niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Kontrole lubelskiego sanepidu przed Euro 2012

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 maja 2012, 18:47

Irmina Nikiel, dyrektor sanepidu (Maciej Kaczanowski)
Irmina Nikiel, dyrektor sanepidu (Maciej Kaczanowski)

– Władze miasta przyjęły, że przez Lublin przejedzie około 60 tys. turystów i będą kierować się w stronę przejścia granicznego w Dorohusku. W związku z tym regularnie nadzorujemy funkcjonowanie obiektów gastronomicznych i hotelarskich zlokalizowanych przy tej trasie - mówi Irmina Nikiel z lubelskiego sanepidu.

Rozmowa Z Irminą Nikiel, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie

• Lublin jest z dala od głównych aren Euro 2012, a jednak przygotowania do mistrzostw trwają…

– Władze miasta przyjęły, że przez Lublin przejedzie około 60 tys. turystów i będą kierować się w stronę przejścia granicznego w Dorohusku. W związku z tym regularnie nadzorujemy funkcjonowanie obiektów gastronomicznych i hotelarskich zlokalizowanych przy tej trasie. Zwracamy też uwagę na parkingi i stacje benzynowe. Kontrolujemy przystanki autobusowe, dworce PKS i PKP.

• A co ze strefą kibica w parku Ludowym?

– Organizator, czyli Targi Lublin SA, wystąpił do nas o zaopiniowanie programu tej imprezy. W trakcie mistrzostw będzie tam można obejrzeć mecz, czegoś się napić i zjeść. Warunki, które przedstawił organizator, w pełni nas satysfakcjonują, nie mniej jednak będziemy tam prowadzić kontrole.

• Czy sanepid w trakcie Euro 2012 bierze pod uwagę również zagrożenia epidemiologiczne?

– Bakterie nie znają granic. Od 1 czerwca do 16 lipca będziemy prowadzić wzmożony nadzór nad chorobami przenoszonymi drogą pokarmową i chorobami objętymi szczególnym nadzorem: odrą, chorobami meningokokowymi, polio oraz grypą. Każdy przypadek będzie natychmiast raportowany. Staramy zapewnić gości odwiedzających nasze miasto i przejeżdżających przez Lubelszczyznę o tym, że są tutaj bezpieczni. Polska jest krajem bardziej stabilnym epidemiologicznie niż inne państwa Europy.

• A co z profilaktyką?

– W czasie mistrzostw poprowadzimy kampanię "Kibicuj zdrowiu!”, która ma m.in. ograniczyć skutki palenia tytoniu, nadużywania alkoholu i używania narkotyków, zmniejszyć liczbę zatruć pokarmowych i innych chorób. Będziemy również prowadzić program "Fair Play” propagujący bezpieczne zachowania w profilaktyce HIV/AIDS. Mamy też przygotowany spot reklamowy, który będziemy chcieli wyemitować m.in. w lokalnej telewizji i środkach komunikacji posiadających monitory.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!