Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 sierpnia 2013 r.
16:25
Edytuj ten wpis

Konopnica: Do Lublina nie dojadą, bo za drogo

0 17 A A

Część mieszkańców podlubelskiej gminy Konopnica chce, aby miejska linia nr 79 jeździła również w weekendy. Zebrali w tej sprawie blisko 300 podpisów i razem z petycją skierowali do wójta gminy. Szanse mają jednak niewielkie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Część gminy, w której mieszkamy (chodzi m.in. o Lipniak, Dąbrowicę, Motycz i Uniszowice – red.), jest pod względem komunikacyjnym w weekendy odcięta od świata – podkreśla Rafał Rudnicki, przewodniczący Rady Sołectwa Motycz-Konopnica.

– W sobotę czy w niedzielę nie można pojechać autobusem do Lublina. Nie każdy ma samochód lub też chce nim jechać, bo np. wybiera się na spotkanie ze znajomymi. Są też osoby starsze czy młodzież, która chce się dostać do miasta, np. na organizowane w weekend imprezy.

Rudnicki zebrał podpisy wśród mieszkańców popierające inicjatywę uruchomienia kursów linii nr 79 w weekendy i święta. – Pozostałe rejony gminy takie jak Kozubszczyzna, Zemborzyce Tereszyńskie, Radawiec mogą korzystać w tych dniach z linii nr 78, komunikacji PKS i prywatnych busów kursujących w kierunku Bełżyc, Poniatowej i Opola Lubelskiego – czytamy w petycji skierowanej do władz gminy Konopnica.

Wójt Konopnicy Mirosław Żydek nie do końca się z tym zgadza. – Kilka innych wsi jest w podobnej sytuacji, jak chociażby Radawiec Mały, gdzie ludzie mają do przystanku ok. 4 km – przekonuje wójt gminy Konopnica. Wskazuje jednocześnie, że problem z komunikacją dotyczy większości gmin podmiejskich.

W Lublinie do funkcjonowania linii podmiejskich dopłacają wójtowie gmin, do których te linie docierają. Opłata naliczana jest od tzw. wozokilometrów przejechanych poza miastem. – Tym samym uruchomienie kursów na linii 79 w soboty, niedziele i dni świąteczne wiąże się dla gminy Konopnica z koniecznością pokrywania kosztów dojazdów i uzależnione jest przede wszystkim od decyzji wójta – informuje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

A na to Konopnicy nie stać. Przynajmniej tak twierdzi wójt. – W tej chwili płacimy za trzy linie: nr 78, 79 i 85 – wymienia Żydek. – Rocznie kosztuje to nas ponad 700 tys. zł. a to oznacza, że na linię nr 79 nie mamy pieniędzy.

Wójt podkreśla też, że obłożenie tych trzech linii kursujący na terenie gminy jest znikome.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Irek / 11 sierpnia 2013 o 13:52

Wójcie to dlaczego autobus 78 jeździ w weekendy , a druga strona gminy nie może mieć komunikacji ?

Avatar
Paweł / 11 sierpnia 2013 o 12:26

Droga Redakcjo!!!!!! DABROWICA TO MIEJSCOWOSC W GMINIE JASTKOW :-):-) GRATULACJE

lolek Dąbrowica leży i przy ul.Wojciechowskiej i ul.Nałęczowskiej i linia numer 79 po tych ulicach kursuje.Zanim coś napiszesz i zaczniesz wyśmiewać zapoznaj się z tematem.

Avatar
Ufo / 11 sierpnia 2013 o 12:15

cha, cha !!!

Avatar
Rafał / 11 sierpnia 2013 o 12:10

pomijając główny temat ... ciekaw jestem co Pan Rafał Rudnicki chce na tym ugrać ... jego BMWiu cudne się zepsuło ???  czy chce po prostu zaistnieć w gminie ;D  ... bo chyba nie chce strtowac na wójta :D :D :D

Hejterze internetowy odpowiem i się podpiszę nazwiskiem w przeciwieństwie do Ciebie . Czytał Pan tą petycję ? Jeśli nie to podpowiem,że to była prośba mieszkańców napisana w ich imieniu . Jeśli jestem radnym w sołectwie Motycz-Konopnica to chyba należy pomagać w rozwijaniu się tego regionu oraz w imieniu mieszkańców zajmować się problemami jak proszą . Nie wiem kto to gerwazy ,ale nikt Panu nie broni startować na stanowisko wójta,bo każdy mieszkaniec gminy może to zrobiić . 

Rafał Rudnicki

Hejterze internetowy odpowiem i się podpiszę nazwiskiem w przeciwieństwie do Ciebie . Czytał Pan tą petycję ? Jeśli nie to podpowiem,że to była prośba mieszkańców napisana w ich imieniu . Jeśli jestem radnym w sołectwie Motycz-Konopnica to chyba należy pomagać w rozwijaniu się tego regionu oraz w imieniu mieszkańców zajmować się problemami jak proszą . Nie wiem kto to gerwazy ,ale nikt Panu nie broni startować na stanowisko wójta,bo każdy mieszkaniec gminy może to zrobiić . 

Rafał Rudnicki

rozwiń
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2013 o 11:14

Włączyć do Lublina,podwyższyć podatki,uruchomić linię i niech się cieszą,że są mieszkańcami metropolii.

ciekawe czy to ci sami płaczą że nie ma czym dojechać do miasta którzy tak zachwalają życie za miastem.

Może jeszcze hipermarket tam postawić bo za daleko do najbliższego.

Avatar
Gość / 11 sierpnia 2013 o 09:30

Włączyć do Lublina,podwyższyć podatki,uruchomić linię i niech się cieszą,że są mieszkańcami metropolii.

Avatar
lolek / 11 sierpnia 2013 o 08:57
Droga Redakcjo!!!!!! DABROWICA TO MIEJSCOWOSC W GMINIE JASTKOW :-):-) GRATULACJE
Avatar
XYC / 11 sierpnia 2013 o 08:15

z linią 8 jest tak samo w soboty i niedziele nie ma jak dojechać do lublina z resztą w dni zwykłe autobus też nie jest zbyt często 

Avatar
ze wsi / 11 sierpnia 2013 o 07:27

jak chca autobus miejski,toniech sie przylacza do lublina, a nie korzystaja ze wszystkich dobrodziestw miasta,pracuja w nim,a podatki placa gdzie indziej

Jakby to było takie proste Lublin już dawno wchłonąłby tereny części gminy Konopnica podobnie jak Elizówkę. Zobacz, że wszystkie centra motoryzacyjne u zbiegu Jana Pawła i Kraśnickiej ulokowane są na terenach w obszarze gminy a nie miasta i tu chyba tez pracują osoby z Lublina. Natomiast ty pewnie sam też korzystasz z dobrodziejstw jakiejś innej gminy. A może na balkonie uprawiasz warzywka, żeby wiejskich nie spożywać, dzieci tylko spacerują po chodnikach w centrum miasta bo tu płacisz podatki, a jakby ktoś proponował ci intratną pracę poza Lublinem to od razu odmówisz   

Jakby to było takie proste Lublin już dawno wchłonąłby tereny części gminy Konopnica podobnie jak Elizówkę. Zobacz, że wszystkie centra motoryzacyjne u zbiegu Jana Pawła i Kraśnickiej ulokowane są na terenach w obszarze gminy a nie miasta i tu chyba tez pracują osoby z Lublina. Natomiast ty pewnie sam też korzystasz z dobrodziejstw jakiejś innej gminy. A może na balkonie uprawiasz warzywka, żeby wiejskich nie spożywać, dzieci tylko spacerują po chodnikach w centrum miasta bo tu płacisz podatki, a jakby ktoś proponował ci int... rozwiń

Avatar
gerwazy / 10 sierpnia 2013 o 22:40

pomijając główny temat ... ciekaw jestem co Pan Rafał Rudnicki chce na tym ugrać ... jego BMWiu cudne się zepsuło ???  czy chce po prostu zaistnieć w gminie ;D  ... bo chyba nie chce strtowac na wójta :D :D :D

Avatar
Irek / 11 sierpnia 2013 o 13:52

Wójcie to dlaczego autobus 78 jeździ w weekendy , a druga strona gminy nie może mieć komunikacji ?

Avatar
Paweł / 11 sierpnia 2013 o 12:26

Droga Redakcjo!!!!!! DABROWICA TO MIEJSCOWOSC W GMINIE JASTKOW :-):-) GRATULACJE

lolek Dąbrowica leży i przy ul.Wojciechowskiej i ul.Nałęczowskiej i linia numer 79 po tych ulicach kursuje.Zanim coś napiszesz i zaczniesz wyśmiewać zapoznaj się z tematem.

Avatar
Ufo / 11 sierpnia 2013 o 12:15

cha, cha !!!

Avatar
Rafał / 11 sierpnia 2013 o 12:10

pomijając główny temat ... ciekaw jestem co Pan Rafał Rudnicki chce na tym ugrać ... jego BMWiu cudne się zepsuło ???  czy chce po prostu zaistnieć w gminie ;D  ... bo chyba nie chce strtowac na wójta :D :D :D

Hejterze internetowy odpowiem i się podpiszę nazwiskiem w przeciwieństwie do Ciebie . Czytał Pan tą petycję ? Jeśli nie to podpowiem,że to była prośba mieszkańców napisana w ich imieniu . Jeśli jestem radnym w sołectwie Motycz-Konopnica to chyba należy pomagać w rozwijaniu się tego regionu oraz w imieniu mieszkańców zajmować się problemami jak proszą . Nie wiem kto to gerwazy ,ale nikt Panu nie broni startować na stanowisko wójta,bo każdy mieszkaniec gminy może to zrobiić . 

Rafał Rudnicki

Hejterze internetowy odpowiem i się podpiszę nazwiskiem w przeciwieństwie do Ciebie . Czytał Pan tą petycję ? Jeśli nie to podpowiem,że to była prośba mieszkańców napisana w ich imieniu . Jeśli jestem radnym w sołectwie Motycz-Konopnica to chyba należy pomagać w rozwijaniu się tego regionu oraz w imieniu mieszkańców zajmować się problemami jak proszą . Nie wiem kto to gerwazy ,ale nikt Panu nie broni startować na stanowisko wójta,bo każdy mieszkaniec gminy może to zrobiić . 

Rafał Rudnicki

rozwiń
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2013 o 11:14

Włączyć do Lublina,podwyższyć podatki,uruchomić linię i niech się cieszą,że są mieszkańcami metropolii.

ciekawe czy to ci sami płaczą że nie ma czym dojechać do miasta którzy tak zachwalają życie za miastem.

Może jeszcze hipermarket tam postawić bo za daleko do najbliższego.

Avatar
Gość / 11 sierpnia 2013 o 09:30

Włączyć do Lublina,podwyższyć podatki,uruchomić linię i niech się cieszą,że są mieszkańcami metropolii.

Avatar
lolek / 11 sierpnia 2013 o 08:57
Droga Redakcjo!!!!!! DABROWICA TO MIEJSCOWOSC W GMINIE JASTKOW :-):-) GRATULACJE
Avatar
XYC / 11 sierpnia 2013 o 08:15

z linią 8 jest tak samo w soboty i niedziele nie ma jak dojechać do lublina z resztą w dni zwykłe autobus też nie jest zbyt często 

Avatar
ze wsi / 11 sierpnia 2013 o 07:27

jak chca autobus miejski,toniech sie przylacza do lublina, a nie korzystaja ze wszystkich dobrodziestw miasta,pracuja w nim,a podatki placa gdzie indziej

Jakby to było takie proste Lublin już dawno wchłonąłby tereny części gminy Konopnica podobnie jak Elizówkę. Zobacz, że wszystkie centra motoryzacyjne u zbiegu Jana Pawła i Kraśnickiej ulokowane są na terenach w obszarze gminy a nie miasta i tu chyba tez pracują osoby z Lublina. Natomiast ty pewnie sam też korzystasz z dobrodziejstw jakiejś innej gminy. A może na balkonie uprawiasz warzywka, żeby wiejskich nie spożywać, dzieci tylko spacerują po chodnikach w centrum miasta bo tu płacisz podatki, a jakby ktoś proponował ci intratną pracę poza Lublinem to od razu odmówisz   

Jakby to było takie proste Lublin już dawno wchłonąłby tereny części gminy Konopnica podobnie jak Elizówkę. Zobacz, że wszystkie centra motoryzacyjne u zbiegu Jana Pawła i Kraśnickiej ulokowane są na terenach w obszarze gminy a nie miasta i tu chyba tez pracują osoby z Lublina. Natomiast ty pewnie sam też korzystasz z dobrodziejstw jakiejś innej gminy. A może na balkonie uprawiasz warzywka, żeby wiejskich nie spożywać, dzieci tylko spacerują po chodnikach w centrum miasta bo tu płacisz podatki, a jakby ktoś proponował ci int... rozwiń

Avatar
gerwazy / 10 sierpnia 2013 o 22:40

pomijając główny temat ... ciekaw jestem co Pan Rafał Rudnicki chce na tym ugrać ... jego BMWiu cudne się zepsuło ???  czy chce po prostu zaistnieć w gminie ;D  ... bo chyba nie chce strtowac na wójta :D :D :D

Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 6 15

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 7 6

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem 0 5

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński.

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 9 4

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 0 0

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 13 2

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 10

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 10

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 27 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 6 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!