środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

W co zostaną zainwestowane Twoje pieniądze

Niebawem poznamy plan tegorocznych wydatków z miejskiej kasy. Listę ułożył jeszcze poprzedni prezydent Lublina. Ale wydawaniem pieniędzy zajmie się już Adam Wasilewski. Radni rzutem na taśmę korygują spis wydatków.

8 lutego na sesji Rady Miasta odbędzie się dyskusja i głosowanie nad budżetem i poprawkami zgłoszonymi przez komisje. Jakie zmiany proponują nowi rajcy?
* Wiele wskazuje na to, że w tym roku nie wydłuży się ani o metr nowy płot wokół Ogrodu Saskiego. Prezydent Pruszkowski zaplanował na ten cel milion złotych. Radni wolą jednak rozdzielić te pieniądze na inne inwestycje, w tym remont parkowych alejek, które są w równie kiepskim stanie, co stare ogrodzenie.
* Z budżetu wypada też pół miliona złotych na prace przygotowawcze związane z budową tunelu pod Al. Racławickimi. A to cała kwota zapisana na ten cel. Z wypowiedzi władz miasta wynika, że w najbliższym czasie tunel nie powstanie.
* Dodatkowy milion złotych chcą dołożyć radni na budowę "papieskiego” parku na Czubach. Pruszkowski zabezpieczył na ten cel tylko 400 tys. złotych.
* Półtora miliona złotych chcą wydać na budowę nowego krytego lodowiska. Po przekształceniu starej ślizgawki na Globusie w halę sportową, amatorzy łyżew nie mogą się tu ślizgać zbyt często. Nowe lodowisko miałoby powstać tuż obok hali. Jedna z rozważanych lokalizacji to pobliskie ogródki działkowe.
* Dodatkowe 100 tys. zł miałoby pójść na przygotowanie dokumentacji niezbędnej do budowy przedszkola na Felinie. Komisja Budżetowo-Ekonomiczna chce też skreślić zapis precyzujący, gdzie mają powstać dwie nowe filie miejskiej biblioteki. A miały być utworzone na Felinie i Czubach, gdzie najbardziej ich brakuje.
* Upadł za to wniosek, by polecić Straży Miejskiej nałożenie mandatów na dodatkową kwotę 20 tys. zł a pieniądze te przeznaczyć na akcję informacyjną dla właścicieli psów, która miała uświadomić im obowiązek sprzątania odchodów po swych pupilach.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!