piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Kościół chce otworzyć azyl dla molestowanych dziewcząt

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 września 2009, 21:37

Lubelska kuria chce stworzyć pierwszy w Polsce dom dla skrzywdzonych dziewcząt. Miałyby tam zapewnioną kompleksową pomoc psychologiczną, prawną i duchową.

– Problem molestowanych dziewczyn nie jest rzadkością w naszym kraju, a rozwiązanie go nie jest łatwe – mówił w radiu eR metropolita lubelski abp Józef Życiński. – Złożoność sytuacji sprawiała, że najłatwiejszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem jest znalezienie domu, w którym zamieszka kilka dziewczyn. W takim ośrodku będą miały możliwość powstania na nogi po bolesnych przeżyciach.

– Chcemy, aby ośrodek miał wymiar terapeutyczny – mówi ks. Mieczysław Puzewicz, rzecznik kurii. – Prawdopodobnie będzie działał jako hostel, pewnego rodzaju azyl dla poszkodowanych dziewczyn.

Jest już budynek po byłej szkole, w którym będą mogły zamieszkać dziewczyny. Gdzie? Kuria jeszcze tego nie zdradza. – Szczegóły podamy, kiedy wszystkie formalności będą zakończone – dodaje ks. Puzewicz.

Jak przedstawiają się statystyki policyjne? – W 2007 roku było 79 przypadków molestowania małoletnich, w ubiegłym roku 72. Od stycznia do lipca tego roku zanotowaliśmy 31 takich przypadków – mówi Anna Smarzak z lubelskiej policji.

Jednak policjanci przyznają, że może to być wierzchołek góry lodowej, bo o sporej części tych przestępstw nikt nigdy się nie dowiaduje. – Często sprawcy są z kręgu rodziny – dodaje policjantka. – Wtedy, jeśli ktoś z otoczenia nie zareaguje, ciężko wykryć tego typu przestępstwa.

Psycholodzy twierdzą, że aby dobrze pomóc, trzeba działać szybko. – Najważniejsze jest zmniejszenie poczucia bezradności, pomoc w powrocie do środowiska i do normalności – mówi dr Robert Porzak, psycholog z UMCS.

– Najlepiej, żeby zło się nie działo, ale jeśli już do tego dojdzie najważniejsza jest szybka pomoc. Musi być to jednak rozsądnie prowadzony ośrodek. Chodzi o profesjonalną ocenę przypadków osób, które się tam zgłoszą.

Kuria twierdzi, że zapewni kompleksową pomoc psychologiczna, prawną i duchową. W azylu będzie można mieszkać nawet kilka miesięcy.

W tej chwili osoby molestowane znajdują wsparcie w Centrum Interwencji Kryzysowej i policji. – Dzwonią do nas osoby szukające wsparcia, tylko w tym roku odebraliśmy telefony od 80 skrzywdzonych osób – mówi Agnieszka Zielińska, kierownik CIK.

– Sami dysponujemy mieszkaniem interwencyjnym, ale wiemy, że to za mało. Taki ośrodek to bardzo dobry pomysł. Policja także czeka na wszelkie zgłoszenia, zarówno od osób poszkodowanych, jak i tych, którzy widzą, że komuś dzieje się krzywda.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Malgoska
antydiabeł
MUMIA
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Malgoska
Malgoska (29 września 2009 o 14:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
O czym oni mowia? Puzewicz?! Sama bylam przez niego molestowana, a teraz chce pomagac innym dziewczynom? Juz ja wiem jak ta pomoc bedzie wygladala...!
Rozwiń
antydiabeł
antydiabeł (27 września 2009 o 09:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
lepiej jakby porządki u siebie najpierw zrobili - azyl dla molestowanych kleryków a później dla molestowanych przez księży dzieci
Rozwiń
MUMIA
MUMIA (23 września 2009 o 14:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[size=4][color="#800080"]JAK W RAJU:

Nie pierwszy raz kler zagląda w 4-litery ludziom zupełnie zapominając o swoich – święconych d...!
nie raz też TVP i inne światowe pokazywały orgie, a właściwie pedo-orgie w prowadzonych domach dziecka i przedszkolach przez zakonnice.
Nie raz KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY zwracał uwagę na świętą pedo występującą w kościele – zamyka się pedo strony, a kościoły mają Święty Spokój – można se wejść, złożyć ręce, klęknąć wygodnie, wznieść oczy do nieba i... modły słać prosto do najnowszego typu Świętych „XXX”, a w języku liturgicznym chyba [color="#2E8B57"]„+++” - czyli wszystko jak w Raju – na golca![/color]W takiej też scenerii odbywają się nawet Msze Święte – te dla dzieci też, podczas których można nawet przystąpić do Komunii Świętej – od Watykanu poczynając po najmniejsze parafie...
Zaglądał Kler w d... przy okazji IN VITRO hołdując jedynej słusznej [color="#2E8B57"]watykańskiej teorii Penis Angelicus, której owocem są księżowskie dzieci [/color]– w Lublinie trudno odróżnić, które to dziecko księżowskie, a które nie! [color="#2E8B57"]Ilu było proboszczów – tyle osadu pozostało w charakterze księżowskich dzieci aktualnie zajmujących stanowiska![/color]Od lat na ten temat panuje Święty Spokój , na co też nie raz zwracał uwagę KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC.
Rozwodnicy byli i są tak opier...niczani z ambon i od ołtarzy, że nawet dzieci się boją, a dzieciaci księża mają jak zwykle Święty Spokój, wszystkie zaś [color="#FF0000"]Axcelencje z Aminencjami straszą dzieciatych kapłanów, aby nie przyznawali się do własnego potomstwa [/color]– wszak jedynym świętym modelem Świętej Rodziny jest:
1)Gipsowa Mańka;
2)Gipsowy Józek;
3)Gipsowy Jezus...
KZNSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC przypomina Kościołowi w tym miejscu, że nie raz media donosiły o molestowaniu w wydaniu kapłańskim i w tym miejscu pasuje nawet pieśń nabożna „Z Rąk Kapłańskich przyjmij Panie...”
Dziwna troska o molestowane wygląda tez dziwnie, tak samo dziwnie jak dziwnie wyglądały Targi Kościelne, na których eksponowany był alkohol pod Świętą Nazwą Krew Pańska - mimo, że Pańska to wali w czub jak zwykły patol!
Jeśli molestowane liczą na to, że znajdą tam opiekę – to się nie mylą, a jedyną gwarantowaną będzie: „Kto się w Opiekę odda Panu Swemu” - i tu KULejny problem – kto będzie tym Panem?
Molestowane będą tez mogły liczyć na wszelkie Światłości Kościelne – od Światłości Łaski Uświęcającej po Światłość Wiekuistą, nie zapominając o Światłości Ducha Świętego.
Tylko mały problem został do tej pory nie rozwiązany – nawet na Targach Nau(cz)ki, w których brali udział KULawi naukowcy -
Duchowieństwo płci obojga twierdzi, że to wszystko działa, a większość ludzi – w tym KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC -, że nie.
[color="#008000"]Płynie stąd prosty wniosek, że wszystkie Kościelne Światłości nie działają na trzeźwo, stąd trudno też zrezygnować z Krwi Pańskiej, bo na trzeźwo nawet Msza Święta nie jest ważna.
No cóż nie tylko Krew Pańska jest smaczna..., bo Ludziom „nie wolno”, a Księdzu wolno. I gdzie tu Boska Sprawiedliwość?

Zostańcie z B(L)OGIEM...[/color]
Rektorem ASC jest *************** ***************, tel. +** *** *** ***,
www.***************/*********.***. e-mail **********@****.**

(PODPIASNO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW) [/color][/size]
Rozwiń
ojbaba
ojbaba (23 września 2009 o 13:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ha ha ha
Rozwiń
Gość
Gość (23 września 2009 o 11:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dobry pomysł. Popieram. Kościół poza budowaniem nowych budynków powinien pomagać potrzebującym.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!