poniedziałek, 29 maja 2017 r.

Lublin

Koziołek pokazał czwarte kopytko

Dodano: 5 września 2003, 20:22
Autor: (jaxa)

Lublin ma nową flagę. Składa się z trzech poprzecznych pasów: białego, zielonego i czerwonego. Zewnętrzne pasy (biały i czerwony) są dwa razy szersze od środkowego. Nowa flaga zastąpi dotychczasową: biało-czerwoną z zielonym klinem. To nie koniec zmian. Obok flagi zwykłej pojawi się też urzędowa - powstała poprzez naniesienie na flagę herbu miasta.

Herbem Lublina będzie - od XIV wieku identyfikowany z godłem miasta - koziołek. Nowością jest pojawienie się na tarczy herbowej czwartego kopyta kozła, które do tej pory było schowane wśród liści winnego krzewu.
Wzory symboli Lublina zaakceptowali w czwartek radni. W przyszłości zapisy dotyczące herbu, flag i hejnału będą częścią opracowywanego statutu miasta.
- Trochę wyprzedziliśmy bieg sprawy, ale chcemy, aby symbole były zaakceptowane przez komisję heraldyczną przy MSWiA przed debatą o statucie - tłumaczy Barbara Danieluk z Wydziału Organizacyjnego UM.
Nad nowym statutem radni będą debatować dopiero w październiku. Do jego uchwalenia będzie obowiązywać dotychczasowa symbolika miasta.

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!