niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Konrad Czerniak dostanie 118 tys. zł od MOSiR-u. Ma przyciągać do Aqua Lublin

Dodano: 30 grudnia 2015, 09:37
Autor: Dominik Smaga

Konrad Czerniak (fot. Maciej Kaczanowski)
Konrad Czerniak (fot. Maciej Kaczanowski)

118 tys. zł dostanie pływacki mistrz Konrad Czerniak za użyczenie wizerunku kompleksowi wodnemu Aqua Lublin. Na taką kwotę opiewa zlecenie udzielone mu przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

– Umowa została zawarta na 21 miesięcy – informuje Karol Adamaszek z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Spółka zarządzająca nowym centrum wodnym Aqua Lublin liczy na to, że nazwisko wicemistrza świata i wielokrotnego medalisty „przyciągnie na obiekt wielu klientów kibicujących mu i śledzących jego karierę”.

Takie stwierdzenie znalazło się w oficjalnym ogłoszeniu o udzieleniu zamówienia przez MOSiR. Czytamy w nim również, że udostępnienie wizerunku przez znanego pływaka „jest ważne w aspekcie promocji i reklamy obiektu” i że patronat Czerniaka sprawi, że zawodnicy będą mieć większą motywację do trenowania i osiągania lepszych wyników „a zatem podnoszenia rangi obiektu wśród naszych krajowych pływalni olimpijskich”.

Kontrakt ważny do połowy września 2017 r. wyceniono na 118 tys. zł brutto. MOSiR woli eksponować za to kwotę netto: 96 003 zł. – To jest realne obciążenie finansowe po stronie MOSiR – podkreśla Adamaszek. W zamian Czerniak zgodził się zostać „twarzą” Aqua Lublin. – Wyraził zgodę na wykorzystanie swojego wizerunku podczas wszelkich audycji, w których podawane będą informacje na temat obiektu oraz w materiałach reklamowych wszelkiego rodzaju promujących obiekt – dodaje przedstawiciel MOSiR.

Pływacki mistrz zobowiązał się również „uczestniczyć w ważnych wydarzeniach sportowych obiektu Aqua Lublin zgodnie z przyjętym wcześniej kalendarzem imprez”. A także służyć swym wizerunkiem na potrzeby organizacji zawodów o puchar jego imienia. Pierwsza taka impreza odbyła się 22 grudnia, a zarządca Aqua Lublin uznaje ją za sukces: – Zgłosiła się rekordowa liczba 503 uczestników, a na trybunach zasiadło ok. tysiąca widzów – podkreśla Adamaszek.

Konrad Czerniak ma też przekazać medale, puchary i zdjęcia do poświęconej mu pamiątkowej gabloty w budynku Aqua Lublin. Umowa zakazuje pływakowi podejmować działania na rzecz konkurencji, „w szczególności nie udostępniać swojego wizerunku na potrzeby działań o charakterze sportowym, rekreacyjnym, promocyjnym i komercyjnym”.

Kompleks Aqua Lublin otwarty w połowie października przeżywał prawdziwe oblężenie przez pierwszy miesiąc, gdy trwała promocja i wszystkie bilety były tańsze o połowę. W tym czasie obiekt odwiedziło 67 051 klientów. Po zakończeniu promocji zainteresowanie gwałtownie zmalało.

Gość
Gość
Gość
(41) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (31 grudnia 2015 o 20:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

"Codziennie ponad 300" a nie "średnio 300". To co innego.

Rozwiń
Gość
Gość (31 grudnia 2015 o 16:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Średnio 300 osób? W dzisiejszym wydaniu DW jest podane, że średni dochód z biletów wynosi 23 tys/dzień. Coś się więc nie zgadza.

http://lublin.tvp.pl/23372064/30-grudnia-2015-g-1830

Materiał video z "Panoramy Lubelskiej" (30 grudnia, godz. 18.30) - odtwarzać od 16:24.

300 osób dziennie w Aqua Lublin i kwita.

Rozwiń
Gość
Gość (31 grudnia 2015 o 11:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Średnio 300 osób? W dzisiejszym wydaniu DW jest podane, że średni dochód z biletów wynosi 23 tys/dzień. Coś się więc nie zgadza.

Rozwiń
Gość
Gość (31 grudnia 2015 o 10:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Konrad Czerniak został twarzą Aqua Lublin. W MOSiR-ze liczą, że pływacki mistrz przyciągnie tłumy mieszkańców do kompleksu. Oprócz Czerniaka mają do tego zachęcać liczne promocje Oprócz Czerniaka mają do tego zachęcać liczne promocje Oprócz Czerniaka mają do tego zachęcać liczne promocje Oprócz Czerniaka mają do tego zachęcać liczne promocje Oprócz Czerniaka mają do tego zachęcać liczne promocje
Rozwiń
Gość
Gość (31 grudnia 2015 o 10:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
za GW: "O tym jak popularny jest sportowiec pochodzący z Puław świadczą liczby. 22 grudnia na Aqua Lublin zorganizowano zawody pływackie o Puchar Konrada Czerniaka. Wzięło w nich udział około 500 młodych zawodników. - Dla porównania w ubiegłym roku kiedy zawody odbyły się w Puławach było około 170 zawodników. Promocja poprzez takie imprezy to naprawdę fajna rzecz. Po zawodach do Konrada ustawiała się długa kolejka dzieciaków, które prosiły o autograf - mówi Gabriela Czerniak, siostra Konrada, która była koordynatorką przedsięwzięcia."
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (41)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!