poniedziałek, 29 maja 2017 r.

Lublin

Koniec handlu na Globusie

Dodano: 15 grudnia 2005, 18:57

Kilkadziesiąt osób straci pracę na targowisku przy Globusie. Targ przestanie istnieć wiosną, bo Ratusz nie znajdzie kupcom nowego miejsca na LSM. – A przecież obiecali, że przeniosą nas w nowe miejsce – mówi zdruzgotany Robert Szydłowski, jeden z handlowców. – Nie wiemy co robić. Z tych stoisk utrzymujemy nasze rodziny.
W miejsce stoisk ma powstać parking dla nowej hali sportowej. Wiadomo o tym co najmniej od dwóch lat. Tyle trwają protesty kupców. Słyszeli wiele propozycji przeniesienia stoisk. Ale każdej z nich sprzeciwiali się mieszkańcy LSM, którzy nie życzyli sobie takiego sąsiedztwa. Były też inne protesty. Ponad 2,5 tys. osób podpisało list z prośbą o pozostawienie targu przy ul. Filaretów. Ale nic to nie dało.
Kilka dni temu z kupcami spotkał się prezydent Lublina. Powiedział, że nie ma dla nich miejskich gruntów na LSM. A o wskazanie jakiegoś placu powinni prosić Lubelską Spółdzielnię Mieszkaniową. Sęk w tym, że władze LSM nie chcą nowego targu.
Sprawą zajęła się Komisja Rozwoju
w Radzie Miasta. Zobowiązała prezydenta do przedstawienia propozycji przeniesienia targu, dając mu czas do 15 grudnia. Czyli do wczoraj. Prezydent odpisał, że nowego targu nie będzie. (drs)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!