Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 lutego 2009 r.
19:03
Edytuj ten wpis

Krzysztof, córka Waldemara

0 27 A A

Odszkodowania za straty moralne domaga się od lubelskiej Straży Miejskiej jeden z mieszkańców Lublina. Wypisując mandat za złe parkowanie, strażnik napisał, że pan Krzysztof jest nie synem, ale… "córką” swojego ojca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Felerny mandat został wystawiony pod koniec października ub. roku. Pan Krzysztof zaparkował niezgodnie z przepisami obok sądu przy ul. Wallenroda. - Byłem tam służbowo, dlatego po powrocie do miejsca pracy musiałem pokazać mandat i wyjaśnić całe zajście - tłumaczy.

- Wtedy zauważono wpis na druku, że jestem "córką” Waldemara - opowiada mężczyzna. - To wywołało burzę śmiechu i uszczypliwych dowcipów. Zostałem ośmieszony i upokorzony przez moich współpracowników.

Za straty moralne i psychiczne pan Krzysztof zażądał od lubelskiej Straży Miejskiej zadośćuczynienia w wysokości 1,5 tys. zł. - Takie wypisanie mandatu naraziło mnie na nieprzyjemności, ośmieszyło i upokorzyło, co naruszyło mogą godność osobistą, a związany z tym stres odbił się na moim zdrowiu.

Kilka dni później odpisał mu zastępca komendanta Straży Edward Cios: Strażnicy miejscy zostali uczuleni na rzetelne wypełnianie mandatów karnych. Jednocześnie proszę przyjąć przeprosiny za nieprzyjemności, na które został Pan narażony w wyniku omyłkowo wpisanej litery w rubryce mandatu przez funkcjonariusza Straży Miejskiej.

Panu Krzysztofowi to nie wystarczyło. - Nie domagałem się przeprosin ani uczulenia strażników, tylko rekompensaty poniesionych strat moralnych i fizycznych - tłumaczy lublinianin, który ponowił żądanie. I zagroził skierowaniem sprawy do sądu, jeśli nie otrzyma pieniędzy.

Tym razem odpisał komendant główny lubelskiej Straży Waldemar Wieprzowski. - Informuję, że faktem sprawczym całej opisanej sytuacji było popełnienie przez Pana wykroczenia (…). Powyższy fakt nie uzasadnia, z prawnego punktu widzenia, domagania się odszkodowania.

- Wyszło więc na to, że sam jestem sobie winien: gdybym nie zaparkował źle, to nie zostałbym "córką” - żali się pan Krzysztof. Mężczyzna wysłał więc do strażników jeszcze jedno wezwanie do zapłaty. Jak podkreślił, ostateczne przed skierowaniem sprawy na drogę sądową.

- Zainteresowana osoba została przez nas poinformowana, jak to wygląda z prawnego punktu widzenia - mówi Robert Gogola, rzecznik lubelskiej straży. - Dla nas sprawa została zakończona, o czym poinformowaliśmy zainteresowanego.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gada / 12 lutego 2009 o 18:29
Szanowny Panie Koendancie Straży Miejskiej w Lublinie ja się pytam - czy S.M. jest tylko od wypisywania mandatów? Dlaczego Panu Krzysztofowi, osobie aktualnie chorej w wyniku doznanego stresu, ośmieszanej w miejscu pracy (mobing ?) nie chcecie pomóc ? Trzeba by Pan Krzysztof pisemnie powiadomił z naswiska i imienia kto go ośmieszał, czyje uszczypliwe dowcipy były tak poważne że spowodowały cyt: straty moralne i psychiczne. Sprawa powinna być wobec tych osób nie tylko skierowana do sądu, ale tęz powinny być dyscyplinarnie wyrzucone z pracy. Ich bezpośredni przełożeni ąz do najwyższego szczebla powinni dostać nagany i kary pieniężne za tolerowanie tego w miejscu pracy. Dobrze się stało że strażnik się pomylił wypisując mandat, gdyż dzięki temu ujawnił jakie wysoce naganne stosunki panują w zakładzie pracy Pana Krzysztofa. Panie Komendancie - do roboty - już napisałem co zrobić. (a jeśli ma Pan watpliwości to może Pan poprosić Pana Krzysztofa by przyniósł od lekarza zaświadczenie o płci) Zegnam.
Szanowny Panie Koendancie Straży Miejskiej w Lublinie ja się pytam - czy S.M. jest tylko od wypisywania mandatów? Dlaczego Panu Krzysztofowi, osobie aktualnie chorej w wyniku doznanego stresu, ośmieszanej w miejscu pracy (mobing ?) nie chcecie pomóc ? Trzeba by Pan Krzysztof pisemnie powiadomił z naswiska i imienia kto go ośmieszał, czyje uszczypliwe dowcipy były tak poważne że spowodowały cyt: straty moralne i psychiczne. Sprawa powinna być wobec tych osób nie tylko skierowana do sądu, ale tęz powinny być dyscyplinarnie wyrzucone z pracy. I... rozwiń
Avatar
MecKat / 12 lutego 2009 o 14:31
Ironia napisał:
"...I zagroził skierowaniem sprawy do sądu, jeśli nie otrzyma pieniędzy." A czy groźby nie są karane?? Niektórym ta demokracja się we łbach przewracała:/


Grożenie skierowaniem sprawy do sądu nie jest groźbą karalną (w rozumieniu KK).
Avatar
Ironia / 12 lutego 2009 o 13:03
"...I zagroził skierowaniem sprawy do sądu, jeśli nie otrzyma pieniędzy." A czy groźby nie są karane?? Niektórym ta demokracja się we łbach przewracała:/
Avatar
aaabbbccc / 12 lutego 2009 o 12:48
a od współpracowników nie domagał się Pan odszkodowania???? Ciekawe też czy zapłacił Pan ten mandat, bo jakby nie było, złamane zostały przepisy przez Pana
Avatar
petterko / 12 lutego 2009 o 12:41
A krawężniki to tylko mandaty za złe parkowanie umieją wypisywać.....jak widać i to im zbyt dobrze nie wychodzi;))mają kilka miejsc w Lublinie z bezsensownie postawionymi znakami zakazu i dzięki temu zarobek dzienny krawężników jest imponujący.To nic ze np. taką ul. Lubartowska strach przejść w samo południe....po co pilnować bezpieczeństwa(??!!) skoro można wypisywać mandaty ciągle w tych samych miejscach.....bezpieczniej....Tylko gdzie te pieniążki tak dzielnie zarobione przez panów funkcjonarjuszy się podziewają????
p.s. panowie dzielni funkcjonariusze kochanej straży miejskiej uprzedzajcie swoich chlebodawców( czyt. kierowców)że oprócz mandatu rozdajecie (bez powiadomienia kierowcy) punkty karne....bo kiedyś się Wam za to od kogoś oberwie...a po co sobie utrudniać wszak i tak cieżką pracę.....to ku przestrodze
A krawężniki to tylko mandaty za złe parkowanie umieją wypisywać.....jak widać i to im zbyt dobrze nie wychodzi;))mają kilka miejsc w Lublinie z bezsensownie postawionymi znakami zakazu i dzięki temu zarobek dzienny krawężników jest imponujący.To nic ze np. taką ul. Lubartowska strach przejść w samo południe....po co pilnować bezpieczeństwa(??!!) skoro można wypisywać mandaty ciągle w tych samych miejscach.....bezpieczniej....Tylko gdzie te pieniążki tak dzielnie zarobione przez panów funkcjonarjuszy się podziewają????
p.s. pan... rozwiń
Avatar
KINDER / 12 lutego 2009 o 12:32
O LITERKĘ BABSKI LAMENT, CHYBA JEDNAK STRAŻNICY BARDZO SIĘ NIE POMYLILI.SOHN UND SOMMER .
Avatar
Beret / 12 lutego 2009 o 12:30
Urzekła mnie historia córki Waldemara.
Avatar
k / 12 lutego 2009 o 10:25
O tym ,,Warto rozmawiać"
Avatar
Jujo / 12 lutego 2009 o 10:24
Składając swój szlachetny podpis na mandacie potwierdził pan jednoznacznie, że jest pan córką Waldemara. Nie wiedział pan, co podpisuje?. Nie może to być.
Avatar
dzki / 12 lutego 2009 o 10:19
A co to za łajza ?? zamiast s. jest c. a ten już płacze. W mandatach nie pisze się całego słowa "córka" czy "syn" tylko literki, czyli chodzi tu o zwykłą literówke, paranoja, wielkie zamieszanie o nic. A w pracy to on się chyba pochwalił tym i wywiesił na tablice ogłoszeń z zaznaconą literką a wyśmiali go bo się pod tym podpisał i prawidłowo zrobili. Jak się dostaje mandat i podpisuję się pod nim to się udaje na poczte czy do banku i płaci. Ja też tak kiedyś miałem w wypisanym mandacie była literówka w miom imieniu - popełniłem wykroczenie, zostałem upomniany mandatem, zapłaciłem go i już. To że jest literówka nie zmienia postaci rzeczy że wykroczenie miało miejsce. Łajza i pieniacz, a tak na marginesie to pisać o tym w gazecie..... Może jeszcze dacie to jutro na pierwszą stronę ??!! Ciekawe czy zawiadomił TVN24 ????? Więcej umiaru i dystansu do siebie
Pozdrawim.
A co to za łajza ?? zamiast s. jest c. a ten już płacze. W mandatach nie pisze się całego słowa "córka" czy "syn" tylko literki, czyli chodzi tu o zwykłą literówke, paranoja, wielkie zamieszanie o nic. A w pracy to on się chyba pochwalił tym i wywiesił na tablice ogłoszeń z zaznaconą literką a wyśmiali go bo się pod tym podpisał i prawidłowo zrobili. Jak się dostaje mandat i podpisuję się pod nim to się udaje na poczte czy do banku i płaci. Ja też tak kiedyś miałem w wypisanym mandacie była literówka w mi... rozwiń
Avatar
gada / 12 lutego 2009 o 18:29
Szanowny Panie Koendancie Straży Miejskiej w Lublinie ja się pytam - czy S.M. jest tylko od wypisywania mandatów? Dlaczego Panu Krzysztofowi, osobie aktualnie chorej w wyniku doznanego stresu, ośmieszanej w miejscu pracy (mobing ?) nie chcecie pomóc ? Trzeba by Pan Krzysztof pisemnie powiadomił z naswiska i imienia kto go ośmieszał, czyje uszczypliwe dowcipy były tak poważne że spowodowały cyt: straty moralne i psychiczne. Sprawa powinna być wobec tych osób nie tylko skierowana do sądu, ale tęz powinny być dyscyplinarnie wyrzucone z pracy. Ich bezpośredni przełożeni ąz do najwyższego szczebla powinni dostać nagany i kary pieniężne za tolerowanie tego w miejscu pracy. Dobrze się stało że strażnik się pomylił wypisując mandat, gdyż dzięki temu ujawnił jakie wysoce naganne stosunki panują w zakładzie pracy Pana Krzysztofa. Panie Komendancie - do roboty - już napisałem co zrobić. (a jeśli ma Pan watpliwości to może Pan poprosić Pana Krzysztofa by przyniósł od lekarza zaświadczenie o płci) Zegnam.
Szanowny Panie Koendancie Straży Miejskiej w Lublinie ja się pytam - czy S.M. jest tylko od wypisywania mandatów? Dlaczego Panu Krzysztofowi, osobie aktualnie chorej w wyniku doznanego stresu, ośmieszanej w miejscu pracy (mobing ?) nie chcecie pomóc ? Trzeba by Pan Krzysztof pisemnie powiadomił z naswiska i imienia kto go ośmieszał, czyje uszczypliwe dowcipy były tak poważne że spowodowały cyt: straty moralne i psychiczne. Sprawa powinna być wobec tych osób nie tylko skierowana do sądu, ale tęz powinny być dyscyplinarnie wyrzucone z pracy. I... rozwiń
Avatar
MecKat / 12 lutego 2009 o 14:31
Ironia napisał:
"...I zagroził skierowaniem sprawy do sądu, jeśli nie otrzyma pieniędzy." A czy groźby nie są karane?? Niektórym ta demokracja się we łbach przewracała:/


Grożenie skierowaniem sprawy do sądu nie jest groźbą karalną (w rozumieniu KK).
Avatar
Ironia / 12 lutego 2009 o 13:03
"...I zagroził skierowaniem sprawy do sądu, jeśli nie otrzyma pieniędzy." A czy groźby nie są karane?? Niektórym ta demokracja się we łbach przewracała:/
Avatar
aaabbbccc / 12 lutego 2009 o 12:48
a od współpracowników nie domagał się Pan odszkodowania???? Ciekawe też czy zapłacił Pan ten mandat, bo jakby nie było, złamane zostały przepisy przez Pana
Avatar
petterko / 12 lutego 2009 o 12:41
A krawężniki to tylko mandaty za złe parkowanie umieją wypisywać.....jak widać i to im zbyt dobrze nie wychodzi;))mają kilka miejsc w Lublinie z bezsensownie postawionymi znakami zakazu i dzięki temu zarobek dzienny krawężników jest imponujący.To nic ze np. taką ul. Lubartowska strach przejść w samo południe....po co pilnować bezpieczeństwa(??!!) skoro można wypisywać mandaty ciągle w tych samych miejscach.....bezpieczniej....Tylko gdzie te pieniążki tak dzielnie zarobione przez panów funkcjonarjuszy się podziewają????
p.s. panowie dzielni funkcjonariusze kochanej straży miejskiej uprzedzajcie swoich chlebodawców( czyt. kierowców)że oprócz mandatu rozdajecie (bez powiadomienia kierowcy) punkty karne....bo kiedyś się Wam za to od kogoś oberwie...a po co sobie utrudniać wszak i tak cieżką pracę.....to ku przestrodze
A krawężniki to tylko mandaty za złe parkowanie umieją wypisywać.....jak widać i to im zbyt dobrze nie wychodzi;))mają kilka miejsc w Lublinie z bezsensownie postawionymi znakami zakazu i dzięki temu zarobek dzienny krawężników jest imponujący.To nic ze np. taką ul. Lubartowska strach przejść w samo południe....po co pilnować bezpieczeństwa(??!!) skoro można wypisywać mandaty ciągle w tych samych miejscach.....bezpieczniej....Tylko gdzie te pieniążki tak dzielnie zarobione przez panów funkcjonarjuszy się podziewają????
p.s. pan... rozwiń
Avatar
KINDER / 12 lutego 2009 o 12:32
O LITERKĘ BABSKI LAMENT, CHYBA JEDNAK STRAŻNICY BARDZO SIĘ NIE POMYLILI.SOHN UND SOMMER .
Avatar
Beret / 12 lutego 2009 o 12:30
Urzekła mnie historia córki Waldemara.
Avatar
k / 12 lutego 2009 o 10:25
O tym ,,Warto rozmawiać"
Avatar
Jujo / 12 lutego 2009 o 10:24
Składając swój szlachetny podpis na mandacie potwierdził pan jednoznacznie, że jest pan córką Waldemara. Nie wiedział pan, co podpisuje?. Nie może to być.
Avatar
dzki / 12 lutego 2009 o 10:19
A co to za łajza ?? zamiast s. jest c. a ten już płacze. W mandatach nie pisze się całego słowa "córka" czy "syn" tylko literki, czyli chodzi tu o zwykłą literówke, paranoja, wielkie zamieszanie o nic. A w pracy to on się chyba pochwalił tym i wywiesił na tablice ogłoszeń z zaznaconą literką a wyśmiali go bo się pod tym podpisał i prawidłowo zrobili. Jak się dostaje mandat i podpisuję się pod nim to się udaje na poczte czy do banku i płaci. Ja też tak kiedyś miałem w wypisanym mandacie była literówka w miom imieniu - popełniłem wykroczenie, zostałem upomniany mandatem, zapłaciłem go i już. To że jest literówka nie zmienia postaci rzeczy że wykroczenie miało miejsce. Łajza i pieniacz, a tak na marginesie to pisać o tym w gazecie..... Może jeszcze dacie to jutro na pierwszą stronę ??!! Ciekawe czy zawiadomił TVN24 ????? Więcej umiaru i dystansu do siebie
Pozdrawim.
A co to za łajza ?? zamiast s. jest c. a ten już płacze. W mandatach nie pisze się całego słowa "córka" czy "syn" tylko literki, czyli chodzi tu o zwykłą literówke, paranoja, wielkie zamieszanie o nic. A w pracy to on się chyba pochwalił tym i wywiesił na tablice ogłoszeń z zaznaconą literką a wyśmiali go bo się pod tym podpisał i prawidłowo zrobili. Jak się dostaje mandat i podpisuję się pod nim to się udaje na poczte czy do banku i płaci. Ja też tak kiedyś miałem w wypisanym mandacie była literówka w mi... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle?

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle? 4 0

Do wypadku doszło około godz. 9 na skrzyżowaniu ul. Zamojskiej i al. Unii Lubelskiej w Lublinie.

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja"
Alarm 24

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja" 11 4

Trzy osoby zakończyły juwenalia w komisariacie. Kolejna poddała się obdukcji lekarza sądowego. Studenci dęblińskie „Szkoły Orląt” oskarżają policję o bezpodstawną i zbyt brutalną interwencję. Policja twierdzi, ze młodzi byli pijani i agresywni.

Nie kupuj, wynajmij. O zaletach korzystania z wypożyczalni samochodowych

Nie kupuj, wynajmij. O zaletach korzystania z wypożyczalni samochodowych 0 0

Chcesz przetestować elektryczny pojazd, zanim w niego zainwestujesz kupę ciężko zarobionych pieniędzy? Potrzebujesz nowej floty transportowej dla swojej firmy spedycyjnej? Chcesz wybrać się na wakacyjną przejażdżkę, lecz nie posiadasz własnego auta? Zapraszamy do poczytania niniejszego tekstu, za pośrednictwem którego dowiesz się, jak cenna jest w dzisiejszych czasach atrakcyjna oferta godnej polecenia wypożyczalni samochodowej.

Wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Rolke w CSK
26 maja 2018, 12:00

Wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Rolke w CSK 2 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 12 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się spotkanie z fotografem Tadeuszem Rolke połączone z wernisażem wystawy prac artysty.

Antylopa biegała pod Michowem? Pijany kierowca z Tanzanii trochę przesadził
galeria
film

Antylopa biegała pod Michowem? Pijany kierowca z Tanzanii trochę przesadził 54 6

Prawie 2 promile alkoholu miał zatrzymany pijany kierowca. Pochodzący z Tanzanii 34-latek, próbował uciekać przed policjantami po tym, jak rozbił pożyczone BMW.

"Zdarzają się nawet długotrwałe przyjaźnie". Ile zarobi opiekunka osób starszych w Niemczech?

"Zdarzają się nawet długotrwałe przyjaźnie". Ile zarobi opiekunka osób starszych w Niemczech? 0 1

Rozmowa z Maciejem Łastowieckim, właścicielem firmy iOPIEKA, która oferuje legalne zatrudnienie dla opiekunów i opiekunek osób starszych głównie na terenie Niemiec.

Chcą pobić rekord Guinnessa. W czytaniu

Chcą pobić rekord Guinnessa. W czytaniu 1 0

Chełmska Biblioteka Publiczna chce się zgłosić do bicia rekordu Guinnessa w ilości osób czytających jeden po drugim. Dotychczasowy rekord to 3071 czytelników.

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo]
film

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo] 2 0

Do zadymy doszło w drugiej połowie meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa w 37., ostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy.

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać
film

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać 0 6

Posłowie powinni zarabiać nie więcej niż 5 tys. zł brutto, czyli około 3550 zł "na rękę" - uważa prawie połowa ankietowanych w sondażu zamówionym przez portal Gazeta.pl

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego 1 0

II LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W ostatnim spotkaniu sezonu Padwa Zamość pokonała przed swoimi kibicami Orła Przeworsk 36:29. Aż 13 bramek zdobył na pożegnanie z fanami Tomasz Fugiel

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną
Zdjęcia
galeria

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną 36 4

Niedziela na Feliniadzie 2018 należała do zespołów disco polo. Gwiazdą wieczoru byli Sławomir oraz Akcent z Zenkiem Martyniukiem. Przed nimi wystąpiły zespoły PowerBoy i Defis.

Puławy: Nowe pracownie dla szkół