Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 czerwca 2009 r.
20:08
Edytuj ten wpis

Kontrowersyjny pomysł radnego w sprawie ul. Kosmowskiej

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 21 A A

Stworzenia wyjazdu z ul. Kosmowskiej w al. Solidarności domaga się od Ratusza jeden z miejskich radnych. - Tak będzie bezpieczniej - wyjaśnia. Urzędnicy: Tak już było. I było niebezpiecznie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- To naprawdę bardzo proste rozwiązanie - twierdzi Michał Widomski, radny niezrzeszony, który wystąpił do prezydenta z oficjalnym pismem w tej sprawie. - Tu nie będzie trzeba wydawać dużych pieniędzy, bo wymaga to tylko przekopania się przez pas zieleni. Nie będzie z tym trudności - dodaje.

Radny proponuje, by z ul. Kosmowskiej można było wyjechać bezpośrednio w al. Solidarności. Teraz kierowcy wydostający się z tej części Czechowa mogą jechać przez Północną do ul. Ducha (dawna Wyrwasa) i dopiero stamtąd mogą wyjechać w al. Solidarności lub pojechać na wprost w Sikorskiego. Minusem tego połączenia są wielkie korki, które w godzinach szczytu ustawiają się na Północnej

- Jeśli się otworzy skrzyżowanie Kosmowskiej z Solidarności, bezpieczeństwo ruchu na pewno się zwiększy, bo nie będzie tych korków. A co mają korki do bezpieczeństwa? To, że kierowcy zniecierpliwieni długim oczekiwaniem starają się zmieścić na siłę i w ostatniej chwili wyjeżdżają w ul. Ducha, także na czerwonych światłach - mówi Widomski.

Przed laty kierowcy mogli wyjeżdżać z Kosmowskiej prosto w dwupasmówkę, ale Urząd Miasta kazał to skrzyżowanie zamknąć.

- I nie ma już możliwości, by wrócić do starego rozwiązania. To wykluczone - kategorycznie stwierdza Eugeniusz Janicki, dyrektor Wydziału Dróg i Mostów w lubelskim Urzędzie Miasta. - Tam ciągle dochodziło do wypadków i, niestety, były to także wypadki śmiertelne. Dlatego lepiej było zamknąć wyjazd i skierować ruch przez Północną, mimo że nie mają gruntu nie mogliśmy zbudować porządnego skrzyżowania z ulicą Wyrwasa.

Radny zapewnia, że nie chce wracać do starego rozwiązania, które umożliwiało także skręt w lewo w Kosmowskiej samochodom jadącym z al. Solidarności od strony Ogrodu Botanicznego. - Wystarczy tylko umożliwić wyjazd z Kosmowskiej w prawo w kierunku Sławinka - mówi Widomski.

A urzędnicy znów przypominają, co działo się tu parę lat temu. - Rozpędzeni kierowcy jadący z górki z Czechowa wpadali wprost pod samochody ścigające się na al. Solidarności i zjeżdżające z łącznicy wiaduktu Poniatowskiego - podkreśla Janicki. - Skrzyżowania nie otworzymy.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ZEBRA / 4 lipca 2009 o 02:33
KIEDY TEN ŚWIETNY PRZEJAZD?
DOŚĆ MAM KORKÓW W TAMTYM REJONIE I ŻADNEJ ALTERNATYWNEJ DROGI W OKOLICY!!!!!
A może wiadukt? Mamy już obok wybudowany przez Echo!!!!! Proponuję jeszcze bezpłatną myjnię zamiast Aqua-Parku!!!!!
Avatar
PREZES / 24 czerwca 2009 o 22:57
POpisaliście sobie tylko... Korki i tak POzostaną...
W Lublinie można tylko "narobić w gacie", a nie cokolwiek zmienić...
Mała sprawa to wielki problem, duża rzecz jest niemożliwa...
Zresztą już mamy i tunel pod Racławickimi i nawet trzy aquaparki-mimo, że miał tylko jeden...
Nawet skrzyżowanie na 3-go Maja nie ma przebudowy, ale nowe chodniki z kostki będą-po to, aby ją wkrótce rozebrać-zniszczyć...
To jest POlityka pokazowa...
Avatar
cyklop / 16 czerwca 2009 o 20:08
W tym "tub-linie" jak ktoś prześmiewczo nazwał nasze miasto można tylko egzystować (spalnia, sralnia i pralnia).

Dopóki nikt nie będzie wsłuchiwał się w mądre wypowiedzi (patriota) i nie realizował małych, ale ważnych rzeczy (skrzyżowanie Północna/Koncertowa),
dopóki będziemy mieli asekuracyjnych urzędników (Janicki) i prezydentów (Fic) to DOBRZE NIGDY NIE BĘDZIE.

W "wyścigu szczurów" przegramy z Kielcami, Rzeszowem, Białymstokiem, Łęczną, Puławami lub Świdnikiem.

Partacze "do dziury". Patriota: Wystąp-każda partia weźmie ciebie i pocałuje w mądrą główkę i rączki-abyś dalej pracował. DLA NICH I DLA NAS.
W tym "tub-linie" jak ktoś prześmiewczo nazwał nasze miasto można tylko egzystować (spalnia, sralnia i pralnia).

Dopóki nikt nie będzie wsłuchiwał się w mądre wypowiedzi (patriota) i nie realizował małych, ale ważnych rzeczy (skrzyżowanie Północna/Koncertowa),
dopóki będziemy mieli asekuracyjnych urzędników (Janicki) i prezydentów (Fic) to DOBRZE NIGDY NIE BĘDZIE.

W "wyścigu szczurów" przegramy z Kielcami, Rzeszowem, Białymstokiem, Łęczną, Puławami lub Świdnikiem.

Partacze &quo... rozwiń
Avatar
automaniak / 16 czerwca 2009 o 13:59
chyba musisz zastąpić ich wszystkich (prezydentów, radnych i urzędników) to będzie lepiej

patriota twoje sensowne pisanie przywraca wiarę w inteligentnych ludzi

popieram twoja wypowiedź

masz u mnie flaszke i browara
Avatar
~patriotazlublina~ / 16 czerwca 2009 o 13:50
UWAŻAM, ŻE POMYSŁ RADNEGO WIDOMSKIEGO JEST RACJONALNY I MOŻLIWY DO REALIZACJI. Dzięki sojuszniku o nicku rowerzysta!!!

Po pierwsze: Samo rondo Północna/Kosmowska (patrz mapka) już zapewni bezpieczeństwo na tym odcinku, gdzie "wariaci prują ile silnik może" pomiędzy Kompozytorów Pol., a gen. Ducha.... Rondo zawsze spowalnia ruch pojazdów-I JEST BEZPIECZNIE!!! A w tym miejscu bardzo by było konieczne!!!
Po drugie: Na odcinku Solidarności jest tyle zjazdów (pasów włączeniowych tzw. rozbiegówek), zlokalizowanych co kilkaset metrów, więc kolejny nie będzie utrudnieniem, ALE WYBAWIENIEM!!! Ponadto wkrótce Solidarności przestanie pełnić funkcję obwodnicy miasta-trwa wykup gruntów pod "autostradę tranzytową"-nie przesadzam po północnej części miasta!!! Tu pozostanie tylko ruch lokalny.
Po trzecie: Rozwiąże to "odwieczny" problem zatorów Północna/gen. Ducha o czym wspomniał kolega o nicku mieszkaniec Choin.
Po czwarte: Rozbiegówka jest doskonałym rozwiązaniem, gdy włączamy się do ruchu-nawet w potok pojazdów-wystarczy tylko lekko przyhamować.
Niestety to chamstwo kierowców powoduje utrudnienia!!! WIĘCEJ KULTURY NA DRODZE TO PŁYNNA, BEZPIECZNA jazda, a nie zatory-"bo ciebie nie wpuszczę z drogi podporządkowanej mimo, że sam oczekuję w korku"!!! Jak się jeździ po mieście to niestety zależy od nas samych...
Po piąte: To mentalność urzędnicza w stylu wypowiedzi dyr. Janickiego "nie da się" POWODUJE UTRUDNIENIA!!!
Po szóste: Właśnie takie "drobnostki" ułatwiające życie zyskują "wdzięczność ludu", a nie knoty za grube miliony jak ul. Kunickiego, gdzie wszechwiedzący urzędasy POpsuli płynność ruchu i przepustowość drogi jak słusznie zauważył internauta "lubl".
Po siódme: Jeżeli interes prywatny radnych (motocross na Górkach Czechowskich) jest ważniejszy jak interes społeczny-czytaj zablokowanie inwestycji przez inwestora Echo, który zobowiązał się m.in. do wybudowania wiaduktu nad Al.Solidarności-co zauważył "J-k" to dopełnia "czarę goryczy"...

LUDZIE NA KOGO WY GŁOSOWALIŚCIE? NIEUDOLNOŚĆ TYCH OSÓB "DOTYKA WAS CO CHWILA BOLEŚNIE"!!!!!

Osobiście popieram pomysł radnego Widomskiego I PROSZĘ NIE WYOLBRZYMIAJCIE PROBLEMÓW!!! Bo nikt nigdy i niczego tu nie zrealizuje!!!
A Lublin pozostanie zaściankiem!!!!!!!!!!
UWAŻAM, ŻE POMYSŁ RADNEGO WIDOMSKIEGO JEST RACJONALNY I MOŻLIWY DO REALIZACJI. Dzięki sojuszniku o nicku rowerzysta!!!

Po pierwsze: Samo rondo Północna/Kosmowska (patrz mapka) już zapewni bezpieczeństwo na tym odcinku, gdzie "wariaci prują ile silnik może" pomiędzy Kompozytorów Pol., a gen. Ducha.... Rondo zawsze spowalnia ruch pojazdów-I JEST BEZPIECZNIE!!! A w tym miejscu bardzo by było konieczne!!!
Po drugie: Na odcinku Solidarności jest tyle zjazdów (pasów włączeniowych tzw... rozwiń
Avatar
J-k / 16 czerwca 2009 o 12:11
A wystarczyło znaleźć uczciwy kompromis ze spółką Echo, która proponowała 80 milionów na przebudowanie tego skrzyżowania. Radni woleli jednak stanąć okoniem i zamiast skrzyżowania wybrali tereny rekreacyjne czyli dalsze istnienie dzikiego toru motokrosowego. Dzisiaj mamy taki oto skutek; Piątek, Więcławski & spółka ma gdzie się ścigać a reszta złorzeczy stojąc w korkach. I taki stan będziemy mieli jeszcze przez bardzo długie lata. I tylko od czasu do czasu będą się pojawiały tego typu propozycje prowizorycznych rozwiązań. Podobnie jak ta będą one do bani, ale zawsze radny będzie mógł pochwalić się swoją aktywnością i troską o wk...ych mieszkańców koziego grodu.
A wystarczyło znaleźć uczciwy kompromis ze spółką Echo, która proponowała 80 milionów na przebudowanie tego skrzyżowania. Radni woleli jednak stanąć okoniem i zamiast skrzyżowania wybrali tereny rekreacyjne czyli dalsze istnienie dzikiego toru motokrosowego. Dzisiaj mamy taki oto skutek; Piątek, Więcławski & spółka ma gdzie się ścigać a reszta złorzeczy stojąc w korkach. I taki stan będziemy mieli jeszcze przez bardzo długie lata. I tylko od czasu do czasu będą się pojawiały tego typu propozycje prowizorycznych rozwiązań. Podobnie jak ta... rozwiń
Avatar
the best / 16 czerwca 2009 o 11:46
mieszkaniec choin napisał:
Na ulicy Polnocnej korki sa nie tylko w godzinach szczytu, tam korek jest ZAWSZE!
Doskonaly pomysl!

to z CHOIN można jechać przez osiedle Paderewskiego,a pchacie się przez os.Szymanowskego
Avatar
~marta~ / 16 czerwca 2009 o 11:25
Największą makabrą i absurdem jest zjazd z Kompozytorów w dół do Solidarności ...czy to zima , czy to lato -cholerne korki...a wystarczyłoby poszerzyć lewy pas...jest o co, bo pośrodku mamy bezproduktywny pas zieleni...!!!!!
Avatar
Gość / 16 czerwca 2009 o 11:17
Rozwiązanie jest bardzo proste ale kosztowne. Zlikwidować al. Solidarności, pozostawić tam tylko tylko ruch w kierunku N-S a wszystko z kierunków W-Z przenieść na obwodnicę. Dolinę Czechówki odtworzyć w stylu parku rekreacyjnego. Prawda, jakie to proste?
Avatar
lubl / 16 czerwca 2009 o 11:01
Pomysły ludzi z Urzedu są także ciekawe np. rowiązanie ul. Kunickiego - makabra.
Dlatego zamias budować skrzyzowanie z wyjazdem z Północnej trzeba BYŁO ZBUDOWAĆ
PRZEJAZD BEZKOLIZYJNY AL. SOLIDARNOŚCI. ALE KTO MA MYSLEC.
Dlatego ten pomysł z wyjazdem jest i tak lepszy od tego co nam zafundowano.
Avatar
ZEBRA / 4 lipca 2009 o 02:33
KIEDY TEN ŚWIETNY PRZEJAZD?
DOŚĆ MAM KORKÓW W TAMTYM REJONIE I ŻADNEJ ALTERNATYWNEJ DROGI W OKOLICY!!!!!
A może wiadukt? Mamy już obok wybudowany przez Echo!!!!! Proponuję jeszcze bezpłatną myjnię zamiast Aqua-Parku!!!!!
Avatar
PREZES / 24 czerwca 2009 o 22:57
POpisaliście sobie tylko... Korki i tak POzostaną...
W Lublinie można tylko "narobić w gacie", a nie cokolwiek zmienić...
Mała sprawa to wielki problem, duża rzecz jest niemożliwa...
Zresztą już mamy i tunel pod Racławickimi i nawet trzy aquaparki-mimo, że miał tylko jeden...
Nawet skrzyżowanie na 3-go Maja nie ma przebudowy, ale nowe chodniki z kostki będą-po to, aby ją wkrótce rozebrać-zniszczyć...
To jest POlityka pokazowa...
Avatar
cyklop / 16 czerwca 2009 o 20:08
W tym "tub-linie" jak ktoś prześmiewczo nazwał nasze miasto można tylko egzystować (spalnia, sralnia i pralnia).

Dopóki nikt nie będzie wsłuchiwał się w mądre wypowiedzi (patriota) i nie realizował małych, ale ważnych rzeczy (skrzyżowanie Północna/Koncertowa),
dopóki będziemy mieli asekuracyjnych urzędników (Janicki) i prezydentów (Fic) to DOBRZE NIGDY NIE BĘDZIE.

W "wyścigu szczurów" przegramy z Kielcami, Rzeszowem, Białymstokiem, Łęczną, Puławami lub Świdnikiem.

Partacze "do dziury". Patriota: Wystąp-każda partia weźmie ciebie i pocałuje w mądrą główkę i rączki-abyś dalej pracował. DLA NICH I DLA NAS.
W tym "tub-linie" jak ktoś prześmiewczo nazwał nasze miasto można tylko egzystować (spalnia, sralnia i pralnia).

Dopóki nikt nie będzie wsłuchiwał się w mądre wypowiedzi (patriota) i nie realizował małych, ale ważnych rzeczy (skrzyżowanie Północna/Koncertowa),
dopóki będziemy mieli asekuracyjnych urzędników (Janicki) i prezydentów (Fic) to DOBRZE NIGDY NIE BĘDZIE.

W "wyścigu szczurów" przegramy z Kielcami, Rzeszowem, Białymstokiem, Łęczną, Puławami lub Świdnikiem.

Partacze &quo... rozwiń
Avatar
automaniak / 16 czerwca 2009 o 13:59
chyba musisz zastąpić ich wszystkich (prezydentów, radnych i urzędników) to będzie lepiej

patriota twoje sensowne pisanie przywraca wiarę w inteligentnych ludzi

popieram twoja wypowiedź

masz u mnie flaszke i browara
Avatar
~patriotazlublina~ / 16 czerwca 2009 o 13:50
UWAŻAM, ŻE POMYSŁ RADNEGO WIDOMSKIEGO JEST RACJONALNY I MOŻLIWY DO REALIZACJI. Dzięki sojuszniku o nicku rowerzysta!!!

Po pierwsze: Samo rondo Północna/Kosmowska (patrz mapka) już zapewni bezpieczeństwo na tym odcinku, gdzie "wariaci prują ile silnik może" pomiędzy Kompozytorów Pol., a gen. Ducha.... Rondo zawsze spowalnia ruch pojazdów-I JEST BEZPIECZNIE!!! A w tym miejscu bardzo by było konieczne!!!
Po drugie: Na odcinku Solidarności jest tyle zjazdów (pasów włączeniowych tzw. rozbiegówek), zlokalizowanych co kilkaset metrów, więc kolejny nie będzie utrudnieniem, ALE WYBAWIENIEM!!! Ponadto wkrótce Solidarności przestanie pełnić funkcję obwodnicy miasta-trwa wykup gruntów pod "autostradę tranzytową"-nie przesadzam po północnej części miasta!!! Tu pozostanie tylko ruch lokalny.
Po trzecie: Rozwiąże to "odwieczny" problem zatorów Północna/gen. Ducha o czym wspomniał kolega o nicku mieszkaniec Choin.
Po czwarte: Rozbiegówka jest doskonałym rozwiązaniem, gdy włączamy się do ruchu-nawet w potok pojazdów-wystarczy tylko lekko przyhamować.
Niestety to chamstwo kierowców powoduje utrudnienia!!! WIĘCEJ KULTURY NA DRODZE TO PŁYNNA, BEZPIECZNA jazda, a nie zatory-"bo ciebie nie wpuszczę z drogi podporządkowanej mimo, że sam oczekuję w korku"!!! Jak się jeździ po mieście to niestety zależy od nas samych...
Po piąte: To mentalność urzędnicza w stylu wypowiedzi dyr. Janickiego "nie da się" POWODUJE UTRUDNIENIA!!!
Po szóste: Właśnie takie "drobnostki" ułatwiające życie zyskują "wdzięczność ludu", a nie knoty za grube miliony jak ul. Kunickiego, gdzie wszechwiedzący urzędasy POpsuli płynność ruchu i przepustowość drogi jak słusznie zauważył internauta "lubl".
Po siódme: Jeżeli interes prywatny radnych (motocross na Górkach Czechowskich) jest ważniejszy jak interes społeczny-czytaj zablokowanie inwestycji przez inwestora Echo, który zobowiązał się m.in. do wybudowania wiaduktu nad Al.Solidarności-co zauważył "J-k" to dopełnia "czarę goryczy"...

LUDZIE NA KOGO WY GŁOSOWALIŚCIE? NIEUDOLNOŚĆ TYCH OSÓB "DOTYKA WAS CO CHWILA BOLEŚNIE"!!!!!

Osobiście popieram pomysł radnego Widomskiego I PROSZĘ NIE WYOLBRZYMIAJCIE PROBLEMÓW!!! Bo nikt nigdy i niczego tu nie zrealizuje!!!
A Lublin pozostanie zaściankiem!!!!!!!!!!
UWAŻAM, ŻE POMYSŁ RADNEGO WIDOMSKIEGO JEST RACJONALNY I MOŻLIWY DO REALIZACJI. Dzięki sojuszniku o nicku rowerzysta!!!

Po pierwsze: Samo rondo Północna/Kosmowska (patrz mapka) już zapewni bezpieczeństwo na tym odcinku, gdzie "wariaci prują ile silnik może" pomiędzy Kompozytorów Pol., a gen. Ducha.... Rondo zawsze spowalnia ruch pojazdów-I JEST BEZPIECZNIE!!! A w tym miejscu bardzo by było konieczne!!!
Po drugie: Na odcinku Solidarności jest tyle zjazdów (pasów włączeniowych tzw... rozwiń
Avatar
J-k / 16 czerwca 2009 o 12:11
A wystarczyło znaleźć uczciwy kompromis ze spółką Echo, która proponowała 80 milionów na przebudowanie tego skrzyżowania. Radni woleli jednak stanąć okoniem i zamiast skrzyżowania wybrali tereny rekreacyjne czyli dalsze istnienie dzikiego toru motokrosowego. Dzisiaj mamy taki oto skutek; Piątek, Więcławski & spółka ma gdzie się ścigać a reszta złorzeczy stojąc w korkach. I taki stan będziemy mieli jeszcze przez bardzo długie lata. I tylko od czasu do czasu będą się pojawiały tego typu propozycje prowizorycznych rozwiązań. Podobnie jak ta będą one do bani, ale zawsze radny będzie mógł pochwalić się swoją aktywnością i troską o wk...ych mieszkańców koziego grodu.
A wystarczyło znaleźć uczciwy kompromis ze spółką Echo, która proponowała 80 milionów na przebudowanie tego skrzyżowania. Radni woleli jednak stanąć okoniem i zamiast skrzyżowania wybrali tereny rekreacyjne czyli dalsze istnienie dzikiego toru motokrosowego. Dzisiaj mamy taki oto skutek; Piątek, Więcławski & spółka ma gdzie się ścigać a reszta złorzeczy stojąc w korkach. I taki stan będziemy mieli jeszcze przez bardzo długie lata. I tylko od czasu do czasu będą się pojawiały tego typu propozycje prowizorycznych rozwiązań. Podobnie jak ta... rozwiń
Avatar
the best / 16 czerwca 2009 o 11:46
mieszkaniec choin napisał:
Na ulicy Polnocnej korki sa nie tylko w godzinach szczytu, tam korek jest ZAWSZE!
Doskonaly pomysl!

to z CHOIN można jechać przez osiedle Paderewskiego,a pchacie się przez os.Szymanowskego
Avatar
~marta~ / 16 czerwca 2009 o 11:25
Największą makabrą i absurdem jest zjazd z Kompozytorów w dół do Solidarności ...czy to zima , czy to lato -cholerne korki...a wystarczyłoby poszerzyć lewy pas...jest o co, bo pośrodku mamy bezproduktywny pas zieleni...!!!!!
Avatar
Gość / 16 czerwca 2009 o 11:17
Rozwiązanie jest bardzo proste ale kosztowne. Zlikwidować al. Solidarności, pozostawić tam tylko tylko ruch w kierunku N-S a wszystko z kierunków W-Z przenieść na obwodnicę. Dolinę Czechówki odtworzyć w stylu parku rekreacyjnego. Prawda, jakie to proste?
Avatar
lubl / 16 czerwca 2009 o 11:01
Pomysły ludzi z Urzedu są także ciekawe np. rowiązanie ul. Kunickiego - makabra.
Dlatego zamias budować skrzyzowanie z wyjazdem z Północnej trzeba BYŁO ZBUDOWAĆ
PRZEJAZD BEZKOLIZYJNY AL. SOLIDARNOŚCI. ALE KTO MA MYSLEC.
Dlatego ten pomysł z wyjazdem jest i tak lepszy od tego co nam zafundowano.
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 40 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 236 53

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 64 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 20 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.