Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 sierpnia 2015 r.
6:45

Koszmar w rodzinie zastępczej. Małżeństwo odpowie za bicie i poniżanie dzieci

1 30 A A
Badający chłopców psychologowie ocenili, że ich zeznania są spójne i wiarygodne. Fot. Freeimages / matteo canessa<br />
Badający chłopców psychologowie ocenili, że ich zeznania są spójne i wiarygodne. Fot. Freeimages / matteo canessa

Małżeństwo z okolic Lublina odpowie za znęcanie się nad dziećmi. Monika i Zbigniew Z. byli rodziną zastępczą dla dwóch braci. Według prokuratury, chłopcy byli regularnie bici i poniżani

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do Sądu Okręgowego w Lublinie. Dotyczy małżeństwa z miejscowości Szerokie: 53-letniego Zbigniewa Z. i jego 47-letniej żony Moniki. Od kwietnia 2012 roku małżonkowie opiekowali się dwojgiem małoletnich braci – Rafałem i Mateuszem. Byli dla nich rodziną zastępczą. Z akt sprawy wynika, że Monika i Zbigniew Z. regularnie znęcali się nad podopiecznymi.

Koszmar dzieci trwał do października 2014 r. Do lubelskiego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie trafiło wówczas zawiadomienie dotyczące skandalicznego zachowania małżonków. Świadek zeznał, że nieprawidłowo opiekują się chłopcami. Po kontrolach przeprowadzonych przez PCPR rodzina zastępcza została rozwiązana. Sprawą Moniki i Zbigniewa Z. zajęła się prokuratura.

Śledczy zarzucili 53-latkowi (murarz, obecnie pracownik poczty), że regularnie znęcał się nad chłopcami. Bił ich kijem i pasem. Szarpał, popychał, poniżał i odmawiał posiłków. Zabraniał im również zabawy i zmuszał do pracy. Jego żona, 47-letnia ekonomistka, również miła nie stronić od przemocy. Według prokuratury biła chłopców kijem, szarpała za uszy, włosy i odmawiała jedzenia.

Jeden z braci zeznał, że „ciocia” na niego krzyczała, a „wujek” bił pasem. Kiedy opiekunowie dowiedzieli się, że chłopak próbuje papierosów, kazali mu wypalić całą paczkę. – Jak kończyłem jednego, wkładali mi do ust następnego aż zrobiło mi się niedobrze – zeznał w śledztwie Rafał.

Z aktu oskarżenia wynika, że jego brata biła głównie Monika Z. Mateusz dostawał lanie dwa razy w tygodniu. Według chłopców, Zbigniew Z. sięgał zwykle po skórzany pasek. Jego małżonka biła głównie kijem.

Badający chłopców psychologowie ocenili, że zarówno Mateusz, jak i Rafał nie są skłonni do konfabulacji. Ich zeznania są spójne i wiarygodne. Z kolei psychiatra uznał, że opiekunowie chłopców są poczytalni i mogą odpowiadać przed sądem.

Podczas śledztwa Monika Z. nie przyznała się do winy. Twierdziła, że karała chłopców tylko zakazem oglądania telewizji i korzystania z internetu.

Zbigniew Z. również nie przyznał się do zarzutów. Zapewniał, że nigdy nie uderzył dzieci. Tłumaczył jedynie, że jeden z chłopców stwarzał problemy wychowawcze. Miał pić i kraść.

Małżonkom grozi teraz do 5 lat więzienia.

Czytaj więcej o:

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 grudnia 2015 o 22:58
Zapytajcie ich rodzonego syna to może wam opowie jak był traktowany. Ojciec nie wołał go po imieniu tylko gwizdał na niego jak na psa, a ten rzucał wszystko i bez słowa biegł do domu. Dostawał lanie za wszystko, nawet za to że miał ksywę która nie podobałą się ojcu. Wszyscy rówieśnicy ich syna mogą wam opowiedzieć wiele złego, ale po co robić wywiad skoro sołtys, społecznik, członek OSP. Żona z koła gospodyń wiejskich, ławnik w sądzie. Najgorsze w tym jest to, że najbliżsi sąsiedzi udają że nic nie wiedzą i jeszcze ich bronią. Nie wiem jakie były te dzieci i co z nimi robili. Wiem jak traktowali swojego syna i nie sądzę żeby tych chłopców traktowali inaczej.
Zapytajcie ich rodzonego syna to może wam opowie jak był traktowany. Ojciec nie wołał go po imieniu tylko gwizdał na niego jak na psa, a ten rzucał wszystko i bez słowa biegł do domu. Dostawał lanie za wszystko, nawet za to że miał ksywę która nie podobałą się ojcu. Wszyscy rówieśnicy ich syna mogą wam opowiedzieć wiele złego, ale po co robić wywiad skoro sołtys, społecznik, członek OSP. Żona z koła gospodyń wiejskich, ławnik w sądzie. Najgorsze w tym jest to, że najbliżsi sąsiedzi udają że nic nie wiedzą i jeszcze ich bronią. Nie wiem jakie... rozwiń
Avatar
Gość / 22 września 2015 o 16:32
nie sztuka osądzać kogoś . Jeżeli nie znasz sytuacji to po huj komentujesz coś o czy tak na prawdę nie wiesz. Monika i Zbyszek własnych dzieci nie bili a co mówiąc o innych. Rafał i Mateusz byli bardzo trudnymi dziećmi i od dawna sprawiali problemy rodzinne. Nikt im tych dzieci nie zabrał oni sami poprosili o pomoc , ale niestety nikt im żadnej pomocy nie udzielił nawet policja nie miała czasu przyjechać , jak było zgłoszenie skandal a teraz czepiacie się nie winnych ludzi . Masakra
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2015 o 10:46
Gdzie jest Wójt gminy, Panie Wójcie przecież to pod pańskim nosem się dzieje, udaje Pan, że nie widzi ????!!!!, no tak koleś kolesiowi krzywdy nie zrobi, skandal i wstyd !!!
Avatar
DORA / 26 sierpnia 2015 o 21:47

WLASNA MATKA SIE NIE INTERESUJE A TAK TO WIELKI DZIALACZ ZDJAC GO ZE STANOWISKA ZE STRAZY JAKI I TAKI CZLOWIEK NIE POWINIEN BYC SOLTYSEM

Avatar
rena / 26 sierpnia 2015 o 21:44

taki niby wielki dzialacz a to taka meda ona rzekomo taka chora na rencie ale ma sile bic dzieci i glodzic im tak zrobic

Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 21:33

Kiedys nie kazdy mial prad a dzieci wychowywalo sie przy swiecach i lampach naftowych nikt nikomu nie chodzil po domu i nie zagladal do lodowki ani nie sprawdzal czy jest za brudno i jakos nikt z tego powodu nie oslepl i nie jest garbaty czy chory na jakies wymyslne choroby. Polskie prawo jest CHORE i NIESPRAWIEDLIWE i nalezy je zmienic.

to się kuźwa zakop do jaskini i żyj bez prądu, chleba, wody, kto ci broni

Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 21:31

Jest jedna taka w mieście 6 sztuk zabrali,to dorobiła 3 sztuki.Dalej bierze z MOPS zasiłki.A gary puste i chleba nie ma.

no musi babsko z czegoś żyć, na dzieci dostanie, no to sobie weźmie, a uczciwa  praca ją w ręce kole

Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 21:30

A ja bym miała w du*** żeby własnych dzieci nie znać.Żeby ktoś wychowywał.Koniec z końcem się wiąże...

jak nie umiesz czytać ze zrozumieniem to się nie wypowiadaj, chodzi o to aby dawać pieniądze biologicznym rodzicom na wychowywanie swoich dzieci a nie zabierać im dzieci, gdzie jak mamy rozdawać państwowe pieniądze to na wszystkie dzieci, jak też chcę na swoje.... swoje, a po wuj mam pracować za 1 tys. i się męczyć pracą. Inni mogą dostawać za darmo od podatników,  bo to ich pieniądze to i ja też chcę.

jak nie umiesz czytać ze zrozumieniem to się nie wypowiadaj, chodzi o to aby dawać pieniądze biologicznym rodzicom na wychowywanie swoich dzieci a nie zabierać im dzieci, gdzie jak mamy rozdawać państwowe pieniądze to na wszystkie dzieci, jak też chcę na swoje.... swoje, a po wuj mam pracować za 1 tys. i się męczyć pracą. Inni mogą dostawać za darmo od podatników,  bo to ich pieniądze to i ja też chcę.

rozwiń
Avatar
gosc / 25 sierpnia 2015 o 19:30
Kiedys nie kazdy mial prad a dzieci wychowywalo sie przy swiecach i lampach naftowych nikt nikomu nie chodzil po domu i nie zagladal do lodowki ani nie sprawdzal czy jest za brudno i jakos nikt z tego powodu nie oslepl i nie jest garbaty czy chory na jakies wymyslne choroby. Polskie prawo jest CHORE i NIESPRAWIEDLIWE i nalezy je zmienic.
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 00:12

Mi tak samo odebrali dzieci do adopcji z powodu chwilowego braku prądu w domu. Gdzie Sędzia Kuryłowicz ze Świdnika ograniczyl mi prawa do dzieci starszych i umieścił w placówkach i włożył mi niewydolność wychowawcza a do najmłodszych dziewczynek pozbawił mnie praw i teraz dzieci są w adopcji gdzie zostały na dodatek rozdzielone. Zostalalam uznana za złodzieja bo kradlam prad , niewydolna matką wzamian za to otrzymała cierpienie, i bol w serduszku utraty dzieci. Jeśli ktoś miał podobna sytuacjie z Sadem w swidniku proszę o kontakt bo teraz zostałam sama z tym cierpieniem.

A co ty te dzieci mogłaś nauczyć? Złodziejstwa? Cwaniactwa (bo za ukradziony prąd musieli zapłacić tacy, co pracują i odkładają każdy grosz na rachunki i  życie.

A co ty te dzieci mogłaś nauczyć? Złodziejstwa? Cwaniactwa (bo za ukradziony prąd musieli zapłacić tacy, co pracują i odkładają każdy grosz na rachunki i  życie.

rozwiń
Avatar
Gość / 1 grudnia 2015 o 22:58
Zapytajcie ich rodzonego syna to może wam opowie jak był traktowany. Ojciec nie wołał go po imieniu tylko gwizdał na niego jak na psa, a ten rzucał wszystko i bez słowa biegł do domu. Dostawał lanie za wszystko, nawet za to że miał ksywę która nie podobałą się ojcu. Wszyscy rówieśnicy ich syna mogą wam opowiedzieć wiele złego, ale po co robić wywiad skoro sołtys, społecznik, członek OSP. Żona z koła gospodyń wiejskich, ławnik w sądzie. Najgorsze w tym jest to, że najbliżsi sąsiedzi udają że nic nie wiedzą i jeszcze ich bronią. Nie wiem jakie były te dzieci i co z nimi robili. Wiem jak traktowali swojego syna i nie sądzę żeby tych chłopców traktowali inaczej.
Zapytajcie ich rodzonego syna to może wam opowie jak był traktowany. Ojciec nie wołał go po imieniu tylko gwizdał na niego jak na psa, a ten rzucał wszystko i bez słowa biegł do domu. Dostawał lanie za wszystko, nawet za to że miał ksywę która nie podobałą się ojcu. Wszyscy rówieśnicy ich syna mogą wam opowiedzieć wiele złego, ale po co robić wywiad skoro sołtys, społecznik, członek OSP. Żona z koła gospodyń wiejskich, ławnik w sądzie. Najgorsze w tym jest to, że najbliżsi sąsiedzi udają że nic nie wiedzą i jeszcze ich bronią. Nie wiem jakie... rozwiń
Avatar
Gość / 22 września 2015 o 16:32
nie sztuka osądzać kogoś . Jeżeli nie znasz sytuacji to po huj komentujesz coś o czy tak na prawdę nie wiesz. Monika i Zbyszek własnych dzieci nie bili a co mówiąc o innych. Rafał i Mateusz byli bardzo trudnymi dziećmi i od dawna sprawiali problemy rodzinne. Nikt im tych dzieci nie zabrał oni sami poprosili o pomoc , ale niestety nikt im żadnej pomocy nie udzielił nawet policja nie miała czasu przyjechać , jak było zgłoszenie skandal a teraz czepiacie się nie winnych ludzi . Masakra
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2015 o 10:46
Gdzie jest Wójt gminy, Panie Wójcie przecież to pod pańskim nosem się dzieje, udaje Pan, że nie widzi ????!!!!, no tak koleś kolesiowi krzywdy nie zrobi, skandal i wstyd !!!
Avatar
DORA / 26 sierpnia 2015 o 21:47

WLASNA MATKA SIE NIE INTERESUJE A TAK TO WIELKI DZIALACZ ZDJAC GO ZE STANOWISKA ZE STRAZY JAKI I TAKI CZLOWIEK NIE POWINIEN BYC SOLTYSEM

Avatar
rena / 26 sierpnia 2015 o 21:44

taki niby wielki dzialacz a to taka meda ona rzekomo taka chora na rencie ale ma sile bic dzieci i glodzic im tak zrobic

Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 21:33

Kiedys nie kazdy mial prad a dzieci wychowywalo sie przy swiecach i lampach naftowych nikt nikomu nie chodzil po domu i nie zagladal do lodowki ani nie sprawdzal czy jest za brudno i jakos nikt z tego powodu nie oslepl i nie jest garbaty czy chory na jakies wymyslne choroby. Polskie prawo jest CHORE i NIESPRAWIEDLIWE i nalezy je zmienic.

to się kuźwa zakop do jaskini i żyj bez prądu, chleba, wody, kto ci broni

Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 21:31

Jest jedna taka w mieście 6 sztuk zabrali,to dorobiła 3 sztuki.Dalej bierze z MOPS zasiłki.A gary puste i chleba nie ma.

no musi babsko z czegoś żyć, na dzieci dostanie, no to sobie weźmie, a uczciwa  praca ją w ręce kole

Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 21:30

A ja bym miała w du*** żeby własnych dzieci nie znać.Żeby ktoś wychowywał.Koniec z końcem się wiąże...

jak nie umiesz czytać ze zrozumieniem to się nie wypowiadaj, chodzi o to aby dawać pieniądze biologicznym rodzicom na wychowywanie swoich dzieci a nie zabierać im dzieci, gdzie jak mamy rozdawać państwowe pieniądze to na wszystkie dzieci, jak też chcę na swoje.... swoje, a po wuj mam pracować za 1 tys. i się męczyć pracą. Inni mogą dostawać za darmo od podatników,  bo to ich pieniądze to i ja też chcę.

jak nie umiesz czytać ze zrozumieniem to się nie wypowiadaj, chodzi o to aby dawać pieniądze biologicznym rodzicom na wychowywanie swoich dzieci a nie zabierać im dzieci, gdzie jak mamy rozdawać państwowe pieniądze to na wszystkie dzieci, jak też chcę na swoje.... swoje, a po wuj mam pracować za 1 tys. i się męczyć pracą. Inni mogą dostawać za darmo od podatników,  bo to ich pieniądze to i ja też chcę.

rozwiń
Avatar
gosc / 25 sierpnia 2015 o 19:30
Kiedys nie kazdy mial prad a dzieci wychowywalo sie przy swiecach i lampach naftowych nikt nikomu nie chodzil po domu i nie zagladal do lodowki ani nie sprawdzal czy jest za brudno i jakos nikt z tego powodu nie oslepl i nie jest garbaty czy chory na jakies wymyslne choroby. Polskie prawo jest CHORE i NIESPRAWIEDLIWE i nalezy je zmienic.
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 00:12

Mi tak samo odebrali dzieci do adopcji z powodu chwilowego braku prądu w domu. Gdzie Sędzia Kuryłowicz ze Świdnika ograniczyl mi prawa do dzieci starszych i umieścił w placówkach i włożył mi niewydolność wychowawcza a do najmłodszych dziewczynek pozbawił mnie praw i teraz dzieci są w adopcji gdzie zostały na dodatek rozdzielone. Zostalalam uznana za złodzieja bo kradlam prad , niewydolna matką wzamian za to otrzymała cierpienie, i bol w serduszku utraty dzieci. Jeśli ktoś miał podobna sytuacjie z Sadem w swidniku proszę o kontakt bo teraz zostałam sama z tym cierpieniem.

A co ty te dzieci mogłaś nauczyć? Złodziejstwa? Cwaniactwa (bo za ukradziony prąd musieli zapłacić tacy, co pracują i odkładają każdy grosz na rachunki i  życie.

A co ty te dzieci mogłaś nauczyć? Złodziejstwa? Cwaniactwa (bo za ukradziony prąd musieli zapłacić tacy, co pracują i odkładają każdy grosz na rachunki i  życie.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 0 2

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 0 2

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 0 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 0 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 0 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 0 22

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia] 0 1

W Lublinie trwają KULturalia. Koncerty odbywają się na pl. Teatralnym przed CSK. Wczoraj wystąpili Vestige, Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik // Kev Fox i Krzysztof Zalewski. Dzisiaj odbędą się koncerty zespołów Pasażer, Kamp!, Myslovitz, The Dumplings i Voo Voo

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa 0 0

Do zrozumienia tej porannej przygody jaka wydarzyła się w jednym z bloków, potrzebna jest wiedza o zasadach dystrybucji mleka w czasach PRL i działaniu zamków zatrzaskowych w drzwiach

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik 0 2

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” złożą przysięgę w najbliższą niedzielę o godz. 14. na placu Zamkowym w Lublinie. Uroczystość będzie połączona ze świętem lubelskiej brygady. Po ceremonii zaplanowano piknik rodzinny.

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05)
25 maja 2018, 9:00

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05) 0 0

Co Gdzie Kiedy. To jedna z najgorętszych premier tego roku. Na ekrany lubelskich kin wkracza kolejna odsłona sagi Gwiezdnych Wojen - Han Solo, przedstawiająca młodzieńcze losy słynnego przemytnika. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta?

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta? 0 9

W Lublinie Krzysztof Żuk, w Chełmie Agata Fisz, a w Zamościu Andrzej Wnuk mają największe szanse na zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu 0 0

TENIS ZIEMNY Na kortach MOSiR w Parczewie odbył się otwarty turniej na otwarcie sezonu

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 24

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 29

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!