środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Kto będzie wozić mieszkańców Lublina? Walczą dwie firmy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 maja 2014, 12:30
Autor: (drs)

Dwie firmy stanęły do przetargu na wożenie pasażerów komunikacji miejskiej. Ich oferty otwarto wczoraj w siedzibie Zarządu Transportu Miejskiego.

Wymagania wobec przewoźników były bardzo niskie, nie był wskazany nawet maksymalny wiek pojazdów, ZTM nie żądał ani klimatyzacji, ani elektronicznych wyświetlaczy. To tylko tymczasowe rozwiązanie, a ZTM musiał po nie sięgnąć po fiasku przetargu na wożenie pasażerów nowymi przegubowcami. Po to, żeby na ulicach nie zabrakło autobusów, urzędnicy postanowili poszukać przewoźnika, któremu zlecą kursy na kilka miesięcy.

O takie zlecenie starają się firmy, które już były obecne na lubelskim rynku: Meteor z Jaworzna i Autobusowe Konsorcjum Lubelskie. W części dotyczącej kursów 10 krótkimi autobusami tańszy był Meteor (983 tys. zł), a droższe AKL (1,1 mln zł). W przypadku kursów 10 przegubowcami tańsze jest AKL (1,3 miliona zł), a droższy Meteor (1,5 mln zł).

Pierwsza piątka krótkich autobusów wyjedzie na ulice 1 września, a pozostałe od listopada. A w październiku kursy mają rozpocząć przegubowce. Krótkie autobusy obsłużą linie 6, 13, 29, 34, 78 i 79, a dłuższe: 9, 10 oraz 17.

- Umowy będą obowiązywały do końca stycznia 2015 r. - informuje Justyna Góźdź z ZTM. Wtedy na ulicę powinny wyjechać fabrycznie nowe przegubowce należące do przewoźnika wybranego w ponownym przetargu, w którym otwarcie ofert zostało zaplanowane na 4 czerwca.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: ZTM Lublin
xyz
Jagodzierz
123
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

xyz
xyz (8 kwietnia 2015 o 11:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie masz racji skoro jesteś takim znawcą to powinieneś zauważyć że AKL nie ma trolejbusów a Meteor nie ma krótkich więc gdyby się dzielili to zapewne odwrotnie

Rozwiń
Jagodzierz
Jagodzierz (23 maja 2014 o 12:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dlaczego na linii 9 nie jeżdżą autobusy przegubowe jak kiedyś ????? Czyżby nie "mogły" sie złamać w tzw. bus-pasach na zjeździe z Armii Krajowej w JPII !!!???

PS. Za ten "bubel" tzw. "inżynieria ruchu" m. Lublina powinna zwrócić Miastu pieniądze !!!

Rozwiń
123
123 (23 maja 2014 o 09:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ktoś lub "Coś" robi pasażerów w "wała" !!! Podobno mamy autobusy z klimatyzacją, nowoczesne  przegubowce....itd. ale tego nie widać na trasach wielu linii np. 9,45,14,7,itd...itd... za to kursują wysłużone jelcze, które swoim hałasem wewnątrz i smrodem paliwa skutecznie odstraszają pasażerów do korzystania z nich !!! 

Pytam się gdzie te zakupy "nowoczesnosci"???? a może Pan Prezydent ze swoją "świtą" raz dziennie przewiezie sie tymi trasami z  objazdami w/w środkami komunikacji MIEJSKIEJ !!!

PS. ZDRÓWKA !!!

Rozwiń
Zombi
Zombi (22 maja 2014 o 18:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Bo tak funkcjonują tzw. zamówienia publiczne w lubelskich instytucjach. Wymuszają obniżanie wymagań, byle nie zarzucono nikomu ograniczania konkurencji. Nie ważne jak wyjdzie, ma być w porządku w papierach przetargowych. Efekt? Bylejakość, pozornie niskie koszty i ogólne niezadowolenie z efektów. Ale sukces jest.

Rozwiń
gear
gear (22 maja 2014 o 16:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ciekawe że to nazywa się przetarg, dwóch starujących po prostu się podzieliło łupem:)

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!