Inne
lESZCZ
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

OINK
OINK (28 marca 2011 o 02:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chodzą na szczudłach, żonglują, walą w bębny, a do tego mają upodobania (o ile nie skłonności) nekro - kwintesencja kultury! Materiał w sam raz na Europejską Stolicę Kultury! Pokażemy Europie jak się dzicz w Lublinie bawi - co nie?!
Rozwiń
Inne
Inne (26 marca 2011 o 11:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pan Kotowski- oficjalny klakier Pana Wysockiego co miał innego powiedzieć, on się boi własnego cienia i tańczy jak mu zagrają, a Pietrasiewicze trzęsą miastem i magistratem , dostając grubą kasę na swoje głupie projekciki.
Rozwiń
lESZCZ
lESZCZ (25 marca 2011 o 23:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
LUDZIE KULTURALNI NIE KOMENTUJĄ TEGO TYPU ARTYKUŁÓW. KONSTRUKTYWNA KRYTYKA DOTYCZY NP. UTWORÓW LITERACKICH LUB MUZYCZNYCH. NA TEMATY GRAFOMANI GENERALNIE NIE MA POTRZEBY SIĘ WYPOWIADAĆ...
Rozwiń
Norymbergia dla PełO
Norymbergia dla PełO (25 marca 2011 o 22:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jeżeli Tow. Wysocki którego synalek łaziu do tej lewacko-narokomańskiej speluny ma promowac Lublin; [prtzez klub tektura, który 2 temu w ramach rozważań wielkopostnych organizował projekcje pedalskich pornosów http://tektura.wordpress.com/2009/03/10/rozwazania-wielkopostne-13032009/ co było jawna obrazą uczuć religijnych, a rok temu w rocznice sowieckiego mordu w Katyniu probowano zostanizować konsert sowieckiej komunistycznej ćpuńskiej kapeli, który reklamowano tak
[img]http://1.bp.blogspot.com/_qYzloO8T6Vg/S82sHfPMdPI/AAAAAAAACro/eQyG_oM_Z3I/s1600/bilde.jpeg[/img]

w andrzejki robiono gandziejki etc,
JEZELI W RAMACH TEJ JEWROPEJSKIEJ STOLICY KULTURY JAKA WYRABIA TOW WYSOCKI (KTÓRY JAKO ADWOKAT ODZYSKIWAŁ KAMIENICE PEWNEJ MNIEJSZOSCI ETNICZNEJ ( DOWCIM MAJEWSKIEGO http://www.youtube.com/watch?v=HzJdmbnxYdU)MA BYĆ MOJE MIASTO UKAZANE JAKO SIEDLISKO DEWIACJI, PEDALSTWA, ĆPUNÓW, ANARCHISTÓW I KOMUNISTÓW

[size="6"]TO MAM NADZIEJE ZE PRZEGRAMY TA NIKOMU NIEPOTRZEBNA WALKĘ O TA LEWACKA-CPUŃSKĄ STOLICE[/size]
Rozwiń
jOSE
jOSE (25 marca 2011 o 22:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak, przecież to film o życiu, gdzie ukochana wykopuje zwłoki i się z nimi zadowala. To normalne dla współczesnej Europy, zwłaszcza dla Hiszpanii . Tym bardziej jest to normalne, jak się leje krew.
BTW (hardcore, więc delikatnym i nieletnym odradzam):
http://www.dailymotion.pl/video/xe7ulq_nekromantik-2_shortfilms
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!