wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

Konsul przyjmie w Protektorze

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 sierpnia 2003, 17:52
Autor: Lidia Dzierba

Ukraiński Generalny Konsulat będzie mieścił się w siedzibie firmy Protektor przy ul. Kunickiego 24. Dyplomaci zrezygnowali z lokalu przy ul. Okopowej w budynku Zakładu Gospodarki Nieruchomościami PKP.

Kłopot z ulokowaniem ukraińskiego konsulatu trwa już kilka miesięcy, ponieważ taka placówka wymaga specjalnych warunków.
- Siedziba proponowana przez PKP była dobra - przyznaje Iwan Hrycak, konsul Ukrainy w Lublinie. - Niestety, mieściła się na III piętrze, obok są usytuowane inne firmy. To rodziło wiele komplikacji.
Placówka konsulatu powinna mieścić się na parterze. - Ludzie nie powinni szukać tego miejsca po piętrach - uważa konsul. - Mamy różnych interesantów. To biznesmeni ale też zmęczeni, a niekiedy pijani ludzie, którzy również o każdej porze dnia i nocy powinni mieć do nas dostęp.
- Jesteśmy wdzięczni PKP za propozycję, ale nie skorzystamy z niej - wyjaśnia konsul Hrycak. - Poprzez biuro nieruchomości znaleźliśmy bardziej odpowiedni lokal. To parter w biurowcu firmy Protektor, przy ul. Kunickiego 24.
Protektor wydzierżawi konsulatowi pomieszczenia na parterze, o powierzchni około 300 mkw. - Możemy sobie na to pozwolić, bo po restrukturyzacji przedsiębiorstwa potrzeba nam mniej pomieszczeń - mówi Wincenty Boryca, wiceprezes firmy Protektor.
W lokalu wydzielonym na konsulat trzeba przeprowadzić jeszcze drobne prace adaptacyjne, np. zrobić okienko dla interesantów.
- Przygotujemy pomieszczenia na konsulat do 25 sierpnia - zapewnia wiceprezes. - Zapewniamy meble oraz doprowadzimy linię telefoniczną.
Uroczyste otwarcie konsulatu odbędzie się 1 lub 3 września. Ma to być wydarzenie na miarę międzynarodową. - Zdradzę, że zwróciłem się z prośbą do ambasady Ukrainy w Polsce, by zaprosili do Lublina najwyższych przedstawicieli władz - mówi konsul. - Mam nadzieję że przyjedzie sam prezydent Leonid Kuczma.

Na Kunickiego tylko przejściowo

Prawdopodobnie konsulat ukraiński w przyszłości przeniesie się na ul. 3 Maja w budynku po sanepidzie. Już kilka miesięcy temu władze Lublina wskazywały go jako możliwą siedzibę konsula generalnego. Ale budził wątpliwości strony ukraińskiej. Nie spełniał warunków bezpieczeństwa, bo jest w sąsiedztwie stacji kontroli pojazdów. Poza tym wymaga kapitalnego remontu. - To bardzo kosztowna inwestycja. Szacujemy, że podstawowy remont wyniesie 400 tys. dolarów - uważa konsul Hrycak. - Nie mamy tych pieniędzy w tegorocznym budżecie. Remont i przeniesienie siedziby na 3 Maja byłby możliwy najszybciej za rok.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!