Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 lipca 2010 r.
15:45
Edytuj ten wpis

Korek na Turystycznej będzie mniejszy. Szybciej dojedziemy nad jeziora

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 14 A A

Po naszej interwencji w weekendy łatwiej będzie przejechać ul. Turystyczną w Lublinie. Policjanci wyłączą sygnalizację na skrzyżowaniu z Kasprowicza. Będą też ręcznie sterować ruchem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W sobotę i niedzielę przed południem korek ciągnie się od hipermarketu Leclerc. Po południu, kiedy sznur samochodów jedzie w kierunku Lublina, kolejka sięga za miejscowość Długie. Niewiele lepiej jest w dni powszednie. Kierowcy twierdzą, że to przez światła na skrzyżowaniu Turystyczna – Kasprowicza.

Korki są gigantyczne. – W minionej piątek po 16 jechałem autobusem 52 do domu, na Borek. Korek sięgał do Leclerca. Dwu, trzy kilometrowy odcinek autobus wlókł się blisko pół godziny – mówi Tadeusz Zieliński, mieszkaniec osiedla Borek.
- To niedopuszczalne, aby światła tak skutecznie spowalniały ruch – dodaje Jan Ciężkowski, kierowca z Lublina.

Wszystko przez sygnalizację

Problem z korkowaniem się Turystycznej zaczął się wraz z uruchomieniem w ubiegłym roku świateł na skrzyżowaniu z Kasprowiacza. Sygnalizacja powstała z myślą o dzieciach ze Szkoły Podstawowej przy Kasprowicza. – I słusznie, tylko że teraz są wakacje i te światła nie są dzieciakom aż tak potrzebne. Szczególnie w weekendy, gdy wszyscy jadą nad jeziora – dodaje Ciężkowski.

Sprawą zainteresowaliśmy Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Po naszej interwencji zapadły konkretne, dobre dla kierowców, decyzje.

– Już od najbliższego weekendu, w porze największego natężenia ruchu, włączymy sygnalizację pulsującą – mówi nadkomisarz Sławomir Góźdź, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. – Gdyby to okazało się niewystarczające, wówczas pojawią się policjanci, którzy ręcznie będą kierować ruchem. Postaramy się, aby korki zminimalizować, choć o całkowitym ich rozładowaniu nie ma mowy.

A już wkrótce remont drogi w Łęcznej

Niestety skrzyżowanie Turystyczna – Kasprowicza to nie jedyna tegoroczna przeszkoda w drodze nad jeziora Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Już w przyszłym tygodniu drogowcy biorą się za remont głównej ulicy w Łęcznej – Jan Pawła II.

Do końca tego miesiąca roboty będą prowadzone poza drogą. Remont jezdni i związane z tym trudności komunikacyjne zaczną się na początku sierpnia – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Tam trzeba się spodziewać korków. GDDKiA szykuje szczegółowy plan objazdów.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
S / 17 lipca 2010 o 14:40
~xyz~ napisał:
szkoda, że nikt nie pomyslał o ludziach mieszkających na Kasprowicza czy w Wólca, stamtąd w lewo można wyjechac w weekend chyba tylko dzięki światlom

Złym rozwiązaniem jest gdy 50 samochodów czeka by jeden mógł wyjechać. Jeżeli te światła byłyby inaczej ustawione zapewne nie sprawiałyby tyle problemu. Nie może być tak, jak do tej pory, że priorytet mają samochody wyjeżdżające z Kasprowicza (to jest przecież boczna droga lokalna) i najmniejsze poruszenie przed czujnikiem od str. Kasprowicza powoduje niemalże natychmiastowe zatrzymanie ruchu na drodze krajowej o kilkudziesięcio razy większym natężeniu ruchu,

Złym rozwiązaniem jest gdy 50 samochodów czeka by jeden mógł wyjechać. Jeżeli te światła byłyby inaczej ustawione zapewne nie sprawiałyby tyle problemu. Nie może być tak, jak do tej pory, że priorytet mają samochody wyjeżdżające z Kasprowicza (to jest przecież boczna droga lokalna) i najmniejsze poruszenie przed czujnikiem od str. Kasprowicza powoduje niemalże natychmiastowe zatrzymanie ruchu na drodze krajowej o kilkudziesięcio razy większym natężeniu ruchu, rozwiń
Avatar
zefir / 13 lipca 2010 o 10:14
Panie dyr.Wójtowicz zrealizuj projekty przebudowy które widziałem w pańskiej instytucji i będzie po kłopocie ,jakoś Panu to ciężko idzie.Może pomoże Palikot bo on wszystko może.Pozdrowienia.
Avatar
Gość / 13 lipca 2010 o 09:13
zbieracz puszek napisał:
to trzeba jeszcze postawić na światłach przy eleclercu itd w kierunku centrum Lublina i na każdym skrzyżowaniu w kierunku jezior i to się na nic ie zda.Drogi interweniujący jeżeli na nasze wąskie drogi jednorazowo wyjeżdża tysiące samochodów to nie ma innej opcji jak korek z Lublina do Łęcznej .Ale interweniuj i walcz niech wybudują autostradę do Łecznej.Jestem z tobą.


Jestes w bledzie. Dopoki nie bylo swiatel na skrzyzowaniu z Kasprowicza, dopoty nie bylo korka. A wiem co mowie, bo od lat tamtedy jezdze na weekendy.


Jestes w bledzie. Dopoki nie bylo swiatel na skrzyzowaniu z Kasprowicza, dopoty nie bylo korka. A wiem co mowie, bo od lat tamtedy jezdze na weekendy. rozwiń
Avatar
Maciek / 13 lipca 2010 o 07:39
Postawcie policjanta jesze w Łęcznej na skrzyżowaniu, pliz! Przeciez przez tą wiche się przejechac nie da (
Avatar
zbieracz puszek / 13 lipca 2010 o 06:53
to trzeba jeszcze postawić na światłach przy eleclercu itd w kierunku centrum Lublina i na każdym skrzyżowaniu w kierunku jezior i to się na nic ie zda.Drogi interweniujący jeżeli na nasze wąskie drogi jednorazowo wyjeżdża tysiące samochodów to nie ma innej opcji jak korek z Lublina do Łęcznej .Ale interweniuj i walcz niech wybudują autostradę do Łecznej.Jestem z tobą.
Avatar
Seba / 12 lipca 2010 o 22:25
~gosc~ napisał:
wczoraj korek przed Niemcami był masakryczny!! Powinna być kładka dla pieszych w Niemcach a nie światła!!!



Na szczęście za światłami w Niemcach odkorkowało się. Ale czegoś takiego nie widziałem od 20 lat! Powinni postawić Patrol w Niemcach, przynajmniej w niedzielę bo po co ta cała sygnalizacja, są wakacje niedziela!!! przeszedł jeden żul do sklepu i tyle widziałem tam ludzi.
Avatar
olo / 12 lipca 2010 o 22:23
to potrzeba aż gazety żeby policmajstry tyłki ruszyły ze swoich samochodzików i zaczęli robi to z co dostają ciężkie pieniądze
Avatar
~gosc~ / 12 lipca 2010 o 21:37
wczoraj korek przed Niemcami był masakryczny!! Powinna być kładka dla pieszych w Niemcach a nie światła!!!
Avatar
wild_j / 12 lipca 2010 o 19:44
~gość~ napisał:
Podobna sytuacja powinna być zrobiona w Niemcach (rozumiem, że ciężko tam przejść przez jezdnię ale światła to chyba nie trafione rozwiązanie) w ten weekend był korek do Lubartowa.
Może i z tym problemem DW zainterweniuje


Potwierdzam wczoraj był niezły korek po południu przed Niemcami zaczynał się już !!uwaga na końcu obwodnicy Lubartowa przed rondem czyli jakieś 10km miał. Czegoś takiego u nas jeszcze nie widziałem, a tak skutecznym spowalniaczem okazały się światła na przejściu w Niemcach. Też bym proponował wyłączać czasami !!! Kilka samochodów widziałem nie wytrzymało tak żółwiego tempa i puściło parę spod maski


Potwierdzam wczoraj był niezły korek po południu przed Niemcami zaczynał się już !!uwaga na końcu obwodnicy Lubartowa przed rondem czyli jakieś 10km miał. Czegoś takiego u nas jeszcze nie widziałem, a tak skutecznym spowalniaczem okazały się światła na przejściu w Niemcach. Też bym proponował wyłączać czasami !!! Kilka samochodów widziałem nie wytrzymało tak żółwiego tempa i puściło parę spod maski rozwiń
Avatar
pp2 / 12 lipca 2010 o 19:07
Dla mnie to tylko dowód na to jaki ruch jest na tej ulicy. Wyobraźmy sobie teraz jak ciężko do tej pory, jak nie było tych świateł, było przejść komukolwiek na druga stronę. Poprostu wszyscy musimy się nauczyć cierpliwości i tyle. Światła są potrzebne. Pozdrawiam.
Avatar
S / 17 lipca 2010 o 14:40
~xyz~ napisał:
szkoda, że nikt nie pomyslał o ludziach mieszkających na Kasprowicza czy w Wólca, stamtąd w lewo można wyjechac w weekend chyba tylko dzięki światlom

Złym rozwiązaniem jest gdy 50 samochodów czeka by jeden mógł wyjechać. Jeżeli te światła byłyby inaczej ustawione zapewne nie sprawiałyby tyle problemu. Nie może być tak, jak do tej pory, że priorytet mają samochody wyjeżdżające z Kasprowicza (to jest przecież boczna droga lokalna) i najmniejsze poruszenie przed czujnikiem od str. Kasprowicza powoduje niemalże natychmiastowe zatrzymanie ruchu na drodze krajowej o kilkudziesięcio razy większym natężeniu ruchu,

Złym rozwiązaniem jest gdy 50 samochodów czeka by jeden mógł wyjechać. Jeżeli te światła byłyby inaczej ustawione zapewne nie sprawiałyby tyle problemu. Nie może być tak, jak do tej pory, że priorytet mają samochody wyjeżdżające z Kasprowicza (to jest przecież boczna droga lokalna) i najmniejsze poruszenie przed czujnikiem od str. Kasprowicza powoduje niemalże natychmiastowe zatrzymanie ruchu na drodze krajowej o kilkudziesięcio razy większym natężeniu ruchu, rozwiń
Avatar
zefir / 13 lipca 2010 o 10:14
Panie dyr.Wójtowicz zrealizuj projekty przebudowy które widziałem w pańskiej instytucji i będzie po kłopocie ,jakoś Panu to ciężko idzie.Może pomoże Palikot bo on wszystko może.Pozdrowienia.
Avatar
Gość / 13 lipca 2010 o 09:13
zbieracz puszek napisał:
to trzeba jeszcze postawić na światłach przy eleclercu itd w kierunku centrum Lublina i na każdym skrzyżowaniu w kierunku jezior i to się na nic ie zda.Drogi interweniujący jeżeli na nasze wąskie drogi jednorazowo wyjeżdża tysiące samochodów to nie ma innej opcji jak korek z Lublina do Łęcznej .Ale interweniuj i walcz niech wybudują autostradę do Łecznej.Jestem z tobą.


Jestes w bledzie. Dopoki nie bylo swiatel na skrzyzowaniu z Kasprowicza, dopoty nie bylo korka. A wiem co mowie, bo od lat tamtedy jezdze na weekendy.


Jestes w bledzie. Dopoki nie bylo swiatel na skrzyzowaniu z Kasprowicza, dopoty nie bylo korka. A wiem co mowie, bo od lat tamtedy jezdze na weekendy. rozwiń
Avatar
Maciek / 13 lipca 2010 o 07:39
Postawcie policjanta jesze w Łęcznej na skrzyżowaniu, pliz! Przeciez przez tą wiche się przejechac nie da (
Avatar
zbieracz puszek / 13 lipca 2010 o 06:53
to trzeba jeszcze postawić na światłach przy eleclercu itd w kierunku centrum Lublina i na każdym skrzyżowaniu w kierunku jezior i to się na nic ie zda.Drogi interweniujący jeżeli na nasze wąskie drogi jednorazowo wyjeżdża tysiące samochodów to nie ma innej opcji jak korek z Lublina do Łęcznej .Ale interweniuj i walcz niech wybudują autostradę do Łecznej.Jestem z tobą.
Avatar
Seba / 12 lipca 2010 o 22:25
~gosc~ napisał:
wczoraj korek przed Niemcami był masakryczny!! Powinna być kładka dla pieszych w Niemcach a nie światła!!!



Na szczęście za światłami w Niemcach odkorkowało się. Ale czegoś takiego nie widziałem od 20 lat! Powinni postawić Patrol w Niemcach, przynajmniej w niedzielę bo po co ta cała sygnalizacja, są wakacje niedziela!!! przeszedł jeden żul do sklepu i tyle widziałem tam ludzi.
Avatar
olo / 12 lipca 2010 o 22:23
to potrzeba aż gazety żeby policmajstry tyłki ruszyły ze swoich samochodzików i zaczęli robi to z co dostają ciężkie pieniądze
Avatar
~gosc~ / 12 lipca 2010 o 21:37
wczoraj korek przed Niemcami był masakryczny!! Powinna być kładka dla pieszych w Niemcach a nie światła!!!
Avatar
wild_j / 12 lipca 2010 o 19:44
~gość~ napisał:
Podobna sytuacja powinna być zrobiona w Niemcach (rozumiem, że ciężko tam przejść przez jezdnię ale światła to chyba nie trafione rozwiązanie) w ten weekend był korek do Lubartowa.
Może i z tym problemem DW zainterweniuje


Potwierdzam wczoraj był niezły korek po południu przed Niemcami zaczynał się już !!uwaga na końcu obwodnicy Lubartowa przed rondem czyli jakieś 10km miał. Czegoś takiego u nas jeszcze nie widziałem, a tak skutecznym spowalniaczem okazały się światła na przejściu w Niemcach. Też bym proponował wyłączać czasami !!! Kilka samochodów widziałem nie wytrzymało tak żółwiego tempa i puściło parę spod maski


Potwierdzam wczoraj był niezły korek po południu przed Niemcami zaczynał się już !!uwaga na końcu obwodnicy Lubartowa przed rondem czyli jakieś 10km miał. Czegoś takiego u nas jeszcze nie widziałem, a tak skutecznym spowalniaczem okazały się światła na przejściu w Niemcach. Też bym proponował wyłączać czasami !!! Kilka samochodów widziałem nie wytrzymało tak żółwiego tempa i puściło parę spod maski rozwiń
Avatar
pp2 / 12 lipca 2010 o 19:07
Dla mnie to tylko dowód na to jaki ruch jest na tej ulicy. Wyobraźmy sobie teraz jak ciężko do tej pory, jak nie było tych świateł, było przejść komukolwiek na druga stronę. Poprostu wszyscy musimy się nauczyć cierpliwości i tyle. Światła są potrzebne. Pozdrawiam.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 0 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 0 2

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski 1 0

O ponad 90 milionów złotych spadła wysokość przychodów Zakładów Azotowych „Puławy” i spółek zależnych w pierwszym kwartale tego roku. Spadł też zysk, marża i produkcja nawozów. Podobne dane spłynęły z Polic i Kędzierzyna.

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków 9 0

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” to szczególna moneta o nominale 5 zł, którą Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu 22 maja. Bank wybił tyle monet, ilu jest Polaków – 38 424 000 sztuk.

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował
Alarm 24

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował 1 0

– Przerwano budową biblioteki w Ludwinie. Budynek, który miał być wizytówką gminy i całego pojezierza, stoi i niszczeje – alarmuje nasz Czytelnik. – Wszystko jest pod kontrolą – uspokaja wójt gminy.

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika
27 maja 2018, 14:00

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika 0 0

W podzamojskiej wsi Wysokie przy tamtejszej Regionalnej Izbie Pamięci Gminy Zamość już w najbliższy weekend odbędzie się Dzień Samorządu Terytorialnego połączony z XII edycją festynu z okazji Dnia Muzealnika.

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły 0 10

W czwartek Rada Miasta zdecyduje o losach parku Ludowego, którego odnowa będzie kosztować więcej niż pierwotnie zakładano. Prezydent prosi radnych o dodatkowe pieniądze i nie chce rezygnować z prac w parku. Za to opozycyjni radni PiS nie rezygnują z namawiania prezydenta, by na razie dał sobie spokój.

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala 0 0

Dwóch kierowców trafiło do szpitala po tym jak doszło do zderzenia samochodów w Wohyniu.

Lech Wałęsa w Zamościu zachęcał do aktywnego udziału w życiu politycznym [zdjęcia]
galeria

Lech Wałęsa w Zamościu zachęcał do aktywnego udziału w życiu politycznym [zdjęcia] 5 19

Były prezydent Polski Lech Wałęsa kontynuuje spotkania z mieszkańcami województwa lubelskiego. W poniedziałek był w Puławach, we wtorek w Zamościu a w środę wybiera się do Werbkowic (godz. 16, Gminny Ośrodek Kultury).

Bank odmówił kredytu? Wybierz jedną z wielu propozycji pożyczek pozabankowych!

Bank odmówił kredytu? Wybierz jedną z wielu propozycji pożyczek pozabankowych! 0 0

Rynek produktów finansowych nieustannie poszerza swoją ofertę, więc coraz większa grupa osób może skorzystać z różnego rodzaju pożyczek i kredytów. Przede wszystkim nie ma ograniczenia do usług bankowych, które tak naprawdę są dostępne jedynie dla wąskiego grona z dobrą historią kredytową i oczywiście zdolnością kredytową. Pożyczki pozabankowe okazują się niejednokrotnie jedynym ratunkiem w sytuacji kryzysu finansowego i przy konieczności ubiegania się o zastrzyk finansowy.

Dawid Dzięgielewski (Motor): Kibicom należy się awans

Dawid Dzięgielewski (Motor): Kibicom należy się awans 0 3

ROZMOWA Z Dawidem Dzięgielewskim, piłkarzem Motoru Lublin

Zdenerwował się w urzędzie, wychodząc wybił dziurę w drzwiach. Trafił do aresztu

Zdenerwował się w urzędzie, wychodząc wybił dziurę w drzwiach. Trafił do aresztu 15 2

33-latek tak bardzo zdenerwował się w urzędzie, że wychodząc wybił w drzwiach dziurę pięścią.

Tomaszów Lubelski: 397. rocznica nadania przywileju lokacyjnego
27 maja 2018, 9:00

Tomaszów Lubelski: 397. rocznica nadania przywileju lokacyjnego 0 0

Msza i odsłonięcie Kolumny Pamięci na terenie Drogi Krzyżowej przy kościele pod wezwaniem Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Tomaszowie Lubelskim – tak wyglądać będą uroczystości 397. rocznicy podpisania Przywileju Lokacyjnego miasta.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!