Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 stycznia 2014 r.
16:45
Edytuj ten wpis

Kto powiezie nas autobusem w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
1 7 A A

PKS Zielona Góra złożyła najtańszą spośród trzech ofert, które wpłynęły na przetarg na kursy autobusami komunikacji miejskiej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jako jedyna mieści się w kwocie, którą Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie przewidział na zapłatę za takie przewozy. ZTM ma na to 13,4 miliona złotych, oferta PKS z Zielonej Góry opiewa na 11,9 mln zł. Droższą ofertę (13,9 mln) złożyło konsorcjum firm Meteor i Irex-1, które już teraz wykonują kursy na zlecenie lubelskiego ZTM. Najwięcej za swe usługi chce Autobusowe Konsorcjum Lubelskie, również obecne na ulicach Lublina. AKL zażądał 17,3 miliona złotych. Przetarg dotyczy kursów ośmioma autobusami 12-metrowymi na liniach 2, 19, 20, 22 i 32 oraz dziesięcioma przegubowcami na liniach 10, 17, 18, 27 i 40. 26-miesięczny kontrakt (maj 2014 - czerwiec 2016) wygrać ma najtańszy przewoźnik spośród tych, którzy złożyli poprawne oferty. Teraz ZTM sprawdza oferty. Nie będzie żadnych dodatkowych punktów za wiek pojazdów, ma się liczyć tylko cena. Wymagania urzędników wobec autobusów nie były wysokie. ZTM dopuszcza nawet 14-letnie pojazdy, nie wymaga ani klimatyzacji, ani niskiej podłogi na całej długości pojazdu, ani tzw. "ciepłego guzika”. W przegubowcach wystarczy tylko sześć uchylnych okienek. Wyżej postawiona została poprzeczka w drugim przetargu, w którym do zdobycia jest ośmioletni kontrakt na kursy dwudziestoma przegubowcami. Tu wymagane są pojazdy w pełni niskopodłogowe, wyposażone w monitoring i biletomaty. Muszą mieć elektroniczne wyświetlacze na zewnątrz, a w środku wyświetlacze LCD z trasą przejazdu i system zapowiedzi głosowych. W dni powszednie pojazdy mają trafić na linie 9, 17, 18 i 55, w soboty na trasy 10 i 31, a w niedziele na linii 28. W wakacje autobusy mają kursować głównie nad Zalew Zemborzycki.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jaco / 10 stycznia 2014 o 20:28

Hurra, nareszcie z lublina zniknie ten złom którym jeździ Irex i AKL ! :) yes yes yes !!!

Co mnie obchodzi kto jeździ dla ztm, ważne że mam sieciówkę i nic mnie nie obchodzi do jakiego autobusu wsiadam, byle był czysty i zadbany. A takich prawie nie ma u prywaciarzy.

Avatar
obserwator lb podwórka / 10 stycznia 2014 o 19:43

Najpierw [Zielonka] Zielona Góra będzie woził taniej jak wykończą Lubelskich przewożników a póżniej podniosą   [ usługi]  ceny .Odpowiedz   krótka zablokować ulice obcego przewożnika notorycznie .Kiedyś czytałem o przewożniku ze Sosnowca ,czy w Lublinie i regionie nie potrafią wozić mieszkańców

Avatar
michael / 10 stycznia 2014 o 19:38

Hehe ale obrońców AKL się zebrało. Pracowałem tam jako kierowca i powiem, że goście kombinują aż miło, inna stawka w umowie, inną płacą, a jeszcze co innego mówią. Popieram firmy lubelskie, ale nie świdnickich krętaczy:)

Avatar
rafał / 10 stycznia 2014 o 17:53

Ja sobie nie życzę by woził mnie po Lublinie jakiś złom z zielonki. To jest zmowa by wykończyć dobrą i solidną firmę , konsorcjum AKL. Ja protestuję takim praktykom. To jest zmowa, powiem więcej to jest nóż w plecy dla firmy lubelskiej. Nie będzie nam tu zielonka pluła w twarz. Niech wożą sobie frycków tam za odrą. Dosyć tej kreciej roboty na naszych oczach. Ja protestuje!!!!!!!!!!!!

Avatar
Butelka / 10 stycznia 2014 o 17:20

No to AKL pojechał... ale może to i dobrze, bo w sumie poza przemalowaniem złomów i honorowaniem przez nich biletów w zasadzie nic się nie zmieniło...

Avatar
Arystoteles / 10 stycznia 2014 o 17:14

Autorze artykułu, idź i podłóż ogień pod szkołę, w której uczono Cię popranej pisowni. PKS... złożyła????

Avatar
poznaniak / 10 stycznia 2014 o 17:03

W    domyśle to jest   pewny  Przekręt aby lubelski przewożnik UPADŁ ,Być może za tym stoi sąsiad za Odry {Niemcy ] aby co Polskie  a szczególnie Lubelskie było pod przykrywka w Polskich rękach????.Smutne. Polskie piekło upadku regionalnego przemysłu pracy ludzi regionu . Panie marszałku panie prezydencie mieszkańcy stop cwaniakom.

Avatar
jaco / 10 stycznia 2014 o 20:28

Hurra, nareszcie z lublina zniknie ten złom którym jeździ Irex i AKL ! :) yes yes yes !!!

Co mnie obchodzi kto jeździ dla ztm, ważne że mam sieciówkę i nic mnie nie obchodzi do jakiego autobusu wsiadam, byle był czysty i zadbany. A takich prawie nie ma u prywaciarzy.

Avatar
obserwator lb podwórka / 10 stycznia 2014 o 19:43

Najpierw [Zielonka] Zielona Góra będzie woził taniej jak wykończą Lubelskich przewożników a póżniej podniosą   [ usługi]  ceny .Odpowiedz   krótka zablokować ulice obcego przewożnika notorycznie .Kiedyś czytałem o przewożniku ze Sosnowca ,czy w Lublinie i regionie nie potrafią wozić mieszkańców

Avatar
michael / 10 stycznia 2014 o 19:38

Hehe ale obrońców AKL się zebrało. Pracowałem tam jako kierowca i powiem, że goście kombinują aż miło, inna stawka w umowie, inną płacą, a jeszcze co innego mówią. Popieram firmy lubelskie, ale nie świdnickich krętaczy:)

Avatar
rafał / 10 stycznia 2014 o 17:53

Ja sobie nie życzę by woził mnie po Lublinie jakiś złom z zielonki. To jest zmowa by wykończyć dobrą i solidną firmę , konsorcjum AKL. Ja protestuję takim praktykom. To jest zmowa, powiem więcej to jest nóż w plecy dla firmy lubelskiej. Nie będzie nam tu zielonka pluła w twarz. Niech wożą sobie frycków tam za odrą. Dosyć tej kreciej roboty na naszych oczach. Ja protestuje!!!!!!!!!!!!

Avatar
Butelka / 10 stycznia 2014 o 17:20

No to AKL pojechał... ale może to i dobrze, bo w sumie poza przemalowaniem złomów i honorowaniem przez nich biletów w zasadzie nic się nie zmieniło...

Avatar
Arystoteles / 10 stycznia 2014 o 17:14

Autorze artykułu, idź i podłóż ogień pod szkołę, w której uczono Cię popranej pisowni. PKS... złożyła????

Avatar
poznaniak / 10 stycznia 2014 o 17:03

W    domyśle to jest   pewny  Przekręt aby lubelski przewożnik UPADŁ ,Być może za tym stoi sąsiad za Odry {Niemcy ] aby co Polskie  a szczególnie Lubelskie było pod przykrywka w Polskich rękach????.Smutne. Polskie piekło upadku regionalnego przemysłu pracy ludzi regionu . Panie marszałku panie prezydencie mieszkańcy stop cwaniakom.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 41 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 20 21

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra