poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Ksiądz oskarżony o molestowanie chce powołania nowego biegłego. To jego znajomy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 września 2014, 06:30

Były profesor KUL, którego mieszkaniec Lublina oskarża o molestowanie seksualne, domaga się powołania nowego biegłego. Miałby to być jego znajomy psychiatra. Sprawą od kilku miesięcy zajmuje się lubelska kuria

- To próba wpłynięcia i manipulowania pracą komisji, mydlenia oczu i zatajania prawdy - uważa pan Piotr, który oskarżył księdza o molestowanie seksualne. Miało do tego dojść, gdy był dzieckiem. Dziś mężczyzna ma 33 lata.

Jak się dowiedzieliśmy, do lubelskiej kurii wpłynęło pismo, w którym duchowny zwraca się o powołanie kolejnego biegłego. Duchowny chce, by był to jego znajomy psychiatra.

O sprawie nie chce rozmawiać ani oskarżony, ani kuria. - Ani słowa więcej już wam nie powiem - ucina były profesor KUL oskarżany przez 33-latka.

Sprawą zajmuje się w kurii specjalna kilkuosobowa komisja. - Dla dobra sprawy nie udzielamy informacji na ten temat - mówi ks. Krzysztof Podstawka, wicekanclerz, rzecznik archidiecezji lubelskiej.

"Akty pedofilii, do których doszło w latach 1992-94 na mojej osobie, kiedy byłem 12-14 latkiem czynione przez ks. prof… (tutaj pełne imię i nazwisko duchownego)” mieszkaniec Lublina zgłosił formalnie w lutym. Do molestowania seksualnego miało dochodzić m.in. w domu byłego już wykładowcy KUL na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim. Według relacji pana Piotra ksiądz najpierw go głaskał i przytulał. Duchowny brał też chłopca na kolana. Potwierdzają to wykonane w tym czasie zdjęcia. Fotografie są dowodem w sprawie. W późniejszym czasie ksiądz miał kłaść się na nim, całować go po szyi i łapać za krocze. Miał też kazać chłopcu, by dotykał jego przyrodzenia.

Duchowny wszystkiemu zaprzeczył.

Komisja w kurii wysłuchała już obu stron i przesłuchała świadków - zgłosił ich tylko pan Piotr. Ma też opinię biegłej seksuolog, która w tego typu sprawach współpracuje z sądami cywilnymi i kościelnymi. Badała duchownego i mieszkańca Lublina. Wystawiona opinia jest miażdżąca dla księdza. Potwierdza bowiem zachowania byłego profesora KUL.

- Biegła seksuolog trzyma się tezy, że oskarżyciel ma rację i cały czas przeprowadzała swoją myśl - komentował w rozmowie z nami ks. profesor. Teraz duchowny złożył wniosek o powołanie na biegłego swojego znajomego.

O komentarz poprosiliśmy o. Adama Żaka, dyrektora Centrum Ochrony Dziecka, koordynatora Episkopatu Polski ds. ochrony dzieci i młodzieży.

- Każdy ma prawo do obrony - mówi o. Żak. - Strony postępowania mogą wskazywać biegłych, nawet jeśli jest to osoba, którą znają. Najważniejsze, że musi to być specjalista w tej dziedzinie. O tym czy taki wniosek dopuścić decyduje przewodniczący komisji albo komisja.

Kwestią nie zajmuje się sąd cywilny ponieważ w świetle prawa sprawa jest już przedawniona.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin sąd KUL
Kruchtovyj uobSerVatorr
aga
Przemysław Leniak
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Kruchtovyj uobSerVatorr
Kruchtovyj uobSerVatorr (8 lutego 2015 o 12:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A gdyby tak zbadać ich wykrywaczem kłamstw ? Ciekawe, co by wyszło? Może maszyna się myli -a może nie, ale takie badanie "coś" by wyjaśniło...

Rozwiń
aga
aga (7 lutego 2015 o 19:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie rozumiem dlaczego pokazują kościół w Rogoźnie. Oglądając dziś w telewizji
Rozwiń
Przemysław Leniak
Przemysław Leniak (7 września 2014 o 22:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

znajomy a kto to stwierdził i w jaki sposób?
czy znajomy znaczy nieobiektywny?
bo jeśli tak to przecie biegła psycholog która badała oskarżającego jest znajomą tego człowieka
czyli że jej wiarygodnośc nie \jest inna niż dowolnego znajomego oskarżonego
prawda?

proponowałbym też nie pisać o przedawnieniu w kontekście ewentualnego procesu cywilnego
skoro przedawniła się ewentualna odpowiedzialność karna
 

dziwny tekst doprawdy

pierdoły saskie robione na sensację

ale zaraz skoro ani kuria sprawy nie komentuje ani oskarżony to znaczy że oskarżyciel zarowno twierdzi że biegły jest znajomym oskarżonego jak i to ten sam oskarżyciel jest motorem całego tekstu w gazecie
jeśli nie jest to ze strony owego Piotra oskarżyciela : "próba wpłynięcia i manipulowania pracą komisji, mydlenia oczu i zatajania prawdy"? To co to jest?

kolejny odcinek serialu?

jeśli ów Piotr być może molestowany 20 lat temu nie ufa komisji do której się zwrócił ze sprawą to po cholerę się do niej zwracał
może powinien poprosić Dziennik Wschodni o wydanie orzeczenia?

żenada i kompletny już brak wiarygodności oskarżenia w tym widzę

Rozwiń
ŁOWCA SKÓR
ŁOWCA SKÓR (7 września 2014 o 19:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

JUDE ???

Rozwiń
ZESPÓŁ DOWNA
ZESPÓŁ DOWNA (7 września 2014 o 18:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli PEDO MAXYMA: „DOPUŚĆCIE DZIATKOM PRZYCHODZIĆ DO MNIE...”: cz. 5: (aktualizacja 7.IX.2014 r.)

4) "Dziennik Łódzki" z dn. 3.IX.2014 r. w artyKULe "Fundacja ks. Stasiaka ma zwrócić zgierskiemu starostwu ponad 700 tysięcy złotych" pokazuje PEDOgogiczną ROLĘ KOSCIOŁA na DRODZE (z)BAWIENIA jak KURIA JEGO MAĆ! Jest to już KULejna psychoPATyczna AFERA KOŚCIELNA. KsięŻULE drą gęby, że ICH OKRADAJĄ (praktycznie z drobizagów), a sami jak coś podpier...lą to same GRUBE KWOTY, nie UCIEKAJĄ lecz WYCHODZA drzwiami mówiąc wszystkim z SZYDERCZYM UŚMIECHEM: „SZCZĘŚĆ BOŻE”! No, to SZCZĘŚĆ BORze!

A jak KRADNĄ AXCELENCJE z księŻULAMI:

oPiSał "Fakt.pl" z dn. 24.VII.2014 r. w artykule: ”Sztabki złota w domu księdza kapelana!trudno aby księŻULEK – KAPELAN tłumaczył się, ze „ktoś położył na TACĘ”! - KTO W TO UWIERZY? Uwierzyli w (z)BAWIENIE i CO? Jeszcze gorsze przekręty niż za KOMUNY! Historia KOŚCIOŁA pokazuje, że CUDÓW NI MA. OPACZNIE WIERZĄC W OPRATRZNOSĆ BOŻĄ wychodzi na to samo – jak księŻULO nie podpier...li to NIE MA!

I tak najgłośniejsze AFERY FINANSOWE:

1) Salezjanie z Lubina budując Kościół nie spłacili 100 mln. Dostając 8 lat pier'dl'a, a sprawa dotyczy lat 1999!

2) słynna AFERA "STELLA MARIS" ujawniona w 2002 r. – przekręt na 25 mln!.;

3) rok 2010 i XXX-lecie SOLIDARNOŚCI - ówczesny dyrektor EUROPEJSKIEGO CENTRUM SOLIDARNOŚCI Dominikanin Ojciec Maciej ZIĘBA za grube miliony pokazał chałę i wypier...niczył Go ze stołka Prezydent Gdańska, i ... i wiele innych ŚW.(iętych) Przekrętów na GRUBE miliony!

4) 6.XII.2013 r. - media informują o ŁADUNKACH WYBUCHOWYCH w Ministerstwach!

Po tym fakcie były już Minister KULtury sypał forsę niczym MANNĘ Z NIEBA na budowę Świątyni OPATRZNOSCI BOŻEJ... Trudno powiedzieć, że nycz się nie stało!

5) "SUPEREXPRESS" z dn. 3.IV.2014 r. w artyKULe: "Ksiądz narobił długów, a komornik zajął parafię! Plebania pójdzie pod młotek?" .

5) "Głos Wielkopolski" z dn. 6.IX.2014 r. w artyKULe: "Apostazja: Kościoła nie można porzucić listownie - uznał sąd" opisuje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA na DRODZE (z)BAWIENIA. Skoro księŻULE,a późniejsze AXCELENCJE i nie daj Boże OJCIEC ŚW.(irnięty) ZBIERAJA OWOCE (z)BAWIENIA – tak jak ONI zrobili SOLIDNIE koło DooPY NAJŚWIETSZYM OFIAROM (z)BAWIENIA po PEDO, tak teraz wszystkie NAJŚWIĘTSZE OFIARY w tym PEDOfilskie ODPRAWIONE z KOŚCIOŁA robią IM równie SOLIDNIE KOŁO DooPY! Świadczy to wszystko, że CZARNY BETON i WŁADCY DooP pokazują, że BÓG NIE ISTNIEJE, bo nawet CI WYPIER...LENI z KOŚCIOŁA zachowują się NORMALNIE ino księŻULE bez nich nie mogą sobie poradzić na DRODZE (z)BAWIENIA! Przecież to DE'BI'LE!. a KOŚCIÓŁ spełnia wszelkie wymogi SEKTY – jest to tylko sprawa POZYTYWNEGO lub NEGATYWNEGO przedstawienia tematu: JAK SIĘ DO KOGOŚ Przypier..., to nie chce się tak łatwo Odpier... jak SEKTA!

6) "Gazeta Krakowska" z dn. 6.IX.2014 r. w artyKULe: "Ratownicy, księża, a nawet dzieci odbierają sobie życie. Seria samobójstw w Nowym Sączu" oPiSuje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA na DRODZE (z)BAWIENIA. (w)MAWIANA od przedszkoli PRAWDA O (z)BAWIENIU pokazuje, że SILNA WIA(g)RA CZYNI CUDA! W google wystarczy wpisać:

SAMOBÓJSTWA KSIĘZY i ukazują się CUDA! Głośną też sprawą było PODPALENIE SIĘ KSIĘŻULKA NA CMENTARZU w Łopienniku Nadrzecznym (Lubelskie; sierpień 2012 r.) ..

7) "Dziennik Wschodni" z dn. 6.IX.2014 r. w artyKULe "Sprawa pieniędzy na dach kościoła w Kraśniku: Nie będzie dochodzenia" pokazuje PEDOgogiczną ROLĘ KOSCIOŁA na DRODZE (z)BAWIENIA. Zniewoleni PRAWNICY DEKLARACJAMI WIA(g)RY i KLAUZULAMI SUMIENIA pokazują, ze w sądzie tez można się (z)BAWIĆ jak KURIA JEGO MAĆ!

Dlaczego WSZYSCY MUSZĄ PŁACIĆ za Święcone PEDO BU'RDE'LE na kółkach, do których rząd R.P dokłada, za budowy ŚWIĘTYCH DOMÓW PUBLICZNYCH, do których rząd R.P. DOKŁADA („bo jak nie to My wam damy...”) i do wielu innych ŚW.(irniętych) rzeczy?

Niech płacą tylko CI, CO CHCĄ SIĘ (z)BAWIĆ!

Taka jest NARODOWA (s)CENA LECZENIA SCHIZOFRENII (z)BAWIENIA.

Skoro księŻULOMz AXCELENCJAMI wolno jest wypier...niczyc z KOŚCIOŁA KOGO ino CHCĄ to po co CI WYPIER...LENI jeszcze mają PŁACIĆ NA UTRZYMANIE OPRAWCÓW W SUTANNACH, a w takiej sytuacji są nawet NAJŚWIĘTSZE OFIARY PEDOfilskie ODPRAWIANE z KWITKIEM – nie dość, że JE wypier..., to jeszcze IM PŁACĄ, oglądają w KOŚCIOŁĄCH (jeśli chodzą ze strachu), oglądają na KATECHEZACH...!! Premier TUSK zapowiedział LIKWIDACJĘ FUNDUSZU KOSCIELNEGO i jakoś na ten temat panuje ŚWIĘTY SPOKÓJ! Na co nie raz zwracał już uwagę ZWIĄZEK...

Więcej info po wpisaniu w google hasła: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= oraz z kropkami między literami i z opuszczonymi kropkami między literami - czytać należy WPISY Związkowe.

 

Dawno minęły czasy gdzie księŻULE BŁYSZCZAŁY INTELIGENCJĄ – teraz ino błyszczy GŁUPOTA księŻULI na tle inteligencji.

 

Z wdzięczności za WYMROŻONE DZIECI w 1994 r. i inne CUDA...

 

ZOSTAŃCIE Z B.(L).O.G.I.E.M., a będziecie (z)BAWIENI...

 

(PODPISANO:=K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC)

 

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!