Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 lipca 2011 r.
8:36
Edytuj ten wpis

Koniec afery z wiaduktem przy al. Witosa. Sprawa umorzona

0 4 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Lubelska prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie budowy wiaduktu nad al. Witosa. Jak donosi dziś Kurier Lubelski, śledczy uznali, że były pewne uchybienia, ale nie doszło do przestępstwa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodziło o przekazanie przez ratusz 10 mln zł na tę inwestycję prywatnej spółce budującej centrum Felicity.

- Doszło do niedopełnienia obowiązków służbowych, ale nie było działania na szkodę interesu publicznego. Nie stwierdzono tym samym przestępstwa – powiedziała Kurierowi Beata Syk-Jankowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie. I dodała: - Wiadukt służy nie tylko obsłudze Felicity, ale również innym kierowcom

Sprawa tzw. "afery wiaduktowej" zaczęła się 2005 r. To wtedy spółka CH Felin zaczęła przygotowania do budowy wielkiego centrum handlowego Felicity. Niezbędne okazało się przebudowanie skrzyżowania al. Witosa z ul. Grygowej. Ratusz wskazał, że powinien tam powstać wiadukt. Pozwolenie na jego budowę spółka otrzymała w 2006 roku.

Przez cały czas była mowa o tym, że przebudowę dróg CH Felin miało sfinansować z własnych środków. W 2007 r. ówczesny prezydent Lublina Adam Wasilewski nieoczekiwanie podpisał z inwestorem porozumienie, a później umowę o tym, że część kosztów pokryje samorząd. Z miejskiej kasy trafiło na ten cel w sumie 10 mln zł.

Jesienią 2009 r. wydatki ratusza skontrolowała Regionalna Izba Obrachunkowa. Wskazała, że decyzja o przekazaniu pieniędzy CH Felin zapadła z pominięciem procedury przetargowej. Wtedy sprawą zajęła się prokuratura.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
logika / 2 lipca 2011 o 20:07
Szanowny ale pozbawiony wiedzy i logiki Ali Babo, wielbicielu PISu !!!
Rzeczony wiadukt nie prowadzi do centrów handlowych Felicity bo takowych nie ma i najprawdopodobniej nie będzie.
Owa spółka zbudowała zaś wiadukt, który rozwiązał problem dojazdu do strefy ekonomicznej .Korzyści ma więc tylko miasto, spółka wpuściła się w maliny.
Dodatkowo też wybudowała za własne pieniądze nowoczesne schronisko dla zwierząt, które miasto dostało w prezencie.
Z wiaduktu korzystają lublinianie ale nie korzysta spółka Felicity, która pośpieszyła się w realizacji umów z miastem a sama , prawdopodobnie z braku funduszy/ kryzys ekonomiczny/nie ma środków na realizację inwestycji, która pozwoliłaby jej zarabiać.
Miasto zapłaciło spółce 10 milionów, bo tak zdecydowali radni, a wiadukt przeszedł na własność miasta i jest dostępny do jazdy dla wszystkich i w wybranych przez nich kierunkach.
Miasto załaciło 10 milionów a zyskało obiekt wartości około 40 milionów. Spółka narazie nie zyskała nic.
Bez tej nieszczęsnej dla Felicity umowej a korzystnej dla miasta wiadukt tem nie powstałby.
No i teraz pytanie , kto te miliony zyskał a kto sam się wpuścił w maliny?
Szanowny ale pozbawiony wiedzy i logiki Ali Babo, wielbicielu PISu !!!
Rzeczony wiadukt nie prowadzi do centrów handlowych Felicity bo takowych nie ma i najprawdopodobniej nie będzie.
Owa spółka zbudowała zaś wiadukt, który rozwiązał problem dojazdu do strefy ekonomicznej .Korzyści ma więc tylko miasto, spółka wpuściła się w maliny.
Dodatkowo też wybudowała za własne pieniądze nowoczesne schronisko dla zwierząt, które miasto dostało w prezencie.
Z wiaduktu korzystają lublinianie ale nie korzysta spółka Fel... rozwiń
Avatar
Ali Baba / 2 lipca 2011 o 11:59
Zaraz jeżeli cały czas była mowa o tym że w zamian za pozwolenie i usytuowania tego sklepu firma CH FELIN ma jakieś obowiązki to niech je realizuje a jeśli to im potrzeba była przede wszystkim tego wiaduktu i tą inwestycję czy przebudowę miała sfinansować z własnych środków to wyraźnie znaczy że z własnych środków łącznie z wiaduktem a dlaczego to niby miasto czyli my wszyscy mielibyśmy partycypować do biznesu owej spółki ? w końcu tłumaczenie prokuratury że mogą korzystać i inni kierowcy jest dla naiwnych to miasto ma korzystać i wykorzystywać takie sytuacje by ratować słaby budżet miejski a tu była ku temu okazja po za tym nie oszukujmy się najbardziej zainteresowanym w budowie tego wiaduktu była firma CH FELIN i to należało wykorzystać a tego nie zrobiono co umyka sprzed oczu prokuraturze z jakiś powodów po za tym wiaduktu nie było a kierowcy którym zależało by dojechać w tamte okolice dojeżdżali bez problemów więc szybkie porozumienie z inwestorem i ... umowa z daleka śmierdzi machlojami tylko dziwne że prokuratura tego nie chce zauważyć ale cóż czasy rządów PO takie są ! , widzieć to co musowo i nie widzieć tego co można przykryć bo w sumie poszło z kasy miejskiej 10 mln. z kasy miejskiej czyli pośrednio z mojej min. kieszeni poszły pieniądze które można było przeznaczyć na inne ważne cele i to w pospiechu a prokuratura nic nie widzi ślepa jak Temida i tylko pozostaje pytanie dokąd władze Ratusza będą sponsorować prywatnych przedsiębiorców w sposób wybiórczy ? . I jeśli ja buduję dom to czy na urzędzie spoczywają obowiązki by zainstalować do tego domu wszelkie media łącznie z drogą czy na mnie jako inwestorze i właścicielu ? a przecież to nie dom a jednostka handlowa która przyniesie bodaj zagranicznemu inwestorowi w przyszłości krocie !to podobna decyzja jak kiedyś odstąpienie od podatku od firmy E.Leclerc tylko winnych nie ma do dziś !.
Zaraz jeżeli cały czas była mowa o tym że w zamian za pozwolenie i usytuowania tego sklepu firma CH FELIN ma jakieś obowiązki to niech je realizuje a jeśli to im potrzeba była przede wszystkim tego wiaduktu i tą inwestycję czy przebudowę miała sfinansować z własnych środków to wyraźnie znaczy że z własnych środków łącznie z wiaduktem a dlaczego to niby miasto czyli my wszyscy mielibyśmy partycypować do biznesu owej spółki ? w końcu tłumaczenie prokuratury że mogą korzystać i inni kierowcy jest dla naiwnych to miasto ma korzystać i wykorzyst... rozwiń
Avatar
gosc / 2 lipca 2011 o 11:54
POLECAM!!!! ht
Avatar
JAMCIŚ / 2 lipca 2011 o 11:20
TO CHYBA CI CO NIEDOPEŁNILI OBOWIAZKÓW SŁUZBOWYCH MUSZA PONIEŚĆ KARĘ,ZWOLNIENIA DYSCYPLINARNE I ZAKAZ PEŁNIENIA FUNKCJI PUBLICZNYCH PRZEZ OKRES NP. 10 LAT,
Avatar
logika / 2 lipca 2011 o 20:07
Szanowny ale pozbawiony wiedzy i logiki Ali Babo, wielbicielu PISu !!!
Rzeczony wiadukt nie prowadzi do centrów handlowych Felicity bo takowych nie ma i najprawdopodobniej nie będzie.
Owa spółka zbudowała zaś wiadukt, który rozwiązał problem dojazdu do strefy ekonomicznej .Korzyści ma więc tylko miasto, spółka wpuściła się w maliny.
Dodatkowo też wybudowała za własne pieniądze nowoczesne schronisko dla zwierząt, które miasto dostało w prezencie.
Z wiaduktu korzystają lublinianie ale nie korzysta spółka Felicity, która pośpieszyła się w realizacji umów z miastem a sama , prawdopodobnie z braku funduszy/ kryzys ekonomiczny/nie ma środków na realizację inwestycji, która pozwoliłaby jej zarabiać.
Miasto zapłaciło spółce 10 milionów, bo tak zdecydowali radni, a wiadukt przeszedł na własność miasta i jest dostępny do jazdy dla wszystkich i w wybranych przez nich kierunkach.
Miasto załaciło 10 milionów a zyskało obiekt wartości około 40 milionów. Spółka narazie nie zyskała nic.
Bez tej nieszczęsnej dla Felicity umowej a korzystnej dla miasta wiadukt tem nie powstałby.
No i teraz pytanie , kto te miliony zyskał a kto sam się wpuścił w maliny?
Szanowny ale pozbawiony wiedzy i logiki Ali Babo, wielbicielu PISu !!!
Rzeczony wiadukt nie prowadzi do centrów handlowych Felicity bo takowych nie ma i najprawdopodobniej nie będzie.
Owa spółka zbudowała zaś wiadukt, który rozwiązał problem dojazdu do strefy ekonomicznej .Korzyści ma więc tylko miasto, spółka wpuściła się w maliny.
Dodatkowo też wybudowała za własne pieniądze nowoczesne schronisko dla zwierząt, które miasto dostało w prezencie.
Z wiaduktu korzystają lublinianie ale nie korzysta spółka Fel... rozwiń
Avatar
Ali Baba / 2 lipca 2011 o 11:59
Zaraz jeżeli cały czas była mowa o tym że w zamian za pozwolenie i usytuowania tego sklepu firma CH FELIN ma jakieś obowiązki to niech je realizuje a jeśli to im potrzeba była przede wszystkim tego wiaduktu i tą inwestycję czy przebudowę miała sfinansować z własnych środków to wyraźnie znaczy że z własnych środków łącznie z wiaduktem a dlaczego to niby miasto czyli my wszyscy mielibyśmy partycypować do biznesu owej spółki ? w końcu tłumaczenie prokuratury że mogą korzystać i inni kierowcy jest dla naiwnych to miasto ma korzystać i wykorzystywać takie sytuacje by ratować słaby budżet miejski a tu była ku temu okazja po za tym nie oszukujmy się najbardziej zainteresowanym w budowie tego wiaduktu była firma CH FELIN i to należało wykorzystać a tego nie zrobiono co umyka sprzed oczu prokuraturze z jakiś powodów po za tym wiaduktu nie było a kierowcy którym zależało by dojechać w tamte okolice dojeżdżali bez problemów więc szybkie porozumienie z inwestorem i ... umowa z daleka śmierdzi machlojami tylko dziwne że prokuratura tego nie chce zauważyć ale cóż czasy rządów PO takie są ! , widzieć to co musowo i nie widzieć tego co można przykryć bo w sumie poszło z kasy miejskiej 10 mln. z kasy miejskiej czyli pośrednio z mojej min. kieszeni poszły pieniądze które można było przeznaczyć na inne ważne cele i to w pospiechu a prokuratura nic nie widzi ślepa jak Temida i tylko pozostaje pytanie dokąd władze Ratusza będą sponsorować prywatnych przedsiębiorców w sposób wybiórczy ? . I jeśli ja buduję dom to czy na urzędzie spoczywają obowiązki by zainstalować do tego domu wszelkie media łącznie z drogą czy na mnie jako inwestorze i właścicielu ? a przecież to nie dom a jednostka handlowa która przyniesie bodaj zagranicznemu inwestorowi w przyszłości krocie !to podobna decyzja jak kiedyś odstąpienie od podatku od firmy E.Leclerc tylko winnych nie ma do dziś !.
Zaraz jeżeli cały czas była mowa o tym że w zamian za pozwolenie i usytuowania tego sklepu firma CH FELIN ma jakieś obowiązki to niech je realizuje a jeśli to im potrzeba była przede wszystkim tego wiaduktu i tą inwestycję czy przebudowę miała sfinansować z własnych środków to wyraźnie znaczy że z własnych środków łącznie z wiaduktem a dlaczego to niby miasto czyli my wszyscy mielibyśmy partycypować do biznesu owej spółki ? w końcu tłumaczenie prokuratury że mogą korzystać i inni kierowcy jest dla naiwnych to miasto ma korzystać i wykorzyst... rozwiń
Avatar
gosc / 2 lipca 2011 o 11:54
POLECAM!!!! ht
Avatar
JAMCIŚ / 2 lipca 2011 o 11:20
TO CHYBA CI CO NIEDOPEŁNILI OBOWIAZKÓW SŁUZBOWYCH MUSZA PONIEŚĆ KARĘ,ZWOLNIENIA DYSCYPLINARNE I ZAKAZ PEŁNIENIA FUNKCJI PUBLICZNYCH PRZEZ OKRES NP. 10 LAT,
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 0 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 0

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 0 4

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 0 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 0 11

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 0 2

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 0 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 0 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt
26 maja 2018, 12:00

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na wernisaż interaktywnej wystawy dla dzieci Skład sztuki. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą 0 4

Miały pachnieć nowością, koić klimatyzacją i zapewniać pasażerom bezprzewodowy internet. W takich warunkach miały nas wozić po trasach regionalnych, np. z Lublina do Chełma i Dęblina. Miały, ale na razie nie będą. Unieważniony został przetarg na dostawę 11 pociągów elektrycznych dla województwa lubelskiego

100 milionów złotych na fotonikę!

100 milionów złotych na fotonikę! 0 0

100 mln zł na fotonikę – wspólne przedsięwzięcie NCBiR i samorządu województwa lubelskiego Samorząd województwa lubelskiego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie wspierają projekty w zakresie innowacyjnych technologii fotonicznych. Na ten cel przeznaczono aż 100 milionów złotych.

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!