wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Konkurs na Czarcią Łapę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 grudnia 2007, 16:58

Już wiadomo, o przyszłości Czarciej Łapy zdecyduje konkurs. Może się zgłosić każdy chętny.

- My się wycofujemy - mówią z żalem dotychczasowi właściciele. Radni domagają się wyjaśnień od prezydenta.

- Prezydent jest zdania, że przyszłość lokalu powinna zostać rozwiązana drogą konkursu. Czyli tak, jak zaproponowały Kamienice Miasta i Zarząd Nieruchomości Komunalnych - mówi Iwona Blajerska, rzecznik Adama Wasilewskiego (PO).

- Przez kilka lat nie mogliśmy doczekać się jasnej deklaracji planów na temat przyszłości lokalu, planowanych remontów i działalności kulturalnej, która będzie w nim prowadzona - tłumaczy Krzysztof Krzyżanowski, prezes Kamienic Miasta. Kością niezgody okazał się też czynsz, który płacą dotychczasowi najemcy, zdaniem właścicieli - zbyt niski.

Zarządcy kamienicy wspólnie zdecydowali, że na wykorzystanie pomieszczeń restauracji trzeba ogłosić konkurs.

Teraz poparł to także prezydent. - Ale konkurs powinien zostać przeprowadzony pod pewnymi warunkami - zaznacza Blajerska. - Po pierwsze, bez względu na to, kto będzie prowadził lokal, ma on zachować nazwę "Czarcia Łapa”. A po drugie, konieczne jest nawiązanie do działalności, z której to miejsce słynęło przed lata, np. spotkań kabaretowych.

Takie stanowisko oburzyło radnych Platformy: Marcina Nowaka i Michała Widomskiego.

- Na ostatnim posiedzeniu komisji kultury i ochrony zabytków Rady Miasta wykazaliśmy bezzasadność tej decyzji pod kątem finansowym, bo Czarcia Łapa jest dochodowa i przynosi zyski - tłumaczy Nowak. - Wszyscy członkowie komisji mogli się też przekonać, że ten lokal żyje artystycznie. I nie ma żadnych racjonalnych powodów, do wyganiania z niego dotychczasowych właścicieli.

A ci już zapowiadają, że w konkursie nie wystartują. - To bez sensu - mówi Jerzy Żukowski, syn wieloletniej szefowej Czarciej Łapy, który teraz prowadzi lokal. - Po co brać udział w przetargu, którego zwycięzca już pewnie jest wybrany. I nie będę nim ja.

- Prezydent kompromituje się tą decyzją - dodaje Widomski. - To urzędnicy nie potrafili zawrzeć z najemcami umowy, a potem, z niewiadomych powodów, ją rozwiązali.

Wczoraj obaj radni złożyli interpelację w sprawie przywrócenia dotychczasowej umowy najmu, która - zgodnie z jej pierwotną treścią - powinna obowiązywać jeszcze przez 10 lat. - Postawimy też tę sprawę na najbliższym posiedzeniu klubu PO. Niech prezydent wytłumaczy się ze swojej decyzji - zapowiada Nowak. - Nie może być tak, że prezydent nie słucha własnych radnych - zaznacza Widomski.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
chart
wam
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

chart
chart (29 grudnia 2007 o 12:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bo oczywiście fakt, że prezydent Wysocki chce spłacić swe towarzyskie długi Hadesowi jest OK...
Rozwiń
wam
wam (28 grudnia 2007 o 01:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
chyba Ci dwaj Panowie radni co tak bronią obecnych właścicieli mają niezłą kasę obiecaną bo tak ostro Ich bronią, tylko argumentów im brakuje
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!