Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 września 2010 r.
19:32
Edytuj ten wpis

Krajowy Rejestr Sądowy przeniesie się do Świdnika. Lublin protestuje

0 8 A A

Władze miasta i radni są przeciwni przenoszeniu Krajowego Rejestru Sądowego z Lublina do Świdnika. – To obniży naszą wartość i znacznie utrudni życie przedsiębiorcom – alarmują.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W tym momencie lubelski KRS obsługuje ponad 20 tys. podmiotów związanych z naszym miastem, przeniesienie rejestru do Świdnika bardzo utrudni ich funkcjonowanie – mówi Zbigniew Targoński, radny PiS.

W tym tygodniu kierownictwo KRS w Lublinie dowiedziało się o planach zmiany siedziby. Ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta, jednak Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad projektem przeniesienia.

Sprawa zbulwersowała lubelskich samorządowców. – Przygotowaliśmy stanowisko Rady Miasta w którym protestujemy przeciwko takiej decyzji, mamy nadzieję, że podpiszą się pod nim wszyscy radni – zaznacza Targoński.

Planami Ministerstwa Sprawiedliwości jest również zaniepokojony Krzysztof Żuk, zastępca prezydenta Lublina. – Zmiana siedziby Krajowego Rejestru Sądowego kłóci się z przyjętą przez nas strategią wspierania przedsiębiorczości – ocenia Krzysztof Żuk.

– Wprowadzenie nowej lokalizacji będzie miała bardzo negatywny wpływ na wizerunek miasta Lublin, oznacza ona bowiem znaczne utrudnienia w obsłudze przedsiębiorców. Lublin jako stolica województwa i aglomeracji lubelskiej jest naturalną lokalizacją instytucji związanych z zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej – dodaje.

Władze miasta wystosowały oficjalny list do Ministerstwa Sprawiedliwości w tej sprawie.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
madzia / 11 września 2010 o 13:50
I PO co nam to było??? Ta platforma zmienia nasze miasto w pustynię zacofania.
Avatar
walles / 11 września 2010 o 12:09
Próby argumentacji przeciw przeprowadzce nie są rzeczowe. Bo "prestiż" urzędu i "dobro" przedsiębiorców to dziecinada. Poza tym jeśli władze miasta i urzędnicy z radnymi na czele podnoszą protest w naszym imieniu, tłumacząc, że boja się aby zmiana nie utrudniła nam życia to ja w taką ich bezinteresowność nie wierzę. Bo głośno dyskutują zwykle wtedy gdy zagrożone są ich interesy. Tak pewnie jest i w tym przypadku. Ktoś tu słusznie podsumował- będą mieli za daleko do pracy, dojdą koszty przejazdów, a najważniejsze jest to, że będzie trzeba wcześniej wstać a z powrotem brnąć w korkach do domu i drżeć na myśl o tym, że nie zdążą na początek swojego ulubionego serialu!
Nie wiem jak pozostali, ale ja wolałbym przejechać się do urzędu w Świdniku niż kombinować z parkowaniem w Lublinie (oczywiście na płatnych miejscach, żeby nie było że szukam darmowego, i jednych i drugich w centrum BRAK).
Ja to akurat widzę tak, może jest inaczej ale z takiego rozbudowanego i rzeczowego "artykułu" tego się nie dowiedziałem.
Próby argumentacji przeciw przeprowadzce nie są rzeczowe. Bo "prestiż" urzędu i "dobro" przedsiębiorców to dziecinada. Poza tym jeśli władze miasta i urzędnicy z radnymi na czele podnoszą protest w naszym imieniu, tłumacząc, że boja się aby zmiana nie utrudniła nam życia to ja w taką ich bezinteresowność nie wierzę. Bo głośno dyskutują zwykle wtedy gdy zagrożone są ich interesy. Tak pewnie jest i w tym przypadku. Ktoś tu słusznie podsumował- będą mieli za daleko do pracy, dojdą koszty przejazdów, a najważniejsze jest to, ... rozwiń
Avatar
robo / 11 września 2010 o 09:35
komuś będzie daleko do roboty? zamiast się cieszyć, że ruch w centrum lublina się zmniejszy to jak zwykle marudzą, ech. w zdrowych państwach w ogóle nie umieszcza się takich urzędów w centrum, są tam gdzie łatwo dojechać i zaparkować.Ja postulowałbym przeniesienie sądu internetowego przy okazji.
Avatar
100 g. / 11 września 2010 o 08:35
W rejestrze większość spółek jest spoza Lublina więc po co to biadolenie.
Avatar
paweł / 11 września 2010 o 02:17
Miasto teraz protestuje, a mogło wybudować duży Sąd zamiast Plazy. Było świetne miejsce w centrum.
Avatar
Jacek / 10 września 2010 o 23:27
Nie przenoście nam stolicy do Krakowa
chociaż tak lubicie wracać do symboli
bo się zaraz tutaj zjawią
butne miny święte słowa
i głupota która aż naprawdę boli
u nas chodzi się z księżycem w butonierce
u nas wiosną wiersze rodzą się najlepsze
i odmiennym jakby rytmem
u nas ludziom bije serce...
Avatar
nOP / 10 września 2010 o 22:37
Głupole w Świdnik wszystko zostanie zalatwione w 45 min,tyle w tej chwili zajmuje znalezienie miejsca parkingowego u Nas w Kochanym Lubelcu!!!!!!
Avatar
ssss / 10 września 2010 o 21:45
Wyprowadzą wszystko z Lublina i niedługo tylko markety same zostaną
Avatar
madzia / 11 września 2010 o 13:50
I PO co nam to było??? Ta platforma zmienia nasze miasto w pustynię zacofania.
Avatar
walles / 11 września 2010 o 12:09
Próby argumentacji przeciw przeprowadzce nie są rzeczowe. Bo "prestiż" urzędu i "dobro" przedsiębiorców to dziecinada. Poza tym jeśli władze miasta i urzędnicy z radnymi na czele podnoszą protest w naszym imieniu, tłumacząc, że boja się aby zmiana nie utrudniła nam życia to ja w taką ich bezinteresowność nie wierzę. Bo głośno dyskutują zwykle wtedy gdy zagrożone są ich interesy. Tak pewnie jest i w tym przypadku. Ktoś tu słusznie podsumował- będą mieli za daleko do pracy, dojdą koszty przejazdów, a najważniejsze jest to, że będzie trzeba wcześniej wstać a z powrotem brnąć w korkach do domu i drżeć na myśl o tym, że nie zdążą na początek swojego ulubionego serialu!
Nie wiem jak pozostali, ale ja wolałbym przejechać się do urzędu w Świdniku niż kombinować z parkowaniem w Lublinie (oczywiście na płatnych miejscach, żeby nie było że szukam darmowego, i jednych i drugich w centrum BRAK).
Ja to akurat widzę tak, może jest inaczej ale z takiego rozbudowanego i rzeczowego "artykułu" tego się nie dowiedziałem.
Próby argumentacji przeciw przeprowadzce nie są rzeczowe. Bo "prestiż" urzędu i "dobro" przedsiębiorców to dziecinada. Poza tym jeśli władze miasta i urzędnicy z radnymi na czele podnoszą protest w naszym imieniu, tłumacząc, że boja się aby zmiana nie utrudniła nam życia to ja w taką ich bezinteresowność nie wierzę. Bo głośno dyskutują zwykle wtedy gdy zagrożone są ich interesy. Tak pewnie jest i w tym przypadku. Ktoś tu słusznie podsumował- będą mieli za daleko do pracy, dojdą koszty przejazdów, a najważniejsze jest to, ... rozwiń
Avatar
robo / 11 września 2010 o 09:35
komuś będzie daleko do roboty? zamiast się cieszyć, że ruch w centrum lublina się zmniejszy to jak zwykle marudzą, ech. w zdrowych państwach w ogóle nie umieszcza się takich urzędów w centrum, są tam gdzie łatwo dojechać i zaparkować.Ja postulowałbym przeniesienie sądu internetowego przy okazji.
Avatar
100 g. / 11 września 2010 o 08:35
W rejestrze większość spółek jest spoza Lublina więc po co to biadolenie.
Avatar
paweł / 11 września 2010 o 02:17
Miasto teraz protestuje, a mogło wybudować duży Sąd zamiast Plazy. Było świetne miejsce w centrum.
Avatar
Jacek / 10 września 2010 o 23:27
Nie przenoście nam stolicy do Krakowa
chociaż tak lubicie wracać do symboli
bo się zaraz tutaj zjawią
butne miny święte słowa
i głupota która aż naprawdę boli
u nas chodzi się z księżycem w butonierce
u nas wiosną wiersze rodzą się najlepsze
i odmiennym jakby rytmem
u nas ludziom bije serce...
Avatar
nOP / 10 września 2010 o 22:37
Głupole w Świdnik wszystko zostanie zalatwione w 45 min,tyle w tej chwili zajmuje znalezienie miejsca parkingowego u Nas w Kochanym Lubelcu!!!!!!
Avatar
ssss / 10 września 2010 o 21:45
Wyprowadzą wszystko z Lublina i niedługo tylko markety same zostaną