Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 stycznia 2012 r.
16:45
Edytuj ten wpis

Konkurs na Podzamcze: 120 tys. wygrali architekci z Gliwic

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 11 A A
Zwycięski projekt zakłada, że al. Tysiąclecia zostanie przykryta płytą. Miasto nie musi realizować t
Zwycięski projekt zakłada, że al. Tysiąclecia zostanie przykryta płytą. Miasto nie musi realizować t

Architekci z Gliwic wygrali ogłoszony przez władze Lublina konkurs na koncepcję przebudowy Podzamcza. Wykorzystując tę pracę miasto ma w rok przygotować plan zagospodarowania terenu, a później szukać inwestora. Jakakolwiek budowa mogłaby się tu zacząć w 2015 r.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Od dziś w Trybunale Koronnym na Starym Mieście można oglądać 45 koncepcji, z których sąd konkursowy wybrał te zwycięskie. Pierwsze miejsce zdobyła gliwicka pracownia PA Nova SA. Dostanie za to 120 tys. zł.

– Ta praca dobrze domyka przestrzeń pl. Zamkowego – podkreśla Lech Kłosiewicz, przewodniczący sądu.

Co ciekawe, w koncepcji nie ma słowa o dworcu przesiadkowym PKS. Architekci zakładają przykrycie części al. Tysiąclecia płytą, na której byłyby nowe budynki. Jest to jednak mało realne, by Lublin się na to zdecydował ze względu na koszty.

– Mamy jeszcze ważniejsze priorytety, jak tunel pod al. Racławickimi i wiadukt nad Głęboką. I to je będziemy w pierwszej kolejności realizować – wyjaśnia Stanisław Kalinowski, zastępca prezydenta.

– Pierwsza koncepcja sprawia najlepsze wrażenie. To głównie na niej będziemy bazować, tworząc plan zagospodarowania. Co nie oznacza, że nie będziemy korzystać z innych, nagrodzonych prac – zapowiada Małgorzata Żurkowska z Wydziału Planowania w Urzędzie Miasta.

Drugie miejsce (80 tys. zł) zdobyła lubelska pracownia ARCHIM Studio. Na ich planszach jest więcej szczegółów: kładka widokowa nad ul. Ruską, pl. Trzech Kultur na terenie PKS z zabytkową studnią jako centralnym punktem czy przystanki przesiadkowe PKS przeniesione na ul. Ruską.

W parterach nowych budynków planowanych wzdłuż al. Tysiąclecia pojawiają się podcienia, a za al. Unii Lubelskiej – Planetarium. Z pl. Zamkowego przechodzilibyśmy przejściem podziemnym pod dwupasmówką, targ ma zostać zlokalizowany na parterach budynków po północnej stronie Ruskiej i jest… całodobowy.

Pl. Zamkowy jest zamknięty dla ruchu, architekci zaplanowali też dwupoziomowy parking podziemny między ul. Ruską, Nadstawną, Targową i ul. Nowy Plac Targowy.

Trzecie miejsce (40 tys. zł) zdobyli lubelscy architekci Jerzy Korszeń i Mariusz Plewa. Pod pl. Zamkowym przewidzieli podziemny parking, dworzec przesiadkowy widzą w miejscu dzisiejszego Transpedu, al. Tysiąclecia byłaby wpuszczona częściowo pod ziemię, obok powstałaby kładka dla pieszych.

Wyróżnienie (20 tys. zł) otrzymała warszawska pracownia SWECO Architekci.

Co miasto zrobi dalej? – W 2013 r. powinniśmy mieć uchwalony plan zagospodarowania, wtedy będziemy szukać inwestora dla tego terenu – zapowiada Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. – Inwestorzy będą zainteresowani o tyle, o ile ocenią, że komercyjna funkcja Podzamcza pozwoli na zwrot poniesionych nakładów – dodaje. Problemem może być też struktura własnościowa gruntów: są tu działki miejskie, państwowe, prywatne oraz należące do PKS i LSS Społem.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lubliniak / 31 stycznia 2012 o 07:46
wydano 260tys zł za bajki za marzenia. za fikcje która nigdy nie zostanie zrealizowana gratulujemy gospodarności. teraz to jak najwyższy czas na wypłacenie sobie premii albo 14tek. krew sie gotuje . a ja wokół bloku od 6 lat nie mam normalnego chodnika.
teraz czekamy na konkurs nt: "pierwsza wycieczka władz lublina na marsie" , albo " miasto drapaczy chmur w świdniku"

widze łatwo wydaje sie nie swoje pieniążki. szkoda ze nikt nie ponosi odpowiedzialności za niegospodarność
Avatar
Piotrek / 30 stycznia 2012 o 22:24
120 tysięcy za co???za "założenie" które i tak trafi do śmietnika?głupiego tunelu nie potrafili wykopać pod al. Racławickimi a tu kladka nad al. Tysiąclecia wielkości przejazdu pod Starym Miastem w Warszawie..pogratulują sobie tumany, rozdadzą publiczne pieniążki i niech mieszkańcy się łudzą pare lat:)
Avatar
Lublinianin / 30 stycznia 2012 o 20:58
Gdzie jest RZEKA?
Avatar
Daniel Zamojski / 30 stycznia 2012 o 20:55
Miejsce pierwsze - zawiera podstawowe błędy jakie można byłom popełnić w tym temacie.
1. Nie rozwiązano problemu rzeki w mieście. Czechówkę należy odkopać i połączyć ją z zabudową śródmiejską. Udostepnić ją ludziom. Zrobić zejścia, kaskady, bulwar połączony w jakiś sposób z miejską zabudową.
2. Efkciarskie rozwiązanie na połączenie cześci miasta rozdzielonych trasą W-Z jest niemożliwy do wprowadzenia w tym terenie (wiele czynników i uwarunkowań formalno prawnych oraz ekonomicznych).
Należało zastosować lekkie i ażurowe pomosty i kładki. Da się to zrobić funkcjonalnie, efektownie i skutecznie.

Miejsce drugie - szkoda wogóle pisać. Wstyd i hańba dla Lublina. Chciałbym ten projekt wymazać z pamięci.tffu
Miejsce pierwsze - zawiera podstawowe błędy jakie można byłom popełnić w tym temacie.
1. Nie rozwiązano problemu rzeki w mieście. Czechówkę należy odkopać i połączyć ją z zabudową śródmiejską. Udostepnić ją ludziom. Zrobić zejścia, kaskady, bulwar połączony w jakiś sposób z miejską zabudową.
2. Efkciarskie rozwiązanie na połączenie cześci miasta rozdzielonych trasą W-Z jest niemożliwy do wprowadzenia w tym terenie (wiele czynników i uwarunkowań formalno prawnych oraz ekonomicznyc... rozwiń
Avatar
lenka / 30 stycznia 2012 o 20:27
Żenada, jak przeprowadzić przyjezdnych z dworca autobusowego, żeby nie oglądali tego syfu i tych majtek obwieszających dworzec???? Ludzie, takiego gnoju nie ma w żadnym mieście w Polsce.
Avatar
to-to / 30 stycznia 2012 o 19:56
O KhURCZĘ! -to aż z Gliwic trza było importować fachowców do architektury? A w Lublinie fachowców ni ma?
Avatar
gbdfgfsgfhdgnfghdghgdhsfgv / 30 stycznia 2012 o 19:12
[quote name='podinspektor' timestamp='1327945659' post='590368']
...do kogo adresowany jest ten artykuł??
[/quote]
do naiwnych mieszkanców Lublina?
Avatar
podinspektor / 30 stycznia 2012 o 18:47
[quote name='Gość' timestamp='1327941280' post='590337']
"Jakakolwiek budowa mogłaby się tu zacząć w 2015 r.
W 2013 r. powinniśmy mieć uchwalony plan zagospodarowania, wtedy będziemy szukać inwestora dla tego terenu – zapowiada Prezydent Lublina. – Inwestorzy będą zainteresowani o tyle, o ile ocenią, że komercyjna funkcja Podzamcza pozwoli na zwrot poniesionych nakładów. Problemem może być też struktura własnościowa gruntów : są tu działki miejskie, państwowe, prywatne oraz należące do PKS i LSS Społem"


Ewentualne rozpoczęcie jakichkolwiek prac budowlanych najwcześniej za 3 lata, a już urzędnicy biją pianę.
Nie ma wbitej pierwszej łopaty w ziemię, to nie ma NICZEGO.
Nauczcie się tego, budżetowi pijarowcy z zadupia UE.
[/quote]

ZGADZAM SIĘ Z PRZEDMÓWCĄ, MOŻNA TEŻ DODAĆ, ŻE TEREN OBJĘTY JEST NADZOREM KONSERWATORA ZBYTKÓW...NA 100% niestety się nie uda...do kogo adresowany jest ten artykuł??
[quote name='Gość' timestamp='1327941280' post='590337']
"Jakakolwiek budowa mogłaby się tu zacząć w 2015 r.
W 2013 r. powinniśmy mieć uchwalony plan zagospodarowania, wtedy będziemy szukać inwestora dla tego terenu – zapowiada Prezydent Lublina. – Inwestorzy będą zainteresowani o tyle, o ile ocenią, że komercyjna funkcja Podzamcza pozwoli na zwrot poniesionych nakładów. Problemem może być też struktura własnościowa gruntów : są tu działki miejskie, państwowe, prywatne oraz należące do PKS i L... rozwiń
Avatar
Prorok / 30 stycznia 2012 o 18:19
[color="#4B0082"]"re[color="#FF0000"]KUL[/color]-tywacja SZTUKI:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY czyli [color="#FF0000"]jak można [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ ŚWIAT [/color]oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

O ile pamięć nie zawodzi (niczym Chór Dewotek, lub Universytetu [color="#FF0000"]MARYI SKŁODOWSKIEJ – KURII[/color]) to już raz był podobny konKULs i[color="#FF0000"] Lublin nie miał nycz do powiedzenia[/color]!

Od chwili gdy Aminencje z Axcelencjami i księŻULKAMI zaczęły wręczać dyplomy i Oskary wszystko nabrało [color="#FF0000"]KUL[/color]-towego i [color="#FF0000"]PAT[/color]-ologicznego wymiaru pokazując jak można dokonać CUDU zamieniając JEDNO NA DRUGIE czyli dokonać re[color="#FF0000"]KUL[/color]tywacji intelektualnej! na wstecznym biegu wywodzącym się[color="#FF0000"] z KSIĘGI [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIENIA[/color].

Uniwerystet [color="#FF0000"]MARYI SKŁODWSKIEJ – KURII [/color]prowadząc Wydział Autystyczny [color="#FF0000"]jest w stanie odstawiać SZ[/color](k)[color="#FF0000"]OPKĘ i[/color] …
... i tyle!
W omawianym miejscu Szefowa owego Wydziału – [color="#FF0000"]Siostra Przełożona Urszula [/color]– [color="#FF0000"]z błogosławieństwem Brata Rektora odstawią KUL-ejną SZ[/color](k)[color="#FF0000"]OPKĘ nycz nie znaczącymi projektami[/color]!
Przed wszystkimi dyplomami [color="#FF0000"]nadanymi Uniwersytetowi MARYI SKŁODWSKIEJ – KURII [/color]przez [color="#FF0000"]ArcyLubelskich należy ustawić Klęczniki[/color], aby [color="#FF0000"]studenci na KUL[/color]anach [color="#FF0000"]oddawali cześć Boskiej Mądrości patrząc jak wielką przegraną jest Stolica Mądrości[/color]!, a Adoracja powinna trwać wiecznie...

[color="#FF0000"]Aby „Naukowcy”[/color] Wydziału Autystycznego[color="#FF0000"] nie popadli w Deprechę [/color](większą niż mają) KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC podrzuca[color="#FF0000"] Filmową Wersję 5-ciu Przykazań Kościelnych [/color]pod hasłem „[color="#FF0000"]CO WOLNO ZAKONNICY, AMINENCJI, AXCELENCJI i[/color] księ[color="#FF0000"]ŻULKOWI TEGO NIE WOLNO LUDOWI[/color]”:

1) http://www.hugesextube.com/best/Nuns
2) http://www.tubesamples.com/best/Nuns
3) http://www.likexxxtube.com/best/Nuns
4)http://www.erotube7.com/category/Nun/?xxx=30x84x114009
5) http://fancy7.com/gallery/la-monaca-lussuriosa/index.html

[color="#FF0000"]Kończąc Vatykańską Szkołę Aktorską zwaną Seminarium Duchowne [/color](Wyższe) przygotowani są wszyscy [color="#FF0000"]do odgrywania ino jednej roli [/color]sprzed ponad 2000 lat! Axcelencja abp ŻYCIŃSKI JÓZEF sięgając zaś do współczesnego języka RŻNĄŁ GŁUPA NA CAŁEGO i dziwne, że dziennikarze to puścili w TVN(19.VIII.2010 "Fakty po Faktach")! W Słowie Bożym kierowanym do Ludu z ust Axcelencji leciał „HEPNING” i „...MAN...” (strongman; superman...)- pisownia fonetyczna, czyli tak jak Axcelencja pedoł! W Krzyżowym Ogniu Pytań GŁOS BOŻY DOSTAWAŁ DELIRKI...

Niezłym [color="#FF0000"]KUL[/color]-towym i [color="#FF0000"]PAT[/color]-ologicznym spektaklem jest prezentacja każdego dnia[color="#FF0000"] ŚW.[/color](irniętej)[color="#FF0000"] Teorii jak Mańka [/color](g)[color="#FF0000"]ruchała z Gołębiem i [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIŁA ŚWIAT [/color]zapewniając przy okazji Królestwo Boże!

Dla Leniwych: Leniwi mogą sobie kliknąć w stronki zamieszczone w obecnym tekście, a zanim doczytają do końca wszystkie się otworzą – niczym BRAMY (z)BAWIENIA!

Po wystawionej KUL-towej Ry(d)zykownej Sztuce „JESZCZE TRWAM” można zaśpiewać znaną i popularną KUL-ęde: „[color="#FF0000"]Któż to widział takie Dziwy[/color]...”(*)

Jednym słowem [color="#FF0000"]KUL[/color]-awi i [color="#FF0000"]PAT[/color]-ologiczni Hab.(itowi) [color="#FF0000"]mają[/color] nie po [color="#FF0000"]KUL[/color]ei [color="#FF0000"]w głowie[/color]!

Obracając się w Świecie[color="#FF0000"] KANIBALIZMU [/color](„wziął chleb... i rzekł <<[color="#FF0000"]Bierzcie i jedzcie - To Jest Ciało Moje[/color]>>”) i [color="#FF0000"]WAMPIRYZMU[/color] („wziął kielich.. i rzekł <<[color="#FF0000"]Bierzcie i pijcie - To Jest Krew Moja[/color]>>”) i to KANIBALIZMU z WAMPIRYZMEM urojonego - taka [color="#FF0000"]Ostatnia KUL-acja [/color]- bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ...[color="#FF0000"]ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI [/color]panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat, [color="#FF0000"]CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...”[/color]

I tu Powstaje KULejny PATologiczny problem jak silna konKULencja dla IQ – poziom inteligencji mierzony w [color="#FF0000"]INBECYLACH[/color]. Skala pomiaru obejmuje zakres od minus nieskończoności do zera – nie przewiduje wartości dodatnich, pomiaru może dokonać każdy: Na widok KULawych i PATologicznych może liczyć:[color="#FF0000"] jeden [/color]Inbecyl, [color="#FF0000"]dwa[/color] Inbecyle, [color="#FF0000"]trzy, czery Inbecyle[/color]... i tak w nieskończoność, a na końcu nieskończoności –[color="#FF0000"] Św.[/color](irnięty)...

[color="#FF0000"]OTO OPRAWCY ZWIĄZKOWI, zapewniający, że chcą nas [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ[/color]. I tu się nie pomylili, bo księŻULE z Axcelencjami na wieść o Związku klną na czym świat stoi – [color="#FF0000"]Kurrrr...ia Jego Mać [/color]- , a KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC [color="#FF0000"]kroczy Drogą[/color](z)[color="#FF0000"]BAWIENIA pokazując nawet Ludowi Bożemu jak łatwo można się [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ[/color]:

1) [color="#FF0000"]OJCIEC ŚW., PAPIEŻ JAN PAWEŁ II; PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP, BP. BOLESŁAW PYLAK I JEGO KURIEWNY KANCLERZ KS. STANISŁAW ROJEK; KS. EDWARD PUDEŁKO, KS. MIECYZŁAW KRĄPIEC z półŚWIAT(ki)EM NAUKOWYM ORAZ CAŁY ZASTĘPEM CZYNNEGO DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA[/color]!

2) [color="#FF0000"]OJCIEC ŚW. JAN PAWEŁ II PAPIEŻ Z CAŁĄ EKIPĄ DUCHOWNĄ: PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP; BP. KAZIMIERZ RYCZAN; KS. JACEK WÓJCICKI; KS. KAZIMIERZ DZIEŻA (ZGINĄŁ W WYPADKU SAMOCHODOWYM, KTÓRY SAM SPOWODOWAŁ), KS. MAREK PODYMA ORAZ CAŁĄ RESZTĄ DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA[/color]...

[color="#FF0000"]I KTO POWIE, że [/color]nawet [color="#FF0000"]Św.[/color](irnięte) księ[color="#FF0000"]ŻULKI NIE MOGĄ WSZYSTKICH [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ[/color]?, a na marginesie – W KOŚCIELE STAN WOJENNY TRWA WIECZNIE – [color="#FF0000"]wiecznie z kimś walczą[/color]!


Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła:[color="#FF0000"] KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW [/color]- czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami.

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – [color="#FF0000"]Oni są Śmieszni!

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r.

spam.[/color]

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.***

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)[/color]

* - „Pójdźmy Wszyscy Do Stajenki” ".[color="#FF0000"]Po przypomnieniu przez KZNSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC wcześniejszego i Prorockiego wpisu [/color]pod art. "Konkurs nad Podzamcze: Wyniki już w poniedziałek" ([color="#FF0000"]D.W. z 30.I.2012[/color])podtrzymuje [color="#FF0000"]paPIESKIE STANOWISKO o KUL[/color]-awym Poziomie [color="#FF0000"]PAT[/color]-ologicznego pół[color="#FF0000"]ŚWIAT[/color](k)[color="#FF0000"]A NAUKOWEGO [/color]- mogą ino [color="#FF0000"]ODSTAWIAĆ[/color] [color="#FF0000"]SZ[/color](k)[color="#FF0000"]KOPKĘ[/color] podbną [color="#FF0000"]do inwazji Szkopów na Polskę w 1939 r[/color].
Z tego też widać, że "Dobre jabłko od jabłoni nie daleko pada", a[color="#FF0000"] obecny Szef Vatykańskiej Szkoły Aktoraskiej nycz nie różni sie od swego misttrza Adolfa Hitlera[/color]...

Oprócz SZ(k)OPKI powinien tan stanąć nowy [color="#FF0000"]Pomnik Patronki [/color]UMCSU - [color="#FF0000"]MARYI SKŁODOWSKIEJ - KURII pukającej się w czoło[/color]....

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła:[color="#FF0000"] KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW [/color]- czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami.

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – [color="#FF0000"]Oni są Śmieszni!

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r.

spam.[/color]

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.***

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)[/color]
[color="#4B0082"]"re[color="#FF0000"]KUL[/color]-tywacja SZTUKI:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY czyli [color="#FF0000"]jak można [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ ŚWIAT [/color]oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
rozwiń
Avatar
bubu / 30 stycznia 2012 o 17:36
A co sie stanie z mieszkańcami kamienic? Lubartowskiej Ruskiej itp?
Avatar
lubliniak / 31 stycznia 2012 o 07:46
wydano 260tys zł za bajki za marzenia. za fikcje która nigdy nie zostanie zrealizowana gratulujemy gospodarności. teraz to jak najwyższy czas na wypłacenie sobie premii albo 14tek. krew sie gotuje . a ja wokół bloku od 6 lat nie mam normalnego chodnika.
teraz czekamy na konkurs nt: "pierwsza wycieczka władz lublina na marsie" , albo " miasto drapaczy chmur w świdniku"

widze łatwo wydaje sie nie swoje pieniążki. szkoda ze nikt nie ponosi odpowiedzialności za niegospodarność
Avatar
Piotrek / 30 stycznia 2012 o 22:24
120 tysięcy za co???za "założenie" które i tak trafi do śmietnika?głupiego tunelu nie potrafili wykopać pod al. Racławickimi a tu kladka nad al. Tysiąclecia wielkości przejazdu pod Starym Miastem w Warszawie..pogratulują sobie tumany, rozdadzą publiczne pieniążki i niech mieszkańcy się łudzą pare lat:)
Avatar
Lublinianin / 30 stycznia 2012 o 20:58
Gdzie jest RZEKA?
Avatar
Daniel Zamojski / 30 stycznia 2012 o 20:55
Miejsce pierwsze - zawiera podstawowe błędy jakie można byłom popełnić w tym temacie.
1. Nie rozwiązano problemu rzeki w mieście. Czechówkę należy odkopać i połączyć ją z zabudową śródmiejską. Udostepnić ją ludziom. Zrobić zejścia, kaskady, bulwar połączony w jakiś sposób z miejską zabudową.
2. Efkciarskie rozwiązanie na połączenie cześci miasta rozdzielonych trasą W-Z jest niemożliwy do wprowadzenia w tym terenie (wiele czynników i uwarunkowań formalno prawnych oraz ekonomicznych).
Należało zastosować lekkie i ażurowe pomosty i kładki. Da się to zrobić funkcjonalnie, efektownie i skutecznie.

Miejsce drugie - szkoda wogóle pisać. Wstyd i hańba dla Lublina. Chciałbym ten projekt wymazać z pamięci.tffu
Miejsce pierwsze - zawiera podstawowe błędy jakie można byłom popełnić w tym temacie.
1. Nie rozwiązano problemu rzeki w mieście. Czechówkę należy odkopać i połączyć ją z zabudową śródmiejską. Udostepnić ją ludziom. Zrobić zejścia, kaskady, bulwar połączony w jakiś sposób z miejską zabudową.
2. Efkciarskie rozwiązanie na połączenie cześci miasta rozdzielonych trasą W-Z jest niemożliwy do wprowadzenia w tym terenie (wiele czynników i uwarunkowań formalno prawnych oraz ekonomicznyc... rozwiń
Avatar
lenka / 30 stycznia 2012 o 20:27
Żenada, jak przeprowadzić przyjezdnych z dworca autobusowego, żeby nie oglądali tego syfu i tych majtek obwieszających dworzec???? Ludzie, takiego gnoju nie ma w żadnym mieście w Polsce.
Avatar
to-to / 30 stycznia 2012 o 19:56
O KhURCZĘ! -to aż z Gliwic trza było importować fachowców do architektury? A w Lublinie fachowców ni ma?
Avatar
gbdfgfsgfhdgnfghdghgdhsfgv / 30 stycznia 2012 o 19:12
[quote name='podinspektor' timestamp='1327945659' post='590368']
...do kogo adresowany jest ten artykuł??
[/quote]
do naiwnych mieszkanców Lublina?
Avatar
podinspektor / 30 stycznia 2012 o 18:47
[quote name='Gość' timestamp='1327941280' post='590337']
"Jakakolwiek budowa mogłaby się tu zacząć w 2015 r.
W 2013 r. powinniśmy mieć uchwalony plan zagospodarowania, wtedy będziemy szukać inwestora dla tego terenu – zapowiada Prezydent Lublina. – Inwestorzy będą zainteresowani o tyle, o ile ocenią, że komercyjna funkcja Podzamcza pozwoli na zwrot poniesionych nakładów. Problemem może być też struktura własnościowa gruntów : są tu działki miejskie, państwowe, prywatne oraz należące do PKS i LSS Społem"


Ewentualne rozpoczęcie jakichkolwiek prac budowlanych najwcześniej za 3 lata, a już urzędnicy biją pianę.
Nie ma wbitej pierwszej łopaty w ziemię, to nie ma NICZEGO.
Nauczcie się tego, budżetowi pijarowcy z zadupia UE.
[/quote]

ZGADZAM SIĘ Z PRZEDMÓWCĄ, MOŻNA TEŻ DODAĆ, ŻE TEREN OBJĘTY JEST NADZOREM KONSERWATORA ZBYTKÓW...NA 100% niestety się nie uda...do kogo adresowany jest ten artykuł??
[quote name='Gość' timestamp='1327941280' post='590337']
"Jakakolwiek budowa mogłaby się tu zacząć w 2015 r.
W 2013 r. powinniśmy mieć uchwalony plan zagospodarowania, wtedy będziemy szukać inwestora dla tego terenu – zapowiada Prezydent Lublina. – Inwestorzy będą zainteresowani o tyle, o ile ocenią, że komercyjna funkcja Podzamcza pozwoli na zwrot poniesionych nakładów. Problemem może być też struktura własnościowa gruntów : są tu działki miejskie, państwowe, prywatne oraz należące do PKS i L... rozwiń
Avatar
Prorok / 30 stycznia 2012 o 18:19
[color="#4B0082"]"re[color="#FF0000"]KUL[/color]-tywacja SZTUKI:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY czyli [color="#FF0000"]jak można [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ ŚWIAT [/color]oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

O ile pamięć nie zawodzi (niczym Chór Dewotek, lub Universytetu [color="#FF0000"]MARYI SKŁODOWSKIEJ – KURII[/color]) to już raz był podobny konKULs i[color="#FF0000"] Lublin nie miał nycz do powiedzenia[/color]!

Od chwili gdy Aminencje z Axcelencjami i księŻULKAMI zaczęły wręczać dyplomy i Oskary wszystko nabrało [color="#FF0000"]KUL[/color]-towego i [color="#FF0000"]PAT[/color]-ologicznego wymiaru pokazując jak można dokonać CUDU zamieniając JEDNO NA DRUGIE czyli dokonać re[color="#FF0000"]KUL[/color]tywacji intelektualnej! na wstecznym biegu wywodzącym się[color="#FF0000"] z KSIĘGI [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIENIA[/color].

Uniwerystet [color="#FF0000"]MARYI SKŁODWSKIEJ – KURII [/color]prowadząc Wydział Autystyczny [color="#FF0000"]jest w stanie odstawiać SZ[/color](k)[color="#FF0000"]OPKĘ i[/color] …
... i tyle!
W omawianym miejscu Szefowa owego Wydziału – [color="#FF0000"]Siostra Przełożona Urszula [/color]– [color="#FF0000"]z błogosławieństwem Brata Rektora odstawią KUL-ejną SZ[/color](k)[color="#FF0000"]OPKĘ nycz nie znaczącymi projektami[/color]!
Przed wszystkimi dyplomami [color="#FF0000"]nadanymi Uniwersytetowi MARYI SKŁODWSKIEJ – KURII [/color]przez [color="#FF0000"]ArcyLubelskich należy ustawić Klęczniki[/color], aby [color="#FF0000"]studenci na KUL[/color]anach [color="#FF0000"]oddawali cześć Boskiej Mądrości patrząc jak wielką przegraną jest Stolica Mądrości[/color]!, a Adoracja powinna trwać wiecznie...

[color="#FF0000"]Aby „Naukowcy”[/color] Wydziału Autystycznego[color="#FF0000"] nie popadli w Deprechę [/color](większą niż mają) KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC podrzuca[color="#FF0000"] Filmową Wersję 5-ciu Przykazań Kościelnych [/color]pod hasłem „[color="#FF0000"]CO WOLNO ZAKONNICY, AMINENCJI, AXCELENCJI i[/color] księ[color="#FF0000"]ŻULKOWI TEGO NIE WOLNO LUDOWI[/color]”:

1) http://www.hugesextube.com/best/Nuns
2) http://www.tubesamples.com/best/Nuns
3) http://www.likexxxtube.com/best/Nuns
4)http://www.erotube7.com/category/Nun/?xxx=30x84x114009
5) http://fancy7.com/gallery/la-monaca-lussuriosa/index.html

[color="#FF0000"]Kończąc Vatykańską Szkołę Aktorską zwaną Seminarium Duchowne [/color](Wyższe) przygotowani są wszyscy [color="#FF0000"]do odgrywania ino jednej roli [/color]sprzed ponad 2000 lat! Axcelencja abp ŻYCIŃSKI JÓZEF sięgając zaś do współczesnego języka RŻNĄŁ GŁUPA NA CAŁEGO i dziwne, że dziennikarze to puścili w TVN(19.VIII.2010 "Fakty po Faktach")! W Słowie Bożym kierowanym do Ludu z ust Axcelencji leciał „HEPNING” i „...MAN...” (strongman; superman...)- pisownia fonetyczna, czyli tak jak Axcelencja pedoł! W Krzyżowym Ogniu Pytań GŁOS BOŻY DOSTAWAŁ DELIRKI...

Niezłym [color="#FF0000"]KUL[/color]-towym i [color="#FF0000"]PAT[/color]-ologicznym spektaklem jest prezentacja każdego dnia[color="#FF0000"] ŚW.[/color](irniętej)[color="#FF0000"] Teorii jak Mańka [/color](g)[color="#FF0000"]ruchała z Gołębiem i [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIŁA ŚWIAT [/color]zapewniając przy okazji Królestwo Boże!

Dla Leniwych: Leniwi mogą sobie kliknąć w stronki zamieszczone w obecnym tekście, a zanim doczytają do końca wszystkie się otworzą – niczym BRAMY (z)BAWIENIA!

Po wystawionej KUL-towej Ry(d)zykownej Sztuce „JESZCZE TRWAM” można zaśpiewać znaną i popularną KUL-ęde: „[color="#FF0000"]Któż to widział takie Dziwy[/color]...”(*)

Jednym słowem [color="#FF0000"]KUL[/color]-awi i [color="#FF0000"]PAT[/color]-ologiczni Hab.(itowi) [color="#FF0000"]mają[/color] nie po [color="#FF0000"]KUL[/color]ei [color="#FF0000"]w głowie[/color]!

Obracając się w Świecie[color="#FF0000"] KANIBALIZMU [/color](„wziął chleb... i rzekł <<[color="#FF0000"]Bierzcie i jedzcie - To Jest Ciało Moje[/color]>>”) i [color="#FF0000"]WAMPIRYZMU[/color] („wziął kielich.. i rzekł <<[color="#FF0000"]Bierzcie i pijcie - To Jest Krew Moja[/color]>>”) i to KANIBALIZMU z WAMPIRYZMEM urojonego - taka [color="#FF0000"]Ostatnia KUL-acja [/color]- bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ...[color="#FF0000"]ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI [/color]panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat, [color="#FF0000"]CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...”[/color]

I tu Powstaje KULejny PATologiczny problem jak silna konKULencja dla IQ – poziom inteligencji mierzony w [color="#FF0000"]INBECYLACH[/color]. Skala pomiaru obejmuje zakres od minus nieskończoności do zera – nie przewiduje wartości dodatnich, pomiaru może dokonać każdy: Na widok KULawych i PATologicznych może liczyć:[color="#FF0000"] jeden [/color]Inbecyl, [color="#FF0000"]dwa[/color] Inbecyle, [color="#FF0000"]trzy, czery Inbecyle[/color]... i tak w nieskończoność, a na końcu nieskończoności –[color="#FF0000"] Św.[/color](irnięty)...

[color="#FF0000"]OTO OPRAWCY ZWIĄZKOWI, zapewniający, że chcą nas [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ[/color]. I tu się nie pomylili, bo księŻULE z Axcelencjami na wieść o Związku klną na czym świat stoi – [color="#FF0000"]Kurrrr...ia Jego Mać [/color]- , a KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC [color="#FF0000"]kroczy Drogą[/color](z)[color="#FF0000"]BAWIENIA pokazując nawet Ludowi Bożemu jak łatwo można się [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ[/color]:

1) [color="#FF0000"]OJCIEC ŚW., PAPIEŻ JAN PAWEŁ II; PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP, BP. BOLESŁAW PYLAK I JEGO KURIEWNY KANCLERZ KS. STANISŁAW ROJEK; KS. EDWARD PUDEŁKO, KS. MIECYZŁAW KRĄPIEC z półŚWIAT(ki)EM NAUKOWYM ORAZ CAŁY ZASTĘPEM CZYNNEGO DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA[/color]!

2) [color="#FF0000"]OJCIEC ŚW. JAN PAWEŁ II PAPIEŻ Z CAŁĄ EKIPĄ DUCHOWNĄ: PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP; BP. KAZIMIERZ RYCZAN; KS. JACEK WÓJCICKI; KS. KAZIMIERZ DZIEŻA (ZGINĄŁ W WYPADKU SAMOCHODOWYM, KTÓRY SAM SPOWODOWAŁ), KS. MAREK PODYMA ORAZ CAŁĄ RESZTĄ DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA[/color]...

[color="#FF0000"]I KTO POWIE, że [/color]nawet [color="#FF0000"]Św.[/color](irnięte) księ[color="#FF0000"]ŻULKI NIE MOGĄ WSZYSTKICH [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ[/color]?, a na marginesie – W KOŚCIELE STAN WOJENNY TRWA WIECZNIE – [color="#FF0000"]wiecznie z kimś walczą[/color]!


Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła:[color="#FF0000"] KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW [/color]- czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami.

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – [color="#FF0000"]Oni są Śmieszni!

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r.

spam.[/color]

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.***

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)[/color]

* - „Pójdźmy Wszyscy Do Stajenki” ".[color="#FF0000"]Po przypomnieniu przez KZNSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC wcześniejszego i Prorockiego wpisu [/color]pod art. "Konkurs nad Podzamcze: Wyniki już w poniedziałek" ([color="#FF0000"]D.W. z 30.I.2012[/color])podtrzymuje [color="#FF0000"]paPIESKIE STANOWISKO o KUL[/color]-awym Poziomie [color="#FF0000"]PAT[/color]-ologicznego pół[color="#FF0000"]ŚWIAT[/color](k)[color="#FF0000"]A NAUKOWEGO [/color]- mogą ino [color="#FF0000"]ODSTAWIAĆ[/color] [color="#FF0000"]SZ[/color](k)[color="#FF0000"]KOPKĘ[/color] podbną [color="#FF0000"]do inwazji Szkopów na Polskę w 1939 r[/color].
Z tego też widać, że "Dobre jabłko od jabłoni nie daleko pada", a[color="#FF0000"] obecny Szef Vatykańskiej Szkoły Aktoraskiej nycz nie różni sie od swego misttrza Adolfa Hitlera[/color]...

Oprócz SZ(k)OPKI powinien tan stanąć nowy [color="#FF0000"]Pomnik Patronki [/color]UMCSU - [color="#FF0000"]MARYI SKŁODOWSKIEJ - KURII pukającej się w czoło[/color]....

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła:[color="#FF0000"] KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW [/color]- czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami.

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – [color="#FF0000"]Oni są Śmieszni!

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r.

spam.[/color]

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.***

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)[/color]
[color="#4B0082"]"re[color="#FF0000"]KUL[/color]-tywacja SZTUKI:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY czyli [color="#FF0000"]jak można [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ ŚWIAT [/color]oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
rozwiń
Avatar
bubu / 30 stycznia 2012 o 17:36
A co sie stanie z mieszkańcami kamienic? Lubartowskiej Ruskiej itp?
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. IPN rozpocznie poszukiwania?

Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. IPN rozpocznie poszukiwania? 0 0

„Archiwum to powinno zawierać wszystkie roboty nasze, jak wyroki wykonane, rozkazy, listy członków” – zeznał bezpiece Stanisław Kowalski ps. „Żmijka”.

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej 3 1

Zakończyło się sprawdzanie projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na przyszły rok. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej, co oznacza, że nie może być poddany pod głosowanie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 1 0

Reprezentacja Polski zawiodła na całej linii w meczu z Senegalem, ale ciągle może wyjść z grupy. W niedzielę o godz. 20 Biało-Czerwoni zmierzą się w Kazaniu z Kolumbią. Dla obu zespołów to będzie mecz o życie, a kto przegra praktycznie będzie mógł już pakować walizki i żegnać się z mundialem. Transmisję przeprowadzi TVP 1 oraz TVP Sport. W internecie mecz będzie można zobaczyć na stronie sport.tvp.pl

Zgłosił nielegalne składowisko, takiej reakcji urzędników się nie spodziewał
film

Zgłosił nielegalne składowisko, takiej reakcji urzędników się nie spodziewał 9 7

Mieszkaniec Pakości wskazał urzędnikom nielegalne składowisko beczek. Postawa obywatelska dla lokalnych władz okazała się nie lada problemem.

To miasto stawia na ekologię. Solary, kotły na biomasę

To miasto stawia na ekologię. Solary, kotły na biomasę 0 1

Lubartów inwestuje w odnawialne źródła energii. Do końca października w mieście będą 142 instalacje fotowoltaiczne w prywatnych domach. Kończy się też montaż 180 instalacji solarnych i 40 kotłów na biomasę. Stopniowo wymieniane są piece węglowe na ekologiczne kotły

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora 1 2

Sensacyjne prowadzenie, czerwona karka, gol w ostatnich sekundach. Tak w skrócie można podsumować mecz Niemców ze Szwecją. Obrońcy tytuły wrócili do gry pokonując Szwecję 2:1, a bohaterem meczu został Toni Kross

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 11

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 4

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 51 9

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 2

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 11 33

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 32 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.