Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 września 2017 r.
16:24

Ksiądz miał 2 promile i kierował samochodem? Właśnie zakończył się jego proces

Autor: Zdjęcie autora jsz
46 28 A A

Zakończył się proces księdza z Lublina, oskarżonego o prowadzenie samochodu po pijanemu. Badanie wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Obrońca księdza dowodził, że feralnego dnia jego klient nie siedział za kierownicą. 

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Proces księdza zakończył się w czwartek w Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód. Trwał od marca. Było to już drugie postępowanie w tej sprawie. Pierwszy proces trzeba było powtórzyć, bo sędzia przeszła w stan spoczynku. 

Z ustaleń prokuratury wynika, że kompletnie pijany ksiądz o mało nie spowodował poważnego wypadku. W lutym ubiegłego roku Piotr W. z Lublina jechał z żoną i dzieckiem ul. Filaretów. Nagle z ul. Radości wyjechało audi. 

– Kierowca tego auta nawet nie zwolnił. Wjechał mi tuż przed maskę, musiałem uciekać na lewy pas – relacjonował w sądzie Piotr W. – Potem zatrzymaliśmy się na chwilę. Kierowca audi wyglądał, jakby nie wiedział, co się dzieje.

Piotr W. pojechał później ulicą Zana. Z jego zeznań wynika, że audi jechało za nim. Obserwował to auto w lusterku wstecznym. – Kierowca miał problemy z utrzymaniem toru jazdy – zeznawał Piotr W.
Mężczyzna postanowił jechać za audi. Tak dotarł na ul. Skierki. Kierowca audi zaparkował przed budynkiem tamtejszej plebanii i wszedł do środka. Drzwi otworzyła mu gospodyni. 

Piotr W. czekał na policjantów. Mundurowi szybko dotarli na miejsce. Pukali do drzwi plebanii, ale przez dłuższy czas nikt im nie otwierał. Z relacji świadka wynika, że dopiero po 10 minutach drzwi otworzyła ta sama kobieta, która wpuszczała kierowcę audi.

– Początkowo twierdziła, że „wydaje się jej, że księdza nie ma” – relacjonował Piotr W. 

Kiedy duchowny wreszcie zszedł do policjantów, świadek rozpoznał w nim kierowcę audi. Ksiądz miał być pod wyraźnym wpływem alkoholu. Podczas rozmowy przed plebanią twierdził, że to nie on prowadził, tylko jego siostrzeniec – wynika z zeznań Piotra W. 

Śledczy nie uwierzyli w wersję wydarzeń, przedstawioną przez duchownego. Oskarżyli go o prowadzenie samochodu po pijanemu. Podczas procesu obrońcy księdza dowodzili, że w dniu zdarzenia audi księdza prowadził jego kolega. Mężczyzna ten stawił się przed sądem i przekonywał, że pożyczał samochód od duchownego. Świadkowie utrzymywali jednak, że feralnego dnia to oskarżony siedział za kierownicą audi.

Badanie trzeźwości przeprowadzone po zdarzeniu wykazało, że duchowny miał 2,2 promila alkoholu w organizmie. Za prowadzenia samochodu po pijanemu księdzu grozi do 2 lat więzienia. Wyrok w tej sprawie zostanie ogłoszony 25 września.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 września 2017 o 19:44
Zapewne ukarzą bidulka straszliwą karą przeniesienia na inną parafię.... Jak żyć?
Avatar
KZ NSZZ "S" ORG. / 15 września 2017 o 13:48
szukajcie na fb: Kz Nszz Solidarnosc Organistow 11 resztę obejmuje PiS – lamowska cenzura.
Avatar
PROCEC Ja / 15 września 2017 o 12:27
Jak se to DOMINIKANIE przycztają to zanowu będą zapier... niczać z jakąś procesją ha ha ha ha ha ha ha 
Avatar
Gość / 15 września 2017 o 12:20
OJTAM. Dostał odnówić "ZDROWAŚ MARYJO" i to w zawieszeniu. hi hi hi ....
Avatar
oburzony / 15 września 2017 o 11:20
SZUBA DO PUDŁA! juz do odsuneli i dali kuratora zeby sprawe wyciszyc. tym bardziej powinnismy sie temu przygladac i zadac przykladnego ukarania. nikt nie moze byc ponad prawem!
Avatar
Gość / 15 września 2017 o 11:12
KURIA JEGO MAĆ, jak pójde do Kościoła i usłyszę jak Ksiądz śpiewa "OTO WIELKA TAJEMNIC AWIARY" we wszystkich odmianach odrazu pomysle o wyroku - też "TAJEMNICA WIARY" jak KURIA JEGO MAĆ!
Avatar
Gość / 15 września 2017 o 11:08
to w mońcu ILE DOSTAŁ?
Avatar
Jotpek riplejowy / 15 września 2017 o 10:56
A gdzie nagrania z monitoringu na skrzyżowaniach ? Na tej podstawie sąd powinien udowodnić czarnemu.Bidulek ciekawe czy zarobił na audi pracą,czy czesaniem baranów.Śmieszy mnie gdy dewoty paplają że ciul zbudował kościół.Murarz,tynkarz i operator betoniarki ??? Obibok opodatkował owieczki i tylko przelewał kasę ludzi ! Ilu to czarnych ma baby i dzieciory w każdej parafi.Ciemny lud wi,ale nadal płaci.Czy Bóg jest ślepy i to toleruje ,czy prawda o Bogu jest zupełnie inna niż wciska ciemnotę czarna mafia ? Trochę nieudolny ten ich bóg skoro nie wiedział co utworzył i to mu się potem zbuntowało.Jakie to lipne.Dlatego czarni robią co chcą bezkarnie.
A gdzie nagrania z monitoringu na skrzyżowaniach ? Na tej podstawie sąd powinien udowodnić czarnemu.Bidulek ciekawe czy zarobił na audi pracą,czy czesaniem baranów.Śmieszy mnie gdy dewoty paplają że ciul zbudował kościół.Murarz,tynkarz i operator betoniarki ??? Obibok opodatkował owieczki i tylko przelewał kasę ludzi ! Ilu to czarnych ma baby i dzieciory w każdej parafi.Ciemny lud wi,ale nadal płaci.Czy Bóg jest ślepy i to toleruje ,czy prawda o Bogu jest zupełnie inna niż wciska ciemnotę czarna mafia ? Trochę nieudolny ten ich bóg skoro nie... rozwiń
Avatar
Henio / 15 września 2017 o 10:03
Niby słusznie prawisz,  ale chyba lepiej by było, gdyby ci sądzący działali pod wpływem tego samego środka, co sądzony przestępca.
Avatar
Roman / 15 września 2017 o 09:35
undefined napisał:
Ktoś tu pisze że " KSIĘŻY OBOWIĄZUJE PRAWO BOSKIE" - a jakie taki ma prawo skazywać kogoś na śmiertelne zagrożenie - też BOSKIE ? Pieprzenie
Księża reprezentuja na ziemi Chrystusa i dlatego mogą być sądzeni tylko wedlóg kodeksu Kościoła Katolickiego przez innych reprezentantów Chrystusa działających pod wpływam Ducha Świętego. Zwykły sąd nie jest w stanie ocenić winy księdza, gdyż ocenia tylko z poziomu zwykłego człowieka.
Avatar
Gość / 15 września 2017 o 19:44
Zapewne ukarzą bidulka straszliwą karą przeniesienia na inną parafię.... Jak żyć?
Avatar
KZ NSZZ "S" ORG. / 15 września 2017 o 13:48
szukajcie na fb: Kz Nszz Solidarnosc Organistow 11 resztę obejmuje PiS – lamowska cenzura.
Avatar
PROCEC Ja / 15 września 2017 o 12:27
Jak se to DOMINIKANIE przycztają to zanowu będą zapier... niczać z jakąś procesją ha ha ha ha ha ha ha 
Avatar
Gość / 15 września 2017 o 12:20
OJTAM. Dostał odnówić "ZDROWAŚ MARYJO" i to w zawieszeniu. hi hi hi ....
Avatar
oburzony / 15 września 2017 o 11:20
SZUBA DO PUDŁA! juz do odsuneli i dali kuratora zeby sprawe wyciszyc. tym bardziej powinnismy sie temu przygladac i zadac przykladnego ukarania. nikt nie moze byc ponad prawem!
Avatar
Gość / 15 września 2017 o 11:12
KURIA JEGO MAĆ, jak pójde do Kościoła i usłyszę jak Ksiądz śpiewa "OTO WIELKA TAJEMNIC AWIARY" we wszystkich odmianach odrazu pomysle o wyroku - też "TAJEMNICA WIARY" jak KURIA JEGO MAĆ!
Avatar
Gość / 15 września 2017 o 11:08
to w mońcu ILE DOSTAŁ?
Avatar
Jotpek riplejowy / 15 września 2017 o 10:56
A gdzie nagrania z monitoringu na skrzyżowaniach ? Na tej podstawie sąd powinien udowodnić czarnemu.Bidulek ciekawe czy zarobił na audi pracą,czy czesaniem baranów.Śmieszy mnie gdy dewoty paplają że ciul zbudował kościół.Murarz,tynkarz i operator betoniarki ??? Obibok opodatkował owieczki i tylko przelewał kasę ludzi ! Ilu to czarnych ma baby i dzieciory w każdej parafi.Ciemny lud wi,ale nadal płaci.Czy Bóg jest ślepy i to toleruje ,czy prawda o Bogu jest zupełnie inna niż wciska ciemnotę czarna mafia ? Trochę nieudolny ten ich bóg skoro nie wiedział co utworzył i to mu się potem zbuntowało.Jakie to lipne.Dlatego czarni robią co chcą bezkarnie.
A gdzie nagrania z monitoringu na skrzyżowaniach ? Na tej podstawie sąd powinien udowodnić czarnemu.Bidulek ciekawe czy zarobił na audi pracą,czy czesaniem baranów.Śmieszy mnie gdy dewoty paplają że ciul zbudował kościół.Murarz,tynkarz i operator betoniarki ??? Obibok opodatkował owieczki i tylko przelewał kasę ludzi ! Ilu to czarnych ma baby i dzieciory w każdej parafi.Ciemny lud wi,ale nadal płaci.Czy Bóg jest ślepy i to toleruje ,czy prawda o Bogu jest zupełnie inna niż wciska ciemnotę czarna mafia ? Trochę nieudolny ten ich bóg skoro nie... rozwiń
Avatar
Henio / 15 września 2017 o 10:03
Niby słusznie prawisz,  ale chyba lepiej by było, gdyby ci sądzący działali pod wpływem tego samego środka, co sądzony przestępca.
Avatar
Roman / 15 września 2017 o 09:35
undefined napisał:
Ktoś tu pisze że " KSIĘŻY OBOWIĄZUJE PRAWO BOSKIE" - a jakie taki ma prawo skazywać kogoś na śmiertelne zagrożenie - też BOSKIE ? Pieprzenie
Księża reprezentuja na ziemi Chrystusa i dlatego mogą być sądzeni tylko wedlóg kodeksu Kościoła Katolickiego przez innych reprezentantów Chrystusa działających pod wpływam Ducha Świętego. Zwykły sąd nie jest w stanie ocenić winy księdza, gdyż ocenia tylko z poziomu zwykłego człowieka.
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 2

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 28 10

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 13 3

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 4

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 35 12

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!