poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Krakowskie Przedmieście zostało za płotem. Jak zmieniła się organizacja ruchu?

Dodano: 18 maja 2016, 22:09
Autor: Dominik Smaga

W środę rano, z dwudniowym opóźnieniem, zamknięte zostało Krakowskie Przedmieście między ul. 3 Maja a Kapucyńską, co ma związek z przebudową pl. Litewskiego i przedłużaniem deptaka.

Plac budowy wchłonął nie tylko jezdnię, ale i pas chodnika po stronie poczty i kościoła przed którym nie ma już płatnego parkingu. Z kolei parking na Kapucyńskiej przy pedecie został okrojony o cztery miejsca oddane taksówkarzom, którzy stracili postój na otoczonej ogrodzeniem jezdni wzdłuż hotelu Europa.

Od środy zmieniona jest organizacja ruchu na skrzyżowaniu Krakowskiego Przedmieścia z ul. Kołłątaja i 3 Maja. Na ul. Kołłątaja inne niż dotychczas jest przeznaczenie pasów ruchu. Do jazdy na wprost w ul. 3 Maja służy tylko ten przy krawężniku, zaś ten przy osi jezdni jest przeznaczony wyłącznie do skrętu w lewo w Krakowskie Przedmieście, ale mało który kierowca w środę to zauważał.

Nie wszyscy dostrzegali również to, że na ul. Kołłątaja przesunięta jest linia zatrzymania, by więcej miejsca mieli kierowcy autobusów skręcających z Krakowskiego Przedmieścia w prawo, w stronę Hempla. Także nie wszyscy kierowcy autobusów zapamiętali, którędy mają jechać i wczoraj można było np. zauważyć jak „siódemka” w stronę Ogrodu Saskiego, zamiast przez Okopową, jedzie przez Hempla.

Co teraz będzie działo się za ogrodzeniem? Robotnicy przebudowujący pl. Litewski mają w pierwszej kolejności zabrać się za rozbiórkę jezdni. Potem zaczną układać podziemne instalacje dla siedmiu linearnych fontann, które mają być wbudowane w nawierzchnię na nowym deptaku.

Płot ma stać tu gdzie jest aż do końca wakacji. We wrześniu budowa przysunie się do samych fasad poczty i kościoła, zaś ruch pieszych zostanie skierowany na gotową już nawierzchnię na skraju pl. Litewskiego.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 maja 2016 o 23:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nad tymi liniami zatrzymania to można popracowac jeszcze w kilku miejscach w mieście. Chociażby skrzyżowanie Racłąwickie/Długosza
Rozwiń
Gość
Gość (18 maja 2016 o 22:25) -2
Zaloguj się, aby oddać głos
Jest i kolejny ulep. Panie smaga, ile jeszcze będziemy o tym czytać ? Bo nie wiem czy wykupować abonament i brać popcorn... Jutro proponuję wypociny na temat problemu pieszych i pedalistów.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!