wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Konkurs nad Podzamcze: Wyniki już w poniedziałek

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 stycznia 2012, 18:49
Autor: Dominik Smaga

 (Archiwum)
(Archiwum)

W poniedziałek o godzinie 13 poznamy zwycięzców ogłoszonego przez miasto konkursu na koncepcję nowego zagospodarowania Podzamcza. – Sąd konkursowy pod przewodnictwem prof. Lecha Kłosiewicza ogłosi 3 zwycięskie prace. Autor najlepszej z nich otrzyma nagrodę w wysokości 120 tys. zł – informuje Beata Krzyżanowska z Kancelarii Prezydenta w Urzędzie Miasta.

Za drugie miejsce przysługuje 80 tys. zł, za trzecie 40 tys. zł, przewidziane jest też wyróżnienie w wysokości 20 tys. zł.

Najlepsza koncepcja ma posłużyć miejskim urzędnikom do prac nad planem zagospodarowania tej części miasta. Dokument będzie określać dokładnie, co wolno na tym terenie zmieniać, jaka powinna być nowa zabudowa i jakie powinna spełniać funkcje. Później magistrat będzie szukać inwestorów. Co ważne, miejscy planiści nie będą zobowiązani do realizacji tego, co jest w koncepcji, mogą za to z niej do woli korzystać.

Już na etapie ogłaszania konkursu magistrat opracował szereg wytycznych, których mieli trzymać się architekci. Magistrat zastrzegł, że Podzamcze ma być wielofunkcyjne, kameralne i żyć całą dobę. Musi być tam miejsce na spacery i imprezy. Urbaniści sugerowali kwartałową zabudowę ulic: wyższe budynki mają stać między Lubartowską a Szkolną, niższe od strony pl. Singera.

Miasto sugerowało też stworzenie północnej pierzei pl. Singera. Dopuszcza, by na części dachów były kafejki i galerie, pozwala zostawić społemowski Bazar i każe uporządkować drobny handel. Architekci mieli wyeksponować widoki na Zamek, Stare Miasto oraz wzgórza Czwartek i Grodzisko. Była też sugestia odsłonięcia płynącej kanałem Czechówki. Zniknie za to dworzec, zostaną tylko dwa perony przesiadkowe mieszczące łącznie 6 do 8 autobusów.

– Od poniedziałku przez dwa tygodnie wystawa 45 prac konkursowych, wybranych z 126 zgłoszonych wniosków będzie otwarta dla zwiedzających w godz. 10–14 w Trybunale Koronnym – dodaje Krzyżanowska.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
sukces na sto dwa......
Hipermarket Podzamcze
podinspektor
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

sukces na sto dwa......
sukces na sto dwa...... (30 stycznia 2012 o 11:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
– Od poniedziałku przez dwa tygodnie wystawa 45 prac konkursowych, wybranych z 126 zgłoszonych wniosków będzie otwarta dla zwiedzających w godz. 10–14 w Trybunale Koronnym – dodaje Krzyżanowska
[size="3"]
To jury wybierało sposród 45 prac projetowych rzeczywiście wykonanych i nadesłanych na konkurs
czy spośród 126 złożonych na wstępie wniosków formalnych o dopuszczenie do udziału w tym konkursie???
Albo ja jestem głupi albo ktoś tu brzydko manipuluje opinie publiczną odtrąbiając WIELKI SUKCES na sto dwa!!!
A nawet na sto dwa...dzieścia sześć!!!!
A rzeczywiście, co najwyżej na czterdzieści i pińć!!![/size]
Rozwiń
Hipermarket Podzamcze
Hipermarket Podzamcze (29 stycznia 2012 o 22:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[size="3"]Co ważne, miejscy planiści nie będą zobowiązani do realizacji tego, co jest w koncepcji, mogą za to z niej do woli korzystać.
To się nazywa kradzież cudzych dóbr intelektualnych! ACTA tym sie nie zajmuje, bo to kradzież oficjalna, w świetle dnia!
Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie!
Swoją drogą głupi ci architekci,oddaja tym co nie mają o niczym pojecia swoje autorskie pomysły o rynkowej wartości kilku milionów za marne tysiące. Żeby jeszcze było komu je oddawać!!! Chociaż że w tak skonstruowanym konkursie biorą udział raczej słabi łudzący się nadzieją ulotnej, krótkotrwałej sławy. Prawdziwą kasę weźmie ten kto powinien, ten kto zaprojektuje ten hipermarket, kiedy już będzie można[/size]
Rozwiń
podinspektor
podinspektor (29 stycznia 2012 o 22:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pawle: MIASTO PRZEDWCZEŚNIE OGŁOSIŁO KONKURS NA ŻART PRYMAAPRILISOWY, DO 1 KWIETNIA DOBRE 2 MIESIĄCE pozdrawiam podinspektor
Rozwiń
Paweł
Paweł (29 stycznia 2012 o 21:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale zaraz zarac... Czy nie było jużkiedyś jakiejś koncepcji na Podzamcze?? Co się z nią stało? Był plan zrobienia przystanku pks, jakiegoś placu, odsłonięcia rzeczki o ile pamiętam? I gdzie to jest? Kolejny plan? Kolejna kasa w błoto? O co tu chodzi???
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!