wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Krzysztof Żuk o decyzji wojewody: Nie dam się zastraszyć

Dodano: 6 lutego 2017, 14:01

Krzysztof Żuk
Krzysztof Żuk

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk wydał oświadczenie w związku z zarządzeniem zastępczym wydanym przez wojewodę lubelskiego.

"Szanowni Państwo,

Nawiązując do wydanego dziś przez Wojewodę Lubelskiego zarządzenia zastępczego w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu Prezydenta Miasta Lublin pragnę ponownie z całą mocą podkreślić, że będę bronił swojego dobrego imienia i niezwłocznie skieruję sprawę na drogę sądową, korzystając z przysługującego mi prawa złożenia skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, a jeśli będzie taka konieczność - także do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Wydanie zarządzenia zastępczego nie powoduje jakichkolwiek prawnych zmian w pełnieniu moich zadań. Jako Prezydent Miasta Lublin, obdarzony mandatem uzyskanym w wyborach powszechnych, wypełniałem go i będę nadal pełnić dla dobra Mieszkańców naszego Miasta i jego rozwoju.

Przypominam, że po złożonych przeze mnie wyjaśnieniach Rada Miasta Lublin nie znalazła podstaw do stwierdzenia wygaśnięcia mandatu Prezydenta Miasta Lublin, czemu dała wyraz podczas głosowań na nadzwyczajnej sesji w dniu 14 listopada 2016 roku, a następnie nie podejmując uchwały w tym przedmiocie na wezwanie Wojewody.

Chcę z całą stanowczością zaznaczyć, że jako Prezydent Miasta Lublin miałem prawo zasiadać w Radzie Nadzorczej PZU Życie SA. Nie doszło do złamania przepisów prawa, a stawiane mi zarzuty mają wyłącznie charakter polityczny. Kandydując na członka Rady Nadzorczej PZU Życie SA, dochowałem wszelkiej staranności oraz zasięgałem informacji i konsultacji prawnych. Posiadam trzy opinie prawne sporządzone przez wybitnych specjalistów i autorytety w dziedzinie prawa, które jednoznacznie wskazują, iż nie doszło do naruszenia przeze mnie obowiązujących przepisów. Przypomnę, że warunkiem objęcia stanowiska w spółce prawa handlowego jest dokonanie zgłoszenia takiej osoby przez Skarb Państwa, inną osobę prawną oraz przez spółki, w których udział Skarbu Państwa przekracza 50% kapitału zakładowego lub 50% liczby akcji. Przepisy prawa nie wymagają szczególnej formy do zgłoszenia w imieniu Skarbu Państwa. Rekomendacja Ministra Skarbu Państwa, uprawnionego ustawowo do reprezentacji Skarbu Państwa spełnia te wymogi. Nadto spółka PZU SA w chwili zgłaszania mnie i powołania na członka Rady Nadzorczej do spółki PZU Życie SA posiadała 100% udziału w tej spółce, a Skarb Państwa dysponował siłą głosu na Walnym Zgromadzeniu PZU SA ponad 50%. Zostały zatem spełnione wszelkie formalne wymogi w tym zakresie, czego potwierdzeniem jest również fakt, że Sąd dokonał rejestracji mojej osoby jako członka Rady Nadzorczej, a samo powołanie nigdy nie było przez nikogo kwestionowane.

Jednocześnie zapewniam, że sytuacja politycznej walki, która ma skutkować usunięciem mnie ze stanowiska, nie ma żadnego wpływu na sprawne i efektywne funkcjonowanie Urzędu Miasta Lublin oraz sprawowanie przeze mnie funkcji Prezydenta Miasta. Jesteśmy w kluczowej fazie aplikowania o środki europejskie na realizację ważnych dla miasta inwestycji, konsekwentnie realizujemy Strategię Rozwoju Lublina do 2020 r. i Kontrakt dla Lublina na lata 2014-2018. Nie dam się zastraszyć, będą bronił swojego dobrego imienia oraz Lublina przed agresywną walką polityczną."

Z poważaniem,

Krzysztof Żuk

Prezydent Miasta Lublin

SONDA
Liczba głosów: 5469

Co sądzisz o wygaszeniu mandatu prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka?

20.28 %
Dobra decyzja, prezydent złamał prawo
75.33 %
Zła decyzja, wyłącznie polityczna
4.39 %
Trudno powiedzieć

Konferencja Wojewody w sprawie podpisał decyzję o wygaszeniu mandatu prezydenta Lublina K. Żuka

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Mieszkanka
(91) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 lutego 2017 o 07:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wojewoda powinien zająć się burdelem w swoim otoczeniu a nie ośmieszac się decyzjami kaczora.
Rozwiń
Gość
Gość (8 lutego 2017 o 12:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Łysy to zwykły krętach , powinien wyjść z urzędu w kajdankach.
Rozwiń
Mieszkanka
Mieszkanka (7 lutego 2017 o 16:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zmiana dla samej zmiany!!! Irytuje mnie, gdy politycy starają się na siłę zmieniać kompetentnych ludzi na wyższych stanowiskach. Przykładowo, u mnie w miasteczku, został odwołany kierownik KRUS-u z 20-letnim stażem, szanowany i doceniany przez mieszkańców. Ech...
Rozwiń
Gość
Gość (7 lutego 2017 o 12:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ten caly wojewodek to wybitny ***lek kaczego kupra
Rozwiń
Gość
Gość (7 lutego 2017 o 12:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Myślę,że skoro mieszkańcy Lublina zagłosowali na obecnego prezydenta to i mieszkancy mogą go odwołać.A nie wojewoda.On powinien zająć się województwem,kiepskim drogami o które nikt nie dba.Ma na pewno jeszcze dużo ważniejszych spraw niż zajmowanie się prezydentem.I oby z nich wywiązywał się choćby poprawnie.To może zostanie na kolejną kadencję.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (91)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!