niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Kto pokieruje Teatrem Starym? Znamy trzech kandydatów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 stycznia 2011, 20:00
Autor: Dominik Smaga

Prezydent ma powołać niebawem komisję konkursową, która rozpatrzy oferty i przeprowadzi rozmowy z ka
Prezydent ma powołać niebawem komisję konkursową, która rozpatrzy oferty i przeprowadzi rozmowy z ka

Sześciu kandydatów ubiega się o fotel dyrektora lubelskiego Teatru Starego. Tyle ofert wpłynęło na konkurs na kandydata na to stanowisko. Termin ich składania upłynął w piątek. Ratusz nie ujawnia nazwisk i tłumaczy, że były złożone w osobnych, zamkniętych kopertach, które teraz są zamknięte w sejfie.

Znamy nazwiska trzech kandydatów, którzy potwierdzili nam swój udział w konkursie. Swoją ofertę złożył aktor i reżyser teatralny młodego pokolenia, dyrektor Sceny Prapremier InVitro, 37-letni Łukasz Witt-Michałowski.

Udział w konkursie potwierdza też animatorka i menedżer kultury 31-letnia Karolina Rozwód, w przeszłości związana m.in. z Urzędem Miasta, TVP Kultura i Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, obecnie prowadząca własną firmę.

Wśród kandydatów jest też Waldemar Sulisz, 55-letni dziennikarz Dziennika Wschodniego, piszący m.in. o kulturze i kulinariach, prezes Kresowej Akademii Smaku, teatrolog po KUL, który w latach 1987- 91 kierował impresaryjnym Teatrem Studyjnym w Lublinie.

Wśród osób, które mogły stanąć do konkursu, wymienia się też 33-letniego reżysera teatralnego, Pawła Passiniego.

W konkursie nie wystartowali wymieniani jako potencjalni kandydaci Janusz Opryński i Leszek Mądzik. Obaj zapewniają, że nie złożyli ofert.

Dyrektora poznamy później, niż to było pierwotnie zapowiadane. – Termin rozstrzygnięcia konkursu ze względów technicznych został przedłużony do 18 lutego – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta Lublina. Według pierwszego ogłoszenia rozstrzygnięcie miało nastąpić do końca stycznia.

Prezydent ma powołać niebawem komisję konkursową, która rozpatrzy oferty i przeprowadzi rozmowy z kandydatami. Mieli oni przedstawić koncepcję działania Teatru Starego obejmującą jego inaugurację, program, organizację i finanse. Ratusz wymagał też pomysłu na działalność placówki w roku 2016, kiedy to Lublin może być Europejską Stolicą Kultury.

Wśród wymogów stawianych kandydatom był: pięcioletni staż, w tym trzyletni na stanowisku kierowniczym, samodzielnym lub artystycznym w instytucjach związanych z kulturą. Do konkursu dopuszczeni mogli być też artyści działający samodzielnie co najmniej pięć lat. Wymogiem była też znajomość języka angielskiego albo niemieckiego, lub francuskiego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
lotny
Antyblef
henryk
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

lotny
lotny (19 stycznia 2011 o 09:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='MalaRysa' timestamp='1295334358' post='425371']
A jakie to przyczyny techniczne spowodowały opóźnienie. Zepsuł się czajnik do herbaty. A już myślałem, że nowy prezydent zapanuje nad urzędnikami.
[/quote]
Prezydent Wysocki wyjechał na urlop.
Rozwiń
Antyblef
Antyblef (18 stycznia 2011 o 20:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A w ostateczności i tak jakiś od Pietrasa zostanie..... kiedy o tym będzie decydował Wysocki z Życińskim. Chociaz ci od nich ,wolą być zatępcami ale z wyższym wynagrodzeniem i decyzyjnymi kompetencjami .
Rozwiń
henryk
henryk (18 stycznia 2011 o 16:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bez żartów - starą budę rozebrać, oddać we władanie archealogom na pół roku po czym wybudować nowy budynek na podstawie istniejących zdjęć i dokumentów z przeznaczeniem na cele komercyjne.O wyrazie teatr zapomnijcie - mamy 2 w Lublinie ,jeden czynny drugi od 30 lat w budowie.Pieniędzy w ,,błoto'' wyrzucać nie wolno.
Rozwiń
Ziutosław
Ziutosław (18 stycznia 2011 o 09:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Też uważam, że powinna być to młoda osoba, broń boże jakiś stary lubelski zgred cierpiący na typowo lubelskie schorzenie "niedasię". Może dać szansę Pani Karolinie? Fajnie jakby odbywały się tam spektakle na poziomie, aktywujące trochę starówkę. Nie jakieś tam prowizorki typu Provisorium czy Tektura. Nie mam nic do działalności Tektury, fajne jest takie alternatywne miejsce squatowe, ale niech pozostanie ono tylko alternatywą. Brakuje w Lublinie miejsca naprawdę na poziomie. Nie jakieś tam Fisharmonie i Teatry typu "Juliusz, Osz ku***!", które zatrzymały się w czasie.
Rozwiń
Icek
Icek (18 stycznia 2011 o 09:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lubelscy kacykowie z długimi loczkami przy uszach już dawno wybrali dyrektora na to stanowisko.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!