piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Kowalska znowu przejezdna

  Edytuj ten wpis

Po 11-miesięcznej przerwie kierowcy znowu mogą korzystać z ul. Kowalskiej. – Zrobiliśmy co mieliśmy zrobić i życie wraca do normy – mówią odpowiedzialni za inwestycję.

Wjazd w ul. Kowalską od ul. Lubartowskiej został zwężony. A po prawej stronie jezdni wydzielono zatokę na kilkanaście miejsc parkingowych. Zmieniła się też organizacja ruchu na Kowalskiej. Teraz ulica jest jednokierunkowa na całej długości, z wjazdem od ul. Lubartowskiej.
Kowalska była jedną z ulic przebudowywanych przy udziale pieniędzy z Unii Europejskiej.
– Praktycznie cały projekt jest już skończony – twierdzi Stanisław Gospodarek, menadżer kontraktu. – Do wykonania zostały jeszcze drobne roboty wzdłuż ulic: Jezuickiej, Gruella oraz schodach od Kowalskiej do placu Rybnego. No i jeszcze mur oporowy przy placu Katedralnym.
Wszystkie te prace miały być pierwotnie zakończone do 30 września. Przekroczenie terminu groziło utratą pieniędzy z UE. W sumie chodziło o prawie 10 mln zł. Ostatecznie jednak termin ukończenia robót został przesunięty na 31 maja.
– Ani przez chwilę nie było zagrożenia utraty wsparcia ze środków unijnych – zapewnia Tomasz Rakowski, rzecznik prezydenta Lublina. – Wydłużenie terminu zakończenia robót wiązało się z koniecznością przeprowadzenia dodatkowych prac archeologicznych oraz wyjątkowo niesprzyjającą pracom pogodą. Takie „niespodzianki” zawsze mogą się pojawić przy tego typu kontraktach.
– Roboty były trudne – przyznaje Gospodarek. – Ale na najbliższe dziesięciolecia mamy spokój w tym rejonie. Szkoda tylko, że wygląd Kowalskiej psują zaniedbane kamienice.

Zakres prac

Projekt „Renowacja Starego Miasta” obejmował wymianę infrastruktury podziemnej i nawierzchni na ulicach: Olejna, Szambelańska, Jezuicka, Dominikańska, Gruella, Królewska, Kowalska i Placu Rybnego oraz Narutowicza (od Okopowej do Bernardyńskiej wraz z placem Wolności). Wartość robót oszacowano na 3,4 mln euro, a dofinansowanie ze środków unijnych ma wynosić 2,25 mln euro.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!