Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 kwietnia 2009 r.
14:13
Edytuj ten wpis

Ksiądz od betanek usłyszał wyrok. Przeprosi policję

Autor: Zdjęcie autora (dj)
0 7 A A

Sąd wydał w czwartek wyrok w sprawie księdza Romana K., przewodnika duchowego zbuntowanych byłych betanek z Kazimierza Dolnego. Warunkowo umorzył postępowanie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Duchowny mieszkał w klasztorze w Kazimierzu Dolnym wraz ze zbuntowanymi betankami. Był zaufanym Jadwigi L. przywódczyni buntu. Prokuratura oskarżyła go o to, że zachowywał się agresywnie wobec policjantów podczas eksmisji byłych zakonnic z kazimierskiego klasztoru w październiku 2007 roku. Ubliżał im a nawet okładał monstrancją. W ten sposób odnosił się do funkcjonariuszy jak również policyjnych negocjatorów.

Duchowny zawarł ugodę z policjantami. Sąd wziął to pod uwagę. Warunkowe umorzenie oznacza, że duchowny został uznany za winnego znieważania oraz stawiania oporu policji.

- Stopień szkodliwości takiego zachowanie nie jest znaczny, było to zdarzenie incydentalne, oskarżony ma dobrą opinię - uzasadniała dzisiejsze orzeczenie sędzia Katarzyna Żmigrodzka.

Duchowny ma przeprosić policjantów w liście do Komendanta Głównego Policji. Ma też wpłacić cztery tysiące złotych na rzecz hospicjum.

Roman K. oskarżony jest również o naruszenie miru domowego czyli bezprawne przebywanie aż do eksmisji w klasztornym budynku w Kazimierzu Dolnym. Ksiądz próbował się pogodzić z władzami zakonu, ale mediacja skończyła się fiaskiem. Ten wątek sprawy będzie rozpoznawany na procesie.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
observer / 10 kwietnia 2009 o 07:10
Zgadzam się z przedmówcami i dodam jeszcze, że jak patrzę na tego księżulka, to widzę cwaniaczka, który budował sobie haremik z zakonnic. Jak by nie patrzeć, to niestety plany się pokrzyżowało i sobie nie poużywa, he he... Komu to miało służyć? Zamknęli się na 4 spusty. Zakonnice myślały, że są w raju, a księżulek ruch.....ł.
Avatar
olo / 10 kwietnia 2009 o 07:04
STYX napisał:
Ten twór pomiędzy Ukrainą a Niemcami to jeszcze Polska czy już Katoland ?

Ja też dochodzę do takich wniosków. I patrząc na mieszkańców tego TWORU i ten amok jaki ich cechuje, skłaniałbym się do stwierdzenia, że KATOLAND. Niestety.... cofamy się....
Avatar
Zaskoczony / 10 kwietnia 2009 o 00:58
Zaskakuje to, że zakonnice są bardziej nieustępliwe od Policji.

Trudno powiedzieć, czy wszystko zostało i będzie wyjaśnione. Aktualnie wątpliwości są.
Czyżby zakonnicom z oficjalnej struktury chęć odwetu na kapelanie zbuntowanych sióstr padła na rozum, oczy i serca? Czy kobiety z władz zgromadzenia w ten sposób - nieustępliwością, odwetem i zemstą - chcą udowodnić (ciekawe, komu), że są chrześcijankami. Chrystus Pan został obnażony ze wszystkiego - ubrania, godności, dobrego imenia. Władze zgromadzenia zachowują się, jakby chciały wykazać, że zakonowi betańskiemu - gdy obrósł w materialne "piórka" - mamona tak przesłoniła powołanie chrześcijańskie i chrześcijańskie, że w okresie Triduum Świętego postanowiły, że będą brnęły dalej w chęcie odwetu na księdzu.

Wstyd i hańba!
Oby każda dziewczyna z autentycznym powołaniem zakonnym z daleka omijała to zgromadzenie!
Szkoda czasu i atłasu na zaślepione mamoną przełożone.
Zaskakuje to, że zakonnice są bardziej nieustępliwe od Policji.

Trudno powiedzieć, czy wszystko zostało i będzie wyjaśnione. Aktualnie wątpliwości są.
Czyżby zakonnicom z oficjalnej struktury chęć odwetu na kapelanie zbuntowanych sióstr padła na rozum, oczy i serca? Czy kobiety z władz zgromadzenia w ten sposób - nieustępliwością, odwetem i zemstą - chcą udowodnić (ciekawe, komu), że są chrześcijankami. Chrystus Pan został obnażony ze wszystkiego - ubrania, godności, dobrego imenia. Władze zgromadzenia zachowują się, jakby... rozwiń
Avatar
robi / 9 kwietnia 2009 o 18:00
Mała szkodliwość społeczna? Jaki wniosek z tego zdarzenia mogą wyciągnąć przestępcy? BICIE I ZNIEWAŻANIE POLICJANTÓW W TRAKCIE WYKONYWANIA CZYNNOŚCI JEST TOLEROWANE!!! Można sobie pouzywać na policjantach. można kopnąć, opluć a może zastrzelić jak będzie się bronił?
Avatar
sukienkowy / 9 kwietnia 2009 o 16:45
Jakim cudem naruszył mir domowy?Przecież mieszkani domu zakonnego (betanki) nie składałuy doniesienia do organów ścigania na przywódcę duchowego że narusza mir domowy.Przecież zakonnice same go zwerbowaly.To któryś z kuriewnych albo nawet sam naczelny Józef z zazdrości że kobitki ich nie prosiły zgłosił naruszenie miru.Jakaż to obłuda panuje w łonie (kościoła kat)
Avatar
KK / 9 kwietnia 2009 o 15:59
A CZY POLICJA MU ŁAPY WYCAŁOWAŁA W RAMACH PRZEPROSIN O TYM NIE NAPISALI
Avatar
STYX / 9 kwietnia 2009 o 15:27
Ten twór pomiędzy Ukrainą a Niemcami to jeszcze Polska czy już Katoland ?
Avatar
observer / 10 kwietnia 2009 o 07:10
Zgadzam się z przedmówcami i dodam jeszcze, że jak patrzę na tego księżulka, to widzę cwaniaczka, który budował sobie haremik z zakonnic. Jak by nie patrzeć, to niestety plany się pokrzyżowało i sobie nie poużywa, he he... Komu to miało służyć? Zamknęli się na 4 spusty. Zakonnice myślały, że są w raju, a księżulek ruch.....ł.
Avatar
olo / 10 kwietnia 2009 o 07:04
STYX napisał:
Ten twór pomiędzy Ukrainą a Niemcami to jeszcze Polska czy już Katoland ?

Ja też dochodzę do takich wniosków. I patrząc na mieszkańców tego TWORU i ten amok jaki ich cechuje, skłaniałbym się do stwierdzenia, że KATOLAND. Niestety.... cofamy się....
Avatar
Zaskoczony / 10 kwietnia 2009 o 00:58
Zaskakuje to, że zakonnice są bardziej nieustępliwe od Policji.

Trudno powiedzieć, czy wszystko zostało i będzie wyjaśnione. Aktualnie wątpliwości są.
Czyżby zakonnicom z oficjalnej struktury chęć odwetu na kapelanie zbuntowanych sióstr padła na rozum, oczy i serca? Czy kobiety z władz zgromadzenia w ten sposób - nieustępliwością, odwetem i zemstą - chcą udowodnić (ciekawe, komu), że są chrześcijankami. Chrystus Pan został obnażony ze wszystkiego - ubrania, godności, dobrego imenia. Władze zgromadzenia zachowują się, jakby chciały wykazać, że zakonowi betańskiemu - gdy obrósł w materialne "piórka" - mamona tak przesłoniła powołanie chrześcijańskie i chrześcijańskie, że w okresie Triduum Świętego postanowiły, że będą brnęły dalej w chęcie odwetu na księdzu.

Wstyd i hańba!
Oby każda dziewczyna z autentycznym powołaniem zakonnym z daleka omijała to zgromadzenie!
Szkoda czasu i atłasu na zaślepione mamoną przełożone.
Zaskakuje to, że zakonnice są bardziej nieustępliwe od Policji.

Trudno powiedzieć, czy wszystko zostało i będzie wyjaśnione. Aktualnie wątpliwości są.
Czyżby zakonnicom z oficjalnej struktury chęć odwetu na kapelanie zbuntowanych sióstr padła na rozum, oczy i serca? Czy kobiety z władz zgromadzenia w ten sposób - nieustępliwością, odwetem i zemstą - chcą udowodnić (ciekawe, komu), że są chrześcijankami. Chrystus Pan został obnażony ze wszystkiego - ubrania, godności, dobrego imenia. Władze zgromadzenia zachowują się, jakby... rozwiń
Avatar
robi / 9 kwietnia 2009 o 18:00
Mała szkodliwość społeczna? Jaki wniosek z tego zdarzenia mogą wyciągnąć przestępcy? BICIE I ZNIEWAŻANIE POLICJANTÓW W TRAKCIE WYKONYWANIA CZYNNOŚCI JEST TOLEROWANE!!! Można sobie pouzywać na policjantach. można kopnąć, opluć a może zastrzelić jak będzie się bronił?
Avatar
sukienkowy / 9 kwietnia 2009 o 16:45
Jakim cudem naruszył mir domowy?Przecież mieszkani domu zakonnego (betanki) nie składałuy doniesienia do organów ścigania na przywódcę duchowego że narusza mir domowy.Przecież zakonnice same go zwerbowaly.To któryś z kuriewnych albo nawet sam naczelny Józef z zazdrości że kobitki ich nie prosiły zgłosił naruszenie miru.Jakaż to obłuda panuje w łonie (kościoła kat)
Avatar
KK / 9 kwietnia 2009 o 15:59
A CZY POLICJA MU ŁAPY WYCAŁOWAŁA W RAMACH PRZEPROSIN O TYM NIE NAPISALI
Avatar
STYX / 9 kwietnia 2009 o 15:27
Ten twór pomiędzy Ukrainą a Niemcami to jeszcze Polska czy już Katoland ?
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin
23 czerwca 2018, 18:00

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Zespołu Pieśni i Tańca LUBLIN im. Wandy Kaniorowej zaprasza na piękny Koncert Galowy z okazji Jubileuszu 70-lecia istnienia formacji. Ponad 700 artystów wystąpi 23 czerwca o godz. 18 w hali Targów Lublin (ul. Dworcowa 11).

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani?

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani? 0 0

Rodzynek w stawce cyklu Tauron SEC 2018 z Wielkiej Brytanii – człowiek, który konsekwentnie przebija się nie tylko do czołówki w swoim kraju, ale także coraz śmielej przedstawia się żużlowej publiczności na arenie międzynarodowej

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni
edukacja

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni 0 0

Klasy Prywatnej Szkoły Podstawowej Paderewski mają być bardziej liczne. Rodzice są oburzeni - podkreślają, że statut szkoły nie pozwala na przyjmowanie większej liczby dzieci. W odpowiedzi słyszą, że sytuacja jest wyjątkowa, a zmiany wymusza reforma oświaty

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich 0 0

Pochodzący z 1764 roku osobisty modlitewnik królewny Marii Leszczyńskiej, żony króla Francji Ludwika XV, w poniedziałek trafił do Muzeum Czartoryskich w Puławach. To podarunek od nowojorskiej Fundacji Rodzinnej Blochów.

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów

Słoneczny Wrotków. W sobotę otwarcie, planują odnowę basenów 0 3

W sobotę otwarty ma być ośrodek Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim. Ceny będą takie same jak w zeszłym sezonie. Kolejna dobra wiadomość jest taka, że zarządcy ośrodka w końcu udało się znaleźć firmę, która tuż po sezonie zabierze się za wymianę wszystkich znajdujących się tutaj basenów

Usterki na nowym placu Litewskim. Z niektórymi elementami problemy są od nowości

Usterki na nowym placu Litewskim. Z niektórymi elementami problemy są od nowości 0 10

Prawie 2 mln zł zapłaci miasto za utrzymanie wodotrysków na pl. Litewskim. Na taką kwotę opiewa umowa z firmą, która będzie się opiekować fontannami oraz oświetleniem placu. Samo oświetlenie wymaga napraw, bo nie wszystkie elementy iluminacji działają tak jak powinny. Kiedy usunięte będą usterki?

Wybory 2018. Radnych zarabiających wielkie pieniądze w spółkach zabraknie na listach wyborczych?

Wybory 2018. Radnych zarabiających wielkie pieniądze w spółkach zabraknie na listach wyborczych? 1 6

Radnych, którzy znaleźli lukratywne posady w spółkach Skarbu Państwa, może zabraknąć na listach Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach do sejmików województw. – To nieoficjalny, ale rozważany scenariusz – słyszymy od polityków PiS. W przypadku Lubelskiego zakaz walki o reelekcję może objąć trzech radnych