sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Kontratak "lubelskich talibów”: Palikot staje po stronie Hitlera i Lenina

  Edytuj ten wpis
Autor: Rafał Panas

 (Materiały Ruchu Palikota)
(Materiały Ruchu Palikota)

"Lepiej być talibem niż w Ruchu Palikota” oraz "Palikot staje po stronie Hitlera i Lenina” – odgryzają się posłowie, którzy trafili na listę "lubelskich talibów”.

Janusz Palikot ogłosił w niedzielę w Lublinie "wojnę światopoglądową” ze zwolennikami m. in. kompromisu aborcyjnego z lat 90., który – jego zdaniem – nie wytrzymał próby czasu.

Poseł Michał Kabaciński (RP) pokazał natomiast plakat "Lista Lubelskich Talibów”. Trafiło na niego 17 zdjęć i nazwisk lokalnych polityków, którzy zagłosowali za skierowaniem do dalszych prac projektu Solidarnej Polski. Posłowie tej partii chcą zakazu aborcji w przypadku prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

"Wojna to ostatnia rzecz, jakiej dziś potrzebują Polska i Polacy, warto jednak zauważyć, że jeśli już – to w tej wojnie poseł Palikot i jego Ruch stają po tej samej stronie, co Hitler i Lenin, a przeciw narodowi polskiemu” – oświadczył wczoraj poseł Jarosław Żaczek (SP). Przypomina, że pełne prawo do aborcji wprowadził w Polsce przywódca III Rzeszy, a pierwszym krajem na świecie umożliwiającym aborcję na życzenie był Związek Radziecki.

– Ruch Palikota nie jest dla mnie partnerem i na ich zaczepki nie odpowiadam – ucina posłanka Małgorzata Sadurska (PiS). Podobnie mówi Krzysztof Michałkiewicz, szef PiS w lubelskim okręgu wyborczym. – Jestem dumny, że umieszczono mnie na liście "lubelskich talibów”, którzy bronią życia nienarodzonych dzieci – mówi.

– Polska jest na 209 miejscu w skali urodzin dzieci na świecie, grozi nam katastrofa demograficzna i nawoływanie do aborcji jest godne potępienia – mówi Piotr Szeliga z Solidarnej Polski.

– Zamieścili miłe zdjęcie. Nazwiska nie przekręcili. Tak jak oni, tak i ja mam prawo do swoich poglądów. A w ogłoszonej wojnie nie uczestniczę – komentuje z kolei Jan Łopata (PSL).

Dr Paweł Nowak z UMCS, specjalista od komunikacji społecznej tak ocenia plakatową zagrywkę palikotowców:
To język nienawiści, manipulacja, próba gry na emocjach, jedyny sposób, żeby dziś dotrzeć do wyborców. Ruch Palikota dba, żeby wypowiedzi jego posłów były dosadne.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
aloj
Dewot
Gość
(32) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

aloj
aloj (19 października 2012 o 15:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
o uaktywnili się z fundacji ateistów wszędzie ich pełno już media ucichły na ich temat to wzięli się za komentarze
Palikot odbiera innym prawa do swojego zdania niedługo stosy będzie stawiał i palił wierzących w Boga
Rozwiń
Dewot
Dewot (17 października 2012 o 22:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1350491538' post='684788']
A ja myślę samodzielnie i nikt mi nie mówi jak mam myśleć.
[/quote]

To jeszcze w swoim procesie myślowym ustaw sobie przełącznik "Irony Mode" na ON i wtedy będziemy się lepiej rozumieć
Rozwiń
Gość
Gość (17 października 2012 o 18:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Dewot' timestamp='1350488784' post='684771']
A co to za różnica. Mi mówi kościół jak mam myśleć a Tobie Palikot
[/quote]

A ja myślę samodzielnie i nikt mi nie mówi jak mam myśleć.
Rozwiń
Dewot
Dewot (17 października 2012 o 17:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Marcin' timestamp='1350473807' post='684700']
Pozwolę sobie odpowiedzieć talibom - Lepiej być z Ruchu Palikota niż mieć umysł dewota Ale dewotowi lepiej być dewotem, co zrobić, dewot nie myśli, dewot pozwala kościółkowi myśleć za neigo, bo jest zbyt głupi na samodzielne myślenie

Pozdrawiam środkowym palcem talibów i życzę wam więcej zdrowia psychicznego
[/quote]

A co to za różnica. Mi mówi kościół jak mam myśleć a Tobie Palikot
Rozwiń
Gość
Gość (17 października 2012 o 14:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='folkatka' timestamp='1350474391' post='684704']
Nie usunę Twojego postu, bo nie chcę żeby ktokolwiek zarzucił mi stronniczość (akurat moje poglady są zupelnie przeciwne Twoim i wszyscy regularnie odwiedzający to forum o tym raczej wiedza).
Napiszę więc tyle - prosze o kulture i nieuzywanie wulgaryzmów. Słowo, które uzyłes w podpisie, ma dziesiątki innych zamienników w naszym języku. Wulgaryzmów uzywają osoby o ubogim słownictwie.
[/quote]

No to jak jest z tymi kapucynami? Uprawiają seks czy nie? Skoro są takimi ekspertami od ars amandi to przynajmniej powinni coś na ten temat wiedzieć a nie tylko teoretycznie.

Nikt nikomu nie zabrania posiadania własnego zdania i poglądów ale zawsze warto zadać sobie pytanie czy akurat to co się wypowiada pochodzi od nas samych czy jest efektem indoktrynacji religijnej bo czasami odnoszę wrażenie, że większość mówi językiem innych fundamentalistów i kk, który sam nie jest w porządku i ma na swoim koncie wiele "grzechów".
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (32)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!