Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 lutego 2015 r.
20:30
Edytuj ten wpis

Krzysztof Hetman szefem sztabu wyborczego Adama Jarubasa. "Nie pompujemy oczekiwań, ale chcemy drugiej tury"

71 12 A A

Lubelski europoseł Krzysztof Hetman poprowadzi kampanię wyborczą kandydata PSL na prezydenta Polski. W sobotę ludowcy ogłosili, że o najważniejsze stanowisko w kraju ubiegać będzie się Adam Jarubas

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To, czy Polskie Stronnictwo Ludowe wystawi swojego kandydata w wyborach prezydenckich, długo nie było przesądzone. Mówiło się, że ludowcy mogą poprzeć kandydata PO Bronisława Komorowskiego, który najprawdopodobniej będzie ubiegał się o reelekcję. W sobotę Naczelny Komitet Wykonawczy PSL zdecydował jednak inaczej. O fotel prezydenta kraju będzie ubiegał się wiceszef partii i marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.

Szefem jego sztabu wyborczego został Krzysztof Hetman, lubelski poseł do Parlamentu Europejskiego, szef ludowców w regionie i były marszałek województwa. Według nieoficjalnych informacji, on także był brany pod uwagę jako kandydat PSL w nadchodzących wyborach, ale miał nie przyjąć otrzymanej propozycji.

- To dzisiaj nie ma znaczenia. W wyborach wystartuje Adam Jarubas, najlepszy kandydat i doświadczony polityk - ucina Hetman. - Naszym celem jest jak najlepszy wynik. Nie pompujemy oczekiwań, ale chcemy drugiej tury, choć to duże wyzwanie i cel trudny do osiągnięcia.

W swojej kampanii PSL stawia na bezpośredni kontakt z wyborcami. - Choć wszędzie nie uda się dotrzeć - przyznaje Hetman. - Mamy też kilka ciekawych pomysłów, o których jeszcze nie chcę mówić - dodaje.

Dla europosła z Lubelskiego będą to drugie wybory, w których będzie szefem sztabu. Przed kilkoma miesiącami Hetman kierował kampanią PSL w wyborach samorządowych.

- To były kompletnie inne wybory, ale moja nominacja oznacza, że doceniono pracę naszego sztabu - mówi Hetman. Jak zapewnia, pracę przy kampanii wyborczej pogodzi z obowiązkami europosła. - Kiedy zaczynałem kadencję w Parlamencie Europejskim, prowadziłem kampanię samorządową. Wystarczy spojrzeć w rankingi europosłów, by odpowiedzieć sobie na pytanie, czy udało mi się pogodzić te obowiązki - podkreśla szef sztabu wyborczego PSL.
Inni kandydaci

Chęć kandydowania w wyborach prezydenckich zadeklarowali: Andrzej Duda (PiS), Magdalena Ogórek (SLD), Janusz Palikot (Twój Ruch), Janusz Korwin-Mikke (kandydat nowo powstałej partii KORWiN), Marian Kowalski (Ruch Narodowy) oraz reżyser i publicysta Grzegorz Braun.

Prezydent Bronisław Komorowski jeszcze oficjalnie nie poinformował o zamiarze ubiegania się o reelekcję.
Czytaj więcej o:

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Adam / 2 lutego 2015 o 15:32

Władze PSL doskonale wiedzą,że ich kandydat nie ma żadnych szans w wyborach prezydenckich,ale wystawili swojego kandydata bo muszą od czasu do czasu przypomnieć o swoim istnieniu.Śmieszni ludzie.

Avatar
Josef / 2 lutego 2015 o 13:49

Najlepszy kandydat z najgorszego województwa w kraju.Ciekawe jaki przekręt teraz gumo filcowi wykręcą,aby dostać dobry wynik.Proponuję,aby hetman lubelski nazwał kandydata Jarubasem Polski.!!! Nie dadzą już się ludzie nabrać na te smrody przekrętów gumo filcowych.Rolnictwo na dnie,a oni dowodzą,że się rozwija.Takiej łopatologi to poszukać w całej Europie! Tak im oto stołki pachną,nawet kosztem ludzi!?!?

Avatar
Piotrek / 2 lutego 2015 o 10:10

Szkoda że Piechocińskie nie miał takich jaj żeby startować w wyborach!!!!

Lepiej wystawić na pożarcie nikomu nieznanego polityka niż samemu zdobyć 3% i wtedy trzeba odpowiadać na trudne pytania. A tak zwali się na młodego i tyle. 

Avatar
real / 2 lutego 2015 o 08:34

Kto, jak i kiedy zrobi z nimi porządek? Inaczej już PO nas.

Avatar
ZSL / 2 lutego 2015 o 08:00

Posady Samym Ludowcom!

Avatar
Gość / 2 lutego 2015 o 07:00

Znów Hetman wmówi polakom że będzie wojna i trzeba głosować na PSL.

Hetmanik to sobie może bzyknąć. Mały człowieczyna.

Avatar
cc / 1 lutego 2015 o 22:27

Chcieć to sobie możecie.(w swojej toalecie). Lud wybiera!.

Avatar
asa / 1 lutego 2015 o 22:07

Znów Hetman wmówi polakom że będzie wojna i trzeba głosować na PSL.

Avatar
szeryf / 1 lutego 2015 o 21:10

nawet rolnicy nie b. głosować na koniokrada!!!

Avatar
zielony ludzik / 1 lutego 2015 o 21:05

yes yes yes jeszcze więcej PSL ! tego właśnie oczekują Polacy ! tego potrzebuje Polska ! chyba po tej zielonej inwazji i ja będę musiał udać na emigrację, zrozumcie Rodacy że oni muszą swoich najpierw wyżywić !!! 

Avatar
Adam / 2 lutego 2015 o 15:32

Władze PSL doskonale wiedzą,że ich kandydat nie ma żadnych szans w wyborach prezydenckich,ale wystawili swojego kandydata bo muszą od czasu do czasu przypomnieć o swoim istnieniu.Śmieszni ludzie.

Avatar
Josef / 2 lutego 2015 o 13:49

Najlepszy kandydat z najgorszego województwa w kraju.Ciekawe jaki przekręt teraz gumo filcowi wykręcą,aby dostać dobry wynik.Proponuję,aby hetman lubelski nazwał kandydata Jarubasem Polski.!!! Nie dadzą już się ludzie nabrać na te smrody przekrętów gumo filcowych.Rolnictwo na dnie,a oni dowodzą,że się rozwija.Takiej łopatologi to poszukać w całej Europie! Tak im oto stołki pachną,nawet kosztem ludzi!?!?

Avatar
Piotrek / 2 lutego 2015 o 10:10

Szkoda że Piechocińskie nie miał takich jaj żeby startować w wyborach!!!!

Lepiej wystawić na pożarcie nikomu nieznanego polityka niż samemu zdobyć 3% i wtedy trzeba odpowiadać na trudne pytania. A tak zwali się na młodego i tyle. 

Avatar
real / 2 lutego 2015 o 08:34

Kto, jak i kiedy zrobi z nimi porządek? Inaczej już PO nas.

Avatar
ZSL / 2 lutego 2015 o 08:00

Posady Samym Ludowcom!

Avatar
Gość / 2 lutego 2015 o 07:00

Znów Hetman wmówi polakom że będzie wojna i trzeba głosować na PSL.

Hetmanik to sobie może bzyknąć. Mały człowieczyna.

Avatar
cc / 1 lutego 2015 o 22:27

Chcieć to sobie możecie.(w swojej toalecie). Lud wybiera!.

Avatar
asa / 1 lutego 2015 o 22:07

Znów Hetman wmówi polakom że będzie wojna i trzeba głosować na PSL.

Avatar
szeryf / 1 lutego 2015 o 21:10

nawet rolnicy nie b. głosować na koniokrada!!!

Avatar
zielony ludzik / 1 lutego 2015 o 21:05

yes yes yes jeszcze więcej PSL ! tego właśnie oczekują Polacy ! tego potrzebuje Polska ! chyba po tej zielonej inwazji i ja będę musiał udać na emigrację, zrozumcie Rodacy że oni muszą swoich najpierw wyżywić !!! 

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie nadąża ze zbieraniem truskawek. Zagonił do pracy klientów
film

Nie nadąża ze zbieraniem truskawek. Zagonił do pracy klientów 0 0

Truskawki dojrzewają błyskawicznie, a producenci nie nadążają ze zbiorem. Dlatego jeden z nich wpadł na oryginalny pomysł. Klienci, którzy chcą tańszych owoców mogą zerwać je sobie sami.

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”?

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”? 0 0

"100 lat temu w Białej” - pod tym hasłem Miejska Biblioteka Publiczna zachęca młodzież do udziału w konkursie na komiks. Ma to związek z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program
24 czerwca 2018, 8:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program 0 0

Kochasz jazdę na rowerze? Zarejestruj się na stronie internetowej 25. Święta Roweru. Start 24 czerwca w Lubartowie.

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce

Lublin: 11-letnia dziewczynka potrącona na przejściu, rowerzysta potrącony na ścieżce 1 1

Do dwóch potrąceń przez kierujących samochodami doszło w poniedziałek rano w Lublinie. W jednym przypadku poszkodowany jest rowerzysta, w drugim piesza dziewczynka.

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem

Lubelskie: Ostrzeżenie pogodowe. Nadchodzą burze z gradem 3 0

Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem, które pojawić mają się po południu w części woj. lubelskiego

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem

Kompletnie pijany wiózł 11-latka. Zderzył się z samochodem 0 0

Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał motorowerzysta, który w miejscowości Przytoczno (pow. lubartowski) zderzył się z Oplem.

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie
20 czerwca 2018, 18:00

Replika Festiwalu Etiuda&Anima w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Najstarszy festiwal filmowy w Polsce Etiuda&Anima po raz kolejny zawita do Lublina w formie repliki. Już 20 czerwca o godz. 18 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) zobaczymy najciekawsze festiwalowe produkcje.

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych

Chory martwy dzik zawieszony wysoko na drzewie? Dziwna plotka wśród rolników i myśliwych 5 2

Znaleziony martwy, chory dzik w miejscowości Wygnańce (pow. chełmski) był zawieszony wysoko na drzewie – taką plotkę podają miejscowi rolnicy i myśliwi. Kłopot w tym, że stanowczo zaprzeczają temu służby weterynaryjne.

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu

Jacek Sarna: Szymajda będzie miał okazję do rewanżu 1 0

ROZMOWA Z Jackiem Sarną, organizatorem gali Thunderstrike Fight League 14 „Akpol Night” w Kraśniku

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć]
galeria

Islandia. Wakacje w kraju innym niż wszystkie [co warto zobaczyć] 0

Islandia jest jak z innej planety. Wulkaniczne plaże, gejzery, pola lawy i niezwykłe wodospady. Kto był tu raz, z pewnością będzie chciał wrócić.

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia]
galeria

Wypadek na DK17. KIA dachowała w Żyrzynie [zdjęcia] 7 2

Do wypadku doszło rano w Żyrzynie na drodze krajowej nr 17. Dachował samochód marki KIA.

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej

Lublin: Trolejbusy pojadą dalej. Przedłużą trakcję na ul. Mełgiewskiej 0 0

Trolejbusy, które dzisiaj kończą trasę na pętli Mełgiewska WSEI będą mogły pojechać o wiele dalej, aż do zajezdni MPK.

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup

Lublin: Mistrzostwa Polski w Koszykówce Ulicznej i Duńczyk Cup 2 0

Duża dawka sportowych atrakcji czeka w tym tygodniu kibiców koło stadionu Arena Lublin. I nie chodzi tylko o wielki ekran z meczami mundialu. Na stadionie zagrają młodzieżowe drużyny z najlepszych akademii piłkarskich, a tuż obok popatrzymy na eliminacje do Mistrzostw Polski w ulicznej koszykówce.

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin
18 czerwca 2018, 19:00

Spektakl "Krzesiwo" Grupy Teatralnej DYNKS w DDK Węglin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 18 czerwca o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się pokaz spektaklu Krzesiwo w wykonaniu Grupy Teatralnej DYNKS.

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym 2 8

32-letni kierowca audi przekroczył w terenie zabudowanym prędkość o 92 km/h. Policjanci apelują o rozwagę. Na drodze odpowiadamy nie tylko za siebie, ale również za innych użytkowników dróg - przypominają

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!