Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 marca 2013 r.
18:05
Edytuj ten wpis

Kosztowny sprzęt w Sądzie Okręgowym w Lublinie od lat bezużyteczny

0 6 A A
 (Jacek Świerczyński)
(Jacek Świerczyński)

Kosztowny sprzęt, który miał ułatwić życie petentom w Sądzie Okręgowym w Lublinie, od lat jest bezużyteczny. W budynku przy Krakowskim Przedmieściu 43 czarna skrzynka wisi obok każdej z piętnastu sal rozpraw. To tzw. elektroniczne wokandy. Nie działają od dawna.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To, jaka rozprawa toczy się w sali, napisane jest na tradycyjnej papierowej wywieszce.
Sąd kupił tablice za pieniądze Ministerstwa Sprawiedliwości kilka lat temu. Miało to ułatwić życie petentom, a pracownicy sądu mieli zapomnieć o drukowaniu i wywieszaniu kartek z informacjami o rozprawach.

Początkowo rzeczywiście na ekranach pojawiały się informacje. Ale szybko elektroniczne wokandy przestały działać. Tak jest do dziś. – Nasz sąd pierwszy zamontował taki system. Wówczas był pionierski – mówi Artur Ozimek, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie. – Urządzenia działały przez okres gwarancyjny. Potem zaczęły się psuć.

Lubelski sąd nie planuje naprawy urządzeń. W przyszłości chce zastąpić je nowymi, ale stanie się to dopiero przy okazji remontu całego budynku. – Zmieniło się oprogramowanie, system jest już przestarzały, naprawa tablic się nie opłaca – tłumaczy Ozimek.

Ile sąd wydał na zakup i montaż elektronicznych wokand? Nie wiadomo. Rzecznik SO w Lublinie nie miał wczoraj takich danych.

Razem z elektronicznymi wokandami w głównym holu sądu pojawiły się duże ekrany. Wyświetlają się na nich numery spraw, które zaplanowano na dany dzień. Można się z nich dowiedzieć, w której sali odbędzie proces oraz czy już się zakończył. Ale jeśli ktoś nie zna numeru sprawy – takie informacje w niczym nie pomogą.

Informowaniu petentów mają służyć też infoboksy z ekranami dotykowymi zainstalowane na niektórych sądowych korytarzach. Wczoraj informatycy je zdemontowali, ale urządzenia wkrótce wrócą. – A na wyświetlaczach będzie pojawiać się więcej informacji – zapowiada Ozimek.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mensura / 15 marca 2013 o 11:14
Kiedyś takie systemy były faktycznie pionierskie i ....baaaaaaaardzoooo drogie !! No cóż Sąd Sądem, a ... Bawią się za publiczne pieniądze Dlatego brak jest pieniędzy na wszystko - również na podwyżki ...
Avatar
Barbara Ubryk / 15 marca 2013 o 09:34
Ale za to kolesiostwo,kumoterstwo,nepotyzm,tumiwisizm i zwykła niekompetencja w tym sądzie są na porządku dziennym.Przeciez ktoś to zaplanował,ten ktoś musiał sobie zdawac sprawę że wywala pieniądze w błoto,ktoś to zaakceptował czyli wydał zgodę na zmarnotrawienie państwowych,czyli naszych pieniędzy.Ten ktos nazywa sie kierownik jednostki i jest to sam czcigodny Prezes sądu który ponosi jednoosobową odpowiedzialność za całokształ radosnej twórczości swoich podwładnych.Kto tam odpowiada za zamówienia publiczne,jakie sa kompetencje tej osoby,dlaczego ta osoba jest absolutnie bezkarna w swojej ignorancji?
Ale za to kolesiostwo,kumoterstwo,nepotyzm,tumiwisizm i zwykła niekompetencja w tym sądzie są na porządku dziennym.Przeciez ktoś to zaplanował,ten ktoś musiał sobie zdawac sprawę że wywala pieniądze w błoto,ktoś to zaakceptował czyli wydał zgodę na zmarnotrawienie państwowych,czyli naszych pieniędzy.Ten ktos nazywa sie kierownik jednostki i jest to sam czcigodny Prezes sądu który ponosi jednoosobową odpowiedzialność za całokształ radosnej twórczości swoich podwładnych.Kto tam odpowiada za zamówienia publiczne,jakie sa kompetencje tej osoby,d... rozwiń
Avatar
Gonzo / 14 marca 2013 o 16:35
A nie jest tak wszędzie?
Autostrady, budynki, sprzęt komputerowy, usługi ?
Tak będzie dopóki głównym kryterium wyboru oferty będzie cena.
Bo nie wolno wydać 10-20% więcej na coś trwałego.

"Dlaczegoś biedny ? Boś głupi.
Dlaczegoś głupi ? Boś biedny"
Avatar
fiejuch / 14 marca 2013 o 15:42
Cel jest prosty. Można wrzucać kilka spraw o tej samej godzinie, w tej samej sali z tym samym Sędzią/składem. Papier wszystko przyjmie.
Avatar
Lubelak / 14 marca 2013 o 14:25
[quote name='Lubelak' timestamp='1363267372' post='745040']
do kłądnie taka sama sytuacja w sądzie rejonowym przy ul. Konrada Wallenroda 4d, kiedyś (ok. 3 lat temu) będąc tam coś działało ali tak informatycy latali jak poparzeni i coś naprawiali, w chwili obecnej papierowe wywieszki na drzwiach, tablice nie działają ale ktoś przetarg wygrał, dostarczył i co....?
[/quote]

oczywiście "dokładnie" - to dla naszych forumowych poliglotów i ortografów, żeby nie było
[quote name='Lubelak' timestamp='1363267372' post='745040']
do kłądnie taka sama sytuacja w sądzie rejonowym przy ul. Konrada Wallenroda 4d, kiedyś (ok. 3 lat temu) będąc tam coś działało ali tak informatycy latali jak poparzeni i coś naprawiali, w chwili obecnej papierowe wywieszki na drzwiach, tablice nie działają ale ktoś przetarg wygrał, dostarczył i co....?
[/quote]

oczywiście "dokładnie" - to dla naszych forumowych poliglotów i ortografów, żeby nie było rozwiń
Avatar
Lubelak / 14 marca 2013 o 14:22
do kłądnie taka sama sytuacja w sądzie rejonowym przy ul. Konrada Wallenroda 4d, kiedyś (ok. 3 lat temu) będąc tam coś działało ali tak informatycy latali jak poparzeni i coś naprawiali, w chwili obecnej papierowe wywieszki na drzwiach, tablice nie działają ale ktoś przetarg wygrał, dostarczył i co....?
Avatar
Mensura / 15 marca 2013 o 11:14
Kiedyś takie systemy były faktycznie pionierskie i ....baaaaaaaardzoooo drogie !! No cóż Sąd Sądem, a ... Bawią się za publiczne pieniądze Dlatego brak jest pieniędzy na wszystko - również na podwyżki ...
Avatar
Barbara Ubryk / 15 marca 2013 o 09:34
Ale za to kolesiostwo,kumoterstwo,nepotyzm,tumiwisizm i zwykła niekompetencja w tym sądzie są na porządku dziennym.Przeciez ktoś to zaplanował,ten ktoś musiał sobie zdawac sprawę że wywala pieniądze w błoto,ktoś to zaakceptował czyli wydał zgodę na zmarnotrawienie państwowych,czyli naszych pieniędzy.Ten ktos nazywa sie kierownik jednostki i jest to sam czcigodny Prezes sądu który ponosi jednoosobową odpowiedzialność za całokształ radosnej twórczości swoich podwładnych.Kto tam odpowiada za zamówienia publiczne,jakie sa kompetencje tej osoby,dlaczego ta osoba jest absolutnie bezkarna w swojej ignorancji?
Ale za to kolesiostwo,kumoterstwo,nepotyzm,tumiwisizm i zwykła niekompetencja w tym sądzie są na porządku dziennym.Przeciez ktoś to zaplanował,ten ktoś musiał sobie zdawac sprawę że wywala pieniądze w błoto,ktoś to zaakceptował czyli wydał zgodę na zmarnotrawienie państwowych,czyli naszych pieniędzy.Ten ktos nazywa sie kierownik jednostki i jest to sam czcigodny Prezes sądu który ponosi jednoosobową odpowiedzialność za całokształ radosnej twórczości swoich podwładnych.Kto tam odpowiada za zamówienia publiczne,jakie sa kompetencje tej osoby,d... rozwiń
Avatar
Gonzo / 14 marca 2013 o 16:35
A nie jest tak wszędzie?
Autostrady, budynki, sprzęt komputerowy, usługi ?
Tak będzie dopóki głównym kryterium wyboru oferty będzie cena.
Bo nie wolno wydać 10-20% więcej na coś trwałego.

"Dlaczegoś biedny ? Boś głupi.
Dlaczegoś głupi ? Boś biedny"
Avatar
fiejuch / 14 marca 2013 o 15:42
Cel jest prosty. Można wrzucać kilka spraw o tej samej godzinie, w tej samej sali z tym samym Sędzią/składem. Papier wszystko przyjmie.
Avatar
Lubelak / 14 marca 2013 o 14:25
[quote name='Lubelak' timestamp='1363267372' post='745040']
do kłądnie taka sama sytuacja w sądzie rejonowym przy ul. Konrada Wallenroda 4d, kiedyś (ok. 3 lat temu) będąc tam coś działało ali tak informatycy latali jak poparzeni i coś naprawiali, w chwili obecnej papierowe wywieszki na drzwiach, tablice nie działają ale ktoś przetarg wygrał, dostarczył i co....?
[/quote]

oczywiście "dokładnie" - to dla naszych forumowych poliglotów i ortografów, żeby nie było
[quote name='Lubelak' timestamp='1363267372' post='745040']
do kłądnie taka sama sytuacja w sądzie rejonowym przy ul. Konrada Wallenroda 4d, kiedyś (ok. 3 lat temu) będąc tam coś działało ali tak informatycy latali jak poparzeni i coś naprawiali, w chwili obecnej papierowe wywieszki na drzwiach, tablice nie działają ale ktoś przetarg wygrał, dostarczył i co....?
[/quote]

oczywiście "dokładnie" - to dla naszych forumowych poliglotów i ortografów, żeby nie było rozwiń
Avatar
Lubelak / 14 marca 2013 o 14:22
do kłądnie taka sama sytuacja w sądzie rejonowym przy ul. Konrada Wallenroda 4d, kiedyś (ok. 3 lat temu) będąc tam coś działało ali tak informatycy latali jak poparzeni i coś naprawiali, w chwili obecnej papierowe wywieszki na drzwiach, tablice nie działają ale ktoś przetarg wygrał, dostarczył i co....?
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 0 2

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 0 0

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 0 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt
26 maja 2018, 12:00

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na wernisaż interaktywnej wystawy dla dzieci Skład sztuki. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą 0 3

Miały pachnieć nowością, koić klimatyzacją i zapewniać pasażerom bezprzewodowy internet. W takich warunkach miały nas wozić po trasach regionalnych, np. z Lublina do Chełma i Dęblina. Miały, ale na razie nie będą. Unieważniony został przetarg na dostawę 11 pociągów elektrycznych dla województwa lubelskiego

100 milionów złotych na fotonikę!

100 milionów złotych na fotonikę! 0 0

100 mln zł na fotonikę – wspólne przedsięwzięcie NCBiR i samorządu województwa lubelskiego Samorząd województwa lubelskiego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie wspierają projekty w zakresie innowacyjnych technologii fotonicznych. Na ten cel przeznaczono aż 100 milionów złotych.

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia]
galeria

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia] 0 1

Ponad 3 tys. chronionych pijawek lekarskich znaleźli celnicy w śmietnikach w międzynarodowym pociągu z Kijowa do Warszawy. Żaden z podróżnych nie przyznał się do przemytu.

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy
wiersz między newsami

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy 0 0

Problemy, które nie są obce działaczom ruchu Zero Waste, idee bliskie wrogom nadmiaru, konsumpcjonizmu i jednorazowości. Poeta z minionej epoki jest wam bratem

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 16 36

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 17

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!