środa, 24 stycznia 2018 r.

Lublin

Kontrowersyjny pomysł radnego w sprawie ul. Kosmowskiej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 czerwca 2009, 20:08
Autor: Dominik Smaga

Stworzenia wyjazdu z ul. Kosmowskiej w al. Solidarności domaga się od Ratusza jeden z miejskich radnych. - Tak będzie bezpieczniej - wyjaśnia. Urzędnicy: Tak już było. I było niebezpiecznie.

- To naprawdę bardzo proste rozwiązanie - twierdzi Michał Widomski, radny niezrzeszony, który wystąpił do prezydenta z oficjalnym pismem w tej sprawie. - Tu nie będzie trzeba wydawać dużych pieniędzy, bo wymaga to tylko przekopania się przez pas zieleni. Nie będzie z tym trudności - dodaje.

Radny proponuje, by z ul. Kosmowskiej można było wyjechać bezpośrednio w al. Solidarności. Teraz kierowcy wydostający się z tej części Czechowa mogą jechać przez Północną do ul. Ducha (dawna Wyrwasa) i dopiero stamtąd mogą wyjechać w al. Solidarności lub pojechać na wprost w Sikorskiego. Minusem tego połączenia są wielkie korki, które w godzinach szczytu ustawiają się na Północnej

- Jeśli się otworzy skrzyżowanie Kosmowskiej z Solidarności, bezpieczeństwo ruchu na pewno się zwiększy, bo nie będzie tych korków. A co mają korki do bezpieczeństwa? To, że kierowcy zniecierpliwieni długim oczekiwaniem starają się zmieścić na siłę i w ostatniej chwili wyjeżdżają w ul. Ducha, także na czerwonych światłach - mówi Widomski.

Przed laty kierowcy mogli wyjeżdżać z Kosmowskiej prosto w dwupasmówkę, ale Urząd Miasta kazał to skrzyżowanie zamknąć.

- I nie ma już możliwości, by wrócić do starego rozwiązania. To wykluczone - kategorycznie stwierdza Eugeniusz Janicki, dyrektor Wydziału Dróg i Mostów w lubelskim Urzędzie Miasta. - Tam ciągle dochodziło do wypadków i, niestety, były to także wypadki śmiertelne. Dlatego lepiej było zamknąć wyjazd i skierować ruch przez Północną, mimo że nie mają gruntu nie mogliśmy zbudować porządnego skrzyżowania z ulicą Wyrwasa.

Radny zapewnia, że nie chce wracać do starego rozwiązania, które umożliwiało także skręt w lewo w Kosmowskiej samochodom jadącym z al. Solidarności od strony Ogrodu Botanicznego. - Wystarczy tylko umożliwić wyjazd z Kosmowskiej w prawo w kierunku Sławinka - mówi Widomski.

A urzędnicy znów przypominają, co działo się tu parę lat temu. - Rozpędzeni kierowcy jadący z górki z Czechowa wpadali wprost pod samochody ścigające się na al. Solidarności i zjeżdżające z łącznicy wiaduktu Poniatowskiego - podkreśla Janicki. - Skrzyżowania nie otworzymy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ZEBRA
PREZES
cyklop
(21) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ZEBRA
ZEBRA (4 lipca 2009 o 02:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
KIEDY TEN ŚWIETNY PRZEJAZD?
DOŚĆ MAM KORKÓW W TAMTYM REJONIE I ŻADNEJ ALTERNATYWNEJ DROGI W OKOLICY!!!!!
A może wiadukt? Mamy już obok wybudowany przez Echo!!!!! Proponuję jeszcze bezpłatną myjnię zamiast Aqua-Parku!!!!!
Rozwiń
PREZES
PREZES (24 czerwca 2009 o 22:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
POpisaliście sobie tylko... Korki i tak POzostaną...
W Lublinie można tylko "narobić w gacie", a nie cokolwiek zmienić...
Mała sprawa to wielki problem, duża rzecz jest niemożliwa...
Zresztą już mamy i tunel pod Racławickimi i nawet trzy aquaparki-mimo, że miał tylko jeden...
Nawet skrzyżowanie na 3-go Maja nie ma przebudowy, ale nowe chodniki z kostki będą-po to, aby ją wkrótce rozebrać-zniszczyć...
To jest POlityka pokazowa...
Rozwiń
cyklop
cyklop (16 czerwca 2009 o 20:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W tym "tub-linie" jak ktoś prześmiewczo nazwał nasze miasto można tylko egzystować (spalnia, sralnia i pralnia).

Dopóki nikt nie będzie wsłuchiwał się w mądre wypowiedzi (patriota) i nie realizował małych, ale ważnych rzeczy (skrzyżowanie Północna/Koncertowa),
dopóki będziemy mieli asekuracyjnych urzędników (Janicki) i prezydentów (Fic) to DOBRZE NIGDY NIE BĘDZIE.

W "wyścigu szczurów" przegramy z Kielcami, Rzeszowem, Białymstokiem, Łęczną, Puławami lub Świdnikiem.

Partacze "do dziury". Patriota: Wystąp-każda partia weźmie ciebie i pocałuje w mądrą główkę i rączki-abyś dalej pracował. DLA NICH I DLA NAS.
Rozwiń
automaniak
automaniak (16 czerwca 2009 o 13:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
chyba musisz zastąpić ich wszystkich (prezydentów, radnych i urzędników) to będzie lepiej

patriota twoje sensowne pisanie przywraca wiarę w inteligentnych ludzi

popieram twoja wypowiedź

masz u mnie flaszke i browara
Rozwiń
~patriotazlublina~
~patriotazlublina~ (16 czerwca 2009 o 13:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
UWAŻAM, ŻE POMYSŁ RADNEGO WIDOMSKIEGO JEST RACJONALNY I MOŻLIWY DO REALIZACJI. Dzięki sojuszniku o nicku rowerzysta!!!

Po pierwsze: Samo rondo Północna/Kosmowska (patrz mapka) już zapewni bezpieczeństwo na tym odcinku, gdzie "wariaci prują ile silnik może" pomiędzy Kompozytorów Pol., a gen. Ducha.... Rondo zawsze spowalnia ruch pojazdów-I JEST BEZPIECZNIE!!! A w tym miejscu bardzo by było konieczne!!!
Po drugie: Na odcinku Solidarności jest tyle zjazdów (pasów włączeniowych tzw. rozbiegówek), zlokalizowanych co kilkaset metrów, więc kolejny nie będzie utrudnieniem, ALE WYBAWIENIEM!!! Ponadto wkrótce Solidarności przestanie pełnić funkcję obwodnicy miasta-trwa wykup gruntów pod "autostradę tranzytową"-nie przesadzam po północnej części miasta!!! Tu pozostanie tylko ruch lokalny.
Po trzecie: Rozwiąże to "odwieczny" problem zatorów Północna/gen. Ducha o czym wspomniał kolega o nicku mieszkaniec Choin.
Po czwarte: Rozbiegówka jest doskonałym rozwiązaniem, gdy włączamy się do ruchu-nawet w potok pojazdów-wystarczy tylko lekko przyhamować.
Niestety to chamstwo kierowców powoduje utrudnienia!!! WIĘCEJ KULTURY NA DRODZE TO PŁYNNA, BEZPIECZNA jazda, a nie zatory-"bo ciebie nie wpuszczę z drogi podporządkowanej mimo, że sam oczekuję w korku"!!! Jak się jeździ po mieście to niestety zależy od nas samych...
Po piąte: To mentalność urzędnicza w stylu wypowiedzi dyr. Janickiego "nie da się" POWODUJE UTRUDNIENIA!!!
Po szóste: Właśnie takie "drobnostki" ułatwiające życie zyskują "wdzięczność ludu", a nie knoty za grube miliony jak ul. Kunickiego, gdzie wszechwiedzący urzędasy POpsuli płynność ruchu i przepustowość drogi jak słusznie zauważył internauta "lubl".
Po siódme: Jeżeli interes prywatny radnych (motocross na Górkach Czechowskich) jest ważniejszy jak interes społeczny-czytaj zablokowanie inwestycji przez inwestora Echo, który zobowiązał się m.in. do wybudowania wiaduktu nad Al.Solidarności-co zauważył "J-k" to dopełnia "czarę goryczy"...

LUDZIE NA KOGO WY GŁOSOWALIŚCIE? NIEUDOLNOŚĆ TYCH OSÓB "DOTYKA WAS CO CHWILA BOLEŚNIE"!!!!!

Osobiście popieram pomysł radnego Widomskiego I PROSZĘ NIE WYOLBRZYMIAJCIE PROBLEMÓW!!! Bo nikt nigdy i niczego tu nie zrealizuje!!!
A Lublin pozostanie zaściankiem!!!!!!!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (21)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!