Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 grudnia 2008 r.
18:25
Edytuj ten wpis

Kościół farny z brązu stanął na Starym Mieście

Autor: Zdjęcie autora (drs, agdy)
0 4 A A

87 tys. 840 zł wydało miasto na makietę kościoła farnego. Stoi już na murku okalającym Dom Mansjonarzy. Najlepiej trafić do niej od strony ulicy Archidiakońskiej. Oficjalny odbiór makiety przewidziano na czwartek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Jest zrobiona z patynowanego brązu, który został zakonserwowany by nie zmieniał koloru - mówi Maria Prus, z firmy Moja marka która wraz z mężem Piotrem wykonała makietę. Mała fara nie jest pierwszym miejskim zleceniem dla Mojej marki. Latem państwo Prus robili samojezdną kurę - znak firmowy Jarmarku Jagiellońskiego.

- Do montażu potrzebny był dźwig, bo podstawą jest piaskowiec, nie chcieliśmy go uszkodzić. Brązowa świątynia jest 40 razy mniejsza niż był oryginał. Stoi w sposób zbliżony do tego jak był usytuowany kościół farny.

Moment montażu makiety sfotografował nasz Czytelnik. - Często jestem na Starym Mieście z aparatem więc udało mi się zrobić serię zdjęć w chwili umieszczania makiety nieistniejącego kościoła farnego. Będzie wiernie pokazywać światynię, która stała na Starym Mieście do połowy XIX wieku - mówi Grzegorz Pawlak.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
koli / 9 grudnia 2008 o 13:12
Ta mikieta była z góry narzucona przez kościół,także magistrat nie mógł odmówić jej wykonania,a dzieciom i tak starczy na suchy cheb z odrzutu!!.
Avatar
rada parafialna / 9 grudnia 2008 o 09:54
Cóż to jest 87 tysięcy?!!!!!Czy nie lepiej było wykupić posiłki dla głodnych dzieci?No i jeszcze by wystarczyło na bezdomnych od br.Alberta.A może by wystarczyło jeszcze na jakieś paczki świąteczne dla biednych?Kiedy ten kościół przestanie być pasożytem i okradać ten biedny kraj.Dziwne,że nasi decydenci tak bardzo boją się sługusów w czarnych kieckach
Po jaką cholerę taka makieta.Jeśli komuś na tym zależało,niechby sobie zafundował z własnej kieszeni.
Avatar
KK / 9 grudnia 2008 o 09:01
BOŻE JAKIEŻ TO WSPANIAŁE SAM FILOZOF POWINIEN SIĘ POJAWIĆ ŻEBY POŚWIĘCIĆ TE MAKIETĘ
Avatar
Gość / 9 grudnia 2008 o 08:27
Oby tylko złomarze albo żulia się tym nie zainteresowali ...
Avatar
koli / 9 grudnia 2008 o 13:12
Ta mikieta była z góry narzucona przez kościół,także magistrat nie mógł odmówić jej wykonania,a dzieciom i tak starczy na suchy cheb z odrzutu!!.
Avatar
rada parafialna / 9 grudnia 2008 o 09:54
Cóż to jest 87 tysięcy?!!!!!Czy nie lepiej było wykupić posiłki dla głodnych dzieci?No i jeszcze by wystarczyło na bezdomnych od br.Alberta.A może by wystarczyło jeszcze na jakieś paczki świąteczne dla biednych?Kiedy ten kościół przestanie być pasożytem i okradać ten biedny kraj.Dziwne,że nasi decydenci tak bardzo boją się sługusów w czarnych kieckach
Po jaką cholerę taka makieta.Jeśli komuś na tym zależało,niechby sobie zafundował z własnej kieszeni.
Avatar
KK / 9 grudnia 2008 o 09:01
BOŻE JAKIEŻ TO WSPANIAŁE SAM FILOZOF POWINIEN SIĘ POJAWIĆ ŻEBY POŚWIĘCIĆ TE MAKIETĘ
Avatar
Gość / 9 grudnia 2008 o 08:27
Oby tylko złomarze albo żulia się tym nie zainteresowali ...

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

26-latek wbił matce nóż w serce. Kobieta zeznała, że zranił ją przypadkowo

26-latek wbił matce nóż w serce. Kobieta zeznała, że zranił ją przypadkowo 0 0

26-latek z okolic Puław chciał zabić własną matkę – ustalili śledczy. Wbił jej w serce kuchenny nóż. Pomimo tego, w późniejszym śledztwie kobieta próbowała chronić syna

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć 0 0

Przedstawiamy 5 kluczowych wskazówek związanych z kredytami gotówkowymi. Przydadzą się, jeżeli planujesz pozyskanie pieniędzy właśnie w ten sposób. Zachęcamy do świadomego i odpowiedzialnego podejmowania decyzji o podpisaniu umowy kredytowej – nawet na niewielką kwotę.

Zestaw do zadań specjalnych

Zestaw do zadań specjalnych 0 0

Lubisz mieć wszystko pod kontrolą i być przygotowany na nieprzewidziane sytuacje? Masz w domu piankę na oparzenia, zestaw plastrów na odciski, przenośną łyżkę do obuwia i chusteczki wybielające do prania albo inne przydatne przedmioty? Dbasz o pełne wyposażenie kuchni w postaci zestawu akcesoriów, garnuszków, miseczek i kubeczków? Starasz się zadbać o najmniejsze detale i cenisz sobie praktyczne rozwiązania ułatwiające życie codzienne? Lubisz znać się na wielu rzeczach i nade wszystko cenisz sobie życiowe rozgarnięcie? Jeśli na większość pytań odpowiedziałeś twierdząco, z pewnością starasz się również zadbać o wyposażenie swojego domowego warsztatu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku 0 1

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie 1 0

TBV Start będzie gospodarzem półfinałowego turnieju mistrzostw Polski U-18. Zawody będą rozgrywane w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich od piątku do niedzieli.

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram]

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram] 0 0

Znany jest już harmonogram pokazów fontanny multimedialnej na placu Litewskim w maju.

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..."
zdjęcia
galeria

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..." 96 15

Maskotki, baloniki i znicze przed wejściem do konsulatu brytyjskiego w Lublinie – tak mieszkańcy całego regionu manifestują solidarność z dwuletnim Alfie Evansem z Liverpoolu

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni 389 53

Puławscy radni podczas dzisiejszej sesji niemal jednomyślnie przyjęli uchwałę zakazującą sprzedaży alkoholu w całym mieście pomiędzy godz. 23:00 a 6:00 rano. Za jej wprowadzeniem zagłosowało 17, a przeciw było 2 radnych.

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos 135 73

Sylwester Tułajew będzie kandydatem PiS na prezydenta Lublina. – Mam nadzieję, że będzie skłonny debatować merytorycznie, nie politycznie – komentuje prezydent Krzysztof Żuk (PO), który zmierzy się z Tułajewem w jesiennych wyborach samorządowych

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia 4 0

W weekend znowu nie zabraknie ciekawych wydarzeń sportowych. Już w piątek swój mecz rozegra Speed Car Motor Lublin, który tym razem zmierzy się u siebie z ROW Rybnik

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 28 kwietnia o godz. 20 w Hades Szerokiej (ul. Grodzka 21) odbędzie się koncert muzyki cygańskiej.

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty 10 4

Dwie osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty w śledztwie dotyczącym korupcji w szpitalu wojskowym w Lublinie. Chodzi o ustawianie przetargów na zakup urządzeń. Łapówką miały być pieniądze i pobyt w domku letniskowym.

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie?

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie? 0 4

Lubelskie uczelnie nie trafiły na czołowe miejsca nowego Rankingu Studiów Inżynierskich przygotowanego przez fundację Perspektywy.

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski 0 0

W Łukowie rozegrana zostanie druga runda drużynowych Mistrzostw Polski. Przeciwnikami gospodarzy miejscowych Orląt w grupie 3 będą CLKS Mazovia Ciechanów i KS Klimat Łapy

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program]
28 kwietnia 2018, 20:00

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz zaprasza do Kazimierza Dolnego na drugą edycję festiwalu WpółDrogi Festiva, która odbędzie się w dniach 28 kwietnia - 5 maja w zjawiskowym wnętrzu Dawnej Synagogi w Kazimierzu (ul. Lubelska 4).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!