sobota, 17 lutego 2018 r.

Lublin

"Kreacjoniści kontra ewolucjoniści'. Kolejny spór o debatę na UMCS

Dodano: 25 maja 2015, 13:50
Autor: toma

– Władze UMCS zachowały się w sposób uwłaczający zasadom przyzwoitości i uczciwości naukowej – alarmuje fundacja Twój Ruch (niezwiązana z partią polityczną o tej samej nazwie).

Chodzi o odwołanie debaty „Kreacjoniści kontra ewolucjoniści”, która miała się odbyć na Wydziale Biologii i Biotechnologii. Uczelnia tłumaczy, że władze wydziału nie wiedziały o planach jej zorganizowania, a odpowiedzialność za sytuację bierze na siebie… współorganizator spotkania.

Jak piszą w mailu przesłanym do mediów członkowie fundacji, debata była przygotowywana od kilku miesięcy, a udział w niej mieli wziąć m.in. profesorowie z uniwersytetów w Leeds i Liverpoolu. – Jednak na sześć dni przed debatą otrzymaliśmy pismo od dziekana prof. Kazimierza Trębacza, który chce jej odwołania, ponieważ… nic o niej nie wiedział – czytamy w liście.

Zdaniem współorganizatora spotkania, Nikodema Polaka ze Studenckiego Koła Neurobiologów pismo fundacji to manipulacja, która ma oczernić UMCS. – Władze uniwersytetu z powodu błędów organizacyjnych dowiedziały się o debacie jako ostatnie. W związku z tym nie mogły podjąć decyzji o zablokowaniu debaty, gdyż na takową nie wydały wcześniej zgody – tłumaczy Polak. I dodaje, że zaoferował pomoc w znalezieniu innego miejsca na debatę.

Magdalena Kozak-Siemińska, rzeczniczka UMCS potwierdza, że władze wydziału nie wiedziały o spotkaniu.

– Ponadto fundacja już raz wprowadziła uczelnię w błąd organizując w jej murach debatę na temat kreacjonizmu z udziałem zwolenników wyłącznie jednego światopoglądu – bez wiedzy władz UMCS i wykorzystując do tego studentów. Władze uczelni nie zgadzają się na taką manipulację i nie pozwolą w przyszłości na organizowanie przez fundację Twój Ruch debat w murach uniwersytetu – zaznacza Kozak-Siemińska.

Czytaj więcej o: kreacjonizm
Gość
Relle
Gość
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (26 maja 2015 o 22:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
teoria grawitacji to też teoria; jakby ktoś wyszedł z okna na 2 piętrze się przespacerować, to może odczułby uderzenie w kośc ogonową, a poczułby ewolucję i jej mankamenty na wlasnym, powiedzmy, tyle. albo stracilby swoje kły i chwilę pomyślał. no chyba że ktoś od piorunochronu woli gromnicę, a od szczepionki modły.
Rozwiń
Relle
Relle (26 maja 2015 o 15:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

1.Zwolennicy "kreacjonizmu" wyjaśnijcie mi tylko jedną kwestię: Jak Adam i Ewa zaludnili Świat...? 

2. Nawet JPII zgodził się z działem biologii jakim jest ewolucjonizm.

3. Ewolucjonizm od wielu dziesiątek lat nie jest już teorią to dział nauki...!

1. Przyjdź człowieku na debatę i zapytaj! Widać jest o co. Odpowiedź może Cię zaskoczyć!

2. Co to ma do prawdziwości lub fałszu jakiejś teorii?

3. Tylko dowodów, no cóż, jakoś brak...

Rozwiń
Gość
Gość (26 maja 2015 o 15:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Średniowiecze na UMCS-ie musi uchodzić za epokę niczym nieusprawiedliwionych umysłowych harców odbywających się w murach uniwersytetów europejskich. Debaty, trudne pytania, podważanie dogmatów... a kysz!
Rozwiń
Gość
Gość (26 maja 2015 o 12:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A mówią, że jest wolność słowa... Ciekawe czego się tak boją ewolucjoniści, skoro ich teoria jest taka wspaniała - powinni bez trudu wykazać jej prawdziwość i pokonać przeciwników. A jednak się boją...
Rozwiń
Gość
Gość (26 maja 2015 o 01:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Jak Adam i Ewa zaludnili świat" Zapytaj rodziców to ci powiedzą skąd się biorą dzieci.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!