czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Konopnica: Koszmarne skrzyżowanie doczeka się przebudowy?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 września 2013, 21:19
Autor: Rafał Panas

Skrzyżowanie drogi wojewódzkiej 747 z krajową "19” przy kościele w Konopnicy, to dla kierowców praw
Skrzyżowanie drogi wojewódzkiej 747 z krajową \"19” przy kościele w Konopnicy, to dla kierowców praw

By skręcić z drogi nr 747 w lewo, trzeba mieć sporo szczęścia. To miejsce wyjątkowo niebezpieczne dla kierowców i pieszych. A ruch jeszcze się zwiększy, kiedy droga będzie dojazdem do budowanego mostu na Wiśle w Kamieniu.

W planach jest poszerzenie drogi, jednak inwestycja nie obejmuje feralnego skrzyżowania. Bo zbieg dróg znajduje się już na terenie Lublina, a trasę 747 przebudowuje województwo.

O załatwienie problemu zabiega od ubiegłego roku Piotr Sawicki, radny powiatowy z Konopnicy i jeden z szefów lubelskiej PO. Ale na sfinansowanie inwestycji nie zgodziła się Rada Miasta. Kilka dni temu radny napisał w tej sprawie oficjalny list do partyjnego kolegi i członka Zarządu Województwa Jacka Sobczaka. Wzywa w nim miasto i województwo, by się dogadały.

– Jest już wstępna propozycja porozumienia – mówi Jacek Sobczak. Jak tłumaczy, przebudowa skrzyżowania będzie kosztować 3-3,5 mln zł. Po 40 proc. kosztów mogą wziąć na siebie Lublin i województwo, a Konopnica dołoży 20 proc. Po zawarciu oficjalnego porozumienia trzeba będzie poszukać projektanta, którzy przygotuje dokumentację. Być może na przystosowanym do tego skrzyżowaniu stanie sygnalizacja świetlna.

– Planujemy wspólne przygotowanie w tym roku koncepcji przebudowy układu komunikacyjnego – potwierdza Karol Kieliszek z biura prasowego Urzędu Miasta w Lublinie. Pieniądze na ten cel mają się znaleźć w przyszłorocznym budżecie miasta.

Skrzyżowanie powinno być przebudowane na przełomie 2014/2015 roku. W tym terminie ma się zakończyć rozbudowa całej drogi 747. Most połączy Kamień z Solcem na Mazowszu w listopadzie 2014 roku.
W przyszłości trasa 747 pobiegnie po "nowym śladzie” i włączy się do zachodniej obwodnicy Lublina. Wtedy skrzyżowanie w okolicy kościoła obsłuży tylko ruch lokalny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
W.
szofer
borys
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

W.
W. (11 września 2013 o 22:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

...ale zdjęcie to chyba od czapki:) W.

Rozwiń
szofer
szofer (10 września 2013 o 14:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Moim zadaniem najlepsze było by rondo,wiele miast odchodzi od sygnalizacji np ; skrzyzowani w Koszaline na Słupsk zrobli rondo. Rondo w Kołbieli powoduje to ze stoisz w korku a Zakręcie, rondo musi byc zrobione : z głową; rondo wyhamuje prędkość samochodów  i pieszy moze spokojnie przejsc . Pare osób tam już zginęło na przejscie ,najwyzsza pora zmienic to . Spróbujcie wyjechać na drogę z opola na lublin -krasnik to nabierzecie pokory trochę

Rozwiń
borys
borys (10 września 2013 o 10:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

niestety po budowie ZOL planują wzdłuż tej drogi malutkie rondo, które będzie blokować ruch jak rondo w Kołbieli. Po dodaniu ruchu na osi Lublin-Kraśnik droga ta będzie koszmarem. Dobrze ktoś napisał wcześniej- tu powinny być rozwiązania bezkolizyjne z dużym węzłem na obwodnicy.

Po oddaniu ZOL to właśnie ona przejmie główny ruch tranzytowy więc na tym skrzyżowaniu takiego znowu wielkiego koszmaru nie będzie. Przebudowa i zwiększenie przepustowości jest oczywiście konieczne ale uważam że rondo w zupełności wystarczy. O sytuacji rodem z Kołbieli nie ma mowy. Tam krzyżują się dwie drogi krajowe bardzo obciążone ruchem tranzytowym. Po wybudowaniu obwodnicy ta część drogi Lublin-Kraśnik będzie służyć wyłącznie jako dojazd i zjazd z drogi S19 czyli znaczenie bardziej lokalne niż krajowe. Poza tym główny węzeł drogi 747 z S19 ma być wybudowany oczywiście w ciągu S19 a nie na starej DK19. Proponuję pogrzebać w Google i prześledzić plany ZOL. Myślę że to co niektórych uspokoi.

Rozwiń
Josef
Josef (10 września 2013 o 10:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Sobczak wszystko obieca,gorzej z wykonaniem,Oni z gumoflilcowymi muszą mieć o czym mówić przed wyborami.Zrobią szybko to tematu nie będzie.Tak jak teatr 38 lat i do wyburzenia!

Rozwiń
Niekompetencja w urzędach
Niekompetencja w urzędach (10 września 2013 o 10:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Konieczna sygnalizacja świetlna bo i tak kiedys nawet na szczeblu lokalnym będzie potrzebna i skrzyżowanie dwukierunkowe. Pozatym zapewnienia ze przebudowa na przelomie 2014/15 czyli trzeba od razu przyjac 2017 bo tak jest jak warunkiem przetargu jest najtańsza oferta. Dodatkowo niedbałość ludzi którzy wybierają firmy krzaki z tych ofert przechodzi ludzką głupote tak jak teraz np. z obwodnicą Bełżyc na której się nic nie dzieje bo firma która wygrała nie miała ani ludzi ani sprzętu do jej budowania a inna firma która zajmowała się wycinką drzew razem z nimi gdzieś zniknęła i nie można jej znaleźć. Podziękujmy wszystkim niekompetentnym i mającym portfele obywateli naszego regionu w dupie osobom.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!