niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Konradzie, mamy ciebie dosyć!

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 kwietnia 2004, 09:23

Nie chcemy być dłużej utożsamiani z Konradem Rękasem i jego klubem „Rozwój” – oświadczyli wczoraj radni Mirosław Panasiuk i Waldemar Jakubaszek. Rozwód z klubem to ich reakcja na aresztowanie w miniony piątek doradcy Rękasa Piotra P. Mężczyzna jest podejrzany o zgwałcenie swojej byłej przyjaciółki.

Piotr P. doradzał Rękasowi od jesieni ub. roku. Wtedy prasa ujawniła, że w przeszłości stawał już przed sądem za groźby. Uznano go za winnego, lecz postępowanie zostało warunkowo umorzone. Mimo to Rękas nie zrezygnował z jego usług. Zrobił to dopiero w minionym tygodniu, gdy Piotr P. został aresztowany za gwałt. – To dla mnie nauczka, żeby bardziej uważać na dobór osób, z których rad korzystam – powiedział wtedy Dziennikowi Rękas.
Na wydarzenia z minionego tygodnia zareagowali wczoraj dwaj klubowi koledzy Rękasa: Panasiuk i Jakubaszek. – Sytuacja dojrzała do tego, że musiałem podjąć decyzję o odcięciu się od poczynań przewodniczącego – tłumaczy Panasiuk.
W podobnym tonie wypowiada się Jakubaszek. – Nie chcemy być dalej identyfikowani ani z klubem „Rozwój”, ani z przewodniczącym Rękasem. Doniesienia prasowe obciążają nie tylko przewodniczącego, ale także pośrednio nas. Nie chcemy, by mówiono o nas „ludzie Rękasa”.
Przewodniczący sejmiku bagatelizował wczoraj sprawę odejścia klubowych kolegów. – Rozmawiałem dziś z obydwoma radnymi. Wyjaśniłem im kwestię mojego doradcy i powiedziałem, że to obciąża moje osobiste konto, a nie ich czy klubu.
• Ale radni chyba nie uznali tych wyjaśnień, skoro zdecydowali się odejść?
– To ich decyzja. Pozostajemy nadal w stałym kontakcie, wciąż współpracujemy.
• A czy po ostatnich wydarzeniach zrezygnuje pan z przewodniczenia sejmikowi?
– Nie widzę do tego powodów.
Wyjście z klubu radnych „Rozwoju” zbiega się z dyskusją na temat przyszłości sejmikowej większości. Województwem rządzi SLD, część PSL i klub „Rozwój”, który ma nad opozycją tylko jeden głos przewagi. Czy po odejściu dwóch radnych z klubu „Rozwój” dojedzie do rozpadu tego układu? Obaj radni deklarują, że będą współpracować z koalicją. – Nasze odejście z klubu nie oznacza jej rozpadu – zastrzega Panasiuk. – To jest odrębny temat.
Rysa na koalicji pojawiła się jednak kilkanaście dni temu po przejściu dwóch radnych SLD – Marka Tęczy i Dariusza Sadowskiego – do nowej partii Socjaldemokracji Polskiej. – Podczas najbliższego posiedzenia klubu SLD zrezygnujemy z członkostwa w tym klubie – zapowiada Sadowski. – Natomiast, jeżeli chodzi o koalicję, to mamy uwagi do jej funkcjonowania i widzimy konieczność wprowadzenia zmian w działalności sejmiku i Zarządu Województwa.

Zdzisław Podkański poseł PSL, jeden z czołowych krytyków obecnej koalicji w sejmiku

- To że radnie Panasiuk i Jakubaszek odcięli się od Rękasa, dobrze wróży. Mam nadzieję, że będzie więcej takich osób i uda się zaprowadzić normalność w sejmiku. Bo przewodniczący Rękas nie żyje sam, jego działania kompromitują nie tylko jego, ale cały sejmik.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!