poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Kto ma szansę na miejską nagrodę kulturalną? (nominacje)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 marca 2014, 14:30
Autor: drs

Znamy już listę nominowanych do tegorocznych miejskich nagród kulturalnych. Laureaci zostaną ogłoszeni podczas Gali Kultury zaplanowanej na 8 kwietnia.

Do Nagrody Artystycznej Miasta Lublin za 2013 r. rekomendowani zostali: aktor i konferansjer Przemysław Buksiński, kompozytor i pianista jazzowy Włodek Pawlik oraz reżyserka i scenarzystka Natasza Ziółkowska-Kurczuk. Nagroda Miasta Lublin za Upowszechnianie Kultury w 2013 r. trafi albo do Szymona Pietrasiewicza - twórcy Pracowni Sztuki Zaangażowanej Społecznie "Rewiry” i Mostu Kultury, albo do Lubelskiego Informatora Kulturalnego ZOOM, albo do Towarzystwa Muzycznego im H. Wieniawskiego. Do Nagrody Miasta Lublin za Całokształt Działalności nominowani są: dyrektor Muzeum Lubelskiego Zygmunt Nasalski, twórca Teatru Provisorium a zarazem zastępca dyrektora Centrum Kultury Janusz Opryński oraz dyrektor Galerii Labirynt Waldemar Tatarczuk. Podczas gali wręczona zostanie też Nagroda Miasta Lublin dla Mecenasa Kultury 2013 r., do której wytypowano Bank Gospodarki Żywnościowej, PGE Polską Grupę Energetyczną i Tomasza Orkiszewskiego. Osoby rekomendowane do nagród spośród 31 zgłoszonych kandydatów wybrała komisja, w której składzie znaleźli się: Urszula Bobryk (przewodnicząca), o. Tomasz Dostatni, Maria Pietrusza-Budzyńska, Piotr Kotowski, Sławomir Toman, Michał Krawczyk i Mariusz Banach.

Nagroda Artystyczna Miasta Lublin za 2013 r.:

Przemysław Buksiński - aktor, nauczyciel akademicki, trener technik improwizacji, konferansjer, założyciel i dyrektor artystyczny Epicentrum Technik Teatralnych ACK ChŻ, pomysłodawca spotkań artystycznych 3/4 Sceny, laureat Nagrody Aktorskiej XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia w Tarnowie, współpracował z Teatrem Scena Prapremier In Vitro, Teatrem im. H. Ch. Andersena, Teatrem Centralnym, neTTheatre, Provisorium i Kompanią Teatr, Teatr Lalka w Warszawie, Pinokio w Łodzi, Teatr im. Łesia Kurbasa we Lwowie, Teatrem Groteska w Krakowie, muzycznie z Jerzym Satanowskim. Włodek Pawlik - kompozytor, pianista jazzowy. Za produkcję, kompozycję oraz aranżację utworów oraz kierownictwo artystyczne koncertu-spektaklu "Wieczorem” w Teatrze Starym oraz zaangażowanie w wydanie płyty pn. "Wieczorem”. Natasza Ziółkowska-Kurczuk - reżyserka, scenarzystka, kulturoznawczyni, pracownik dydaktyczno-naukowy UMCS. Za scenariusz i reżyserię filmów "Granatowy Zeszyt”, "Śladami Singera” oraz koncertu uczniów Społecznego Ogniska Baletowego w Lublinie pn. "Lutosławski”, współtworzenie scenariusza i reżyserię filmu "Twarze nieistniejącego miasta” oraz spektaklu charytatywnego na rzecz Hospicjum Dobrego Samarytanina pn. "Kanał Remont TV”, współorganizację III Festiwalu Łodzią po Wiśle w Lublinie, scenariusz i realizację programu kulturalnego "Afisz”.

Nagroda Miasta Lublin za Upowszechnianie Kultury w 2013 r.:

Szymon Pietrasiewicz - pomysłodawca i twórca Pracowni Sztuki Zaangażowanej Rewiry, projekty: Sztuka na giełdzie 2013, Komunikacja Miejska, Most Kultury 2013. Lubelski Informator Kulturalny ZOOM - za propagowanie i upowszechnianie lubelskiej kultury, w szczególności za nieustające informowanie lublinian o wydarzeniach kulturalnych, aktywizowanie lubelskiej publiczności, dzielenie się opiniami. Towarzystwo Muzyczne im. H. Wieniawskiego w Lublinie - w 115 rocznicę działalności, za organizację wydarzeń: Muzyka na Lubelskiej Starówce, Spotkania z Lutosławskim, Harmonie Starego Miasta, Studio Classic, II Międzynarodowy Festiwal Andrzej Nikodemowicz - Czas i Dźwięk, Narodowy Koncert Listopadowy, IV Międzynarodowy Konkurs Muzyczny w Kozłówce, wydanie biograficznej książki o Adamie Natanku.

Nagroda Miasta Lublin za Całokształt Działalności:

Zygmunt Nasalski - dyrektor Muzeum Lubelskiego. Za wieloletnią pracę, prowadzenie i przyczynienie się do rozkwitu Muzeum Lubelskiego, inicjowanie wielu sesji i konferencji naukowych, popularyzację nauki, tworzenie i współtworzenie scenariuszy wystaw muzealnych oraz kierownictwo nad generalnym remontem Muzeum Lubelskiego oraz konserwacjami i zabezpieczeniem Kaplicy św. Trójcy. Janusz Opryński - twórca i reżyser Teatru Provisorium, Zastępca dyrektora ds. Artystyczno-Programowych w Centrum Kultury. Za niezwykle bogaty dorobek twórczy, zainicjowanie Międzynarodowego Festiwalu Konfrontacje Teatralne, realizację projektu "Jak żyć?”, spektakli: "Z nieba przez świat do samych piekieł”, "Współczucie”, "Ferdydurke”, "Do piachu”, "Bracia Karamazow”. Waldemar Tatarczuk - artysta performance, dyrektor Galerii Labirynt, współzałożyciel i pierwszy prezes Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, pomysłodawca i kurator I edycji Festiwalu Open City/Miasto Otwarte, założyciel i kurator Ośrodka Sztuki Performance. Za pond 25-letnią pracę twórczą, wykonanie ponad 100 performance'ów w Europie, Azji i Ameryce Płn., kuratelę Europejskiego Festiwalu Sztuki Performatywnej (Lublin, Warszawa), Dni Sztuki Performance w Kijowie i we Lwowie oraz propagowanie w naszym mieście sztuki współczesnej.

Nagroda Miasta Lublin dla Mecenasa Kultury 2013 r.:

Bank Gospodarki Żywnościowej SA w Lublinie - za wsparcie następujących inicjatyw: albumu "Renesans Lubelski”, Lubelskiego Salonu Artystycznego, Galeria "Wirydarz", koncert Filharmonii Lubelskiej, Europejski Festiwal Smaku, Święto Chleba, Zespół Szkół Plastycznych, projekt "Mówię i słucham - lekcja twórczego radia”. Tomasz Orkiszewski - za sfinansowanie pobytu Chóru Jubilaeum na Ukrainie, pomoc wydawniczą oraz wsparcie finansowe kilkunastu autorów ze środowiska literackiego Lublina w trakcie publikacji książek. PGE Polska Grupa Energetyczna SA w Warszawie - za wsparcie stałej działalność Teatru Starego w 2013 r. Opisy z materiałów prasowych Urzędu Miasta Lublin
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin Urząd Miasta Lublin kultura
Słyszący z Lublina
niezalogowany
Adam
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Słyszący z Lublina
Słyszący z Lublina (7 kwietnia 2014 o 21:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pawlik nie jest z Lublina więc szansy nie ma. Buksiński jest co prawda z Lublina, ale szansy też nie ma bo przewodnicząca komisji i rektorka UMCS, będzie chciała przepchnąć kandydaturę Nataszy Kurczuk. Rączka rączkę myje, uniwerek obchodzi w tym roku 70 lecie, kasy nie ma a plotki chodzą, że Natasza ma nakręcić dokument o tej "szacownej uczelni". A to nie są tanie rzeczy przecież więc szykuje się niezły barterek...

Rozwiń
niezalogowany
niezalogowany (24 marca 2014 o 21:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

wybór jak między dżumą a cholerą..przy czym syfilis i tak dostanie się w gratisie.

Rozwiń
Adam
Adam (24 marca 2014 o 20:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Pietrasiewicz i nagroda kulturalna? To jakiś żart? prima Aprilis dziś?

Rozwiń
klaudyna
klaudyna (24 marca 2014 o 17:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Włodek Pawlik
Rozwiń
maryna z Hrubego
maryna z Hrubego (24 marca 2014 o 17:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Kolejno:

Przemysław Buksiński

Szymon Pietraszewicz

Zygmunt Nasalski

  BGŻ

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!