wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Kto kupi kino Kosmos za 5 mln zł? Chętnych brak

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 maja 2011, 21:03

Jeśli nowy właściciel się nie zgłosi i nie pośpieszy, minie termin, w którym można wyburzyć nierucho
Jeśli nowy właściciel się nie zgłosi i nie pośpieszy, minie termin, w którym można wyburzyć nierucho

Nie ma chętnych na dawne kino Kosmos. Do wczorajszego przetargu nie zgłosił się żaden oferent. Właściciel nie zamierza jednak obniżać ceny i nadal chce sprzedać gmach przy ul. Leszczyńskiego.

– Co prawda, wcześniej było kilku zainteresowanych, ale do zakończonego właśnie przetargu nikt się nie zgłosił – mówi Stefan Wolski z Warszawskiej Instytucji Filmowej Max Film, do której należy kino Kosmos. – Nie zamierzamy ogłaszać kolejnych przetargów. Po prostu czekamy na oferty.

Początkowo Max Film wycenił budynek na 8 mln zł. Nie było jednak zainteresowanych kupnem. Firma obniżyła więc cenę do 5 mln zł. Mimo fiaska ostatniego przetargu, nie zamierza pozbywać się Kosmosu za niższą cenę.

Do poprzedniej licytacji zgłosiło się trzech oferentów. Odstraszyła ich jednak hipoteka, którą był obciążony budynek.

– Sprawa została już rozwiązana. Podpisaliśmy odpowiednie porozumienie z bankiem – dodaje Wolski. – W tej chwili kupujący nie musi już obawiać się ryzyka.

W poprzednim przetargu wystartowała sieć handlowa i dwie firmy deweloperskie. To one były najbardziej zainteresowane kupnem. Na gmach dawnego kina wydano ważne pozwolenie na rozbiórkę. Nowy właściciel może więc zrównać wszystko z ziemią i w miejscu Kosmosu zbudować mieszkania.

– To ostatni dzwonek na taki krok. Pozwolenia na rozbiórkę jest ważne tylko do kwietnia przyszłego roku – dodaje Wolski.

Według specjalistów, działka przy ul Leszczyńskiego jest atrakcyjna, ale zbyt droga. – Proponowane 5 mln zł byłoby dobrą ceną tylko wtedy, gdyby budynek dało się przerobić na inne cele – mówi Tomasz Iwan z biura nieruchomości Kleczkowski. – Adaptacja dawnego kina może być jednak bardzo kłopotliwa. Najbardziej atrakcyjny jest sam grunt. Gdyby nabywca miał zburzyć kino i budować np. mieszkania, optymalną ceną byłoby 2–3 mln zł. To dobre miejsce na taką inwestycję. Na cele handlowe raczej się nie nadaje.

Kosmos na Facebooku

Zainteresowanie deweloperów Kosmosem zaniepokoiło fanów dawnego kina. Założyli specjalny stronę społecznościową "Nie burzcie Kina Kosmos" na portalu Facebook. Nie zgadzają się na ewentualne wyburzenie budynku. – Liczymy, że nowy właściciel nie zburzy perełki architektonicznej Lublina i zaadaptuje to miejsce do stworzenia nowej przestrzeni kulturalnej w naszym mieście – napisali założyciele strony. Do tej pory ich inicjatywę poparło blisko 80 osób.

Udostępnij na Facebook


Ostatni seans przy ul. Leszczyńskiego odbył się z końcem lutego 2009 roku. Od tamtej pory budynek stoi pusty. Tylko przez kilka miesięcy miał nowego gospodarza. Na wynajęcie obiektu zdecydował się właściciel jednego z lubelskich klubów muzycznych. Chciał zamienić budynek na klub dla studentów. Nie dostał jednak zgody magistratu, bo urząd wydał wcześniej pozwolenie na rozbiórkę.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
tse465
kulturnik lublineus
Gość
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

tse465
tse465 (30 maja 2011 o 23:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Witam
Nie wiem czy to Ci to pomoże, ale zajrzyj na serwis www.samowycena.pl. Można tam przeprowadzić szacunkową wycenę dowolnej nieruchomości. Polega to na tym, że system oblicza cenę danej nieruchomości w oparciu o wartości nieruchomości sąsiadujących z nią, mających zbliżone parametry. Dzięki temu możesz zorientować się, jakie ceny osiągają nieruchomości w wybranej przez Ciebie okolicy. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach programu Innowacyjna Gospodarka.
Rozwiń
kulturnik lublineus
kulturnik lublineus (26 maja 2011 o 21:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Kinie Kosmos miał być Teatr Lalki i Aktora.Można było starać się pieniądze z UE.Ale po co nam kultura?Tylko ESK 2016 ma aspiracje.Reszta dla PO jest mało medialna,więc nie potrzeba ludziom,ani kulturze.
Rozwiń
Gość
Gość (25 maja 2011 o 12:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Początkowo MAX FILM wycenił budynek na 8 mln zł. Nie było jednak zainteresowanych kupnem. Firma obniżyła cenę do 5 mln zł. Mimo fiaska ostatniego przetargu, nie zamierza pozbywać się Kosmosu za niższą cenę.
Według specjalistów, działka jest atrakcyjna, ale zbyt droga.
5 mln zł byłoby dobrą ceną tylko wtedy, gdyby budynek dało się przerobić na inne cele.
Adaptacja dawnego kina może być jednak bardzo kłopotliwa.
Gdyby nabywca miał zburzyć kino i budować np. mieszkania, optymalną ceną byłoby 2–3 mln zł. To dobre miejsce na taką inwestycję. Na cele handlowe raczej się nie nadaje"

... no to szukajcie dalej kogoś na kupno za 5 mln.

"Pozwolenia na rozbiórkę jest ważne tylko do kwietnia przyszłego roku"
Rozwiń
crx
crx (25 maja 2011 o 12:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Lublinie na pewno jest totalny architektoniczny bałagan.Nawet na architekturze mówi się studentom , aby pojechali do tego miasta i zobaczyli jak można "zidiotyzować przestrzeń".A ciekawe czy jeszcze przy wyjeździe na Przemyśl są dwa zakręty pod kątem prostym.....?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
80 osob...
80 osob... (25 maja 2011 o 09:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Blisko 80 osób"... Dobry Jezu...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!