poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Lublin

Krzysztof Michałkiewicz wiceministrem. Elżbieta Kruk szefową sejmowej komisji kultury

Dodano: 17 listopada 2015, 17:39
Autor: toma

Krzysztof Michałkiewicz (fot. AS)
Krzysztof Michałkiewicz (fot. AS)

Lubelski poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Michałkiewicz został wiceministrem rodziny, pracy i polityki społecznej. Swoich przedstawicieli będziemy mieć także w prezydiach ośmiu z 27 sejmowych komisji.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

O nominacji dla szefa PiS w Lublinie poinformowała minister Elżbieta Rafalska, która na te stanowiska powołała także Stanisława Szweda i Marcina Zielenieckiego. W resorcie będzie jeszcze trzech wiceministrów.

Michałkiewicz, który w czasach poprzednich rządów PiS przez pół roku był ministrem pracy i polityki społecznej ma być pełnomocnikiem rządu ds. osób niepełnosprawnych. Zajmie się też m.in. współpraca z organizacjami pozarządowymi i ekonomią społeczną.

– Tematyka oraz ministerialne korytarze nie są mi obce. Zdążyłem się już oswoić z myślą, że zostanę wiceministrem, bo wiedziałem o tym od dłuższego czasu. Czekaliśmy tylko najpierw na powołanie rządu, a potem na ogłoszenie ministrów – przyznaje Krzysztof Michałkiewicz.

We wtorek w Warszawie obradowali także członkowie 27 sejmowych komisji, którzy wybierali przewodniczących i ich zastępców. W tym gronie znalazło się ośmioro posłów z województwa lubelskiego. Szefem komisji rolnictwa i rozwoju wsi został Jarosław Sachajko (Kukiz’15). Pracami komisji kultury i środków przekazu kierować będzie Elżbieta Kruk (PiS). Przewodniczącą komisji polityki społecznej i rodziny wybrano natomiast Beatę Mazurek (PiS).

Inna posłanka partii rządzącej, Gabriela Masłowska, została zastępcą przewodniczącego komisji finansów publicznych. Czterech wiceprzewodniczących z naszego regionu będzie też Platforma Obywatelska. Zostali nimi: Wojciech Wilk (komisja sprawiedliwości i praw człowieka), Włodzimierz Karpiński (komisja ds. energii i skarbu państwa), Stanisław Żmijan (komisja infrastruktury) i Grzegorz Raniewicz (komisja ds. petycji).

Przewodniczący komisji za swoją pracę będą otrzymywać co miesiąc dodatek w wysokości 20 proc. wynoszącego 9892 zł uposażenia. Ich zastępcy mogą liczyć na 15 proc. tej kwoty.

Gość
Piotr
taka prawda
(31) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (19 listopada 2015 o 16:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A ja chcę aby Pan Michałkiewicz miał szacunek do innych mieszkańców w bloku. Cisza nocna obowiązuje od 22-6. Pan poseł chyba o tym zapomniał. Ostatnio hałasował do 1.20! Kąpiel w wannie po północy,głośne rozmowy itd.

K.Michałkiewicz w czasch PRL był znanym opozycjonistą. Może mieszkanie, które zajmujesz w czasach PRL było zajmowane przez tzw. kabla i  wykorzystywane przez SB do podsłuchiwania opozycji. Hehe. Joke!!

Rozwiń
Piotr
Piotr (19 listopada 2015 o 14:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A ja chcę aby Pan Michałkiewicz miał szacunek do innych mieszkańców w bloku. Cisza nocna obowiązuje od 22-6. Pan poseł chyba o tym zapomniał. Ostatnio hałasował do 1.20! Kąpiel w wannie po północy,głośne rozmowy itd.

Wow! Ciekawe masz zainteresowania. W blokach dochodzi do zabójstw  jak kilka lat temu na LSM, gdzie zginęła  matka i córka, dzieją się różne rzeczy, nikt nic nie słyszy, nikt nic nie wie. A ty wiesz kto mówi, co mówi, kto się kąpie (sam Michałkiewicz  chyba nie mieszka) i który kran ma w mieszkaniu odkęcony. Gratuluję!!!

Rozwiń
taka prawda
taka prawda (18 listopada 2015 o 18:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie lubię PiS, dla jasności, ale

Może sią na wieś przeprowadź, co ? Bo to już przesada, żęby kąpiel sąsiada Ci przeszkadzała. Na główkę do wanny skakał?

Na głowkę to ty upadłeś.O g.1,20 idiota bierze kąpiel.ściany w blokach przepuszczają wszelkie hałasy szczególnie nocą.Jest regulamin i jak się komuś nie podoba cisza od 22.00 to niech sobie na peryferiach wybuduje dom i kąpie się o każdej godzinie dnia i nocy.Poseł to nie święta krowa i zasady współżycia społecznego również go obowiązują.

Rozwiń
Gość
Gość (18 listopada 2015 o 12:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Michałkiewicz? ta pierdoła wiceministrem?! a czymże on się wykazał w roli ministra? niczym! i znowu tylko się ośmieszy...żenada
Rozwiń
Gość
Gość (18 listopada 2015 o 11:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Widzałem ją ostatnio w dyskusji w TVP Kultura odstawała intelektualnie od reszty dyskutantów na milę .Boże miej Polską kulturę w opiece.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (31)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!