wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Konkurs na projekt pl. Litewskiego potknął się o pomnik Piłsudskiego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 kwietnia 2010, 21:29

Konkurs na projekt przebudowy pl. Litewskiego po raz kolejny może się opóźnić. Tym razem przez Związek Piłsudczyków, który chce mieć pewność, że pomnik Piłsudskiego będzie godnie wyeksponowany.

Ich pismo wstrzymało urzędowe procedury, które miały zakończyć się ogłoszeniem konkursu. Na jak długo wstrzymały? To się dopiero okaże.

Na początku kwietnia Ratusz ogłosił, że 30 marca uprawomocniło się jedno z niezbędnych postanowień – to od konserwatora zabytków. Ale dopiero po kilku dniach okazało się, że 29 marca Piłsudczycy złożyli pismo z prośbą o uznanie ich za stronę w postępowaniu.

Urząd nie wie jeszcze, czy powinien tę prośbę uwzględnić. – Przepisy mówią, że organizacja społeczna może wystąpić z żądaniem, żeby dopuścić ją do udziału w postępowaniu. Ale są pewne warunki – wyjaśnia Jacek Gurbiel, dyrektor Wydziału Architektury i Budownictwa w Urzędzie Miasta.

– Warunek pierwszy: musi za tym przemawiać interes społeczny. Warunek drugi: jest to zgodne z celami zapisanymi w statucie organizacji.

Magistrat wystąpił do Związku Piłsudczyków o przesłanie statutu. Związek ma na to 7 dni od daty otrzymania prośby, którą Ratusz wysłał we wtorek, 13 kwietnia. Jeśli nie odpowie w terminie, urząd będzie mógł dalej przygotowywać konkurs.

A jeśli kopia statutu trafi do magistratu na czas, wtedy urzędnicy zbadają ją i stwierdzą, czy pozwala on związkowi występować z taką prośbą.

Na dziś planowane jest spotkanie magistratu z piłsudczykami. (drs)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Kuchta
Andrzej
gern
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Kuchta
Kuchta (16 kwietnia 2010 o 11:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dopóki Pani konserwator wydająca zezwolenia na gar kuchnie w centrum Lublina będzie szefową to zawsze będą problemy z Placem Litewskim.
Rozwiń
Andrzej
Andrzej (16 kwietnia 2010 o 09:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sublokatora do krypty mu dołożyli to i cokół mu można zabrać a na nim postawić sublokatora.
Rozwiń
gern
gern (16 kwietnia 2010 o 09:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szczerze to zgadzam sie z Q. Marszałek mimo, że zasłużył na pomnik to z pewnością nie zbudowany i postawiony w ten sposób. Jeśli zalegalizowana została ta samowolka to co stoi na przeszkodzie by inne komitety pomnikowe usiały plac monumentami?
Rozwiń
Pan Historyk
Pan Historyk (16 kwietnia 2010 o 09:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Taka ciekawostka - wiecie dlaczego józek chodził w maciejówce i bez dystynkcji ? Mundur generała brygady to było za mało dla jego rozbuchanej ambicji. W pełnej gali zaczął paradować dopiero kiedy został marszałkiem. Jeden bufon skalał już Wawel.
Rozwiń
q
q (16 kwietnia 2010 o 08:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
O ile dobrze pamiętam to pomnik ten nie jest na stałe tam umieszczony bo na to nie było zgody. Zatem przy przebudowie placu nie będzie konieczne go spowrotem tam umieszczać. Nieprawda?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!