wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Kto dyrektorem Teatru Andersena? W grze pozostało 7 osób

Dodano: 11 lipca 2017, 08:26
Autor: Dominik Smaga

Są już wyniki pierwszego etapu konkursu na dyrektora Teatru Andersena. W grze pozostało siedem osób. Zwycięzca ma być wybrany do 3 sierpnia. Pracę zacznie od września

O fotel ubiegało się dziesięć osób. Trzy z nich odpadły już w pierwszym etapie, podczas formalnej oceny kandydatów, którzy musieli między innymi wykazać się określonym stażem pracy.

Do drugiego etapu przeszło siedem osób: • Marzena Adamczyk, menadżer kultury, była wicedyrektor TVP Kultura, wcześniej związana z redakcją Teatru Telewizji • Tomasz Grabiński, tłumacz • Krzysztof Kutarski, były dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie • Krzysztof Rzączyński, reżyser i scenarzysta • Czesław Sieńko, aktor-lalkarz i reżyser, wieloletni dyrektor toruńskiego teatru Baj Pomorski i założyciel bydgoskiego nieinstytucjonalnego teatru „Buratino” • Wioletta Tomica, aktorka lubelskiego Teatru Andersena od 1984 r. • aktor i reżyser Jerzy Turowicz, założyciel lubelskiej Akademii Wokalno-Teatralnej Jerzego Turowicza.

Każda z tych osób ma być teraz zaproszona na rozmowę z komisją oceniającą kandydatów na dyrektora Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie. Rozmowy zaplanowano na 24 i 25 lipca.

Dodajmy, że wszyscy uczestnicy konkursu już na starcie musieli przedstawić własny pomysł na działanie teatru. Musiała to być koncepcja na najbliższe trzy sezony artystyczne, zawierająca m.in. plan premier w sezonie 2017/18, pomysły na promocję, na współpracę z innymi placówkami i na zdobywanie funduszy ze źródeł innych niż kasa miasta, które prowadzi teatr.

Ratusz zakłada, że nowego dyrektora zdoła wybrać na początku sierpnia, a stanowisko obejmie on od września. Teraz teatr ma „tymczasową” szefową. Jest nią Karolina Rozwód, dyrektor miejskiego Teatru Starego, której powierzono stanowisko w „Andersenie” po tym jak zrezygnował z niego Arkadiusz Klucznik.

Czytaj więcej o: Lublin Teatr Andersena
Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 lipca 2017 o 13:21) -1
Zaloguj się, aby oddać głos
Niech wybiorą godnego następcę, który będzie kontynuował likwidację teatru zapoczątkowaną przez poprzednika. Przeprowadzka Andersena z dominikańskiej do csk to był błąd.Kto na to pozwolił? Teatr stracił na znaczeniu w murach CSK,grając na sali gimnastycznej. Tak w ogóle to po co tyle teatrów i instytucji kultury w mieście, które mocno obciążają budżet i tylko są po to aby później zakłady fryzjerskie dla znajomych otwierać.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!