wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Kpiny z chorych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 maja 2006, 23:14
Autor: Ewa Stępień

Urzędnicy funduszu zdrowia lekceważą ciężko chorych, czekających na badania rezonansem magnetycznym w szpitalu MSWiA w Lublinie. Od ponad miesiąca nie zrobili nic, aby w pełni wykorzystać najnowocześniejszy w regionie sprzęt diagnostyczny.

W NFZ udają, że zastanawiają się nad rozwiązaniem problemu i wygospodarowaniem większej kwoty na badania rezonansem magnetycznym. Nowoczesny i niezwykle drogi sprzęt stoi niewykorzystany w szpitalu przy ul. Grenadierów w Lublinie. A na badania czeka wielu chorych z podejrzeniem guzów mózgu, rdzenia kręgowego, niedowładami. – Kolejka jest na sierpień – mówi lek. med. Maciej Siczek, zastępca kierownika Działu Diagnostyki Obrazkowej w szpitalu MSWiA.
Rezonans to najdokładniejsze badanie. Jest szczególnie cenny w diagnostyce układu nerwowego, jamy brzusznej, narządów ruchu oraz nowotworach. Takim urządzeniem, do niedawna, dysponował tylko szpital kliniczny nr 4 w Lublinie. Kiedy uruchomiono drugie, radość była wielka, ale przedwczesna. Bo drugi rezonans, zamiast 20–30 pacjentów, bada w ciągu dnia zaledwie pięciu. A wszystko przez zbyt niski kontrakt z NFZ.
Po raz pierwszy pisaliśmy o problemie w kwietniu. Od tamtego czasu nic się nie zmieniło. Elżbieta Lasota, rzecznik prasowy NFZ w Lublinie, kręci. Raz mówi, że czeka na decyzje z Warszawy. Potem, że już się umówiła z dyrekcją szpitala na rozmowę o rezonansie. Przedostatnia wersja była taka:  Jesteśmy po rozmowach. Dokumenty o dodatkowych pieniądzach czekają na podpis.
W szpitalu MSWiA robią wielkie oczy. – Spotkania i rozmów na temat rezonansu nie było – dziwi się dr Barbara Kułak, dyrektor szpitala MSWiA.
W końcu NFZ zwalił winę na strajkujących lekarzy. – Pani dyrektor Fałdyga wstrzymuje się z ostateczną decyzją, gdyż niepokoje w służbie zdrowia zmierzają do zmiany planu finansowego i przeznaczenia pieniędzy na podwyżki dla strajkujących – przesłała na piśmie rzecznik Lasota. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!