wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Konkurs UMCS: Zrób zdjęcie Marii

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 lipca 2011, 17:40

Uczelnia zorganizowała konkurs dotyczący Marii Skłodowskiej-Curie. (Maciej Kaczanowski/Archiwum)
Uczelnia zorganizowała konkurs dotyczący Marii Skłodowskiej-Curie. (Maciej Kaczanowski/Archiwum)

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zaprasza wszystkich parających się fotografią do udziału w konkursie "Inspiracje Marią Curie-Skłodowską”. Do wygrania są nagrody pieniężne o łącznej wartości 5 tys. zł.

Rok 2011 uchwałą Sejmu RP ogłoszony został Rokiem Marii Skłodowskiej-Curie. W tym roku mija 100 lat od otrzymania przez nią Nagrody Nobla w dziedzinie chemii za wyodrębnienie czystego, metalicznego radu. Odkrycie promieniotwórczości i wyodrębnienie radu dało początek dalszym odkryciom naukowym i rozlicznym zastosowaniom materiałów radioaktywnych.

– Maria Skłodowska-Curie na stałe wpisała się w dzieje nauki światowej, a że z pochodzenia była Polką, tym większy dla nas zaszczyt, że mieliśmy taką rodaczkę, która nigdy nie zapomniała o swojej ojczyźnie – tłumaczą organizatorzy konkursu.

–Nadszedł więc czas, by jej postać i dokonania stały się natchnieniem dla twórców wypowiadających się za pomocą fotografii.

Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 fotografie. Zdjęcia mogą być poziome lub pionowe, wykonane w dowolnej technice, wydrukowane na papierze fotograficznym w formacie 30 x 40 cm. Do fotografii należy dołączyć zapis elektroniczny zdjęć na płycie CD, w jak największej rozdzielczości.

Fotografie należy przesyłać lub składać bezpośrednio w Muzeum UMCS (ul. I. Radziszewskiego 11, 20-031 Lublin) z dopiskiem: konkurs fotograficzny "Inspiracje Marią Curie-Skłodowską”.

Oceny zdjęć oraz wyłonienia laureatów konkursu dokona jury powołane przez uczelnię.

Zdjęcia należy zgłaszać do końca sierpnia. Wyniki zostaną ogłoszone do połowy września. Na autorów trzech najlepszych prac czekają nagrody pieniężne. Łączna pula nagród wynosi 5 tys. zł. O podziale nagród decyduje jury.

Najlepsze fotografie znajdą się na specjalne wystawie, którą będzie można oglądać od 4 listopada do 2 stycznia. Uczelnia będzie je też wykorzystywać w materiałach promocyjnych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
człen
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

człen
człen (21 lipca 2011 o 12:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mam pytanie: co dzieje się z konkursem na graffiti/mural M. S-C.
Dziękuję za odpowiedz.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!