sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Koniec zabawy w kotka i myszkę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 kwietnia 2006, 21:46

Miasto chce zlikwidować wąski trawnik wzdłuż ul. Radziszewskiego i stworzyć parking. Teraz nie wolno tam parkować. Ale kierowcy i tak ignorują zakaz.
Parkingów na miasteczku akademickim jest tyle, co kot napłakał. Dlatego nie brakuje ryzykantów, którzy zostawiają swe auta na trawniku wzdłuż ul. Radziszewskiego.

Straż Miejska zjawia się tam po kilka razy dziennie, a mandaty sypią się gęsto. Ale to nie pomaga. Z trawnika zostało błoto przeorane koleinami. Żeby to ukrócić, trzeba by na stałe postawić tam patrol.
Miejscy urzędnicy uznali, że dalsza zabawa w kotka i myszkę nie ma sensu. I postanowili, że trawnik zostanie zlikwidowany. W jego miejscu pojawią się betonowe płyty dla samochodów. – Sprawdzamy, gdzie można wygospodarować miejsca postojowe. Przy niektórych ulicach będziemy upierać się przy pozostawieniu trawników. W innych można je zlikwidować. – wyjaśnia Mirosław Kalinowski z Urzędu Miasta.
Władze UMCS do propozycji Ratusza podchodzą z dystansem. – Tymczasowo takie rozwiązanie jest dopuszczalne – mówi prof. Wiesław Kamiński, rektor UMCS. – Powinno rozwiązać chociaż część problemów parkingowych na terenie miasteczka akademickiego. Bo o tym, że takie kłopoty są, wszyscy doskonale wiemy.
– Ale powinniśmy myśleć o tym, jak zlikwidować te trudności raz na zawsze. I mamy na to pomysł – dodaje rektor. – Rozwiązaniem będą parkingi, które powstaną w nowej, zachodniej części campusu.
Uniwersytet planuje budowę nowych budynków dla kilku wydziałów na terenach powojskowych między ul. Głęboką, al. Kraśnicką, Al. Racławickimi i obecnym miasteczkiem. Mają tam powstać m. in. gmachy Wydziału Pedagogiki i Psychologii oraz Wydziału Politologii. Prace obejmą też budowę nowoczesnego centrum konferencyjno-dydaktycznego i – co szczególnie podkreśla rektor – zaplecza parkingowego dla uczelni.
– Zbudujemy tam przestronne parkingi, na których wystarczy miejsc dla wszystkich – wyjaśnia prof. Kamiński. – A to, że zachodnia część campusu będzie trochę oddalona od placu Marii Curie-Skłodowskiej, nie powinno nikomu przeszkadzać. Przecież to zaledwie kilka minut spaceru.
Cała inwestycja pochłonie ponad 300 milionów zł. I, jak planują władze UMCS, będzie gotowa na 75-lecie uniwersytetu, czyli na rok... 2019. Do tego czasu studenci i pracownicy uczelni będą musieli parkować w starej części miasteczka. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!