sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Krakowskim Przedmieściem nie dojdziemy do deptaka. Zamkną przejście na 3 miesiące

Dodano: 16 sierpnia 2016, 13:56
Autor: Dominik Smaga

Od strony skrzyżowania z ul. Kołłątaja dojdziemy tylko do restauracji McDonald’s oraz pierwszego wejścia do Poczty Głównej, na dalszy spacer nie pozwoli płot.
Od strony skrzyżowania z ul. Kołłątaja dojdziemy tylko do restauracji McDonald’s oraz pierwszego wejścia do Poczty Głównej, na dalszy spacer nie pozwoli płot.

Na trzy miesiące zamknięte zostanie przejście Krakowskim Przedmieściem od skrzyżowania z ul. 3 Maja do deptaka. Miasto każe iść naokoło przez Kołłątaja, Peowiaków i Narutowicza, choć nie jest wcale wykluczone, że chodnikiem stanie się... hol Poczty Głównej

W środę po raz ostatni dostępny ma być wąski chodnik między płotem otaczającym pl. Litewski a pocztą i kościołem. Jutro ogrodzenie powinno być już przysunięte do samych budynków.

Od strony skrzyżowania z ul. Kołłątaja dojdziemy tylko do restauracji McDonald’s oraz pierwszego wejścia do Poczty Głównej, na dalszy spacer nie pozwoli płot. Od strony deptaka wejdziemy najwyżej przed pedet i do kościoła. Natomiast od ul. Kościuszki dotrzemy nie dalej, niż do bocznych drzwi poczty, zaś skręcając w prawo tylko do wejścia do sklepu działającego w klasztornym budynku.

Te utrudnienia mają trwać do 18 listopada, tak przynajmniej głosi dzisiejszy komunikat miasta. – To harmonogram prac przedstawiony przez wykonawcę – informuje Joanna Bobowska z Urzędu Miasta, ale nie wyklucza, że piesi odzyskają chodnik wcześniej.

Jako zastępczą trasę od skrzyżowania przy hotelu Lublinianka do deptaka miasto wskazuje pieszym ciąg ulic: Kołłątaja, Peowiaków, Narutowicza i Kapucyńską. W ten sposób zamiast dystansu 234 m trzeba będzie przejść aż 557 m. Nie jest to jedyna możliwa trasa, bo do deptaka dojdziemy też przez ul. 3 Maja, Radziwiłłowską i Staszica (627 m). Tym, którzy od ul. 3 Maja potrzebują dojść na ul. Kościuszki bardziej może się opłacić spacer przez budynek Poczty Głównej od jednych bocznych drzwi do drugich, o ile pocztowcom nie skończy się cierpliwość.

Wprowadzane od czwartku zmiany nijak mają się do zapowiadanych wcześniej przez miasto. Ratusz deklarował początkowo, że kiedy płot otaczający plac Litewski dosunie się do poczty i „wchłonie” chodnik, to piesi dostaną w zamian wygrodzone przejście koło Baobabu po nowej nawierzchni placu. Ale przejścia nie będzie. – Nie można tu położyć nawierzchni, bo trwają wciąż prace archeologiczne – wyjaśnia Bobowska.

Wcześniej była mowa i o tym, że płot zostanie przesunięty do poczty dopiero z końcem sierpnia. Dlaczego przestawiany ma być już teraz? Ratusz tłumaczy, że skoro w jednym miejscu wciąż pracują archeolodzy, to robotnicy mogą zająć się w tym czasie chodnikiem koło poczty.

Utrudnienia dotkną nie tylko pieszych, ale i kierowców, bo od czwartku zamknięta ma być również jezdnia ul. Kapucyńskiej biegnąca wzdłuż pedetu.

gość
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gość
gość (17 sierpnia 2016 o 13:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To wszystko dla zdrowia, panie - dla zdrowia. Przejdziesz się, rozruszasz kości i stawy zastałe przy biurku, brzuszek troche zniknie... samo dobro!
Rozwiń
Gość
Gość (17 sierpnia 2016 o 11:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to jest chore !!!
Rozwiń
Gość
Gość (17 sierpnia 2016 o 09:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ze względów bezpieczeństwa bezpieczeństwa nie powinno się zamykać takiego przejśćia. Co na to Straż Pożarna itp ?
Rozwiń
Gość
Gość (16 sierpnia 2016 o 15:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może tunel zrobia
Rozwiń
Gość
Gość (16 sierpnia 2016 o 15:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ta, a chodniki na Kołłątaja i peowiaków zamienione w parkingi. mamy chodzić ulicą?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!