sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Kruk wyłączona w ramach protestu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 czerwca 2006, 20:23
Autor: Rafał Panas

Współpracownicy Elżbiety Kruk zapomnieli wypowiedzieć umowę informatykowi pracującemu przy stronie internetowej byłej posłanki PiS. Ten czekał na zapłatę za usługi. Nie doczekał się i wyłączył witrynę.


Po wpisaniu w internetową wyszukiwarkę Google nazwiska „Elżbieta Kruk” pojawia się adres strony byłej posłanki, a obecnie szefowej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Z dopiskiem: „Strona wyłączona z powodu nieopłacenia abonamentu – skontaktuj się z administratorem serwisu”.
Tomasz Różański, asystent przewodniczącej Kruk: Miejsce na serwerze wykupiliśmy na rok, czyli do połowy lipca. Jednak strona została zawieszona, bo w lutym pani przewodnicząca przestała być posłanką. Wówczas witryna powinna być po prostu zlikwidowana.
Jednocześnie Różański zapowiedział, że pracownicy byłego biura poselskiego skontaktują się z administratorem i wyjaśnią sytuację. Okazało się, że stronę zablokował Mirosław Hajkowski, który odpowiadał za techniczną obsługę witryny, m.in. aktualizację. – Zrobiłem to, bo biuro poselskie nie zapłaciło mi wszystkich pieniędzy za prace nad stroną. Kwota jest nieistotna, chodzi o kilkaset złotych – mówi. I dodaje: Wydzwaniałem do biura b. posłanki, ale bezskutecznie. Dałem sobie spokój i jakiś tydzień temu wyłączyłem witrynę.
– Doszło do nieporozumienia. Także z mojej winy, bo byłem zabiegany i nie powiedziałem Mirosławowi Hajkowskiemu, że rezygnujemy z jego usług – przyznaje Michał Mulawa, były asystent Elżbiety Kruk. Dlatego Hajkowski sądził, że jesteśmy mu winni pieniądze.
Mulawa zapowiada, że zaraz zadzwoni do informatyka. Faktycznie. Wczoraj po południu Hajkowski powiedział nam: Już nie ma sprawy. PiS nie jest zainteresowany dalszym prowadzeniem strony, a skoro tak, to nie będę się domagał pieniędzy.
Mulawa zapowiada, że do połowy lipca, wchodząc na stronę www.elzbietakruk.pl, zostaniemy automatycznie przekierowani na stronę Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Potem strona byłej posłanki zniknie.
Elżbieta Kruk jest jednym z najbliższych i najbardziej zaufanych współpracowników prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Była jego asystentką, kiedy kierował Najwyższą Izbą Kontroli. W Prawie i Sprawiedliwości od 2001 roku. Dzięki jej staraniom Sejm przegłosował 14 mln zł na budowę lotniska pod Świdnikiem. W lutym br. została wybrana na przewodniczącą Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Wówczas zrzekła się mandatu poselskiego. 
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!