sobota, 29 kwietnia 2017 r.

Lublin

Krakowskie Przedmieście zamknięte na trzy dni. Trwa rozstawianie sceny

Dodano: 30 grudnia 2009, 09:49
Autor: Dominik Smaga

Barierki stanęły w środę rano, a znikną 1 stycznia około godz. 18. W tym czasie część linii autobusowych ma kursować objazdami.

• Linie 2 i 13 z Krakowskiego Przedmieścia skręcą w Kołłątaja, a później przez Hempla i Narutowicza dotrą do pl. Wolności, skąd dalej pojadą zwykłą trasą. Taki objazd obowiązywać będzie w obu kierunkach.

• Linia 7 całkowicie ominie Krakowskie Przedmieście. Za pl. Wolności nie skręci z Narutowicza w prawo w Okopową, ale pojedzie w lewo w Mościckiego do Zamojskiej i dalej jak zwykle na Felin.

• Linie 15 i 15b z Krakowskiego Przedmieścia pojadą przez Kołłątaja, Hempla i Okopową, dalej jak zwykle.

• Linie 51 i 55 z Krakowskiego Przedmieścia skręcą w Kołłątaja i Narutowicza, a dodatkowy postój dla wyrównania czasu będą mieć nie przed Pocztą Główną, ale na pl. Wolności.


Impreza potrwa do 2 w nocy

W sylwestrową noc na pl. Litewskim w Lublinie Ratusz spodziewa się około 7 tys. imprezowiczów. Gwiazdą wieczoru ma być zespół Zakopower. Zabawa ma się zacząć o godz. 21.30.

Jako pierwsza zagra grupa Kashmir, której wokalistką jest Katarzyna Pietras, córka Beaty Kozidrak. O 22.40 na scenie pojawi się Zakopower, o północy będzie pokaz sztucznych ogni i życzenia od prezydenta Lublina. Chwilę później do tańca zagrać ma zespół Czabanband specjalizujący się w coverach polskiej i światowej muzyki dance,
pop i rock.

– Spodziewamy się, że impreza potrwa do około godz. 2 w nocy – zapowiada Agnieszka Oszust z Kancelarii Prezydenta.

Jak co roku teren imprezy będzie ogrodzony i strzeżony przez ochronę. Będą trzy wejścia: jedno od strony deptaka, drugie od strony placu i ostatnie przy ul. 3 Maja na wysokości przejścia dla pieszych. Ochrona nie będzie wpuszczać osób, które będą mieć przy sobie napoje w szklanych butelkach. Będzie można je przelać do plastikowych kubeczków, które ma rozdawać ochrona.
Komunikacja nocna będzie kursować dwa razy częściej i nieco dłużej niż zwykle. Pierwszy kurs ze śródmieścia o godz. 22.30, następne co pół godziny do 3.30 włącznie.


Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24