Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 lipca 2011 r.
19:20
Edytuj ten wpis

Korki w centrum Lublina. Światła mogą pomóc kierowcom?

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 12 A A
W deszcz i poza godzinami szczytu – nie ma problemu. Gdy pieszych jest więcej, samochody stoją przed
W deszcz i poza godzinami szczytu – nie ma problemu. Gdy pieszych jest więcej, samochody stoją przed

Najgorzej jest w godzinach szczytu. Kierowcy stoją w korkach na Staszica, Świętoduskiej, Królewskiej i Lubartowskiej. Powód: zamknięta Radziwiłłowska i 3 Maja. Oraz… przejście dla pieszych przy Bramie Krakowskiej. Może rozwiązaniem byłaby tymczasowa sygnalizacja?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Każdy, kto jedzie w szczycie przez centrum Lublina, musi swoje odstać w korku na Świętoduskiej, Królewskiej i Lubartowskiej. Przy okazji skutecznie zatyka się także Staszica. Tu sytuacja jest poważna, bo na tej wąskiej ulicy stojące auta blokują karetkom dojazd do szpitala. – Remonty ulic w centrum miasta i ruchliwe przejście dla pieszych przy Bramie Krakowskiej – to dwa czynniki paraliżują ruch na tych ulicach – tak twierdzą kierowcy.

– To przejście to koszmar kierowców, piesi traktują "zebrę”, jak przedłużenie chodnika. A teraz w godzinach szczytu ul. Królewska i Świętoduska pełnią funkcje głównych ciągów komunikacyjnych naszego miasta. Tymczasem przejście skutecznie hamuje płynność przejazdu. Tymczasowe światła, to chyba niezły pomysł – uważa Magdalena Korkosz, kierowca z Lublina.

– Światła w tym miejscu, to dopiero będą korki i chaos – oburza się inny kierowca.

Opinie w tej sprawie są zróżnicowane. – Tymczasowa sygnalizacja świetlna przy Bramie Krakowskiej, postawiona na czas remontów drogowych, z pewnością poprawiłaby komunikację w tym miejscu. Jednocześnie starsze osoby nie będą miały problemu z przejściem na drugą stroną – mówi Maciej Kulka, właściciel szkoły nauki jazdy.

Również urzędnicy rozważa taką możliwość. – Ulice w mieście, w tym ich przejezdność, są stale monitorowane. Przyjrzymy się, jaki wpływ na ruch pojazdów na ul. Królewskiej i Lubartowskiej mają remonty w centrum. Jeśli się potwierdzi, że jest on istotny – to nie można wykluczyć zastosowania proponowanego rozwiązania. Przed podjęciem decyzji oczywiście będziemy musieli też wziąć pod uwagę opinię konserwatora zabytków – mówi Mirosław Kalinowski z Urzędu Miasta Lublin.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
olaaff / 4 lipca 2011 o 08:39
a może tak autobusem :-)
Avatar
Qfla / 4 lipca 2011 o 08:32
[quote name='trabant driver' timestamp='1309729663' post='497341']
Ostatnio korek zaczyna się od skrzyżowania Sp. Pracy z Dożynkową i ciągnie się aż do Bramy Krakowskiej i to poza godzinami szczytu. Nie jest to jedynie wina remontów w centrum ale głupota kierowców ponieważ na chama wjeżdżają przy zielonym świetle na skrzyżowanie, którego nie mogą opuścić. Do tego dochodzi źle ustawiona sygnalizacja świetlna w kilku miejscach i to są główne powody korków. Kierowcy sami są sobie winni. Dlaczego do centrum nie mogą wjeżdżać przez Unii Lubelskie i dalej Zamojską lub przez wiadukt Poniatowskiego i Racławickie. Czy akurat wszyscy muszą wjeżdżać przez Świętoduską ? Podejrzewam że nie. Dopóki kierowcy nie uświadomią sobie pewnych kwestii korki nie zniknął, a oni sami będą głównym ogniwem który powodują przez nieuważną jazdę.
[/quote]


Te ulice tez są zapchane i zakorkowane, akurat Świętoduska wydaje mi się najmniej "'zakorkowana'".
[quote name='trabant driver' timestamp='1309729663' post='497341']
Ostatnio korek zaczyna się od skrzyżowania Sp. Pracy z Dożynkową i ciągnie się aż do Bramy Krakowskiej i to poza godzinami szczytu. Nie jest to jedynie wina remontów w centrum ale głupota kierowców ponieważ na chama wjeżdżają przy zielonym świetle na skrzyżowanie, którego nie mogą opuścić. Do tego dochodzi źle ustawiona sygnalizacja świetlna w kilku miejscach i to są główne powody korków. Kierowcy sami są sobie winni. Dlaczego do centrum nie mogą... rozwiń
Avatar
Miód / 4 lipca 2011 o 07:23
[quote name='sdsdsd' timestamp='1309718367' post='497291']
jakby nie widzieli sznura aut po obu stronach zebry, przepuścił Cię tam ktokolwiek z pieszych? [/quote]

Popatrz na ten sznur ciągnących samochodów wzdłuż Al.Solidarności. Czy na wysokości skrzyżowania z ul. Ruską, gdzie jest przejście dla pieszych - jakikolwiek kierowca widzi tę gromadę pieszych po obu stronach chodnika? Czy widziałeś aby jakikolwiek kierowca przepuścił tam pieszego?
(albo na jakimkolwiek innym przejściu dla pieszych bez świateł?!)

Nie mogę wprost uwierzyć, że doczekałam czasów, gdy to kierowcy narzekają na ruch pieszych, a nie odwrotnie!
Proponuję zamiast świateł zrobić objazd tego objazdu
A najlepiej - zakaz ruchu samochodowego w obrębie Starego Miasta i Krk Przedmieścia
To powinna być strefa zamknięta, rekreacyjno-spacerowa.
Kierowcy na rowery
[quote name='sdsdsd' timestamp='1309718367' post='497291']
jakby nie widzieli sznura aut po obu stronach zebry, przepuścił Cię tam ktokolwiek z pieszych? [/quote]

Popatrz na ten sznur ciągnących samochodów wzdłuż Al.Solidarności. Czy na wysokości skrzyżowania z ul. Ruską, gdzie jest przejście dla pieszych - jakikolwiek kierowca widzi tę gromadę pieszych po obu stronach chodnika? Czy widziałeś aby jakikolwiek kierowca przepuścił tam pieszego?
(albo na jakimkolwiek innym przejściu dla pieszych... rozwiń
Avatar
vxcvxvx / 4 lipca 2011 o 06:46
Rzeczywiście fajnym rozwiązaniem było by w tym miejscu zamknąć ruch samochodowy, użalacie się na pieszych że nie dają wam przejechać,że się wpie### na drogę- może i tak, ale zastanówmy się z czego to wynika - ilu z was zatrzymuję się jak zobaczy że ktoś chce przejść?
Avatar
trabant driver / 3 lipca 2011 o 23:47
Ostatnio korek zaczyna się od skrzyżowania Sp. Pracy z Dożynkową i ciągnie się aż do Bramy Krakowskiej i to poza godzinami szczytu. Nie jest to jedynie wina remontów w centrum ale głupota kierowców ponieważ na chama wjeżdżają przy zielonym świetle na skrzyżowanie, którego nie mogą opuścić. Do tego dochodzi źle ustawiona sygnalizacja świetlna w kilku miejscach i to są główne powody korków. Kierowcy sami są sobie winni. Dlaczego do centrum nie mogą wjeżdżać przez Unii Lubelskie i dalej Zamojską lub przez wiadukt Poniatowskiego i Racławickie. Czy akurat wszyscy muszą wjeżdżać przez Świętoduską ? Podejrzewam że nie. Dopóki kierowcy nie uświadomią sobie pewnych kwestii korki nie zniknął, a oni sami będą głównym ogniwem który powodują przez nieuważną jazdę.
Ostatnio korek zaczyna się od skrzyżowania Sp. Pracy z Dożynkową i ciągnie się aż do Bramy Krakowskiej i to poza godzinami szczytu. Nie jest to jedynie wina remontów w centrum ale głupota kierowców ponieważ na chama wjeżdżają przy zielonym świetle na skrzyżowanie, którego nie mogą opuścić. Do tego dochodzi źle ustawiona sygnalizacja świetlna w kilku miejscach i to są główne powody korków. Kierowcy sami są sobie winni. Dlaczego do centrum nie mogą wjeżdżać przez Unii Lubelskie i dalej Zamojską lub przez wiadukt Poniatowskiego i Racławickie. C... rozwiń
Avatar
kierowca / 3 lipca 2011 o 23:20
:angry:APEL ale nie wiem do kogo. W godzinach szczytu ale nie tylko, korek od Wyszyńskiego w kierunku Bramy Krakowskiej i wkierunku przeciwnym. Powód? Roboty drogowe? Nie!!! Wypadek? Nie!!! Wylądowało UFO? Nie, nie, nie!!! To piesi wpi@#%#@ją się po chamsku na przejście. Szlag mnie trafia kiedy mam tamtędy jeżdzić! Postawić Straż Miejską, Policję i niech wypisują mandaty.Co musi zrobić pieszy gdy ma zamiar przejść przez przejście? Spojrzeć w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo. A jak wpiep@# się na ulicę nie upewniwszy się czy nie nadjeżdza pojazd czy aby nie stwarza zagrożenia dla kierującego? Jeśli ma to miejsce, A MA,ukarac mandatem albo wymierzyć karę chłosty, publicznie wybatożyć (atrakcja turystyczna) Na stronie Samorządu Miasta Lublin, Kliknijcie "Lublin na żywo", można tam zobaczyc aktualny obraz z kamery internetowej (widok na Brame Krakowską i to wspaniałe przejście na którym terroryści utrudniają zycie kierowcom)
:angry:APEL ale nie wiem do kogo. W godzinach szczytu ale nie tylko, korek od Wyszyńskiego w kierunku Bramy Krakowskiej i wkierunku przeciwnym. Powód? Roboty drogowe? Nie!!! Wypadek? Nie!!! Wylądowało UFO? Nie, nie, nie!!! To piesi wpi@#%#@ją się po chamsku na przejście. Szlag mnie trafia kiedy mam tamtędy jeżdzić! Postawić Straż Miejską, Policję i niech wypisują mandaty.Co musi zrobić pieszy gdy ma zamiar przejść przez przejście? Spojrzeć w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo. A jak wpiep@# się na ulic... rozwiń
Avatar
jon / 3 lipca 2011 o 22:32
[quote name='fnlgn' timestamp='1309717365' post='497279']
To jakaś paranoja że deptak i Stare miasto dzieli ulica, trzeba by się zastanowić nad stałym rozwiązaniem a nie tymczasowymi światłami, które na pewno tylko wydłużą korki. Tam powinno być przejście nad, albo pod ulicą!!!
Z drugiej strony aż strach pomyśleć jak na 3 maja będą światła -korki, korki korki !!!! w tych czasach ruch powinien być w centrum miasta robiony wielopoziomowy światła by były dobre 20 lat temu!!!!
[/quote]
kładka od Bramy
ty mądry jesteś ?
nie pomogą żadne światła czy reorganizacje ruchu. na świecie z takich centrów o starej zabudowie wyprowadza się ruch samochodowy. w lublinie nic się nie robi i nie ma żadnej koncepcji w tym zakresie. niedługo uczniowie szkół średnich będą dojeżdżać własnym samochodem do szkoły !
[quote name='fnlgn' timestamp='1309717365' post='497279']
To jakaś paranoja że deptak i Stare miasto dzieli ulica, trzeba by się zastanowić nad stałym rozwiązaniem a nie tymczasowymi światłami, które na pewno tylko wydłużą korki. Tam powinno być przejście nad, albo pod ulicą!!!
Z drugiej strony aż strach pomyśleć jak na 3 maja będą światła -korki, korki korki !!!! w tych czasach ruch powinien być w centrum miasta robiony wielopoziomowy światła by były dobre 20 lat temu!!... rozwiń
Avatar
Aga / 3 lipca 2011 o 20:54
"krok rekreacyjny, spacerowy, pod rączkę, jakby nie widzieli sznura aut po obu stronach zebry"na dodatek, NIKT ale to nikt nie patrzy czy coś nie nadjeżdża. Po prostu musisz się zatrzymać, nawet z piskiem opon. Tak, jakby nawet nie zauważyli, że nagle wkraczają na jezdnię
Avatar
am_ok / 3 lipca 2011 o 20:45
[quote name='sdsdsd' timestamp='1309718367' post='497291']
Ale z drugiej strony popatrz jak piesi wchodzą i jak traktują przejście pod Bramą Krakowską: krok rekreacyjny, spacerowy, pod rączkę, jakby nie widzieli sznura aut po obu stronach zebry, przepuścił Cię tam ktokolwiek z pieszych? I czy widziałeś rowerzystę, który zsiadłby przed tym przejściem z roweru? Ja nigdy, chociaż przejeżdżam tą trasą kilka razy dziennie. Z całym szacunkiem, ale winę za korki pod Bramą ponoszą spacerujący. Światła tam się przydadzą, chociażby po to aby zdyscyplinować.
[/quote]

Nie tylko swiatla, ale i w bramie z dwoch straznikow lub policjantow, by "daltonistwo" co nie zobacza czerwonego karac mandatami - a ze tacy beda to jestem pewien :-))
[quote name='sdsdsd' timestamp='1309718367' post='497291']
Ale z drugiej strony popatrz jak piesi wchodzą i jak traktują przejście pod Bramą Krakowską: krok rekreacyjny, spacerowy, pod rączkę, jakby nie widzieli sznura aut po obu stronach zebry, przepuścił Cię tam ktokolwiek z pieszych? I czy widziałeś rowerzystę, który zsiadłby przed tym przejściem z roweru? Ja nigdy, chociaż przejeżdżam tą trasą kilka razy dziennie. Z całym szacunkiem, ale winę za korki pod Bramą ponoszą spacerujący. Światła tam się przydadzą,... rozwiń
Avatar
sdsdsd / 3 lipca 2011 o 20:39
[quote name='fnlgn' timestamp='1309717365' post='497279']
To jakaś paranoja że deptak i Stare miasto dzieli ulica, trzeba by się zastanowić nad stałym rozwiązaniem a nie tymczasowymi światłami, które na pewno tylko wydłużą korki. Tam powinno być przejście nad, albo pod ulicą!!!Z drugiej strony aż strach pomyśleć jak na 3 maja będą światła -korki, korki korki !!!! w tych czasach ruch powinien być w centrum miasta robiony wielopoziomowy światła by były dobre 20 lat temu!!!!
[/quote]
Ale z drugiej strony popatrz jak piesi wchodzą i jak traktują przejście pod Bramą Krakowską: krok rekreacyjny, spacerowy, pod rączkę, jakby nie widzieli sznura aut po obu stronach zebry, przepuścił Cię tam ktokolwiek z pieszych? I czy widziałeś rowerzystę, który zsiadłby przed tym przejściem z roweru? Ja nigdy, chociaż przejeżdżam tą trasą kilka razy dziennie. Z całym szacunkiem, ale winę za korki pod Bramą ponoszą spacerujący. Światła tam się przydadzą, chociażby po to aby zdyscyplinować.
[quote name='fnlgn' timestamp='1309717365' post='497279']
To jakaś paranoja że deptak i Stare miasto dzieli ulica, trzeba by się zastanowić nad stałym rozwiązaniem a nie tymczasowymi światłami, które na pewno tylko wydłużą korki. Tam powinno być przejście nad, albo pod ulicą!!!Z drugiej strony aż strach pomyśleć jak na 3 maja będą światła -korki, korki korki !!!! w tych czasach ruch powinien być w centrum miasta robiony wielopoziomowy światła by były dobre 20 lat temu!!!&#... rozwiń
Avatar
olaaff / 4 lipca 2011 o 08:39
a może tak autobusem :-)
Avatar
Qfla / 4 lipca 2011 o 08:32
[quote name='trabant driver' timestamp='1309729663' post='497341']
Ostatnio korek zaczyna się od skrzyżowania Sp. Pracy z Dożynkową i ciągnie się aż do Bramy Krakowskiej i to poza godzinami szczytu. Nie jest to jedynie wina remontów w centrum ale głupota kierowców ponieważ na chama wjeżdżają przy zielonym świetle na skrzyżowanie, którego nie mogą opuścić. Do tego dochodzi źle ustawiona sygnalizacja świetlna w kilku miejscach i to są główne powody korków. Kierowcy sami są sobie winni. Dlaczego do centrum nie mogą wjeżdżać przez Unii Lubelskie i dalej Zamojską lub przez wiadukt Poniatowskiego i Racławickie. Czy akurat wszyscy muszą wjeżdżać przez Świętoduską ? Podejrzewam że nie. Dopóki kierowcy nie uświadomią sobie pewnych kwestii korki nie zniknął, a oni sami będą głównym ogniwem który powodują przez nieuważną jazdę.
[/quote]


Te ulice tez są zapchane i zakorkowane, akurat Świętoduska wydaje mi się najmniej "'zakorkowana'".
[quote name='trabant driver' timestamp='1309729663' post='497341']
Ostatnio korek zaczyna się od skrzyżowania Sp. Pracy z Dożynkową i ciągnie się aż do Bramy Krakowskiej i to poza godzinami szczytu. Nie jest to jedynie wina remontów w centrum ale głupota kierowców ponieważ na chama wjeżdżają przy zielonym świetle na skrzyżowanie, którego nie mogą opuścić. Do tego dochodzi źle ustawiona sygnalizacja świetlna w kilku miejscach i to są główne powody korków. Kierowcy sami są sobie winni. Dlaczego do centrum nie mogą... rozwiń
Avatar
Miód / 4 lipca 2011 o 07:23
[quote name='sdsdsd' timestamp='1309718367' post='497291']
jakby nie widzieli sznura aut po obu stronach zebry, przepuścił Cię tam ktokolwiek z pieszych? [/quote]

Popatrz na ten sznur ciągnących samochodów wzdłuż Al.Solidarności. Czy na wysokości skrzyżowania z ul. Ruską, gdzie jest przejście dla pieszych - jakikolwiek kierowca widzi tę gromadę pieszych po obu stronach chodnika? Czy widziałeś aby jakikolwiek kierowca przepuścił tam pieszego?
(albo na jakimkolwiek innym przejściu dla pieszych bez świateł?!)

Nie mogę wprost uwierzyć, że doczekałam czasów, gdy to kierowcy narzekają na ruch pieszych, a nie odwrotnie!
Proponuję zamiast świateł zrobić objazd tego objazdu
A najlepiej - zakaz ruchu samochodowego w obrębie Starego Miasta i Krk Przedmieścia
To powinna być strefa zamknięta, rekreacyjno-spacerowa.
Kierowcy na rowery
[quote name='sdsdsd' timestamp='1309718367' post='497291']
jakby nie widzieli sznura aut po obu stronach zebry, przepuścił Cię tam ktokolwiek z pieszych? [/quote]

Popatrz na ten sznur ciągnących samochodów wzdłuż Al.Solidarności. Czy na wysokości skrzyżowania z ul. Ruską, gdzie jest przejście dla pieszych - jakikolwiek kierowca widzi tę gromadę pieszych po obu stronach chodnika? Czy widziałeś aby jakikolwiek kierowca przepuścił tam pieszego?
(albo na jakimkolwiek innym przejściu dla pieszych... rozwiń
Avatar
vxcvxvx / 4 lipca 2011 o 06:46
Rzeczywiście fajnym rozwiązaniem było by w tym miejscu zamknąć ruch samochodowy, użalacie się na pieszych że nie dają wam przejechać,że się wpie### na drogę- może i tak, ale zastanówmy się z czego to wynika - ilu z was zatrzymuję się jak zobaczy że ktoś chce przejść?
Avatar
trabant driver / 3 lipca 2011 o 23:47
Ostatnio korek zaczyna się od skrzyżowania Sp. Pracy z Dożynkową i ciągnie się aż do Bramy Krakowskiej i to poza godzinami szczytu. Nie jest to jedynie wina remontów w centrum ale głupota kierowców ponieważ na chama wjeżdżają przy zielonym świetle na skrzyżowanie, którego nie mogą opuścić. Do tego dochodzi źle ustawiona sygnalizacja świetlna w kilku miejscach i to są główne powody korków. Kierowcy sami są sobie winni. Dlaczego do centrum nie mogą wjeżdżać przez Unii Lubelskie i dalej Zamojską lub przez wiadukt Poniatowskiego i Racławickie. Czy akurat wszyscy muszą wjeżdżać przez Świętoduską ? Podejrzewam że nie. Dopóki kierowcy nie uświadomią sobie pewnych kwestii korki nie zniknął, a oni sami będą głównym ogniwem który powodują przez nieuważną jazdę.
Ostatnio korek zaczyna się od skrzyżowania Sp. Pracy z Dożynkową i ciągnie się aż do Bramy Krakowskiej i to poza godzinami szczytu. Nie jest to jedynie wina remontów w centrum ale głupota kierowców ponieważ na chama wjeżdżają przy zielonym świetle na skrzyżowanie, którego nie mogą opuścić. Do tego dochodzi źle ustawiona sygnalizacja świetlna w kilku miejscach i to są główne powody korków. Kierowcy sami są sobie winni. Dlaczego do centrum nie mogą wjeżdżać przez Unii Lubelskie i dalej Zamojską lub przez wiadukt Poniatowskiego i Racławickie. C... rozwiń
Avatar
kierowca / 3 lipca 2011 o 23:20
:angry:APEL ale nie wiem do kogo. W godzinach szczytu ale nie tylko, korek od Wyszyńskiego w kierunku Bramy Krakowskiej i wkierunku przeciwnym. Powód? Roboty drogowe? Nie!!! Wypadek? Nie!!! Wylądowało UFO? Nie, nie, nie!!! To piesi wpi@#%#@ją się po chamsku na przejście. Szlag mnie trafia kiedy mam tamtędy jeżdzić! Postawić Straż Miejską, Policję i niech wypisują mandaty.Co musi zrobić pieszy gdy ma zamiar przejść przez przejście? Spojrzeć w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo. A jak wpiep@# się na ulicę nie upewniwszy się czy nie nadjeżdza pojazd czy aby nie stwarza zagrożenia dla kierującego? Jeśli ma to miejsce, A MA,ukarac mandatem albo wymierzyć karę chłosty, publicznie wybatożyć (atrakcja turystyczna) Na stronie Samorządu Miasta Lublin, Kliknijcie "Lublin na żywo", można tam zobaczyc aktualny obraz z kamery internetowej (widok na Brame Krakowską i to wspaniałe przejście na którym terroryści utrudniają zycie kierowcom)
:angry:APEL ale nie wiem do kogo. W godzinach szczytu ale nie tylko, korek od Wyszyńskiego w kierunku Bramy Krakowskiej i wkierunku przeciwnym. Powód? Roboty drogowe? Nie!!! Wypadek? Nie!!! Wylądowało UFO? Nie, nie, nie!!! To piesi wpi@#%#@ją się po chamsku na przejście. Szlag mnie trafia kiedy mam tamtędy jeżdzić! Postawić Straż Miejską, Policję i niech wypisują mandaty.Co musi zrobić pieszy gdy ma zamiar przejść przez przejście? Spojrzeć w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo. A jak wpiep@# się na ulic... rozwiń
Avatar
jon / 3 lipca 2011 o 22:32
[quote name='fnlgn' timestamp='1309717365' post='497279']
To jakaś paranoja że deptak i Stare miasto dzieli ulica, trzeba by się zastanowić nad stałym rozwiązaniem a nie tymczasowymi światłami, które na pewno tylko wydłużą korki. Tam powinno być przejście nad, albo pod ulicą!!!
Z drugiej strony aż strach pomyśleć jak na 3 maja będą światła -korki, korki korki !!!! w tych czasach ruch powinien być w centrum miasta robiony wielopoziomowy światła by były dobre 20 lat temu!!!!
[/quote]
kładka od Bramy
ty mądry jesteś ?
nie pomogą żadne światła czy reorganizacje ruchu. na świecie z takich centrów o starej zabudowie wyprowadza się ruch samochodowy. w lublinie nic się nie robi i nie ma żadnej koncepcji w tym zakresie. niedługo uczniowie szkół średnich będą dojeżdżać własnym samochodem do szkoły !
[quote name='fnlgn' timestamp='1309717365' post='497279']
To jakaś paranoja że deptak i Stare miasto dzieli ulica, trzeba by się zastanowić nad stałym rozwiązaniem a nie tymczasowymi światłami, które na pewno tylko wydłużą korki. Tam powinno być przejście nad, albo pod ulicą!!!
Z drugiej strony aż strach pomyśleć jak na 3 maja będą światła -korki, korki korki !!!! w tych czasach ruch powinien być w centrum miasta robiony wielopoziomowy światła by były dobre 20 lat temu!!... rozwiń
Avatar
Aga / 3 lipca 2011 o 20:54
"krok rekreacyjny, spacerowy, pod rączkę, jakby nie widzieli sznura aut po obu stronach zebry"na dodatek, NIKT ale to nikt nie patrzy czy coś nie nadjeżdża. Po prostu musisz się zatrzymać, nawet z piskiem opon. Tak, jakby nawet nie zauważyli, że nagle wkraczają na jezdnię
Avatar
am_ok / 3 lipca 2011 o 20:45
[quote name='sdsdsd' timestamp='1309718367' post='497291']
Ale z drugiej strony popatrz jak piesi wchodzą i jak traktują przejście pod Bramą Krakowską: krok rekreacyjny, spacerowy, pod rączkę, jakby nie widzieli sznura aut po obu stronach zebry, przepuścił Cię tam ktokolwiek z pieszych? I czy widziałeś rowerzystę, który zsiadłby przed tym przejściem z roweru? Ja nigdy, chociaż przejeżdżam tą trasą kilka razy dziennie. Z całym szacunkiem, ale winę za korki pod Bramą ponoszą spacerujący. Światła tam się przydadzą, chociażby po to aby zdyscyplinować.
[/quote]

Nie tylko swiatla, ale i w bramie z dwoch straznikow lub policjantow, by "daltonistwo" co nie zobacza czerwonego karac mandatami - a ze tacy beda to jestem pewien :-))
[quote name='sdsdsd' timestamp='1309718367' post='497291']
Ale z drugiej strony popatrz jak piesi wchodzą i jak traktują przejście pod Bramą Krakowską: krok rekreacyjny, spacerowy, pod rączkę, jakby nie widzieli sznura aut po obu stronach zebry, przepuścił Cię tam ktokolwiek z pieszych? I czy widziałeś rowerzystę, który zsiadłby przed tym przejściem z roweru? Ja nigdy, chociaż przejeżdżam tą trasą kilka razy dziennie. Z całym szacunkiem, ale winę za korki pod Bramą ponoszą spacerujący. Światła tam się przydadzą,... rozwiń
Avatar
sdsdsd / 3 lipca 2011 o 20:39
[quote name='fnlgn' timestamp='1309717365' post='497279']
To jakaś paranoja że deptak i Stare miasto dzieli ulica, trzeba by się zastanowić nad stałym rozwiązaniem a nie tymczasowymi światłami, które na pewno tylko wydłużą korki. Tam powinno być przejście nad, albo pod ulicą!!!Z drugiej strony aż strach pomyśleć jak na 3 maja będą światła -korki, korki korki !!!! w tych czasach ruch powinien być w centrum miasta robiony wielopoziomowy światła by były dobre 20 lat temu!!!!
[/quote]
Ale z drugiej strony popatrz jak piesi wchodzą i jak traktują przejście pod Bramą Krakowską: krok rekreacyjny, spacerowy, pod rączkę, jakby nie widzieli sznura aut po obu stronach zebry, przepuścił Cię tam ktokolwiek z pieszych? I czy widziałeś rowerzystę, który zsiadłby przed tym przejściem z roweru? Ja nigdy, chociaż przejeżdżam tą trasą kilka razy dziennie. Z całym szacunkiem, ale winę za korki pod Bramą ponoszą spacerujący. Światła tam się przydadzą, chociażby po to aby zdyscyplinować.
[quote name='fnlgn' timestamp='1309717365' post='497279']
To jakaś paranoja że deptak i Stare miasto dzieli ulica, trzeba by się zastanowić nad stałym rozwiązaniem a nie tymczasowymi światłami, które na pewno tylko wydłużą korki. Tam powinno być przejście nad, albo pod ulicą!!!Z drugiej strony aż strach pomyśleć jak na 3 maja będą światła -korki, korki korki !!!! w tych czasach ruch powinien być w centrum miasta robiony wielopoziomowy światła by były dobre 20 lat temu!!!&#... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jakub Ćwiek w Lublinie. Spotkanie z pisarzem w Tarasach Zamkowych
25 czerwca 2018, 18:00

Jakub Ćwiek w Lublinie. Spotkanie z pisarzem w Tarasach Zamkowych 1 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 25 czerwca o godz. 18 w Empiku Tarasy Zamkowe (al. Unii Lubelskiej 2) odbędzie się spotkanie autorskie z popularnym twórcą literatury fantasy - Jakubem Ćwiekiem. Autor będzie promował swoją najnowszą powieść - Stróże.

Puławy: Jak będzie wyglądać ławeczka księżnej Izabeli?

Puławy: Jak będzie wyglądać ławeczka księżnej Izabeli? 1 0

Zarząd Dróg Miejskich upublicznił projekty „ławeczki księżnej Izabeli” i poddał je konsultacjom. O tym, jak docelowo będzie wyglądała figura arystokratki i gdzie zostanie zamontowana zdecydują mieszkańcy.

Puławy ku odrodzonej: Zaborca czy okupant?

Puławy ku odrodzonej: Zaborca czy okupant? 0 0

2 lutego 1911 r. na terenie Mokradek w Nowej Aleksandrii rozlepiona została odezwa wzywająca do dalszego oporu przeciw carskiemu zaborcy. W kilka miesięcy później naczelnik nowoaleksandryjskiej straży ziemskiej powiadamiał swoich przełożonych o ukazaniu się dwóch odezw o podobnej treści, tym razem na ścianie Domku Gotyckiego. Przykłady te świadczą o kontynuacji na terenie Nowej Aleksandrii patriotycznych dążeń do wypowiedzenia posłuszeństwa carskiemu zaborcy.

Koncert w Kazimierzu: Sąsiedzi Icka z Markuszowa
24 czerwca 2018, 19:00

Koncert w Kazimierzu: Sąsiedzi Icka z Markuszowa 0 0

Galeria Klimaty w Kazimierzu Dolnym (Mięćmierz 5) zaprasza na wyjątkowy koncert zespołu Sąsiedzi Icka z Markuszowa. Wydarzenie odbędzie się 24 czerwca o godz. 19.

ROW Rybnik - Speed Car Motor 13:11 [RELACJA NA ŻYWO]

ROW Rybnik - Speed Car Motor 13:11 [RELACJA NA ŻYWO] 5 0

O godzinie 16:15 lubelscy żużlowcy stoczą kolejny pojedynek ligowy. Tym razem Speed Car powalczy o punkty w Rybniku z tamtejszym ROW. W Lublinie górą byli zawodnicy trenera Dariusza Śledzia. Powtórka na terenie rywala w hicie Nice 1 ligi żużlowej jest więc mile widziana

Biała Podlaska: Gumowe kaczki płynęły Krzną. Tłumy kibicowały [zdjęcia]
galeria

Biała Podlaska: Gumowe kaczki płynęły Krzną. Tłumy kibicowały [zdjęcia] 0 0

Już po raz czwarty gumowe kaczki popłynęły rzeką Krzną. Charytatywny wyścig zorganizowali rotarianie z Białej Podlaskiej.

Anglia - Panama 6:1. Spacerek Wyspiarzy

Anglia - Panama 6:1. Spacerek Wyspiarzy 0 0

Reprezentacja Anglii odniosła drugie zwycięstwo w grupie pokonując Panamę 6:1, a trzy gole zdobył Harry Kane

Świdnicka Noc Kultury. Deszcz nieco pokrzyżował plany [zdjęcia]
Zdjęcia
galeria

Świdnicka Noc Kultury. Deszcz nieco pokrzyżował plany [zdjęcia] 0 0

Starali się jako mogli, choć pogoda popsuła nieco plany organizatorem Świdnickiej Nocy Kultury. Ze względu na padający deszcz część wydarzeń miała miejsce pod dachem, a nie w plenerze jak wstępnie zaplanowano.

Pies zaatakował pawie w Ogrodzie Saskim. Właściciela szuka policja

Pies zaatakował pawie w Ogrodzie Saskim. Właściciela szuka policja 21 11

W niedzielę przed południem pies puszczony luzem w Ogrodzie Saskim zaatakował pawie.

W szkole są klasy pływackie, ale basen nie działa. Uczniowie muszą jeździć gdzie indziej

W szkole są klasy pływackie, ale basen nie działa. Uczniowie muszą jeździć gdzie indziej 0 1

W Szkole Podstawowej nr 8 w Chełmie nie udał się nabór do sportowych klas o profilu pływackim. Powód? Już trzeci rok basen przy tej placówce ze względu na fatalny stan techniczny jest nieczynny

16-latek wjechał pod samochód i zginął. Policja szuka świadków

16-latek wjechał pod samochód i zginął. Policja szuka świadków 8 7

Policjanci szukają świadków wypadku do którego doszło 9 maja w Radawcu Małym. 16-letni rowerzysta zderzył się z fordem. Trafił do szpitala. Nie udało się go uratować

Uziemione, ale wciąż piękne. Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie [zdjęcia]
Lubelskie Ekstra
galeria

Uziemione, ale wciąż piękne. Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie [zdjęcia] 48 0

To jedyne takie miejsce w Polsce. Niektórzy wręcz mówią, że w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie stoi największa flota samolotów wojskowych nad Wisłą. Wprawdzie maszyny są już uziemione, ale wciąż emanują romantyczną magią lotnictwa wojskowego. Warto poznać to miejsce.

Wakacje z kamerą w Chatce Żaka
25 czerwca 2018, 0:00

Wakacje z kamerą w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. Dzieci w wieku szkolnym (od 8 do 16 lat) będą mogły wziąć udział w kreatywnych warsztatach filmowych w Chatce Żaka, które odbędą się w dniach 25-29 czerwca w godz. 8-15.

Puławy: Polskie piosenki symfonicznie przed Marynkami
galeria
film

Puławy: Polskie piosenki symfonicznie przed Marynkami 9 2

Koncert "najpięknieszych polskich piosenek" z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości w sobotę wieczorem wybrzmiał na dziedzińcu puławskiego Pałacu Marynki. Zaśpiewali Stanisław Soyka, Wiktoria Węgrzyn i Andrzej Lichosyt.

Okradał i przetrzymywał starszych ludzi. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Okradał i przetrzymywał starszych ludzi. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 1 0

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!