środa, 26 kwietnia 2017 r.

Lublin

Książki dla ucznia

Dodano: 25 sierpnia 2002, 17:31
Autor: Maria Balicka

Używane książki sprzedaję o połowę taniej. Zarobiłam dziś 50 zł, to jeszcze za mało na komplet do pierwszej klasy liceum – mówi Monika Ćwiek z Lublina. Od piątku trwa giełda podręczników na Targu pod Zamkiem – akcja PHUP Podwale i Dziennika

Najczęściej pytano o podręcznik do matematyki Dąbrowskiego i „Świat w Słowach i Obrazach” Bobińskiej do trzeciej klasy gimnazjum. Podobnie było na innych straganach.
Choć nie wszyscy uczniowie mają już spisy podręczników na Targu Pod Zamkiem coraz większy ruch. Jedni sprzedają podręczniki, by zarobić na nowe, inni kupują wyprawki do szkoły. Od minionego piątku do niedzieli 8 września wspólnie z Przedsiębiorstwem Handlowo-Usługowo-Produkcyjnym Podwale zapraszamy tu na kiermasz szkolny by kupić artykuły szkolne w tym także nowe i trochę starsze książki.
– Każdy młody człowiek, który chce kupić lub sprzedać niepotrzebne mu już podręczniki czy lektury szkolne, może przyjść na Targ Pod Zamkiem – zapewnia Krzysztof Kurys, prezes zarządu Podwala.
My ze swojej strony chcemy też pomóc tym, którzy nie mają środków na zakup książek. Apelujemy więc do wszystkich, którzy mogą nieodpłatnie oddać im podręczniki lub lektury o kontakt z redakcją – tel. 534-06-02 lub przynoszenie ich bezpośrednio do biura zarządu spółki na targu w godzinach 8–17. Tam też książki będziemy rozdawać potrzebującym. Targujący na Podzamczu zadeklarowali skompletowanie kilku wyprawek szkolnych ze swoich straganów, które na zakończenie akcji przekażą dzieciom z niezamożnych rodzin.
Czekamy na następne deklaracje. Liczymy na odzew tak od osób prywatnych jak i szkół, wydawnictw, sklepów czy hurtowni oraz bibliotek. Mogą to być podręczniki i lektury używane, ale jeszcze w dobrym stanie, nadające się do użytku.
Obiecujemy także śledzić problemy z podręcznikami, dziennikarze będą na gorąco relacjonować przebieg giełdy i przedstawiać w Dzienniku uczestników wspólnej akcji Książki dla ucznia.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24